27
  • Balumann
    #27
    Jah mostmár értem valamennyire, csak az okát nem, hogy miért nem tud 24 fps-t küldeni :S
    Egyébként néztem már több HD filmet is, és feltűnt egy kicsit, hogy nem olyan folyamatos mindegyik, de volt ami teljesen jó volt.
    DVD filmeknél még nem tapasztaltam akadozást, tömörítetteknél (xvid) is csak kevésben.
    HD filmeknél is inkább akkor tűnik fel nagyon az akadozás, ha szöveg megy, például a film végén, nem lehet elolvasni a szöveget valamelyiknél.

    Tehát ha HD filmeket akarok majd nézni blurayről, akkor akadozós lesz mindig? :S Ezt nem is fogják tudni kodekkel/szoftverekkel javítani?
  • dez
    #26
    Ja oké, úgy értettem, a monitort akarod több méterről nézni.

    A mozifilmek 24p-ben (progresszív kirajzolás, 24 fps-sel) készülnek, és megjeleníteni is így optimális őket. Az asztali lejátszók, legalábbis a Blu-ray és HD_DVD-sek (bár utóbbi cselesen oldja meg) képesek így küldeni a képjeleket, és az újabb megjelenítők is képesek így fogadni, megjeleníteni. Így pont olyan lesz, mint a moziban. (Darabos, de legalább egyenletes.)

    A videokártyák és PC-s monitorok azonban nem nagyon ismerik ezt, csak a szokásos 60 fps-t, digitális összeköttetés esetén. 60 nem osztható maradéktalanul 24-gyel, ezért egyes képkockákat 2x kell megjeleníteni, míg másokat 1x. Ez akadozó mozgáshoz vezet.
  • Balumann
    #25
    Nem úgy gondoltam. Ha számítógépezel akkor általába ottvagy a gép mellett, így filmnézés közbe zavarhat nagyon a zúgás, de TV-t általába 2-3 méterről nézel, így ott már nem annyira hallod...
    Másrészt az 5.1 hangrenszert nem igazán lehet úgy elhelyezni, hogy a tv-től 1 méterre legyél. Ha azt akarod, hogy 2-3 ember is nézze egyszerre 5.1-ben, akkor 3-4 méterről érdemes (ha a szoba engedi természetesen, bár a hangszórót se szabad falhoz rakni (mint ahogy egyes bemutató termekbe teszik időnként -.-' )

    Mi az a natív 24p lejátszás? :S
  • dez
    #24
    "bár a filmeket amúgyis kicsit távolabbról érdemes nézni."

    Hülyeség! Na ja, az 50Hz-es kisfelbontású tévéden, hogy ne follyon ki a szemed...

    A HD egy kicsit másról szó, minthogy a szoba másik végéből nézed a bélyegnyi képet.
  • dez
    #23
    Szerinem fontosabb a natív 24p (24fps) lejátszás nem-ismerete PC-n. Frame-ismétléssel 30fps-sel, ricegősen.
  • dez
    #22
    A HD DivX gagyi, homályos.
  • dez
    #21
    Mi az a bibrid DVD?
  • Balumann
    #20
    Ezt nem értem, számítógép miért ne tudná kezelni a HD hangszabványokat? Például az én alaplapi hangkártyám Realtek HD audio, ami gondolom azért HD mert hardveresen is támogatja a HD-t. Másrészt kodekekkel, szoftverrel biztos h le fogja tudni a gép játszani probléma nélkül BR/HDDVD lemezekről a filmet.

    Letöltött HD anyagokkal se volt még problémám, a Bluray-en meg HDDVD-n teljesen más kódolásba lennének a hangok? Kodekkel a gép akkor is ki kell tudja kódolni.
  • Tinman #19
    Ezt még hozzátenném, hogyha médiaváltás lesz, teszem azt olcsó holografikus tárolók jönnek, akkor sincs akkora baj, mert mindig vannak akiknek majd jól jön egy 750-es vinyó. Ellenben ha BR lemezen tárolsz, akkor nem biztos, hogy jól eltdud majd adni a rákarcolt görög nyaralás emlékeivel
  • item
    #18
    Értem a logikádat, de ez idővel változik és ez a cuccot még 1 év múlva se fog itt megkapni 50 ezerért. Jelenleg 116 itthon. Nagyker netto 70-80 körül mozog. Szal azért nem lesz ez olyan rossz üzlet szerintem.
  • arty
    #17
    hja, azt elfelejtettem irni a cikkhez kapcsolodoan, h a Warner(!!!) is BluRay exkluziv lesz májustol ... :( igy a kombo meghajtok sorsa kérdéses, mert lassan nem lesz rá szükség ...

