93
Budapest - Bamako
  • Bexter
    #93
    egy harmadik ember nem árt ha bezsál a költségekbe szerintem :) én legalábbis igy mennék :D
    Szponzorokat meg érdemes a lakókörnyezeetedben felkeresni. legtöbb nem fog pénzel támogatni, csak portékáikkal.
  • Gladiator
    #92
    Haverommal mennénk ketten, mi így vagyunk egy csapat:) Nem osztozunk mással a dicsőségen:D Bár elsőre nem fogom neki nyomni, örülök ha élve odaérek:D
  • Bexter
    #91
    Szerintem jobban jársz ha csapatba beszállsz :)
  • Gladiator
    #90
    Én jövőre elindulnék, de nincsen egy-két millió forintom erre, csak max egy fél. Nem tudjátok hol tudnék sponsorokat találni? Úgy gondoltam, hogy egy Nivaval vagnek neki, az egy fél millából kijön, de kéne még kb. 1 kajára, piára, szállásra, felszerelésre, hazaútra.
  • Daniel BMW
    #89
    A patrol-osakat én is ismerem az Autómodellek fórumból :D
  • 2Bálint
    #88
    nahát, bátyóék Patrolja...
  • Daniel BMW
    #87



  • Wattin
    #86
    Ezt egyébként nem teljesen értem miért szükséges. Hát tartsák a kezükben a moderátorok az irányítást. És akkor nem jelennek meg olyan információk a fórumon amik felhasználhatóak/veszélyesek. Mellesleg van másik 100 oldal, ahol meg foglalkoznak velük. Nem beszélve a saját blogokról. Gondolom minden a terrorfenyegetések miatt van, nagyon szomorú.
  • Bexter
    #85
    Fórum szüneteltetése
    Utolsó frissítés: Attila Fülöp @ 2009.05.20. 15:52:52

    A magyar biztonsági szervek kérésére, a Bamako felé saját felelősségre elindult, a futamtól távozó csapatok védelmének érdekében a Fórum elérhetőségét szüneteltetjük.

