29
  • NEXUS6
    #29
    Hát nem, a PS részleg (PS2/PS3/PSP) kb 2X akkora forgalmat bonyolít le szoftver eladásokban mint az X!!!

    A médiában másról sincs szó mint a PS3/X360/Wii trióról. Csakhogy ha az üzletet nézzük, akkor azt látjuk, hogy a Sony nagyon profin hajtja végre a generáció váltást. És ha azt nézzük, hogy pl a Wii igaz hogy új, mondhatni nextgen, viszont nem HD!, akkor bizony a PS2 teljesítményének is van hírértéke, mint ahogy jelentősege bizony van.
  • muerte2
    #28
    Ez azért így korai. A szoftver eladásokkal keresik a nagy pénzt és abban még mindig veri az MS gyermeke.
  • NEXUS6
    #27
    Europát gyak megnyerte, csak be kell söpörnie a nyereményt. Valószínűleg idén karácsonykor már megint Amcsira gyúrnak, szal szerintem megint kimaradunk a jóból.

    Túl könnyen adtuk magunkat!;)
  • narumon
    #26
    Márciusban jön haza haver.
  • Zodd
    #25
    A sony meg átgondolhatná picit a stratégiáját (hol mikor hozza ki a game-ket).
    A eredményeikből is látszik hogy Európa az élretört, számomra talán ez a legjobb hír.
    2006 2007
    US 764e$ 758e$ -0.7%
    EU 682e$ 842e$ +23.4%
  • Tinman #24
    Volt már...
  • NEXUS6
    #23
    Megvan már a PS3-ad?
    ;)))
  • narumon
    #22
    "PS3 némely verziójával ami egyáltalán nem futtat ps3 gamét."

    Offcorsz helyesen nem futtat Ps2 gamét.
  • narumon
    #21
    "az X360, az előző el lett felejtve. És nincs is semmilyen kompatibilitás. Sony ebben nagyon veri. PS2-re még mindig van support, PSX játékok futnak PS2-n és ahogy lentebb olvashatjuk, PS2 játékok is futnak PS3-on:)"

    Mhm az xbox360 a legtöbb Xbox1 játékot viszi, tehát van kompatibilitás, ellentétben a PS3 némely verziójával ami egyáltalán nem futtat ps3 gamét. Szal valamit esetleg kicsit (nagyon) félrenéztél, olvastál.
  • narumon
    #20
    ÚÚ ez nagyon szar volt, ne kezdjük megint.
  • atomkrumpli
    #19
    esetleg venni egy PS2-t ? :-)
  • floatr
    #18
    Hát eléggé dőlt befelé a ház fala. Még a kiadói üzletágban is lehetett érezni függetlenül attól h ők maguk is rogynak megfelé. Nemtom ki volt a felelős a konzol üzletág gatyába rázásáért, de h a klasszikusokat idézzem "a szarból kormányozta vissza" a szekeret.
  • Fre576
    #17
    Az igaz, hogy el lett felejtve de az x360 viszi az xbox játékokat !
  • dez
    #16
    A 40GB-oson nem. Részben azért "olyan" olcsó.
  • Loverman
    #15
    És azt is érdemes megemlíteni hogy a Microsoftnál, ahogy kijött az X360, az előző el lett felejtve. És nincs is semmilyen kompatibilitás. Sony ebben nagyon veri. PS2-re még mindig van support, PSX játékok futnak PS2-n és ahogy lentebb olvashatjuk, PS2 játékok is futnak PS3-on:)
  • dez
    #14
    Nemrég még sokan azt gondolták a PS3-ról, hogy halálra van ítélve. (Már a Sonyt is temették... :P)

    Mellesleg az Xbox360-asok kb. 30%-a nagyon is korai halálra van ítélve.. :)
  • narumon
    #13
    "Főleg, ha be is akarnak vásárolni, és lehetőleg nem olyat, ami halálra van ítélve. Ezért is számít a dolog."

    Hát jelenleg szerintem nem lehet olyan konzolt kapni ami halálra lenne itélve, legalábbis a mostani generációból. Wii, Xbox, Ps3, PSP, NDS, mindnek megvan a maga köre és létjogosultsága. Akármelyiket veszed egyik sincs halálraitélve.
  • fflx
    #12
    Ha ez valoban igy van, hogy az eloallitasi ktsg. kb $400, akkor az europai eladasokon szepen kaszalnak, ugye a 400 euros ar miatt...
  • HAF Rigel
    #11
    Régen egy ps3 előállitási ára 800$ dollár volt , tehát minden egyes leszállitott gépen bukott a sony , nem is keveset , igy jött ki a veszteség , ma már kb annyiba kerül a konzol, amennyiért megveszed a 40gb verziót 400$ körül van , a kisker árrést nem nagy , ha jol tudom csak pár ezer forint , a szoftver eladásokon van a nagy pénz.
  • dez
    #10
    De, a PS3 "táltosodott meg", lévén jóval olcsóbb lett, mint korábban, kijött néhány exkluzív játék, amit hamarosan több követ, és a Blu-ray hajója is befutott.