    szegény hddvd...
  • arty
    #16
    Tinman: az a 18ezres HD lejátszo nem ér semmit, mert semilyen elterjedt legális ill. illegális tartalommal nem kompatibilis, igy a képessége pusztán elméleti :)

    A PC-s lejátszásrol... hiába lehet venni PC-hez hddvd/bd olvasot, hogy hozod ki a hd-hangformátumokat? Sehogy... nem létezik olyan hangkártya, ami kezelné az ujgen formátumok hangszabványait. Szánalmas, de igy van. Ez a legjobb másolásvédelem - gondolták a filmstudiok és lobbiztak... A formátumaikat ugyan feltörték (nagyjábol), de a legális lejátszást sikeresen megakadályozták.
  • Tinman #15
    Korai.
    Legjobb esetben is 3.5-4k összeget fizetsz egy 25 GB-os lemezért.

    Jelenleg 30k körül beszerezhető 750GB-os HDD.

    Matek: 750 GB-nyi BR kapacitás mennyibe kerül?

    30 db BR lemezt kell venned, ami 3.5k árral számolva is 105000 FT!
    Ebbúl a pénzből lazán vehetsz 3 db 750-es HDD-t ami testvérek között is, 2250 GB.

    Jelenleg 18k-ért vettem egy HD anyagot is lejátszani képes "Divx" lejátszót, mely MEREVLEMEZRŐL/USB-ről is képes lejátszani filmet.

    Tetszik érteni mire akarok ráfényesíteni? :-)
  • item
    #14
    Ha minden jó megy akkor 1 hét múlva megjön az LG Blu ray íróm! Nem nem fogok kiadni érte 110-120 ezret. Jó lesz az 50 ért is

    Egy bizonyos "hülye azért nem vagyok" boltban ennyiért láttam, és még 1 db volt, (nem magyarországon) szal ha minden jólmegy akkor az idekerül hozzám

  • magus4884
    #13
    Szerintem a Hibrid DVD ára sokkal hamarabb olcsob lesz mint a Blu ray dvd-ára,
    és szerintem a hibrid dvid több szegmensben is jobban ismertebb lesz ig a blu ray szerintem csak a konzoloknál lesz jó,és a hibrid dvd lesz jó pc-be,és a mai dvd lejátszokba,de majd akkor lesz nagy a csata mikor az árak közel lesznek egymáshoz és alacsony lesz,mert még ma nagyon drága mind kettő és kevés az a lejátszó ami letudja játszani:(
  • GABOR16
    #12
    Már 3000Ft ért van üres Blu-ray lemez... azért kezd egyre olcsóbb lenni, és minnél olcsóbb annál nagyobb lesz a további árcsökkenés üteme...
  • lapaleves
    #11
    szerintem az éppen aktuális mainstream optikai formátum képes addig megőrizni az adatokat, amíg a követező mainstreammé nem válik. mondjuk nem próbáltam a korai dvd bakupjaimat mostanában, de remélem kihúzzák még mondjuk egy évig, mikor már normális áron megvehetők az új írók / lemezek.
  • Zolka
    #10
    Balumann: Nem akarlak elkeseríteni, de egy winyó is nagyon-nagyon könnyen el tud romlani, elég ha kifogsz egy nemolyanjó sorozatot. És most képzeld el, hogy nem 25G-d vész el, hanem 500G.
    A winyó (is) romlik az állás közben, az sem garancia, ha csak backupkor használod, egyébként egy légmentesen lezárt pánzélszekrényben őrzöd.
    Az egyetlen biztos megoldás jelenleg, ha sok helyen sok módszerrel tárolod a dolgaidat, és azokat folyamatosan újra és újra lemented, a régiek megőrzésével.
  • Balumann
    #9
    A hordozható lemezek, ahogy a CD meg DVD is sztem 6-8 átlagévvel fognak rendelkezni - legalábbis a gyárilag nyomtatott, az otthon írottak meg még kevesebbel, és ahhoz azért tényleg nagyon drága, ráadásul 25 giga ha elveszik...
    Vinyó jobban megéri, tovább bírja és kevesebb az esélye h elromlik. De ha elromlik akkor se valószínű h az adat elveszik róla, bár tom h nem olcsó lementetni róla a dolgokat (vagyis nem tom, mert még nem volt rá szükségem, van olyan vinyóm ami 6 éve megvan már, és gond nélkül működik, de sose romlott még el vinyóm)
  • Balumann
    #8
    Számítógéphez már ha jól látom 45-ért lehet venni Bluray olvasót. Sztem 1 számítógép (HD lejátszásához elegendő) sokkal inkább megéri, nemhiszem h túlságosan drága lenne egyet összeállítani. Azt rálehet kötni HDTV-re is, hangfalra is, mindent le tud játszani, több funkció... na meg letölteni is lehet már hd anyagokat.
    Később úgyis jönnek nagyobb felbontásu videók még az 1080p-nél is ha jól tudom. Meg gépbe egy olcsóbb tunerrel belehet kötni a hdtv-t és fel is venni egyszerűen.

