36
  • Metamorfo16
    #36
    még annyit a felháborodós részhez az előző kommentemben, hogy látszik, hogy még csak 18 éve van demokrácia, meg normális politika..... van még mit tanulni a nagyoktól
  • Metamorfo16
    #35
    Jellemző :) Magyarok vagyunk, és ebből is politikát csinálunk.. De nem ám értelmesen, hanem elkezdünk kommunistázni, meg nácizni... És poén, hogy mindenki arról oszt, hogy mekkora s*gg az előttelévő, hogy politizál, és közben ő is (ahogy most én is...persze cask figyelemfelkeltésből írom)... VISSZAKANYARODVA A TÉMÁHOZ szegény indiai kisgyerek választhat, hogy: 1. nem kap semmiylen vért, és elvérzik (hát nemtom) vagy 2. kap "hazai" "57%-nál" semmivel sem biztosabb, és ellenőrzöttebb akár HIV-vel fertőzött vért, vagy 3. megkapja a "művért", és van "57%-a", hoyg túléli..... Igaz, biztos nem felebaráti szeretetből ott... gyanús ja...... Amúgy jó lenne, ha lenne ilyen művér-készítmény, persze ami biztonságos is...
  • who am I 7
    #34
    Persze hogy lehet, nem erről van szó :D De nem az ujjamból szoptam ki ezt, csak azért látom, hogy melyik oldal, hogy áll hozzá a dolgokhoz :) Simán tapasztalat ennyi.A semlegesek nem így viselkednek..vagy látod, hogy én bárhol is,bármilyen témánál /csak felbüffentve,bármilyen okból,csak azért is/ el kezdtem volna szidni vmelyik párt vezetőjét?Nem hinném :) Na mind1, túl tárgyaltuk szerintem.Inkább izguljunk azért, hogy az usákok vérpótlója ne terjedjen el, mert semmi jó nem sülhet ki belőle.
  • Csi9aa
    #33
    Semleges álláspontról is lehet véleményt kifejteni egyes politikusokról, vagy az őket vakon követő tömegről, nem?
  • Csi9aa
    #32
    Az gond, hogy annak ellenére, hogy leírtad, megveted mindkét tábort, mások hozzászólásait csak fekete-fehér ("komcsi" - "náci") értelmezésben látod... Ha egyértelműen nem az egyik, akkor már csak a másik lehet.
  • who am I 7
    #31
    Hopp, le vannak tiltva a képek a böngészőből, bocsi csicsa :((( Nem rád gondoltam, szóval, ha annyira kibaszott naturál lenne akkor nem rögtön orbánozott volna.Ennyi..Tipikus.Az én gondolkodás módomban, meg az, h megvetem mind2 tábort nem igazán értem, h mi is a kivetni valód, de te is biztos iszonyatosan okos vagy.
  • who am I 7
    #30
    Ebbe nem sok, akkor miért nem Gyurcsányt és Hiller,stb mondtad?Nagyeszű
  • Csi9aa
    #29
    Aki *nem támogat* xy poltikust az már automatikusan komcsi?
    Azért ebben a gondolkodásmódban is van némi kivetnivaló, nem gondolod?
  • who am I 7
    #28
    hujuj, komcsi veszély...FEDEZÉKBE!
    Te meg ha képes vagy egy ilyen dologhoz is Orbánozni, meg Mikolázni......Ez már az alja nagyon.
  • rigidus
    #27
    > Te hallod is amit mondasz?:D

    Persze, ha felolvasom. Egyebkent magankorhazad vagy gyogyszergyarad van?

