48
régi játék új köntösben
  • Desiderata #48
    remix
  • Anteris
    #47
    na, próbáltad?
  • feamatar
    #46
    ejj ezt meg csekkolom... ez most a turrican 2 remakeje lenne?
    most nyomom az elsőt amiga emuval, de őszintén szólva álleejtő a game. valahogy olyan mint a contra csak jobb XD és szvsz már az 1 grafja is jobbna bejön mint az contra:alien warsnak.
  • OLI576
    #45
    Szerintem jó játék. C64-en a kedvencem volt a Turrican sorozat. Azon a gépen elképesztő szinvonalat produkált. Annyi sprite volt a képernyőn, hogy az ember nemgyőzte szemmel követni, meg olyan finom mozgása volt mindegyiknek hogy ahhoz C64-en nemvoltunk hozzászokva. A fél képernyős óriás főellenségekhez sem -akik ráadásul elég vadul mozogtak. Tele volt felvehető cuccokkal, eldugott helyiségekkel, és volt hogy a főellenség nem a pálya végén jött, vagy több is volt egy pályán. Akit a C64-es verzió érdekel az nézzen szét a www.c64-longplays.de oldalon. Itt C64-es játékokat játszanak végig (néha elég keményen -mondjuk sérülés nélkül), és az erről készült videókat lehet letölteni.

    Ez a játék jól sikerült. Mondjuk nekem ez a fajta "renderelt" (vagy milyen) grafika általában nem tetszik, inkább a pixelenként kézzel rajzolt. Meg néhány helyen talán még lehetett volna csiszolni. De ahhoz képest, hogy milyen kevés szinvonalas 2D-s játék van PC-re, ami még működik is az újabb gépeken, egész jó. Főleg egy szavunk nem lehet, mivel ingyen van.
  • Anteris
    #44
    nem is olyan ördöngös az átalakítás

  • Anteris
    #43
    na nézegettem ma ezt a joyt de valahog yrohadtul nem tünt nekem digitálisnak, legalábbis nem úgy működött ahogy én gondoltam, tudniillik rövid utakkal és jól érezhető végpontokkal. A mozgatása pont ugyanolyan volt mint bármelyik analógnak, fárasztó tízcentis le-fel tologatások, az egész olyan mintha egy vödör lekvárban tologatna ez ember egy fakanalat, szal csalódás a cucc. A régi amigás joyomat lenen fasza átalakítani, azal aztán lehet ugrani hogy a pixek szélén billeg az ember.
  • n3whous3
    #42
    Én ma lehet megint nekiugrok és talán a 2. pályára átjutok :---------)
  • wantonly
    #41
    Végigjátszottam.. höhö!

    9 level van, a vége is jó, ugyanígy végződött a Turrican is.

    Az utolsó pályán csak végirohantam, könnyebb mint amilyennek látszik és már nem kellett tartalékolni az életeket. :)
  • wantonly
    #40
    Már level 8-nál járok, nemtudom mennyi van még vissza, de itt már nagyon durva dolgok vannak. Ilyen pattogó zöld izék jönnek, belelövök lesz belőlük 3-szor annyi és nem igazán akarnak elpusztulni, + még követnek is. :-)

    De baromi jól megcsinálták ezt a játékot, azt kell mondjam, méltó "folytatása" az elődnek!
  • Anteris
    #39
    francba, ilyenkor este mindgi eszembe jut, hogy kellene venni olyan digijoyt aztán másnapra meg elfelejtem. Már egy hete sötétkedek így : )
  • wantonly
    #38
    A 3. pálya se semmi, liftel mész lefelé közben oszt rendesen. De elsőre meglett, maradt négy élet, ez a mostani pálya meg tök hangulatos és a zene is klafa. Persze nem könnyű. :)
  • Tinman #37
    A 2. pálya 2. szörnye /nagy négyzet ugrál jobbra-balra/ után még nem jutottam :-/
    Rohadt szemét a 2. pálya a hülye lezuhanó tüskés csapdák miatt.
  • wantonly
    #36
    Megcsináltam a 2. pályát is, erre a végén lefagy, természetesen még a mentés előtt.
  • n3whous3
    #35
    :-----------____)
  • Anteris
    #34
    úgy meg túl könnyű lenne, csak állnál, rajzolnál egy kört az egérrel és mindenki halott lenne : ) Így legalább lehet jókat ugrálni meg idegeskedni : )
  • wantonly
    #33
    Az lenne a jó, ha nem csak 5 irányban lehetne lövöldözni, hanem mondjuk egérrel lehetne irányítani a fegyvert, a billentyűvel meg mozogni. Én már nagyon megszoktam a bill.+egér párosítást (joystick, gamepad sajna nincs).
  • wantonly
    #32
    Nekem a második pálya okoz gondokat, ott már csapdák is vannak. Az elején még figyelek nagyon, aztán a nagy pörgésben mindig elfelejtem, hogy itt-ott csapda van és -1 élet.. Aztán jön a Boss, amire még nem jöttem rá, hogyan kell kinyírni, ott mindig meghalok.
  • Anteris
    #31
    nem olyan vészes, szerintem az irányítás miatt bénázunk csak, a régi kedvenc joystickjeinkkel szinte eggyé váltunk annak idején, meg aztán akkoriban szinte csak ilyen ügyességi játékok uralták a piacot, ugy hogy volt gyakorlási lehetőség bőven.
  • n3whous3
    #30
    Én nem csíteltem abban sem...
  • Anubys
    #29
    Nem tudom, én örök élet nélkül nyomom végig még ma is az eredetit, de ebben én is kifingtam az első pályán... :(
    De nem adom fel... :)
  • Anteris
    #28
  • Anteris
    #27
    ez lenne az? nem is drága!