    Én biztos nem költenék egy külön bluray lejátszóra, még dvd lejátszóra se, akkor már inkább gép csendesítés h az nem legyen zavaró tényező, bár a filmeket amúgyis kicsit távolabbról érdemes nézni.
  • Tinman #7
    Hasonlóan gondolkodom, mint Axon... és ha belegondoltok jogos.

    Ugyanis:
    Mennyi ideig őrzi meg az adatokat sértetlenül egy márkátlan DVD lemez? Jó, ha 10 év. Nem egy Benq, Arita lemezemet már így 5 év után sem tudom visszaolvasni, pedig világ életben nem gagyi írót használtam és mindig 4x-en írok adatokat.
    És egy márkás? 15? Talán.

    És egy HDD, amit kizárólag akkor használsz ha backupot másolsz rá, vagy nagy ritkán veszel le róla? Üzemidőt nézve ez 20 évre levetítve is pusztán hónapokat jelent. Nem beszélve arról, hogy folyamatosan monitorozható felcsatoláskor az adott HDD élettartam a smart adatok kiolvasásával, így az adatbiztonság drasztikusan nagyobb, mint egy xy DVD lemeznél.
    Ha mégis valami probléma adódna a HDD-vel, akkor is jó eséllyel időben menthetők az adatok.
  • Zro
    #6
    Úgyis mindig az a lemez megy tönkre ami éppen kellene ;)
  • smore
    #5
    anyagilag valóban jobban tudsz igy kijönni a dologból, viszont, ha tönkremegy a winyó, akkor tépheted a hajad, mig ha egy DL-lemez vész el /2-3-4.../, üsse kavics...
  • Axon
    #4
    Ez a 40-50 gigás lemezméret már manapság is kevés, és roppant kevés lesz 2012-re. Már most is jobban megéri beruházni egy nagyobb vinyóra adattárolásra. Én most vettem egy 500 gigás vinyót erre a célra, ezzel kb. 60 db DL-es dvd méretű helyet kaptam közel azonos, vagy még olcsóbb áron, mint amennyibe a lemezek kerülnek és akkor még nem beszéltünk az esetleges írási hibákról, na meg ha mégsem kellene egy korábban megtartani szánt anyag, akkor a vinyórol ez könnyen törölhető, míg a dl-es dvd esetében ez nem lehetséges.
  • citkar
    #3
    ha megenegdhetném magamnak a fizetésemből én is vennék ezt azt, de ennyiért biztos nem fogom, ráadásul ráér, mind a blu-ray, HD-dvd és az ezekhez megfelelő full hd tv.
  • Tinman #2
    Én is, ezért sem veszek se BR-t, se HD DVD-t... megvárom a hibrid meghajtókból azt a szériát amikor már 20k körül dobálják, a BR lemezek ára meg nem 4-5k lesz, mint most, hanem 400 Ft-ért szórják a spárba :-D

    Az LCD tv, plazma őrületet is direkt kihagyom, jó lesz nekem az OLED is ;-)
  • tyuklepes
    #1
    Nem tudom, ki hogy van vele, én még a nyárig be akarok ruházni egy Blu-Ray meghajtóra - a nyáron meg összegyűjtöm a megfelelő TV vagy monitor árát :)
    Mondhatjátok rám, hogy birkaként vonulok a tömeggel, de én odáig vagyok a technikai fejlődésért :D