8
  • wOlFbYTe
    #8
    Naná hogy cenzúra van. Sokan már nem is emlékeznek, mekkora botrány volt amikor ügynöklista került ki a google lapjaira. Vagy arról is volt cikk, hogy a google cache-ében megtalálhatók voltak az AirForce One, az amerikai elnöki különgép műszaki rajzainak egy része és a dolgozói beosztás.

    Plusz még vannak olyan kereső termek, amiket automatikusan naplóz a rendszer és elküldi a megfelelő szerverknek, vagy csak olyan oldalakat prezentál, amik kirakatoldalak (adott szervezett által álcázott megfigyelőoldalak).

    Valóban ennyire naívak vagytok?! A keresőpiacon sosem volt olyan hogy szabad felhasználás, sok helyről gyakorolnak nyomást az ilyen portálokra bizonyos tőke felett.
  • nyalógép
    #7
    Egy érdekes kis cikk a jogvédőkről.

    RIAA: lehull az álarc
  • bakagaijin
    #6
    A guglinak azért a biztonság kedvéért van, úgy 60M dollár értékben, igaz az is csak pár százalékot jelent.
  • Inquisitor
    #5
    Sőt, céges linket se találja meg ha nem fizetnek érte eleget, vagy ha igen, akkor a 100+X-ik oldalon. ;)
    Már ott gyanus, hogy miért és hogyan lehet Goggle-ra regisztrálni a saját oldalad.

    Aki meg azt hitte a keresők tényleg az egész neten találnak is, az ébredjen fel.
  • floatr
    #4
    Ezt eddig is lehetett tudni.
    Minden kereső úgy csoportosítja az adatokat, ahogy nem szégyelli. Azokat mutatja, amiket akar, ígyhát manipulál.
  • sarkiroka
    #3
    akkor ha jól értem, tudatos cenzúra van a guglinál például? mert azért ez nem kicsit veszélyes fegyver azok kezében akik a cenzúrát csinálják. magyarn azt láthatjuk csak, amit láttatni akarnak velünk, nem peig azt, ami van. fasza...
  • JL666
    #2
    Végül nem vettem Baidu részvényt, szal nem kell védenem és nem is nagyon csípem ezt a kínai befolyást, de ez akkor is sántít nekem. A gógli meg a yahoo nem talál jogsértő tartlmakat?! pl.: torrent, warez oldal, stb...
  • Skynet85
    #1
    Nem értem én ezt ez msot oylan mitha Kína bevételét probálnák kikitatni, ha nem másolhatnak miből élnek majd meg?:D

    Egyébként meg ezt a marha nagy vízfejet amit iylen oylan 4-5 betűs kirakat szervezetek ,,alapítványok" alakotnak kellene már kidurrantani. Meg azt is össze kellene már számolni ők mennyi pénzt visznek el a kasszából.

    Annyira jó ez modern kori jog aki ért hozzá és van pénze, még bocsánat, de a szart is kirázza a szerencsétlenből...