135
Reneszánsz Királyságok (Renaissance Kingdoms) böngészős MMO játék
  • ZsZso
    #15
    Aki felvett szponzornak, annak köszönöm :) Jól jött most a lé :). Tegnap tehenet fejtem ... aztán csak nap végén derült ki, hogy nincs vödröm, úgyhogy egész nap nem csináltam semmit :( (mekkora muri már ... addig csak bámultam a tehén tőgyét, vagy mi? :) MOndjuk az inteligencia pontom 0, úgyhogy belefér :)) Így már lassan tudok venni egy vödröt :).

    Jótanács!
    Tehén fejéséhez VÖDÖR kell!
    Állat levágásához KÉS kell!

    Evidensen hangzik, de higgyétek el, nagyon szomorúak lesztek, ha 1 napot ezek hiánya miatt csesztek el (igazán szólhatna akkor mikor kiválasztom mit szeretnék aznap csinálni)

    Még egy jó tipp:
    Első szint meglépése után lesz földbirtokunk ... DE HOL?! Na én az első nap kerestem 5 percig, nem találtam, aztán tojtam rá. 3 nap múlva találtam rá véletlen ... még szerencsére élt a bocim :).
    Tehát
    Saját földbirtok megtekintése: Otthonom >> Otthonod >> Jobb felső sarok
  • ZsZso
    #14
    No igen. Ha nem tetszik, még mindig választhatsz tíz másik nyelvből :).

    Én nagyon nagy pozitívumként éltem meg, hogy egy nagy világ van, tehát ha az angol oldalon jelentkezel be, akkor csak a felület lesz angol, de ugyanabban a világban vagyok, mint a magyar felülettel játszó játékostársam, így akár kereskedhetek is vele.

    Fbn Lx, tisztázom a szabályokat a modi topikban, aztán ha lehetséges leírom a játékbeli nevem (nem nehéz kitalálni), s akkor felvehetjük egymást ismerősnek, adhatunk egymásnak bizalmat. SGsek tartsunk össze :)
  • ZsZso
    #13
    OFF:
    Ismételt szabálymegszegés elkerülése végett a "Moderátor figyelmébe" topikban folytatom az eszmecserét.

    Köszönöm szépen a tájékoztatást Shadow! Szabályzatra kerestem mindenhol, ezért nem találtam.
  • Fbn Lx
    #12
    "Dolgozhatsz az aranybányában, keletre of Győr, for 16,00 font"

    hát, a magyarítás még közel sem tökéletes néhol :D

    Amúgy én sem értem, mért kellett kiszedni az oldal linkjét.
  • SHADOWEYES7
    #11
    # Hozzászólások törlése:
    # Mások szólásszabadságának csorbítására alkalmas hozzászólások, fenyegetés, személyeskedés, rágalmazás, emberi méltóság megsértése, a vitapartner lejáratása, szidalmazása, minősíthetetlen hangnem.
    # Üres hozzászólások, illetve a véletlenül duplán beírt hozzászólások egyike.
    # Moderátor által törölt hozzászólások visszamásolása.
    # A kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó és zavaró, agresszív vagy off-topic hozzászólások.
    # Céltalanul vitát szító hozzászólások.
    # A szándékosan nagyméretű képek, szövegfájlok indokolatlan felmásolása ami a rendszer működését lényegesen lassítja.
    # A moderálással és szerkesztéssel kapcsolatos véleményeket, észrevételeket kifejezetten az erre a célra létrehozott "Moderátor figyelmébe" topicokba lehet beírni, ellenkező esetben törlésre kerülnek.
    # Bárki személyes adatának (pl. név, munkahely, lakhely, beosztás) engedély nélküli közzététele.
    # Szándékos flood és reklám esetén. <---------------------talán ez mond valamit?


    http://www.sg.hu/forummoderalasalapelvek.php
    Elég rég itt vagy ahhoz ,hogy ezt tudd.
  • ZsZso
    #10
    Csupán azt, hogy egy halandó emberke, honnan tudhassa, hogy miért "vágják ki".

    Hasznom származott volna persze! De felhivtam rá a figyelmet ... nekem is hányingerem van azoktól az emberektől, akik a szponzorlinkek elé valami hamis/csalogató feliratot tesznek. A fejemet rá, hogy te se találtad volna meg, ha nem írom oda külön. És pont ez volt a cél, csak az kattintsok oda, aki támogatni akar, aki nem, annak ott a hivatalos link, regisztráljon ott ... nekem az egész nem ért annyit, hogy felidegeljen, megfenyegessen egy moderátor, hogy kivág az általam már több éve napi szinten többször is látogatott fórumról.
  • ZsZso
    #9
    OFF:
    Még valami ...

    A szponzorált linkekkel egyetemben kiszedted a hivatalos oldal linkjeit is. Ezek szerint ez is szabálysértő. Én nem merem már bírni újra, míg kimerítő választ nem adsz, addig viszont eme böngészővel játszható játék topikja, URL hiányában elég eszehagyott egy téma xD.

