18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #16493
    Már nem, gyorsan változik a világ. Pl szerintem középiskolások, friss egyetemisták körében már menöbb tudsz lenni a Csamcsung valamelyik pingongütő méretű ketyeréjével. Sokkal előrébb járnak parasztvakításban már mint az Epül, pl el tudod kápráztatni az osztálytársakat Jedi jellegű suhintásokkal, meg szemgolyó-trekkingel. Csomó olyan fícsörrel amit felnőtt ember egyszer kipróbál aztán soha többet nem használ.
  • Fehercsoki
    #16492
    Nem lehetek mindenhol menő ha egy valamit veszek?
  • GregSB
    #16491
    Nevezd meg először a közeget ahol menő akarsz lenni (életkor, átlagkereset, stb). Így nem tudunk tanácsot adni!
  • Fehercsoki
    #16490
    Most melyik apple cuccot kell megvenni ahhoz hogy menő legyek? Vagy mindegy csak minél feltűnőbb és drágább legyen?
  • GregSB
    #16489
    Nagy a keze, ujjai, kicsi neki a 4" szifon :) (már írta régebben)
  • Tikal #16488
    romlik a szemed? :)
  • GregSB
    #16487
    Ja persze :D

    Egyébként nem egyértelmű hogy a karóra lesz az. Ha megfigyelitek az interjúban kicsit kétkedik benne.

    "Neked meg nekem van karórám, mi megszoktuk. De ha megkérnénk egy csoport 10-20 évest, hogy álljon fel közülük aki hord karórát, nagyon keveset látnánk megmozdulni. Nekik az okostelefon az óra már"

    Pontosabban azt mondja, hogy egy ilyen terméknek valami kiemelkedőt kell nyújtania, hogy rávegyen embereket arra hogy hordják.

    Ezt lehet két féleképpen is értelmezni: 1. nekik van egy ilyen csúcsszuper termék készülőben, amit mindenki akar majd. 2. Nincs nekik és addig nem is terveznek belépni ide amíg nem érzik azt hogy van nekik.

    Dzsininek van igaza: kb mindenről úgy nyilatkozott, hogy semmit se lehessen kikövetkeztetni belőle :)
  • Dzsini
    #16486
    Ha már 13 colos érintő, akkor inkább a macbookokat és az OSX-et teszik tapissá.

    "olvasáshoz remekül használható"... aha, mikor olvastak ők utoljára könyvet? :)
  • G_ArchAngel #16485
    Ezert mondom:)
  • Dzsini
    #16484
    á, nem gyöngyökkel gurigáznak, 27"-es Cinema iPad :)
  • G_ArchAngel #16483
    13"-os iPad :D
  • GregSB
    #16482
    Szerintem ez a legizgalmasabb rész:

    "I'm not doing word games here. You need hits. It's been a while. Are you still that company?


    Tim: Yes, we're still that company. We have some incredible plans that we've been working on for a while. We have incredible ideas."

    Kíváncsi vagyok mi lesz a következő Game Changer termékük.


  • GregSB
    #16481
    Teljes interjú
  • G_ArchAngel #16480
    Az enyem 3+ eves es olyan most mar a hangja, mint egy WinPC-nek :)
  • Dzsini
    #16479
    Azt meg nem tartós, 100%-os processzorterhelésre tervezték, belerokkan a hűtése.
  • franc0
    #16478
    Kétévente veszel egy i7-es iMac-et és jó lesz.
  • G_ArchAngel #16477
    "Az iPhone 5 is egy katasztrófa az i4/s-hez képest. Botrányos anyagfelhasználás, nulla innováció, brutális ár."

    Nem volt iPhone4/s-em, igy azt kell mondjam, hogy a fekete iPhone 5 tenyleg gyasz, a feherrel semmi gond, nulla innovaciot sem tudom alairni, mert nekem urhajo a 3G utan, a brutalis ar pedig szinten nezopont kerdese: az osszes csucsmobil ebben az arsavban mozog es az elodjeihez kepest sem lett sokkal dragabb...

    Abban egyetertek veled, hogy illene ujragondolni, mert lassan olyan lesz, mint a Land Rover Defender: iszonyat jo, de mar a fanboyok is unjak, annyire oskovulet :)
  • G_ArchAngel #16476
    Nezd, nekem napi szinten van tapasztalatom Mac/OSX vs HP/DELL/custom eromu with Windows-zal, amin nagy kepfileokon kell dolgozni.
    A legerosebb Win konfiguracio nem kepes meg megizzadni sem, ami alatt az iMac haldoklik vagy belassul.
    Windows alatt ekkora, sok layeres kepfileok szerkesztese mellett az OSSZES win PC meghalt. Kivetel nelkul.
    32 GB ram ugy tunik el aloluk 1 ora munka utan, hogy meg a 8GB-os MBP is kepes megmozditani a maszkokat, a 16 GB-os iMac-kel szitkozodva, de lehet dolgozni, mig a WinPC-k csak es kizarolag arra jok, hogy meleget nyomjanak a labamra.
    WinPC-re nem akarok penzt kiadni, mert kandalloba is lapatolhatnam, annyira szar az az oprendszer.