    Köszönjük mindenki megértését.
  • Bexter
    #84
    talán bamako forumon van róla hír bővebben.
  • Wattin
    #83
    Én láttam benne saját szememmel, hogy valakiket italozás, és versenyzőhöz nem méltó viselkedés miatt kizártak. De csak ennyi volt. A részletek érdekeltek volna.
  • Rubenvagyok
    #82
    Van benne hír ma is a dakarról, de nem sok aktualitással szolgált. Annyi van benne hogy a versenykamionnak milyen szerepei vannak és mennyiféle műszaki probléma léphet fel az út során.
  • Bexter
    #81
    Ma nem találtam metropolt szoval semmi hírem erről, de engem is érdekelne.
  • Wattin
    #80
    Reggeli metropolban olvasható egy cikk, hogy kizártak egy csapatot, nem megfelelő viselkedésük miatt. Sajna nem olvastam végig, mert a metrón a mellettem álló újságjából csíptem el a részletet...:) Nem találtam neten erről semmit. Tudtok róla valamit?
  • Bexter
    #79
    Homokembert cisnálni a suvatagban :DDD
  • monkeymajom
    #78
    nem:P
    hanem egy olyan természeti akadályon keresztül megy az útvonal ahol használni kéne az eszüket. Vagy valami hasonló.
  • Rubenvagyok
    #77
    mire gondolsz? Hogy homokból kell autót csinálniuk vagy mi?
  • monkeymajom
    #76
    áh, sejtem akkor. Ilyenekre is gondoltam mondjuk. Csak azt hittem,hogy kicsit "meggájveresebbek" a feladatok :)
  • Rubenvagyok
    #75
    A verseny kategóriásoknak is vannak feladataik, nem csak a kaland kategóriásoknak.
    Amúgy eddig amik voltak feladatok azok olyanok voltak hogy hány oszlopa van a rózsaszín háznak meg hasonlók. A lényeg az hogy nem csak vezetni kell hanem figyelni is.
  • monkeymajom
    #74
    na és mik azok? komoly feladatok vagy valami vicces,mókás,útmutatós ide-menj, oda-menj feladatok?
  • Bexter
    #73
    kaland kategóriásoknak vannak felqdatai a táv megtéelén kivül.
  • monkeymajom
    #72
    miért nem csak teljesíteni kell megadott napi szakaszokat?
    vagy mire gondolsz?
  • Rubenvagyok
    #71
    Elég jó ez a csapat, mivel már 30 ponttal vezetnek!
    Valamit lehet tudni milyen feladatokat kell megoldaniuk mostanában?
  • fishsticks
    #70
    Köszönet!
    Sehol semmi még mindig csak "rizsa" megy mindenhol!
    Egyébként ők lennének a Green Network?! (a facebook-os site-on volt a Green Network post mellett)
  • individualo
    #69
    Érdekes módon a facebook-on találtam egy klubbot és ott egész sok hírt osztanak meg. Itt eléritek Képek is vannak fent.
  • fishsticks
    #68
    Hol találsz ilyeneket? Én fél délelőtt azt kerestem hogy ki vezet. Beleuntam! Semmit nem találtam!
  • Rubenvagyok
    #67
    Te milyen oldalon értesülsz ezekről az infókról.
  • individualo
    #66
    Sok keresgélés után találtam friss információt arról hogy ki vezet: Green Network többet sajnos nem de gondolom folyamatosan jönnek már a délelőtt folyamán.
  • Rubenvagyok
    #65
    Elég nagy poén lehet valami ősrégi autóval lemenni bamakóba. Egyszer én is kipróbálnám, csak az anyagiak... Igaz annyira nem mondható vészesnek mint amire számítottam.
  • individualo
    #64
    Én biztos hogy elindulnék ha lenne rá anyagi keretem meg egy olyan kocsim amit esetleg tropára vághatok. Mondjuk hallottam róla hogy van aki azt csinálta hogy elvezetett a célhoz és aztán ott hagyta a kocsit "ajándékba". Nem olcsó dolog az biztos de egy örök élmény. Arról szerintem még senki nem tud hogy ki vezet. Ma még sehol nem találtam friss cikket.
  • fishsticks
    #63
    Én a Dakaron sem mentem volna... mondjuk nem is vagyok túl elszánt vezetés terén. Az eseményeket viszont követem, de most sem tudom, hogy kik vezetnek. Tudtok erről valamit?!
  • berreg
    #62
    Nehéz dolog az biztos. A segélyszállítmány meg tényleg egy jó dolog de nem tudom mennyire örülne a családja az embernek ha közben elrabolnák...
  • ribot
    #61
    Teljesen egyetértek!
    A szervezőnek pedig kötelessége megtenni minden biztonsági óvintézkedést, ezért törölték az utolsó szakaszt!
  • Bexter
    #60
    Korábban is volt terror veszély főleg amikor dakart lefujták ők meg mentek. Szvsz most sincs nagyobb veszély.
  • fishsticks
    #59
    Én is hallottam, hogy sokan még így is nekivágnak. Találtam egy érdekes cikket ezzel kapcsolatban:

    Húsz-harminc gépjármű vezetője készül a veszélyzónába, el akarják kísérni azt a kamiont, amely az összegyűjtött segélyszállítmányt viszi. A hatóságok egy kijelölt útvonalon biztosítják az áthaladást, de a vállalkozás így is játék az élettel.

    Nemes cél.. bár tényleg az életükkel játszanak.
  • berreg
    #58
    Sziasztok.

    Mi a véleményetek arról hogy most a cél nem Bamakóban lesz a terrorfenyegetettség miatt? Bevállalós aki mégis oda megy? Szavazni kéne róla hogy ki az aki végigcsinálná!
  • Bexter
    #57
    http://www.youtube.com/watch?v=ZJtUyaSRpAg
  • Bexter
    #56
    remélem idén magyar lesz az első :D
  • Salalalaj
    #55
    Most hallottam, hogy a Nissan Navarával versenyző E-bola Team a 4. helyen áll a versenyben!

    Egy kis ízelítő róluk:
    http://videoriporter.hu/vr/fs?content=/vr/player/1750/reporter/count

    Hajrá srácok!!!!!
  • Kovácsakipális
    #54
    Hát szerintem azért ezen nem fognak felháborodni... Azt hiszik majd, hogy valami segélyszervezet kocsija akik indultak a rally-n... :)