18351
ATbanner.jpg
  • Dobronski
    #18351
    hali

    egy macbook prora kotok ra egy kulso monitort. az volna a gondom, hogy cmd+tab-bal nehezkes a navigalas.
    pl.
    - chrome nyitva macbookon is, monitoron is.
    - masik appban matatok a macbook kijelzon, tabolni szeretnek chrome-ra
    - erre nem csinal semmit, mert a monitoron a chrome van aktiv ablakkent

    keresgeltem kulfoldi forumokon, de megoldast nem talaltam ra csak tipeket.
  • MerlinW
    #18350
  • Jim Morrison
    #18349
    hu, a sok kozott itt tenyleg van 1-2. ugy nez ki egy axagon (vagy) lesz a befuto. kosz
  • MerlinW
    #18348
    Itt van egy pár
  • Jim Morrison
    #18347
    hi
    thunderbolt (usb c) - hdmi adaptert, kábelt keresek. Sajnos amiket találok: kiderült hogy igazából nem thunderbolt (hanem usb) vagy igazából nincs is készleten (ugreen adaptert próbáltam rendelni, de lemondták).

    macbook prot (amin már van dedikált esc gomb) szeretnék külső monitorra kötni.
    dokkolót nem keresek, céges gépre meg annyit nem költenék :) (thunderbolt dokkolók extra $$$)

    Keresgélek össze vissza, de valahol azt se tüntetik fel hogy usb vagy thunderbolt :(
  • Bercy #18346
    Amit megtalalsz az app store-ban azt ott vedd meg, mert egyszerubb. Normalis macOS appok azok, nem lecsupaszitott iOS appok. Persze altalaban meg lehet venni / letoletni a fejleszto oldaralol is. Nem muszaj app storet hasznalni.
  • Gladiator
    #18345
    koszi.

    Olyan kerdesem lenne meg, hogy akkor az alkalmazasokat, mint a telefonon, az app storebol kell letolteni?:D Tehat most meg akarom venni a a photoshopot. Akkor az adobe oldalarol toltsem le, vagy csak siman az app storebol?:D Vagy az app store-os valtozat, az a lecsupaszitott ios valtozat?
  • Bercy #18344
    Amennyire en tudom a TimeMachine nem felho alapu, hanem a helyi halozaton talalhato, megfelelo protokolt tamogat eszkozokre ment.
    Nekem van itthon egy QNAP NAS aminek van TimeMachine funkcioja es en arra mentek. Ezen kivul pedig kisebb fajlokat (dokumentumok stb) iCloud-ba is szinkronizalok.
  • Gladiator
    #18343
    Hello

    Most koltozok Winrol Macre. Egy olyan kerdesem van, hogy Winen eddig Mega.nz-t hasznaltam, hogy back upoljam a gepem, de van Macen ez a Time machine dolog. Az jo erre? Es ingyenes?:D

    Annyi lenne a cel, hogy ha ellopjak a gepem, vagy meghal, akkor legyen egy up-to-date back up a felhoben. Az se baj, ha mas geprol/telorol hozza tudok ferni.

    Elore is koszonom a valaszt (meg gondolom majd most meg jovok 100 kerdessel).
  • Jim Morrison
    #18342
    miért olyan nehéz _ténylegesen_ thunderbolt 3 - hdmi adaptert, esetleg kábelt venni? apple boltokban sincs (neten amit rendelek meg van hogy visszamondják mert valójában nincs már...)

    Találtatok már olyat ami kb 10k és _tényleg_ thunderbol 3 - hdmi (vagy displayport)?
  • Solt
    #18341
    Kizárólag média lejátszónak, a mobil / konzol szintű játék távol áll tőlem nagyon. Egy másik fórumon az alábbi negatívumokat kaptam, nem tudom ezek mennyire valósak,

    Valós hibák az Apple TV 4K esetén:
    - A 24.000 fps-es anyagokat is 23.976 Hz-n küldi ki, így 41 mp-enként akad a kép
    - A HDR10 metaadatokat nem küldi ki rendesen, minden filmnél 4000 MaxCLL-t és 1000 MaxFALL-t küld, így megzavarja azon megjelenítők tone mapping algoritmusát, amelyek használják ezeket
    - A Dolby Vision kimenet csak LLDV módban pontos
    - Ha nem tud Dolby Vision-t a TV, akkor ha a forrás DV, a lejátszó abból konvertál HDR10-re változó metaadatokkal (ami statikus kellene legyen)
    - Nincs audio passthrough
  • Probatbicol
    #18340
    Attól függ, mire akarod használni, ha médialejátszónak, streamernek meg hogy a fotókat nézd a tv-n, akkor elég lehet a 32. Ha konzolnak is és játszani szeretnél, esetleg előfizetsz az arcade-ra, akkor kellhet a 64.
    Én is most nézegetem, a különbség 7-8000 Ft hogy dupla legyen a tárhely, én biztos a 64-eset venném.

