45


A Garmin első mobiltelefonja.
  • pyrohun #45
    Igen én is így érzem: szuperjó, csak későn jelent meg. Meg persze ronda :(
  • GregSB
    #44
    Ezt is megéltük, USA-ban megjelent a telefon.

    Jutúb tele van review-ekkel nem linkelek most, 1xű megtalálni őket.

    Ezek alapján eléggé fáj a szívem, mert:

    - k. jó, letisztult és gyors az UI-ja.
    - a tesztek alapján ez a legjobb navi-s okostelefon ami létezik a piacon. Nagyon jó a szélvédőre felcuppanó tartója, navigálás közben egyszerűen és gyorsan lehet vele kezelni a bejövő hívásokat, nem laggol és közben mutatja tovább a navit!

    Ugyanakkor iszonyatosan eljárt az idő a telefon hardware-e felett. Rezisztív kijelző, nincs multi-touch, és maga a telefon is iszonyat vastag és randa. 1 évvel ezelőtt még elment volna ez a teló (mint ahogy a bannerban is van akkor kellett volna eredetileg megjelennie), ma már az új HTC-k, iPhone és a Pré mellett nem rúg labdába SZVSZ.

    Remélem gőzerővel dolgoznak az utódján a Garminnál, mert mint írtam maga a software része tökéletes. Gyors, letisztult, navigálásra + telefonálásra a legjobb amit eddig láttam.
  • pyrohun #43
    pff, már most elavult sajnos... ennyit erről. :( Pedig nekem tetszett még egy fél éve...
  • GregSB
    #42
    Megint eltolták a mostmár Garmin-Asus G60 nevű telefon megjelenését. Februárban még nyarat mondtak, mostmár év végére ígérik.

    Egy vicc amit ezzel a telefonnal művel a Garmin :/
  • GregSB
    #41
    A HTC "G2" Magic is szimpatikus még (Android miatt).
  • pyrohun #40
    talán.. :)
  • GregSB
    #39
    Van egy rossz hírem: a G60 nem fogja támogatni a 3rd party appokat :(

    Nem igaz hogy minden telefonnak van valami rákfenéje, nem tud senki egy komplett csomagot összerakni. Talán a Pre...
  • pyrohun #38
    remélem skinezhető lesz az ui :)
  • GregSB
    #37


  • GregSB
    #36
    Simán lehet, a bannerban lévő telefon gyakorlatilag még csak egy demo volt.

    Kíváncsi vagyok az árakra és a megjelenésre, első blikkre szimpatikus mindkét telefon.
  • pyrohun #35
    hoppáhoppá: és mintha a g60 változott volna egy picit külsőleg, vagy az eredetinek is le voltak ennyire kerekítve az élei?
  • GregSB
    #34
    Abban reménykedtem hogy már az Androidos telefonjkat is be fogják mutatni, de úgy tűnik arra még várni kell...
  • GregSB
    #33
    Elindult a GarminAsus oldala.

    A G60 mellett bemutatták az M20 WinMo 6.1-es telefonjukat is.
  • GregSB
    #32
    A Garmin összeállt az ASUS-al.

    Közösen fognak fejleszteni okostelefonokat. Az év első felében megjelenő Nüvifone is közös fejlesztés, a Garmin OS-ével. Az év vége felé pedig kiadnak egy WinMo-s és egy Androidos készüléket is.
  • pyrohun #31
    remek... :|
  • GregSB
    #30
    Jön az Androidos Garmin telefon.

    Valamikor 2009. második felében.

    Nem is ez az érdekes, hanem hogy itt már azt írják hogy a Növifone 2009 Q2-ben jön. (Eddig Q1-ről szólt a fáma).

    Ez most vagy elírás, vagy valamikor nyár elején jön a teló :S
  • GregSB
    #29
    Síri csend van és hullaszag :( Legalábbis hivatalos bejelentések terén.