    GENIUS F-23 JOYSTICK

    http://www.mekka.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/537590abe4ed0236b0e89ddd39df3aaf.gif

    Ár: 2 964 Ft

  • Anteris
    #26
    na persze, mert abban volt örökélet! ; ) szerintem ez valamelyest könnyebb, mint a hajdani játék, na nem mintha túl lennék az első pályán : /
  • n3whous3
    #25
    Komolyan mondom annak idején sokkal jobban ment ez a játék :D Már az első pályán elvéreztem simán xD Na akkor most lehet megint nekiugrok
  • Anubys
    #24
    Létezik...
    Nekem arcade-joystick-om van, amit a ps2 portba tudsz berani a billentyűzet helyére. Jár hozzá egy elosztó, amivel a billentyűzet + a joy egyszerre applikálható fel (és az egész volt vagy 2000 ft :)
    de elvileg létezik USB-s digi joy, ami olyan, mint a régi Amigás (vagy C64-es)
  • Anteris
    #23
    imádkozóhelyet megtaláltátok az első pályán? : )
  • Anteris
    #22
    a pálya elején is van egy ilyen életcucc, ott három kockáról kell odanavigálni. Ti mivel játszotok? Én gamepaddal próbálok de ez a hülyevkújjal ugrabugrálás nagyon nem jön be nekem. Jó kis régimódi joystickhoz van szokva a kezem amiben volt négy kapcsoló azt jól van, azzal lehetett pixelpontosakat ugrani. Nem is tudom, hogy PC-hez létezik-e olyan "digi"-joy vagy csak azok a "nyúlós" analóg joystickek kaphatók?
  • wantonly
    #21
    Köszi. Én is erre gondoltam előszőr, hogy valahol kell lennie egy kockának (akárcsak az előzőnél), de nincs ott semmi. Valószínűleg véletlenül kilőttem (sokat lövöldözök össze-vissza :D). A Turrican-t ismertem én már C64-en is, igaz nem voltam nagyon-nagy fan, engem más játékok izgattak, de az már régen volt, nem tudom felidézni. :)
  • Anubys
    #20
    A kép balra van egy kilőhető bónuszadó cucc (tudod, ilyen láthatatlan kis kocka, amit ha sokáig lőssz, mindenféle bónuszt ad), csak lőjj bele, hogy megjelenjen, és arra felugorva lehet megszerezni a cuccot. (Látom, nem vagy ős-Turrican-es :)
  • wantonly
    #19
    Próbálok az első pályán minden titkos helyet megtalálni és mindent felszedni, de itt a képen látható életnövelőhöz nem tudok eljutni.. Valakinek már sikerült? Egyébként az irányítás miatt még könnyű fokozaton sem egyszerű játék ez (legalábbis nekem). Mondjuk én billentyűről nyomom. Viszont megéri szenvedni vele, mert nagyon jó játék, azért nem idegesítően nehéz és jól el lehet vele ütni az időt (már ha van).

  • Anteris
    #18
    szerintem nagyon ott van ez a kis játék. Tisztára ugyanaz a hangulat mint a régi időkben. Titkos falak, szobák minden. Fasza!
  • Anteris
    #17
    ja, a kezelést én sem tudom rendesen belőni joypadon.
  • Anteris
    #16
    ez nem régi játék hanem egy régi cucc tiszteletére folyamatosan fejlesztett új gém sz'al nem tudom miért kellene elásnom mumiák közé...
  • n3whous3
    #15
    TENKSZ! :D
  • Anteris
    #14
    nos igen, ezt a progit csak az tudja igazán értékelni aki tolta annak idején c64 meg Amigán. Kurva sokat játszottam vele, az ember mindig talált egy eldugott helyszínt benne még sokadik végigjátszás után is. A zene is ott volt nagyon.
  • Anubys
    #13
    Nesze, Turrican 2 Remake. Bár a pályák itt-ott kicsit mások, de a grafika egy az egyben a Turrican 2. Ja a Projects / T2002-re klikk... :)
  • wantonly
    #12
    Királyság! Nem a kedvencem volt, de szerettem.

    Ez se rossz, csak az irányítással vannak gondjaim. És elég sok az ellen, már ez elején :S az eredetibe is ennyi volt? :) Már nem emlékszem. Köszi egyébként.
  • timantes
    #11
    ez a játék nem telóra való , felejtsd el a telefonon történő "játszadozást"....
  • n3whous3
    #10
    "Hű ez megvolt a telefonomon...nagy fos :D"
    ...
    ""sárgakazis" telefonod van "
    ...

    OMFG, úgy látom nektek kimaradt a C=64 az életetekből -.-
  • Benny04
    #9
    ez nekem is megvolt a régi telómon :D
    De én szerettem :D