90
  • Mersant
    #50
    nyari, es ugyan azok a hibai mint a TMnek, ugyanott lotyogott stb.
  • Bexter
    #49
    mondjuk nem mindegy mikori a jg
  • Mersant
    #48
    teny hogy egyes kinai fegyok nagyon jok lettek, de a CA sokkal! strapabirobb mint 1 JG. haverom JG-je kettetort mikor elesett vele, en teljes testsulyommal raestem a CA-ra, ugy hogy a csove a foldbefurodott, a langrajtobol kikapartam a foldet es minden ugy mukodott mint addig. nem repedt el semmi, nem mozgott semmi, es mint mondtam JG kisebb esesnel szo szerint kettetort ;)
  • 0Fritz0
    #47
    Hmm, bár nem tervezek AS flintát venni, de ezt azért jó tudni. :)
  • VRSDM
    #46
    ööö, menjenek simmunition-ozni ;)
  • VRSDM
    #45
    azért az is hozzátartozik, hogy a 70-80-100-s MÁRKÁS (jelen esetben Classic Army) fegyverek 10játékot bírtak, egy G36 és egy G3 ... mindkettő szétégett belül (hülye tervezés okán) na most 2játék után 6000huf a javításuk. (a fegyverek erőssége 350fps)

    és a kínai cégek (JingJong, Boyi stb.) a maguk 30-40s árukkal magasabb fps mellett, erősebb kivitelben (mindenholfém,MINDENHOL..

    na mind1, nem szaporítom a szót, a lényege hogy a 40s- kínai "szarok", sokszorosan jobbak(vagy utolérték már) a sokszázezres AS nagy neveket.
  • vegicsek
    #44
    Nem értek hozzá, de lehet egy tv távirányító is elég:)
  • Sadist
    #43
    Ha valaki igazi szimulációra vágyik, akkor menjen el egy MILES kiképzőtáborba. Ott nincs se hi-cap tár, se lebutított lőtáv vagy "sebzésrendszer".
  • Sadist
    #42
    Lasertagnél sincs reális lőtáv.
  • 0Fritz0
    #41
    Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy AS-nél is simán rááldoznak 100K-kat, hiszen akik komolyan gondolják, azok nem fogják a szutyok „tesó gazdaságos” fegyverekkel nyomni.
    PB-ből is lehet venni 30K-s flintát.
    A PB valóban drágább, de ez inkább a lőszerárakban ütközik ki.
    Míg az AS lőszer darabja kb. 1 Forint körül mozog, addig a kommersz PB skulo 3-5 forint között mozog.
    Persze vannak drágább PB lőszerek, illetve sajnos sok helyen csak az ott vásárolt lőszert engedik használni. (Lehúzós, 10 peták környékén)
    Ami azért elég vicces azt nézve, hogy a fegyóm maximális kapacitása 30 labdacs/másodperc. Persze ez le van szabályozva, mert különben egy silót kéne cipelnem a hátamon. :)
  • dronkZero
    #40
    Hát, ha csak a fegyvert nézzük:

    Airsoftban mindenki (az ismerkedőket leszámítva) saját fegyverrel játszik. 30eHUF-től már olyan fegyvert lehet kapni, ami megállja a helyét.

    Paintballban csak néhány elvetemültnek(versenysportként művelőnek) van saját fegyvere, leginkább bérjáték folyik. Félautomata marker ~100eHUF, Automata ~300eHUF. (kb 2000 körüli árak)

    Lasertagz: szerintem Mo.-n még a bérjáték is ritka, hogy valakinek saját fegyvere legyen, szerintem kizárt. Illetve ha van is, úgysem találod meg. Árát még tippelni sem tudnám.
  • Bandew
    #39
    Én azon is vitatkoznék, hogy a paintball miért számít sportnak, mikor sztem nem más, mint egy játék!
  • OrioN the S
    #38
    Aki militarista ,fegyverbuzi vagy csak simán érdeklődik a fegyók iránt az AS-ozni fog ,aki meg csak simán szórakozni akar az elmegy paintballozni... vagy as-ozni és nem érzi át ,aztán azt mondja ,hogy a paintball jobb ,mert ott jobban érezte magát.

    De ezen sokat lehetne még vitatkozni.. kinek mi tetszik..
  • Mersant
    #37
    persze suhogos naciban is lehet airsoftozni, de en eddig csak oylanokat lattam igy akik epp ismerkedtek a jatekkal. mig paintballban foleg az overalba bujt embereket latni, hogy autogumik kozott futkosnak
  • praksi
    #36
    ezt azért nem mondanám, egyrészt amit beraktam linket ha megnézed, van olyan videó, amin igen csak komoly paintball háború van. másrészt, láttam már olyan airsoft "csatát", ahol a résztvevők egy része suhogós melegítőben meg tornacipőben ment ki harcolni.

    nem hiszem, hogy meg lehetne mondani, melyik a jobb. mindkettőnek ugyanaz a lényege, hogy érezd jól magad. lehetne mondani, hogy az airsoft reálisabb. persze, 600-as hicap tárakkal nagyon reális... lehet mondani, hogy a paintball-nál nem lehet csalni, mert látszik, akit eltalálnak. öcsém volt paintball-ozni, ő azt mondta, hogy a festéket le tudta törölni. magyarán itt is a korrektségen múlik a dolog. (főleg mivel a paintball markerek erősebbek az airsoft fegyvereknél, finoman szólva is pofátlannak találnám, ha valaki 2 méterről hátbalőne)