    A legutóbbi érdekes hír,hogy a Garmin csatlakozott az Open handset Alliance-hez dec 10.-én (olyan nevekkel, mint a Sony Ericcson, Vodafone, Toshiba, stb...)

    Egyből elkezdtek keringeni a pletykák hogy a nufifone Android OS-el fog megjelenni 2009-ben. De ez csak pletyka...

    Tedd be RSS-be a gúgli news-t. (bal alsó sarok) ha képben akarsz lenni a legfrissebb hírekkel és pletykákkal a telefonnal kapcsolatban...
  • pyrohun #28
    Valami hír van a telefonról? Elvileg 2009 Q1 érkezik, de még mindig semmi infó :(
  • pyrohun #27
    puritánabb az iphone-nál, de gyorsnak gyors.
  • GregSB
    #26
    Hands-on GUI:



    Van még pár a YouTubeon. Ezek alapján gyors és reszponzív a menüje

    Remélem nem tökölnek sokat vele és kihozzák jövő év elején...
  • UnDyInG
    #25
    Én valahol azt olvadtam, hogy Q1 vagy Q2 2009 lesz, de a magyarországi Garmin forgalmazó szerint mivel csúszik a megjelenés, lehet hogy cancel az egész projekt... Mivel pl Q2 2009-ben már kvázi elavult lenne a készülék. Pláne ha az árát nézzük...
  • GregSB
    #24
    Engem az aggaszt inkább hogy semmi hír róla, a holnapjáról már az "available Q3 2008"-at is levették :(
  • GregSB
    #23
    GPS-ért nem hiszem hogy fizetni kell havonta. A jelenlegi Garminoknál legalábbis nem kell, csak a második térképfrissítéstől...
  • UnDyInG
    #22
    Engem jobban aggaszt az, hogy ha jól olvastam ez az ár is 2 éves hűséggel lesz érvényes és havi 20 dollár lesz a gps... de remélem, hogy ez nem igaz.
  • UnDyInG
    #21
    Nekem nagyon tetszik a telefon! Most iPhone-om van, de ez az első olyan készülék, amelyik szerintem megközelíti (felhasználói felületben, tudásban nyilván jóval túlmutat rajta). Hasonlóan egyszerű, letisztult és a youtube-on látott videók alapján gyors! A webböngészőjét még csak képen láttam, de az is nagyon bejött, olyan megoldásokat használ, amihez és ahogy talán nem is hiányzik a multi-touch! Kíváncsi leszek a végleges szoftverre / gyorsaságra. Főleg a webböngészés, kép- és videókezelés érdekel, a GPS és az ahhoz tartozó funkciók tutibiztos, hogy királyok lesznek!
  • GregSB
    #20
    Kiszivárgott a telefon várható ára: í$500, ami kb 77 ezer Ft. Sajna van egy olyan érzésem, hogy mire ideér lesz belőle 120 ezer...
  • GregSB
    #19
    Frissült a telefon honlapjának média galériája.

    Újdonság: Ki tudunk majd listázni a telefonnal Panoramio geotaggelt képeket (pl egy városban ahova megyünk), és ha megtetszik valamelyik hely, épület akkor egy gombnyomásra oda fog minket navigálni a telefon.

  • ColdFire
    #18
    nekem tetszik, nagyon jó
  • GregSB
    #17




  • GregSB
    #16
    Február 11-14 között lesz megtekinthető a telefon Barcelonában, tuti jönnek majd az első review-k.

    Más: mint kiderült a geotaggelt fényképek nem csak arra lesznek jók hogy később visszanézzük hol csináltuk őket: mint a videón is látható ha pl lefényképezünk egy éttermet, és elküldjük emailben a geotaggelt fényképet egy másik nüvifoneosnak, akkor az egyből rá tud majd bökni a "go" gombra a fényképen, és a GPS odavezeti majd őt (ahol a kép készült)! Nagyon komoly :)
  • Xing
    #15
    Ezek az infok szomoritanak el engem is.
  • GregSB
    #14
    Az iPhone szerintem is szebb, viszont ez sem csúnya, funkcionalitásban pedig jóval túlmutat rajta. Én is rá vagyok kattanva az iPhone-ra, de:

    1. Nem lehet itthon kapni. Legújabb pletykák szerint elmarad a novemberi itthoni premierje, majd 2009-ben lesz valamikor, amikor az Apple végre bevezeti itthon is az iTunes Music Store-t.
    Persze lehet törtet is venni, de fog a halál 150K-t fizetni érte, meg én jobban szeretném ha nem lenne feltört telefonom.