    Aki emiatt nem tudja megtalálni a játékot, v. nem tud regisztrálni addig, attól elnézést kérek!
  • SHADOWEYES7
    #8
    amit linkeltél reklám célzatú volt, neked ebből hasznod származik, innestől mit nem értessz?
  • ZsZso
    #7
    OFF:
    Nem, vettem észre. Nem újreg vagyok, gondolom láttad ... sose volt még a linkelésből probléma, sose olvastam erre vonatkozó szabályzatot, bár belátom bennem lesz a hiba. Kérlek linkeld be számomra a szabályzatot, hogy tájékozódhassak, rendesen. Sajnos nem sikerült megtalálnom. (A linkekhez direkt feltüntettem, hogy melyik melyik, nem kihasználni szerettem volna az embereket, csak tudatosan segítettek volna nekem)

    Hogyha arra kérem a kedves egybegyűlteket, hogy szponzorként adják meg a nevem, az is szabálysértő?

    Előre is köszi a segítséget, elnézést az OFFért, de talán más is okul a hibámból, ha ide írom.
  • SHADOWEYES7
    #6
    ne linkelj többet olyat, mert kiváglak, nem vetted észre kiszedtem már 2x?
  • kemszi2
    #5
    hmm...talán meglesem xD
  • ZsZso
    #3
    Ugyanúgy böngészővel játszod ... tán a legnagyobb eltérés, hogy nem egy népet vezetsz, hanem egy embert. Nekem a Travianban az nem tetszett a végén, hogy a bunkóság soxor győzelmedeskedett az etika, erkölcs fölött, s soxor a beképzelt tahó nagyképű üzenetektől a való életben is ideges lettem, pedig épp kikapcsolódni szerettem volna, elfelejteni a világ búját-baját ... legalább arra az 5 percre. Tényleg az a jó, hogy itt nem kell felnéznem félóránként, hogy ugyan legyalulták -e a földem, az emberem. Játékostársakkal eddig boldogan éltünk egymás mellett, s segítettük egymást. Itt úgy néz ki előrébb jutsz, ha összedolgozol a veled egy faluban élőkkel ...

    Amit eddig láttam belőle, nagyon bejött ... Viszont itt is igaz, hogy aki gyors játékokat szereti, az felejtse el ezt.
  • k3nGu
    #2
    olyan mint a Travian, csak összetettebb
    Reneszánsz Királyságok pillanatnyilag nagyon zsúfoltak!
    Kérjük próbálkozz egy óra múlva.
    Túl sok az új játékos. Hogy jó minőségű játékot biztosíthassunk minden játékosnak, nem regisztrálhatsz néhány óráig, most új területeket hozunk létre (új városokat, grófságokat, stb.). Gyere vissza későb, addigra minden rendben lesz! de jó:/
  • ZsZso
    #1
    A tehenet reggel fejni, a búzát olcsón adni, elkergetjük a grófot este, éjjel meg az árokban részegen és fekve.

    Egy boldog és csendes nap a Reneszánsz Királyságokban...


    Pár szóban, miről is van szó:
    Egy palit/nőt alakítassz, akit nem árt naponta etetni. Minden nap keresned kell munkát, s muszáj is, hisz a játék elején csupán így maradhatsz életben. Mehetsz fát vágni, horgászni, vagy dolgozni a bányába. Az első szint eléréséhez kell 3 bizalompont (játékostársaktól lehet szerezni, vagy ha a templomban dolgozol), és 90 fontot. Ha elérted az első szintet (én itt tartok), akkor a királyság megadományoz egy telekkel, melyen kiválaszthatod, hogy milyen fajta tevékenységet szeretnél művelni (tehenet tenyésztessz, búzát, zöldséget termesztessz, stb.). Én pl. tehenekkel foglalatoskodom, és ha minden igaz már meg is tudnám fejni őket, csak még kerítenem kell magamnak egy vödröt (45 font a piacon. Ha nincs kedved dolgozni a földeden, de mégis szeretnél belőle némi nyereségre szert tenni, menj a városházába, és keress embereket. Az 1. szintet elért játékosok ugyanis elvállalhatják más játékosok által meghirdetett munkákat.

    Ahogy telik-múlik az idő, egyre okosabb és tapasztaltabb leszel, s ahogy látom, ez majdan fel is jogosíthat arra, hogy pl. taníts az egyetemen.

    A kicsit gonoszabb személyiségek is kibontakozhatnak a játékban, s beállhatnak a rablók kis táborába. Ugyan még nem próbáltam, de valószínű, hogy az utazók nincsenek 100% biztonságban az előbb emlegetett embertársakat figyelembevéve :).

    Röviden fontos dolgok:
    Mennyit kell naponta játszani?
    Elvileg 5 percet. Gyakorlatban beülhetsz a kocsmába, és órákat is beszélgethetsz az ott lévőkkel. Akkor sincs veszve semmi, ha tudod napokig nem fogod tudni meglátogatni kisembered ... menj a templomba, és vonulj vissza addig.
    Milyen sűrűn kell feljárnom (ha jót akarok)?
    Naponta 1szer. Itt nincs olyan, hogy nap közben megtámadnak, vagy 2-3 óránként fel kell nézni, nehogy valaki kiraboljon. Napi 1 látogatás bőven elég.

    Egyelőre egy magyar város kapott még csak helyet (Győr), de a fejemet rá, hogy hamarosan újabbakkal is találkozhatunk.

    Hivatalos magyar honlap
    Hivatalos angol honlap