20
  • Exen
    #20
    Oh, de kérem, láttatok már például egészségügyi intézményben működő szoftvert, vagy legyen az egyéb közhivatalban, mintha a 80-as években lennénk. Pedig azok nem bonyolultak és ráadásul a munkafolyamotok meggyorsításával milliókat lehetne spórolni, de nem... Majd ha vlmelyik kis "nagy agy" fent ezt kitalálja, mint pénzkeresési lehetőség, akkor majd írnak egy rosszat és zsebrevágja a pénz.

    Szóval ez szerintem még gesztusnak is kevés... Nagyon el vagyunk maradva ahhoz képet, ahol már tarthatnánk...

    Ez az én véleményem...
  • bakagaijin
    #19
    Állítólag jó, mert a Wirth tiszta és valamelyest mentes a programozási hekkelési lehetőségektől (igaz ez nem elmondhato a turbo-ról :)). Szerintem lehet örülni, hogy nem egy minimalista Turing-gép implementálásán (BrainFuck) tanultok, nem sok ember maradna talpon :). Másik oldal, hogy C/C++-ből sokkal szivatósabb kérdéseket tudnak nektek feltenni, amik ráadásul lazán fordítőfüggőek (mi a helyes kiírási sorrend jelleg).
  • tvik
    #18
    Kicsit hazabeszélt.
  • htmm
    #17
    Nem ismerik a Windowst sem. Akkor meg már olcsóbb, ha a Linuxhoz nem értenek.
  • morpheus133
    #16
    "A fejlődés szemmel látható.
    Mi pl. tavaly, 11.-ben, már a turbó pacalt vettük. (számtech szakon)"

    Én ezt soha nem fogom megérteni miért kell azt tanítani. Ha megnézed a piaci keresletet C++,Java,.Net
    Szerintem az alapok egyik nyelvben sem sokkal nehezebbek(jó mondjuk talán a C++ könnyebb mint a többiek alap szinten)
    És erre oktatják a Pascalt amit "sehol" nem használnak, ráadásul kicsit még el is tér a fent említett nyelvektől.
  • Csaba42
    #15
    A szövegszerkesztő, táblázatkezelő, prezentáció-készítő, adatbázis-kezelő, ... stb. nem csak MS termékekből állnak a felhasználók rendelkezésére. Jogosan morognak sokan, hogy a "Szövegszerkesztési feladatok" című műsorszámot le is lehetne egyszerűsíteni arra, hogy Word, mert sok helyütt csak abbol áll az egész óra. :(

    Meg tudtommal nem az a progi neve, hogy Picipuha Soevegserkestoe (angolosan :)), hanem Microsoft Word [XY], s ő csak ezeknek a produktumoknak a neveit sorolta fel, és nem a rendeltetésüket. Csak mondom, vagy nem.
  • toyotakacsa01
    #14
    Nem értenek a Linuxhoz?
    Jó ha a Windowst ismerik...
  • szunyog2676
    #13
    A fejlődés szemmel látható.
    Mi pl. tavaly, 11.-ben, már a turbó pacalt vettük. (számtech szakon)
  • sly007
    #12
    Jah nem xy program használatot kell tanítani, hanem szövegszerkesztést, és táblázat kezelést.
  • sly007
    #11
    Mit lehetne csinálni 25 milliárdból??? Mondjuk 3 milliárdból ki lehet fejleszteni saját Linuxot disztribúciót. Mondjuk legyen az támogatás 1-1 milliárd forint évente. És milyen lenne a rendszer? Ingyen terjeszthető, és használható. Állami intézményekben a támogatás anyagilag letudva. A többiek meg megvehetik (had legyen egy kis bevétel is). 10 milliárd a kitanításra (hogy legyen mit zsebre tenni). 1- milliárd a Wine fejlesztéséhez, hogy még több Windows-os program futhasson Linuxon. .... Fenébe még nem vagy 25 milliárdnál nettó kiadásnál. Jah igen, mindenféle egyéb programocska írása Linuxra 1-2-3 milliárd. Mondjuk ezeket magyar fejlesztőkkel megvalósítva tiszta jó lenne. Nem mindenféle CD-re, meg hozzá való kódra költenénk a milliárdokat, hanem saját magunkra. Szóval a lényeg, hogy ez totál feleselgessen írtam le.
  • Cat #10
    És ha ki is tanítanak, akkor az iskolából olyan emberek jönnek ki, akik nem tudnak elhelyezkedni a munkaerőpiacon. Ugyanis egy multinál nem érdekel senkit, hogy értesz mondjuk a StarOfficehoz vagy az ubuntuhoz, viszont ha nem láttál még Office XP-t az nagy hátránynak számít.
  • morpheus133
    #9
    "Amúgy abból a 25 milliárdból, amit az elkövetkező 3 évben szoftverekre akar költeni a kormány, 14 ubuntu linux fajsúlyú társaságot lehetne létrehozni. Növelve az itthoni foglalkoztatottságot(és ezzel a kormányzati bevételeket)."

    És még ennyi pénz kéne ahhoz hogy kitanítsák pl a számtech tanárokat. Mert hogy nagy %-uk nem ért a Linuxhoz az tuti!
  • gkalcso
    #8
    Mondom szövegszerkesztő. Meg táblázatkezelő és bemutatókészítő. Beszéljünk már magyarul és nem elfogultan egy cég termékét magasztalva.

    Amúgy abból a 25 milliárdból, amit az elkövetkező 3 évben szoftverekre akar költeni a kormány, 14 ubuntu linux fajsúlyú társaságot lehetne létrehozni. Növelve az itthoni foglalkoztatottságot(és ezzel a kormányzati bevételeket).
  • peterx
    #7
    Hoppá tényleg Word :DD
  • Csaba42
    #6
    Jaja. :)
  • JL666
    #5
    láttam már "dr." előnevű által írt e-mailben is MS worLD-öt leírva, úgy hogy nem kell bántani...
  • sanner011
    #4
    Én meg méltatom az orosz igazságszolgáltatást, mert bár még sosem volt benne részem, a híre "jó". Erről ennyit. XD
  • sly007
    #3
    Nem ez a lényeg. Pár milliárdért én is mondanék ilyet. Mellékesen meg önfényezés is.
  • Gilgamesh
    #2
    Nem is hiába, ha még mindig nem vagy tisztában az egyik pontos címével... (bocs :P)
  • peterx
    #1
    Jah rohadt nagy fejlődés az hogy minden évben ÚJRAvesszük az MS World, Excel és Powerpoint triót...