    Nem, már nem annyira veszteséges a PS3 gyártása - már kb. annyi, mint amennyiért adják. (Persze ez így még némileg veszteséges, mert ott vannak az árrések.)

    Van egy olyan dolog is, hogy a konzolok háborúja. Egyesek számra ez is izgalmas. Főleg, ha be is akarnak vásárolni, és lehetőleg nem olyat, ami halálra van ítélve. Ezért is számít a dolog.
  • rigidus
    #9
    Ha olcsobb lesz en is fogok egyet venni, persze nem a jatekok miatt, hanem Cell-t nyuzni tudomanyos alkalmazasokkal.
  • bobi64
    #8
    ez a hír tipikus reklám. sztem nem a ps3 táltosodott meg hanem a ősi ps2-es gép eladásai meg a psp-é még mindig nagyok.hihetetlenül tudnak ködösíteni a gyárak és a sajtó. gondolom még mindig irtó veszteséges a ps2-es hardver előállítása is, mint szokták könnyben úszó szemmel hangoztatni a gyártók. ők is abból élnek mint az öreg kohn a boltos: vasárnap zárva tartanak. amúgy meg kit érdekel? ki fene kezdte el ezt a hülye témát állandóan boncolgatni, hogy ki mennyit ad el? ez nem normális dolog. játékokról alig van szó már a fórumokon, csak az eladások, meg az értékesítések.... maaaaargit, nooormáális?
  • HAF Rigel
    #7
    ezt nem értem , mi köze a NFL'08 ps3 as verziónak a redszerhez és a ps2 játékokhoz . A redszerfrissitésnek igen az a 2.10 a legutolsó
  • HAF Rigel
    #6
    hoooo hoooo , a40gb változat nem viszi de a 60gb igen , vagy az amcsi 80gb is .
    Valahogy úgy volt .
    megjelent a ps3 japán usa verzióban benne volt egy ps2 grafikai (gpu), és központi chip (cpu). tehát ps3 ban benne volt egy ps2 is .
    Eu 60gb és az Usa 80gb (ami nyáron jelent meg) már csak a gafikai chip volt benne a cpu szerepét átvette a Cell .
    Sírt a nép drága a ps3 , Sony kivette a graf csippet is igy lett a 40gb verzió .
    Kb ez a helyzet .

    Itt a lista hogy az EU 60gb és az Usa 80gb mit támogat
    Ps2kompatibilitási lista
  • Tinman #5
    Komoly kérdés:

    ICO, SoTC, GOW 1-2-t próbáltad?
    Ha ezek mennek, már veszem is...
  • riska1982
    #4
    Van már hozzá frissítés, simán viszi a PS2-es játékokat. pl az új NFL PS3-as játékon rajta is van a frissítés és a gyári PS2-es DVD-ket simán viszi.
  • Tinman #3
    Nálam a Sony PS3 egy arculcsapás, olyan érzés, mintha szembeköptek volna.
    Képtelen vagyok lenyelni a szinte nulla Ps2 kompatibilitást.

    Sokan erre azt mondják, hogy de az minek? Azért, mert PC-n sem mindig a teszem azt a Crysis-el játszom, hanem teszem azt a Dungeon Keepert veszem elő.
    És PC-n ez nem gond!

    A PS3 SOKKAL sikeresebb lenne, ha 99% kompatibilis lenne a PS2-es címekkel. Agyilag képtelen vagyok ezt feldolgozni, hogy mi a francért nem lehet ez megoldani? Ja, tudom vettem volna anno Japánban PS3-at... na hagyjuk.

    Érdekes egy pici kézikonzolon PSP, NDS nótaszóval megoldottak ennél komolyabb dolgokat is. PSP-n mennek a PS1-es címek, az NDS lazán fogadja a GBA kazikat, de a SNES emuláció sem probléma.
    Elegem van -.-

  • HAF Rigel
    #2
    Azért a cím igy egy kicsit erős szerintem , a ps3 hardwer része nem termel akkora veszteséget már amekkorát a szoftwer eladások és a két másik konzol (psp,PS2) nem tud visszarántani pozitivba .
  • daneelolivaw
    #1
    ááá,kell egy ilyen, csak sajna előtte be kell szereznem egy hdtv-t :(