15
  • Gerygrey
    #15
    Szerintem az 720p vagy 1080i akart lenni, 720i nincs (sok értelme nem lenne, ez nagyjából a DVD-nél valamivel gyengébb felbontást takar)

    Azért én nagyon kiváncsi lennék ezekre a kiskompakt gépek által készített "HD" videókra, nagyjából annyi értelme lehet mint valamelyik Nokia mobilnál "DVD minőség"-ről beszélni. A gyártók is jól tudják, hogy mégcsak a mini DV minőségét se érik el ezek, de hát ugye marketing szempontbú' jobban hangzik hogy hádé. Bullshit.
  • UnnameD
    #14
    Jééé dobooooz! :)
  • G_ArchAngel #13
    Levezeted nekem (mert nem értek hozzá), hogy miért jobb vagy rosszabb a mostani gombok + 3"-os kijelzőhöz képest egy 4"-os gombok nélküli, érintésvezérelt, nem zsírosodó kijelző?

    - mert nagyobb?
    - mert a nem lesz több pont, hogy beázzon a gép?
    - mert a multi-touch miatt pillanatok alatt belenagyítok a képbe és nem gombokkal szemvedek?
    - mert ráférnek a kijelzőre a nagyobb kép mellett a hisztogramok is?
    - mert a most már terjedő LiveView erősebb felbontású kijelzőn használhatóbb?
    - mert gombok nélkül könnyebb elhelyezni egy kihajtható kijelzőt?

    milyen hátrányai lehetenek még?

    (a fentieket mind DSLR-re, mind kompaktokra értem...)
  • babajaga
    #12
    Az a röhej hogy az érintőképernyő felesleges semmit nem tesz hozzá a fényképezéshez, míg az hogy nincs kereső viszont hátrány, aki ért a fotózáshoz az tudja miért.
  • G_ArchAngel #11
    nem ismerem a Kodak techológiáját, de az Apple iPhone és iPod Touch 3,5-ös érintésvezérelt kijelzőjén nem maradnak meg az ujjlenyomatok...

    2007 őszére ezt is elértük:)
  • fade2black
    #10
    Mindegyik kompaktgyártó cég szenved vagy szenvedni fog: Az új mobilok lassan eltüntetik az ultrakompakt szegmenst és nemsokára már a kompakt szegmnes eladásai is vissza fognak esni e miatt, ott is uaz fog lejátszódni mint az ultrakompaktoknál: Minek ultra/kompakt fényképezőgép ha egy mobil is hozza kb ezt a minőséget?
  • fade2black
    #9
    Kodaknál is lassan mindegyik gépben ott az IS, nagy előrelépés ezen felül végre behozták az mpeg4et így a videofelvétel nem telíti meg secperc a memokarit: Nekem mind az IS mind a 720P mint az MPEG4 elég nagy előrelépés.
  • Möci
    #8



    A Kodak nem lesz, hanem volt!
    (Ahogy elnézem jelene sem nagyon van.)

    (Eszméletlen ronda gépek. Egy biztonsági gőzkioldó kapcsoló is design-osabban és praktikusabban mutat, mint ezeknek a gépeknek a felülete!)



  • Cat #7
    A 720p-ben a "p" a progresszív jele, azaz 720 sor van 16:9-es képaránnyal. A 720i -nél az "i" az interlaced rövidítése, azaz felváltva rajzolódnak ki a sorok, gyakorlatilag felezett minőségű. Mondjuk a wikipedia szerint ilyen nincs is, csak elírás, ennek ellenére mégis külön bejegyzés foglalkozik vele, és rengeteg nagy cég termékére van ez ráírva.
  • tunyo902
    #6
    720p 720i Mi a külömbség?
  • birdo #5
    " küszöböli ki kezünk rázkódását, de a videóknál is besegít a biztos tartásban "
    Asszem belevesztem a részletekbe.
  • babajaga
    #4
    "Különlegessége, hogy hátsó, 7,6 cm-es képátlójú kijelzője érintésérzékeny, ami egyszerűbbé teszi kezelését és a funkciók közötti navigációt. "

    Egyszerűvé teszi a kutyafarkát! Ha összetaperálják akkor rosszul lehet a monitort látni márpedig itt kereső nincs másban a képet nem lehet látni.
  • Gabe Dearborne
    #3
    Sok hűhó semmiért. Maradok a 6,3 Mp-es Canonomnál.
  • Cat #2
    "de a fejlesztési meg előállítási költségek meg növelik az árakat"

    Dehogy növelik. Szerinted itt van bármilyen fejlesztés? Épp ezért termékcsaládok, ott a kész doboz, egyikbe ilyen lapkát raknak, a másikba olyat, modulrendszerű a felépítés. Egyikre raknak csatlakozót, másikra nem. Az alap egyezik, csak a körítés változó.

    És épp azért van ennyi, hogy a boltban ott álljon a vásárló, ahol van mondjuk 40 gép, és abból minél több termék Kodak legyen, így nagyobb esély van rá, hogy az ő terméküket veszik le a polcról. Másrészt meg igenis van ennyi szegmens, mert kell nagy zoomos, kell aprócska ékszer, kell átlagos nyaralási, és egy-két extrább (nagy LCD, HD TV-re kirakás) is, hogy aki gizdázni akar a család előtt, az is megtehesse.
  • Flashy
    #1
    nem mindig értem hogy miért kell ennyi modell a tulajdonságok teljes n dimenziós mátrixát felépítve. az egyik 720i a másik 720p, a harmadik ugyanez csak iso1600 a negyedik meg iso3200. nem hiszem, hogy az átlagember ki tudja választani pont azt a feature kombinációt amire szüksége van (mint pl. "az iso3200ért cserébe feláldozom a hdmi kimenetet" típusú döntések). persze a vásárlónak annál jobb, minél többől választhat, de a fejlesztési meg előállítási költségek meg növelik az árakat. na mindegy, csak elgondolkodtam.