    Hogy ez az Adobe vagy a Microsoft hibaja, azt nem tudom neked megmondani. Nem ertek hozza, de egyelore az alacsony teljesitmenyre kepes Mac-et tobbre tartom, mint a munkara alkalmatlan WinPC-ket.

    Egyelore amugy tenyleg a legujabb iMac+kulso monitornak all a zaszlo, bar azt 2-3 ev alatt biztos cserelni kell, foleg, ha kozepformatumra valtok.
  • GregSB
    #16475
    Azzal semmi baj nincs. De az előző kommented kb olyan jellegű volt, mintha bemennél a 3-as BMW topicjába, és beírnád:

    "Semmilyen racionális érv nem szól a BMW mellett, ezt simán be lehet látni.

    Ami mellette szól az pusztán emocionális érvek: szép, jóminőségűnek hat, trendy, stb.

    Akármelyik Ford Mondeo / VW Passat hozza azt a komfortot, csomagtérméretet, úttartást feleannyiért."

    Köszi Sherlock, hogy figyelmeztetsz minket, lila ködben élő amőbákat, hogy ha veszünk egy Macet akkor az pusztán racionális érvek alapján nézve nem jó vétel.

    (nincs Macem)
  • I.C.ram
    #16474
    Ezzel nem tudok, vitatkozni, nem próbáltam. De apám Mac Pro-ja olyan tetves lassú, hogy beszarás az én i5-ösömhöz viszonyítva. Lehet, újra kéne rakni az egész rendszert, de ez meg azt bizonyítja, hogy az OSX is pont ugyanolyan könnyen teleszemetelhető, mint a Win.
  • Dzsini
    #16473
    De azt már többször elmondták itt is és máshol is olyanok, akik aktívan, munkához használták, hogy pl. a Photoshop fényévekkel jobban, gyorsabban, hatékonyabban működik ugyanolyan erejű vason OSX alatt, mint Windows alatt.
  • I.C.ram
    #16472
    Elnézést, hogy MacBook Pro, i4S, Apple TV, ex-iPad, stb tulajdonosként se lettem fanboy...
  • GregSB
    #16471
    Here we go...
  • I.C.ram
    #16470
    Semmilyen racionális érv nem szól a Mac gépek mellett, ezt simán be lehet látni.

    Ami mellettük szól az pusztán emocionális érvek: szépek, jóminőségűnek hatnak, trendy, stb.

    Akármelyik dzsunka PC lenyomja teljesítményben, feleannyiért.

    Apámnak van egy Mac Pro 8 magos, kb 3-4 éves gépe. Volt vagy 500k (monitor nélkül ofc). Az én, kb 3 éves asztali PC-m oda-visszaveri teljesítményben, és volt monitorral(jó persze, csak egy mezei Samu monitor, de a Mac Pro-hoz még ez se járt) együtt 220k talán. Gyakorlatilag mindegyik szoftver létezik Win-re is, ami melóhoz szükséges lehet.

    és akkor szolidan tukmálják is az emberre az OSX, évente megjelenő "DLC"-it, amit az ember persze megvesz, mert legyen up to date, aztán mindig pofára esik, hogy mekkora lehúzás. Nagyon nem arról szól már a Mac, mint amiről szólt 10 évvel ezelőtt. Egyszerű divattermék lett, de egyre kevesebb prémiumértékkel az árán kívül.

    Az iPhone 5 is egy katasztrófa az i4/s-hez képest. Botrányos anyagfelhasználás, nulla innováció, brutális ár.
  • GregSB
    #16469
    Akkor nem tudsz sok mindent tenni. Hackintoshozás szerintem ultraszopó, egyszer haverrel építettünk egyet egy közös ismerősnek, azt a kálváriát senkinek nem ajánlom.

    Ki kell várnod amíg frissítik... vagy amcsiból nem tudsz rendelni?
  • G_ArchAngel #16468
    A problema, hogy en a hulye fejemmel minden szoftvert megveszek, megvettem. Es ugye legtobbjuk nem jon combo csomagban, azaz vehetnem meg ujra Windowsra.
  • Dzsini
    #16467
    Az pedig rém gyenge.
  • GregSB
    #16466
    Ja de azoknak meg nem elég a teljesítménye a 800 layeres PSD fileokhoz.

    Hát ez szívás. Azért nem mondanám egy széleskörű problémának, de tény hogy neki itt és most szopó.