    Ilyenkor mindig arra gondolok, ha bármi okból mégis kicsi lenne a 32, akkor 7000-ért biztos nem találok Apple megoldást hogy duplázzam a tárhelyet...
  • Solt
    #18339
    Üdv Urak,

    Apple TV terén képben van valaki? Gondolkozom a vásárláson, de nem tudom, hogy kell-e a 64 GB-s vagy elég a 32 GB-s, illetve van-e már infó a következő generációról, mert a mostani már 3 éves...
  • atesz25
    #18338
    Sziasztok

    Segítséget szeretnék kérni a következőben. Apple Id-t kellett változtatnom, mert az email szolgáltatóm megszünteti a levelező fiókot. Sikerült is minden rendben kicseréltem az email-t. Viszont eltüntetek a jegyzetek amik ahhoz a levelezési címhez volt. Lehet ezt valahogyan orvosolni.
    Értem ez alatt a gyári jegyzetek app-ban voltak beírva. Van ami megmaradt jegyzet ami a gmail-os címhez volt rendelve. De a régi levélcímemhez rendelt jegyzetek tüntek el.
    Remélem valamelyest érthető.
    Üdv
  • Jim Morrison
    #18337
    igen, viszont van az a réteg aminek talán elsőre megérheto régi pro helyett az új air. na jó, ezzel a kijelentéssel még várok picit, de elég 'impressive' első chipnek tűnik.

    rust compile - i7 vs új air
  • Tikal #18336
    Nyilván mérlegelni kell. Ha valakinek azonnal Photoshop kell akkor várhat, ha valaki csak böngészget, szerkesztget akkor simán válthat most is.
  • MerlinW
    #18335
    Nem lassabb, rosszat néztem. Viszont a többi probléma valós:

  • Tikal #18334
    Gyengébb? Milyen rivjukban?
  • MerlinW
    #18333
    Hát a rivjúk mind azt mondják, hogy gyengébb a teljesítmény, mint az Inteles verzió, nem bővíthető a ram ami max 16GB és csupán 2 usb c port van rajta, semmi más. Engem nem győzött meg. Ja és az appok nagy része még nem fut rendesen (vagy egyáltalán), amíg nem portolják őket M1-re. Új tehcno, nagy rizikó. Én a tavalyi Intel verzát venném, ha vennék.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.18. 21:00:35
  • Jim Morrison
    #18332
    új macbookban gondolkozik valaki? jómagam nem, de amit M1 ről olvasok, eléggé meggyőzőnek tűnik.
  • Jim Morrison
    #18331
    "that only apple would do"

    erre előhúz egy másik iphonet. hát igen, nem sok másik cég gyárt iphonet :D
  • Jim Morrison
    #18330
    event

    elég menő transition ök
  • Dzsini
    #18329

    háttér: úgy néz ki patchelhetetlen, ROM-szintű feltörhetőséget találtak az Apple rendszerchip-sorozatban 4s-től X-ig.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.09.30. 11:22:50
  • Jim Morrison
    #18328
  • Jim Morrison
    #18327
    ez a sign in with apple jó cucc
  • Jim Morrison
    #18326
    nem nézi senki? :c
  • Dobronski
    #18325
    megrendeltem a 2. linkrol, koszi :)

    szerk.: passatgt, most lattam hogy irtal. irorszagbol rendeltem meg vegul, elvileg nincs rajta vám. 60 euro, kitre nincs szuksegem van hozza ember a csaladban :) koszi!
    Utoljára szerkesztette: Dobronski, 2019.04.02. 12:31:30
  • passatgt
    #18324
    usa-ból jön akkor valszeg vámolni fogják(+áfa). Én inkább ezt venném: https://eustore.ifixit.com/en/Parts/MacBook-Parts/Macbook-Pro/15/Retina/Late-2013/MacBook-Pro-15-Retina-Late-2013-Mid-2014-Battery-Fix-Kit-oxid.html
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2019.04.02. 11:53:06
  • Dobronski
    #18323
    Hali!

    Van egy MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2014) A1398 masinám és akkumulátort szeretnék cserélni benne. Tudnátok ajánlani forrást akkumulátorokhoz? Egy ebay esetleg megbizhato?

    Szerk.: ezt talaltam meg
    Utoljára szerkesztette: Dobronski, 2019.04.02. 11:42:06
  • Jim Morrison
    #18322
    holnap apple streaming service event
  • Jim Morrison
    #18321
    az-ios-12-2-tobbek-kozott-letiltja-az-ekg-t-az-usa-n-kivul
  • Tikal #18320
    Nem használtam, sose használtam. Éppen ezért nem tudok róla, hogy lett volna vírus valaha is a gépemen, vagy bármilyen kémprogi :D

    Lehetőleg mindent App Store-ból telepítek, amit meg nem, annak utána nézek.
  • Verseghy
    #18319
    Szerintetek érdemes feltenni vírusírtót? Ha igen, melyiket?
  • Jim Morrison
    #18318



  • Jim Morrison
    #18317
    Jöhetnek a tippek miket jelenteken be
  • Jim Morrison
    #18316
    Event Oct 30



    Lehet még több hangcuccot csináltak? :c
  • Tikal #18315
    Már találtam rá app-et, NigthOwl
  • passatgt
    #18314
    Nem automata, de gombbal kapcsolható: https://appleinsider.com/articles/18/06/14/how-to-toggle-dark-mode-with-a-keyboard-shortcut-or-the-touch-bar

    Vagy BetterTouchTool, az is tudja biztos valami gesztushoz társítani
  • Tikal #18313
    jó ez a Dark Mode, de belehaltak volna ha valami időzítést is írnak hozzá? ...
  • rastaman
    #18312
    milyen adblockert használtok safarihoz? (mac-en)