    > #22

    Es te hallod?
  • GyuriX2572
    #26
    "elsegítette új vérsejtek termelődését" - itt valami bűzlik, ennek éppenhogy nem lett volna szabad megtörténnie... ugyanis a vvt termelést éppen a vese hypoxiája stimulálja...
  • Imperterritus
    #25
    Halljátok, ez azé jófejség: india kisgyerek vérzik, nesze itt van művér, de ne aggódj 57% esélyed van arra, hogy nem huzza össze az ereid...
  • Kagemusha
    #24
    Lehet, hogy Indiaban rosszak a korulmenyek, de az en megerzesem szerint is csupan tesztcelokat szolgalnak: ha annyira tuti lenne a cucc, teljes nyugalommal bevetnek odahaza, az USA-ban... viszont hiba eseten annyi pert akasztananak a nyakukba, hogy abba belefeketednek. Bar ez India eseteben is all, de ketlem, hogy puszta emberbarati szeretetbol hasznaljak elobb ott... az ilyesmi szamomra mindig is gyanus es ennek semmi koze a magyar mentalitashoz!
  • Loverman
    #23
    jó hogy kijavítottad;), máshol is voltak még pontatlanságok/balgaságok
  • Loverman
    #22
    ha még a hőn szeretett hazád nyelvét is alig beszéled, plusz azt az -eléggé fontos- szót sem bírod leírni hogy "itthon", akkor miről vartyogsz? Inkább menj Mikolához az meggyógyít majd kézrátétellel, aztán Orbán isten megáld.
  • Loverman
    #21
    Affene, valamit kihagytam!
    Indiában eléggé rosszak a körülmények, a népesség meg a második legnagyobb a világon, mint tudjuk, szóval ha valahol nagy szükség van erre akkor az India. CSAK EZÉRT használják ott először. Emberkísérleteket már csináltak eleget ahhoz hogy kinyilváníthassák, a termék biztonságos, szal nem kell erre utalgatni:S Magyar mentalitás
  • Loverman
    #20
    A szabad molekulákat kapcsolják össze adenosine-nal, így nincs szabad hemoglobin = nincs ami a problémát okozza. Nem csak úgy belekeverték a lötyibe. Valszeg ők jobban értenek hozzá;)
  • Loverman
    #19
    Te hallod is amit mondasz?:D
  • Loverman
    #18
    Próbálkozunk mi is,igen.
  • irkab1rka
    #17
    Kiváncsi vagyok a 46-17% esetében, hogy mennyire volt torz a minta. Kísérleteztek, vagy megkérdezték, hogy adhatják-e és ha nem, akkor az maradt sóoldaton, tehát kontrol csoport. Ez esetben, aki már nagyon rossz állapotban volt, akkor próbálták ki rajta az új szert, és ekkor értelemszerűen durván torz a minta.

    Na midnegy, nem innen tudom meg a számokat, az biztos :)
  • Ronny
    #16
    ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy az FDA szabályozás keményebb, mint az európai megfelelője!
  • bandypappa
    #15
    Kössz a helyesbítést.
  • Omega
    #14
    "nem"
  • Omega
    #13
    Én azért csak szívesen lennék a művér csoportban.
  • Sadist
    #12
    "nálunk a legmagasabb az 1 före esö nobeldijasok száma, meg gyakorlatilag mi találtuk fel az atombombát és a számitógépet is."

    Nem éppen.
  • natur
    #11
    Lehet, hogy azért indiaiakon tesztelik, mert ott sokan vannak olyan beteg gyerekek akiknek a vérpótlással való gyógyíttatásukra nincs pénz. Ilyenkor, mivel nincs gyógyszer(donor vér), a biztos halál helyett önszántukból kipróbálhatnak egy szert(mű vér) ingyen, amitől ha szerencséjük van meggyógyulnak. Ez így első gondolatra nem tűnik teljesen etikátlannak nekem. De aztán majd jön vki és megcáfol. (:
  • Zoleeca
    #10
    "számos korábbi vérpótló kísérletnél a készítményt kapó betegek nagyobb arányban haláloztak el, mint a sóoldatot kapó kontrollcsoport tagjai"

    Hmmm...
  • who am I 7
    #9
    "eszméletlen traumás betegeken próbálta ki termékét, a PolyHeme-et, akik nem tudtak ellentmondani a "kezelésnek"."

