6
  • morpheus133
    #6
    A cella információ pontossága a terület lefedettségétől függ. Budapesten azért jó pontosság is elérhető, hiszen itt nagyon sűrűn vannak a bázis állomások. De ritkábban lakott helyeken akár több km is lehet. Mondjuk ott egyedül a GPS jöhet csak szóba.
  • asysoft
    #5
    Csak tudnám, miért olyan nagy hír ez. Az iPhone új szoftverében is benne van (megfejelve a bázisállomásokon alapuló, hasonló elvű megoldással), illetve az iPod Touch frissítése is tartalmazza.
  • I.C.ram
    #4
    Hát én szoktam cellainfót használni, de baromi pontatlan. Simán lehet olyan 200-400 méteres tévedés is.
  • morpheus133
    #3
    Önmagában nem is! De ugye ott van mellete a GPS, vagy ha az nincs GSM esetén van cella információ ami városon belül akár 50 méteres pontosságot is jelent.(ehhez tudni kell hol vannak a bázis állomások,de ez feltérképezhető).
    Csak azt nem értem ez miért nagy hír? Szerintem tucat számra vannak hasonló programok.
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Ha összeházasítják a GPS-essel és egy jó szofttal, akkor lehet egy backup a GPS-nek, ha kiesik a műhód mer! De amúgy a wlan olyan nehézkesen használható manapság, hogy nemtom...
  • L3zl13
    #1
    Tapasztalataim szerint a WLAN jelerősség elég sok mindentől függ. Nagyon érzékeny árnyékolásra stb. Így ez alapján nem tudom mennyire lehet megbízható a helymeghatározás...