    Elvileg frissíteni fogják a Mac Pro-t, legalábbis nekem úgy rémlik mintha a pénzügyi jelentés alkalmával azt ígérte volna Cook.
  • GregSB
    #16465
    Akkor: MacBook Pro-ra és iMacre is lehet kötni external displayt, aminek már jó a minősége grafikai munkákhoz.
  • Dzsini
    #16464
    Viszont a Photoshop és környéke még mindig OSX-en fut vastagon a legjobban.
  • GregSB
    #16463
    Ha nem az Apple adja meg számodra a legjobb megoldást, akkor hagyd el, mi ezzel a probléma?

    A világ változik, amíg a 90-es évek végén, 2000-es évek elején a Macet használó amatőr művészek adták ki az Apple törzsvásárlóinak 90%-át, ez mára teljesen megváltozott. Ma már okostelefonok és táblagépek eladása viszi előre a céget, a Mac pedig egy harmadrangú üzletág lett nekik, nem csoda hogy nem fektetnek óriási figyelmet annak fejlesztésére.

    Ha én ebből élnék, ez lenne mindenem, és lenne egy alternatív kissebb "garázscég", aki mondjuk Winwods vagy Linux alapon jobb megoldásokat kínálna mint az Apple, akkor fél mp gondolkodás nélkül váltanék, mert náluk láthatóan ez az irány haldoklik, és nem látok rá sok esélyt hogy komolyabban érdekelné őket a jövőben.
  • Dzsini
    #16462
    Hackintosh :)
  • G_ArchAngel #16461
    Elmondom miert fogom elhagyni az Apple-t sok masik unatkozo hobbymuvesz utan, akik mar megtettek:

    Nem mondom, hogy a donteseimet nem befolyasolja a termekek ara, de ettol tekintsunk el most.
    Nekem ket dolog fontos, az egyik a teljesitmeny, masik a szinhuseg.
    Namost ez a ketto az Apple eseteben csak es kizarolag a Mac Pro-val oldhato meg, mert az iMac es MacBook Pro-k kijelzoje jo szivvel sem kozepkategorias.
    Az iMac hatareset, a D800 40-50 layeres filejai azert megviselik, de a MacBook Pro meg is fekszik rendesen alattuk. Mihez tudnek csatlakoztatni egy szinhelyes monitort, ami OSX-et futtat es teljesitmenye is megfelel az altalam hasznalt munkafolyamatnak?
    Mac Pro. Ami jelenleg arra erdemes, hogy IT muzeumok vitrinjeben tundokoljon.
  • grizzly21
    #16460
    Egy 2008as de szep allapotu, 15os, 2gb ram, 8600 (?) gpu, 2.2 dual core MBP mennyiert realis eladni sztetek? Ja akksi halott csak taprol megy
  • Dzsini
    #16459
    Meg kell nézni, hogy a high-end PC-ket mennyien vásárolják, és annak mekkora szelete (volt) a Mac Pro.

    Ha más cégek fenntartják a portfólióban, akkor valószínűleg megéri gyártani. Az Alienware-féle gamerPC-t nem ide számítva, az másik kategória.
  • GregSB
    #16458
    Most őszintén: pár dizájn / zene / grafikai stúdión kívül, meg pár unatkozó milliomos hobbiművészen kívül érdekel valakit a Mac Pro?
  • Dzsini
    #16457
    Nem fog egyértelműen beszélni, a figyelitek a legtöbb mondat tőle olyan, hogy lehet így is, úgy is értelmezni. Nem hülye, hanem profi üzletember az egyik legértékesebb cég élén.
  • GregSB
    #16456
    Nem egyértelmű egyébként hogy ezt a Phabletekre mondja (5+inches készülékekre) vagy egy kicsit nagyonn szifonra. Rögtön a videó elején leszögezi, hogy _eddig_ nem csináltak több féle iPhonet, de ez nem zárja ki hogy a jövőben nem csinálnának.

    Szóval mégsem annyira egyértelmű ez.
  • GregSB
    #16455
    Ez a liveblog elég kuszán van megfogalmazva.

    Itt van videó is róla, 4:30kor teszik fel neki a kérdést.
  • G_ArchAngel #16454
    Nagyjabol az Apple oldalan is felfedezheto a kozepkori kolostorokra, apatsagokra jellemzo alulinformaltsag tettetese: mintha soha nem latott volna meg Galaxyt, aminek nem jobb vagy rosszabb a kijelzoje, csak mashogy szar (mert az iPhone-nal sem kellene egy mondatban hasznalni a 'proper color' kifejezest), megsem merul le olyan gyorsan, mint az iPhone, nem hiszem, hogy jobban huzna a zsebet, mint iPhone kotelezoen teljesen korulolelo tokkal, amiben TALAN nem jon le a festek.
    Szoval Tim vagy megirt kerdesekre valaszolt, vagy egyik ujsagiro sem volt kepes golyokat noveszteni.
    Az ilyen interuk miatt nincs Mac Pro, mert az osszes hardveren bullshit-generatort futtatnak.