28
Silverlight: Flash-rivális a Microsofttól, Tippek Trükkök, Tutoriálok, Tapasztalatok
  • Cat 02 #28
    Valaki tolja ? ^^
  • ivjoe
    #27
    Well, C# tárgyat is kellene lassan felvennem, úgy érzem. :)
  • ivjoe
    #26
    Most fogják kiadni áprilisban, ha jól emlékszem. :)
    A jelenlegi béta nem sokban különbözik a majd kiadott-tól, most annyi a megkötés, h nem publikálhatod, míg béta, attól nyugodtan próbálgathatod, fejleszthetsz rá. Szóval a működőképes technológia megvan, próbáltam működik. :) Ez egy ilyen beetető fogás volt az M$-től, hogy szokja kicsit a nép.

    Mondjuk azért, mert az ASP.NET M$ villantás, hülye lenne az ASP.NET alá tenni egy lapáttal, azzal, hogy nem azt támogatja az új technológiáival.
    Másrészt meg sokkal egyszerűbb is ez neki, az ASP.NET fejlett, működő technológia, nem ma kezdték és rengeteg M$ eszköz támogatja. Mondjuk így belegondolva ez fasság, mert nem ASP.NET-ben programozod, az ugyanis nem egy programozási nyelv, hanem C#-ban, vagy Visual Basic-ben.
  • Vorpal
    #25
    .DDD

    Ugye érted, hogy gunyoros megjegyzés volt - nem kell megválaszolni az ilyet:C
    Mit akarok ? - nem beta, működőképes technológiákat:C
    És nem nem tudom miért ASP.NET mond el kérlek:C
  • PíszLávJuniti
    #24
    A Java-ból csomó mindent lenyúltak a Csharp-ba, és van ami jobban is sikerült benne. Nyelvi elemek, jobban optimalizált, stb.
  • ivjoe
    #23
    :DDD

    Attól, hogy te nem tudsz dolgokról, még létezhetnek, és ismerheti a fél világ, csak lehet te a másik felébe tartozol bele. :C
    Mivel még teljesen új a technológia (az új verzió béta, használhatod, de nem publikálhatod), így nem tudom még mit akarsz. :C
    Igen ASP.NET kell neki, és nem PHP, mit gondolsz miért? :C
  • ivjoe
    #22
    Egyet mondj pls! :)
    Sztem halott ügy, bár M$ nagyon nyomul vele, most is van egy megrendelőnk, akinek, csak win alapon kell oldal silverlight-tal. :C
    Ez azt jelenti, hogy: Win 2003 Server, IIS, MSSQL, ASP.NET, Silverlight. :CCC
  • Vorpal
    #21
    Expression Blend? azmi? - komolyan - rajatad kivül használta azt valamire valaki?
    Ja és Silverlight ASP.net tel kooperál - namost dobhatjuk ki a PHPt az ablakon.Rá kéne kontráznia az adobenak és beépitenie funkciókat PHP támogatására - és ugye adatbázist kezelni sem lenne rossz,((
  • PíszLávJuniti
    #20
    a flasht már nehéz lenne legyűrnie..
    vannak jó "koppintásai" az MS nek, de ez nem tűnik ilyennek
  • ivjoe
    #19
    Tapasztalat:

    Kb. egy hónapja voltam egész napos Silverlight fejlsztői konferencián, kb. 20-an voltunk az országból, hát, engem nem győztek meg,hogy ez miért jó. :C
  • ivjoe
    #18
    Visual Studio a támogatott, mindent kiszolgáló fejlesztőeszköz coder oldalról, designeriről meg az Expression Blend.
  • grizzly21
    #17
    na mondj egy ilyen gyermekhibat:)
  • Vorpal
    #16
    Vettem ki egy szabadnapot, és átfutottam a Silverlight könyvet,
    hát ezt a technológiát nem gondolták komolyan.
    Gyakorlatilag valahol a Flash és Jvascript közt áll,
    csak sokkal bonyolultabb módon - és fejlesztői eszközei nincsenek.

    Én is lennék multinacionális cég - mert akkor mindig van elkülönithető
    összeg olyan fejlesztésekre, amiket le lehet huzni a retyóba.

    Hadne véggyem meg a Flashet se - mert szánalmas gyermekhibái vannak
    és ezt még tetőzi az is, hogy X edik verzió.
  • ScarY MAN
    #15
    Te is elmondtad vagy mi? hol jársz? legalább már a kapuban?
  • ScarY MAN
    #14
    tény hogy meleg van
  • Atti12
    #13
    és eltüntél...
  • grizzly21
    #12
    jah, ez mar regi hir volt swf.hu-n is, amikor olvastam a cimet hogy flash rivalis megijedtem kicsit, aztan amikor tovabbolvastam hogy a microsoft kesziti akkor megnyugodtam:)
  • Atkamon
    #11
    Mint a legtöbb Microsoft utánzat... Zune, Live Search, Soapbox... mindegyiket valamiről másolták és egyik sem lett semmivel jobb az eredetinél.
  • ScarY MAN
    #10
    májkroszoft,májkroszoft,májkroszoft.
  • joebacsi
    #9
    ahhoz képest, hogy mekkora flash gyilkosnak jelentették be, igazából egy kézzelfogható előnnyel sem rendelkezik azzal szemben...ennyi :)
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Ha háromszor kimondod a nevét, itt terem és elvisz!
  • Rage47
    #7
    LOL ez tetszett :D
  • Narxis
    #6
    Sztem ne beszéljünk MS cuccokról mert még a pokolra kerülünk.
  • Brolly
    #5
    ehhh

    #2
  • akyyy
    #4
    szted én mit linkeltem? madarat???
  • Free
    #3
    de itt máár ment róla egy kis flame és jobb félni mint megijedni :c)


    És köszönöm hogy a lemaradt T betüt kipótoltátok :c)))
  • akyyy
    #2
    az nem topik, hanem cikk
  • Free
    #1
    Silverlight: Flash-rivális a Microsofttól


    Moderátorok Figyelmébe tudom hogy van egy Silverlight: Flash-rivális a Microsofttól nevű téma de ott főlleg a hír értéke megy. itt inkább a technikára lennék kíváncsi. ki mit tud, milyen tapasztalatai vannak, megoldások leírások és minden ami belefér.


    Köszönöm