    Húh, ez dekemény lol.Tiszta fekete jövőkép, kitalálnak valami gyógyszert, nem számolnak xy-hatásával, a sejtek megfertöződnek, virus alakul ki, és az emberek meghalnak, megőrülnek stb.Ez tényleg annyira rá vall amerikára és az együgyű életszemléletükre...de mind1, amig ott van balhé az nem zavar, amennyi fasz van ott (bár itt is vannak jó számmal, csak nem annyira beképzeltek)...DE máshova ne terjedjen lol.
  • bandypappa
    #8
    Amugy ha ez az amerikai cucc ilyen pofonegyszerü lenne, hogy értágitot nyomnak hozzá, akkor miért nem amerikában alkalmazzák elöször? ja hogy ne amerikai pusztuljon el és ha ugy adodik rá lehet kenni az indiaiakra hogy eltoltak valamit. A magyar gyógyszerek azért olyan megbizhatóak mert 15-20 év kellett 1 készítmény piacra dobásához, hogy tudják biztosan nem okoz semmi károsodást, most nem tudom milyen elöirások vannak. Az amcsiban meg 1,2 év alatt piacra lehet dobni, ha jól tudom. Azt viszont tudom, hogy egy magyar gyógyszerfejlesztö cég számára kb 50 millio dollárba kerül egy új gyogyszer kifejlesztése, ezért biztosra mennek.
  • bandypappa
    #7
    sajnos ez igy igaz. sok világszínvonalú tudós van az országban, de le se szarja öket a többség. aki meg tehetne értük, mint a kormány, országgyűlés, azokat meg más érdekek vezérlik, tisztelet a kivételnek. instant vérröl is hallottam, az is van már pár éve, az is magyar, és arra sincs pénz. Klónozásban is mi voltunk az elsök, de ebböl csak akkor lett hír, amikor az angolok csinálták. ha ez a sok sz*rházi akik nem csak a saját érdekét nézné, hanem az országét, akkor tudhatnák hogy a kutatás-fejlesztésbe van a jövö záloga. az van hogy itthon töredékét is elég volna arra fordítani, mint máshol és látványos eredmények születnének, amik a fejlődésnek nagyon de nagyon nagy lökést adnának. észböl nincs hiány. nálunk a legmagasabb az 1 före esö nobeldijasok száma, meg gyakorlatilag mi találtuk fel az atombombát és a számitógépet is. hiányzik az a tudományos pezsgés, ami a 19. sz. - 20. sz. elsö feléig tartott kb az országba. ennek a reneszánszát jó lenne minnél elöbb megélni. máshol 20szor annyit keresnek az adoot szakterületen dolgozók, mint itt. De már közel van a változás kora.... remélem.....
  • hetti
    #6
    Szégyen ez az ország ahol élünk!!
    Ithon is nagyon jó tudosok dolgoznak csak le sem szarják öket
    Ithon is kifejlesztettek egy müvért már mehetne az emberkisérleti fázis de az állambácsinak nincs erre 300 millio forintja LOL (audira meg bmw-re van.....)
    Már sokan megakarták venni (pl több 100millát ajánlottak érte egy francia cégtöl)de nem adták el mert ithon szeretné tartani a találmányt s hogy mi szerezzünk pénzt belöle!
    de mind egy nem ez lessz az elsö hasonló eset................ szomoru
  • Harakiri576
    #5
    Nem. Indiaban nem egy vallas van, ahogy India sem egy homogen orszag, valami 50-200 torzsbol allo szovetseg (ezert is hivatalos nyelv az angol - a torzsek tobbsegenek sajat nyelve/nyelvjarasa van).

    A 'tehenimadat' :) csak egyes helyeken divik.
  • L3zl13
    #4
    Továbbá azt is megjegyezném, hogy Indiában a marha szent állat. Az ilyen célokra való alkalmazásuk vajon nem szentségtörés? :D
  • BiG G
    #3
    Drukkolok nekik hogy sikerüljön valami tényleg hatásos dolgot kiadniuk a kezük közül. DE, van itten néhány csalafintaság.

    Először is az, hogy első alkalommal Indiában tesztelik, majd csak utána a nagy USA-ban. Nem fűzök hozzá kommentárt, vonja le ki-ki a saját következtetését.
    Aztán a második: miután látták hogy a marhák véréből kinyert hemoglobin összehúzza az érfalakat, értágítóval vegyítik az elegyet. Kicsit felemás megoldás nemde? Tipikus esete annak a hibamegoldásnak, amikor nem az alapvető hibatényt kezelik, hanem a tünetet, annak pedig sosincs jó vége.

    Szóval van itten még mit fejleszteni, hajrá!
  • rigidus
    #2
    Katasztrofa. Ezt is a dollarmilliardokra valo ehseg csillapitasara atrugdaljak a burokracia aknamezojen mint az aszpartamot. Hadd alakuljon ki meg tucatnyi betegseg ami meg majd talalt aranytaller lesz magankorhazaknak, gyogyszergyartoknak, maganbiztositoknak, stb.
  • L3zl13
    #1
    A múltkor egy nagyon hasonló, állítólag forradalmi magyar fejlesztésű találmányról hallottam.