    és maradva a lézerjátéknál :-) ennek talán az lesz a realitása, hogy valós lőtávok lesznek; nem is beszélve a tényleges balesetmentességről.

    de én úgy vagyok vele, hogy úgyis mindenki a saját lovát fogja dícsérni, én maradok az MP5-nél :-)
  • Bandew
    #35
    A paintball a világ egyik legmocskosabb játéka. Nekem egy életre elment tőle a kedvem.
  • Mersant
    #34
    hat a feelingbol az airsoft adja vissza a legtobbet, az tuti. nezzel meg 1-2 videot. nem gumik, palankok kozott folyik a jatek, hanem a szabadban, meg a II. VHban asott arkokban, bombatolcserekben. es ha engedelyezett a fust, meg a granat az igen csak dob a hangulaton ;)
  • praksi
    #33
    láttunk már jópár fogatlan airsoftost :-)
  • praksi
    #32
    Airsoft topic

    Paintball 1
    Paintball 2
  • Bexter
    #31
    Mekkkora már :D Nekem volt hasonlo vizipisztolyom :D
    Airsoft powwa :P
  • SötétBarom
    #30
    Szvsz a paintball az igazi fun, mégis csak visszaad valamit a valós feelingből, hogy nem mersz kikukucskálni a sarok mögül, mert félsz, hogy pofánlőnek :D A fájdalom a lényege.. Mindenkiben van egy kis para, ezért többnyire nem eszetlen rohangálás :D
  • 0Fritz0
    #29
    Azért van terepmóka is. :)

    A paintball működhet sűrített levegővel is. (Fegyvere válogatja)
    Az airsoft-nál valódi fegyverek replikáival játszanak, a paintball-nál ez nem annyira elterjedt. (De megoldható)
    Komoly pénzversenyeketet PB-nél elsősorban a SPEED pályákon nyomják, a terepjáték a fun kedvelőinek való.
    Nézzetek utána mindkét okosságnak a youtube-on.
  • OrioN the S
    #28
    yolan=olyan :D
  • OrioN the S
    #27
    Meg azért az airsoftnak van egy feelingje :) olyan szimulációs taktikai game a paintball meg yolan speedgames. szvsz.. mondjuk nem paintballoztam ,de láttam már.
  • Sadist
    #26
    Paintbal elég nehéz, ételfestékkel töltött lövedékeket köpköd ált. sűrített CO2-vel, durván 30 méterig. Üt, foltot hagy.
    Airsoft 6 mm átmérőjű műanyag lövedékeket, istenesen megtuningolva akár 50-60 méterig is. Kicsit csíp, nem hagy nyomot, a találatot a célpontnak kell jeleznie, ezért nem sport, hanem játék. Itt van sűrített gázzal, rugóval, és elektromotorral működő is, utóbbiak akár 800-900 rpm tűzgyorsaságra is képesek.
  • fifi
    #25
    mosatmár megkérdezem, mi a különbség az airsoft és a paintball között?
    komolyan nem tudom, de érdekelne...
  • Pepsi Twist
    #24
    én maradok az airsoftnál :D
  • trogerzsiger
    #23
    Mi már hétévégn megyünk is:D kiváncsi lezsek rá
  • Wolfsnack
    #22
    meg helyszíntől
  • Wolfsnack
    #21
    nincs taktikázás? gondolom játékosoktól függ
  • VRSDM
    #20
    quake 3 stílusról szól . rohangálsz és lődösöl ezerrel.
  • Wolfsnack
    #19
    köszi, és léteznek az alap fegyverek lasertagnál? képeken elég gyerekes

    meg én ilyen videót találtam ami kicsit elriasztott
    mennyire komoly dolog? mennyire lehet élvezni?
    mi a működési elve? saját fegyver mennyibe kerül?
  • praksi
    #18
    meg gondolj bele, ha az ellenfél elvéti a lövést, akkor az jobb esetben a közeledben becsapódik, abból meg kapcsolsz, h "húvazze, lőnek". láttam pár videót a lézerjátékról, csönd-csönd-csönd-sípolás...
  • praksi
    #17
    nem a szabályok komolyak, hanem egyes emberek túl komolytalanok :-)
    várj még 2 évet, és mehetsz játszani.
  • trogerzsiger
    #16
    nekem az nem gond! :-) de szedek embert erre a laser tagra, ára is kedvező, kiprobáljuk aztán majd jön a paintball, majd airsoft! terveim szerint :-)
  • bardocz
    #15
    ha tudsz normálisan viselkedni nem gond,és észel kell játszani,a szabályokat betartva
  • 0Fritz0
    #14
    Ok, akkor ti hozzátok az airsoftot, én pedig a paintball-t.
  • trogerzsiger
    #13
    Huu de airsoftoznék én is. de még egy 14 éves kis pöcsös vagyok, szal.. :D plusz ott az elég komoly szabályok vannak nemde?
  • JCSR Apache
    #12
    Látom ide taláktak az airsoftosok.
    Amúgy tényleg...én is maradok az MP5-ömnél. Airsoftozni lehet az erdőben is, de a laser nem megy át a bokrokon.
  • rhazid
    #11
    plészahol lehet tolni és egész közel van.