    2. Ha lehet is itthon kapni 99% hogy csak a T-comnál lesz, előfizetéssel meg hűségnyilatkozattal. Én már 6 éve egy másik szolgáltatónál vagyok, és ebből kifolyólag évről évre nyalják a seggemet, kapok kedvezményeket, mert régi vásárlójuk vagyok. Nem szeretnék egy telefon miatt szolgáltatót váltani.

    Ezzel szemben a Nüvifone-t már lehet szeptemberben-októberben lehet majd kapni itthon. Meglátjuk.

    "ilyen snassz Mio navigációkra hajazó műanyag kockából már több tucat van."

    Őőő, nem tudom mennyire ismered a Garmin régebbi termékeit, de ez a telefon tökéletesen beleillik az eddig képviselt dizájnjukba. (mind a GUI mind a telefon). A Garmin 19 éves cég, a Mio 2002-ben alapult, szóval ha valami hazaj valamire az max fordítva lehet :D
  • Dynamic
    #13
    Azt hittem a küllemére írod, hogy jobban bejön.
    Tudásban, tény hogy veri(valószínűleg) az iPhonet, dehát mondjuk kötelező is egy 1 éves gép specifikációinak ismeretében jobbat fejleszteni.
  • Xing
    #12
    Jobban néz ki viszont engem zavar, hogy ilyen keveset tud gyárilag. Alig vártam, hogy beszerezhessek egy iPhone-t de kiábrándultam belőle :( Persze össze lehet kunyerálni innen onnan programokat hozzá de sokkal kényelmesebb ha gyárilag benne van. Megoldható lett volna szerintem.
  • Dynamic
    #11
    Az Iphone szerintem továbbra is jobban néz ki.Ez sem rossz, de ilyen snassz Mio navigációkra hajazó műanyag kockából már több tucat van.
  • Bandee1987
    #10
    tudja még az MP3 és MPEG4/AAC lejátszást is ahogy olvastam.
    Árára leszek marha kiváncsi. Ha mondjuk alacsonyabb áron (úgy 100 körül) tudnák adni a masinát, akkor venné a nép, mint a cukrot.
  • Bandee1987
    #9
    hm, nem rossz, nem rossz...
  • GregSB
    #8
    "A Garmin nüvifone a piac egyik legnagyobb kijelzővel felvértezett telefonja a maga 3,5 colos képátlójával. Természetesen a mobiltelefon-GPS kombináció legfontosabb funkciója a navigáció, melyhez fejlett amerikai és európai térképcsomag áll rendelkezésre, és a Nokia megoldásaival ellentétben itt nem kell külön fizetni a hangos navigációért. A HSDPA átvitelre képes készülék számos izgalmas funkcióval bír. Megjegyzi például azt is, hogy a navigáció végén hol parkolt le a tulajdonosa, így is segítve a feledékenyebb autótulajdonosok életét. Internet elérése esetén a készülék képes a Garmin online adatbankjából közlekedési információk és térkép frissítések letöltésére is, mely a TMC-hez hasonlóan valósidejű forgalmi adatokkal segíti a dugók elkerülését."

    (Mobilarena)
  • ScarY MAN
    #7
    nah..nem frissitettem...szal valasz megvan :P
  • ScarY MAN
    #6
    gondolom gps kordinatakkal felruhazza es megnezheted hol csinaltad a kepet:D pl dunaparton xy helyen:D