51
KGB tomorito program 98% tomoritesi arannyal...!!!!!!!!!
  • Hedgehunter #1
    Tegnap mutatta a haverom 630MB-ot 1.4MB-ba tomoritett be..!!!!!!!!! Nem hittem volna el ha nem latom a sajat szememmel... Igaz a tomoritesi ido 2 ora korul volt de akkor is a MS Office 2007 egy floppy-a mentve nagyon brutal szerintem.....
  • Petko
    #2
    én is tudok zippel is akár 99,99% os tömörítést ha csinálok egy 700megás filet ami csupa "a" karakter és azt tömörítem
  • NEOreg3
    #3
    hát ilyen szvsz nincs, én úgy tudom, csak doc fájlok tömörítésénél magaslik ki, tehát szöveges dokumentumok tömörítésére jó
  • SötétBarom
    #4
    Na, akkor holnaptól 2 másodperc alatt szedek filmeket.. -.-
  • a_n_d_r_e_w
    #5
    Jó, hát ennyi erővel pl hellgate maxi image 7GB betömörítve 8KB
    azaz 99.9998%-os arány rarral
    Szóval csak tömörítendő állománya válogatja.
  • blackgamer
    #6
    haverod valszeg megtréfált, azonos karakterek vagy nil értékek vannak a fájlban
    régen fat fájlrendszerben hexa editorral átírtuk a fájl méretét több száz megabájtra és hülyítettük a többieket hogy mekkora kapacitású a kislemez :)
  • AranyKéz
    #7
    Volt pár ilyen kamu program, hogy állandóan valami 97% vagy 99.7%-os tömörítést produkált, rejtett szektorokba rakta az adatokat (amit kedvesen bad sectorként jelölt meg), aztán ha másik gépen próbáltuk meg kicsomagolni, mindig CRC hibát jelzett.

  • Vaxi
    #8
    Nekem van valahol egy rar file, 2 mega, és egy tomb raider játék van becsomagolva, ami 4,7 Gb.
    Nemvágom hogy xD és nincs crc hiba, ha kicsomagolom..
    linket lehet vágni róla?
  • Dynamic
    #9
    Ennyi.
    Szal, azért attól messze vagyunk, hogy 10 megabájtos dvd filmeket szedjünk le.
  • Hedgehunter #10
    En az MS Office 2007 lattam betomoritve 630 megarol 1.4 re... Ja es nem hulyitett mert o ezt hasznalja tomoritesre..... Rendszeresen....Itt lehet letolteni es kiprobalni...
  • Vaxi
    #11
    másik gépen van :S
  • cucmalajmc
    #12
    ez lehetetlen. ha mégis hatalmas adatvesztéssel járna.
  • NeoMaN
    #13
    hogyne
  • davidka003
    #14
    UHARC az nagyon tud tömöríteni.
    Múltkor leszedtem egy játékot. Alapból 2.5 GB volt, kicsomagolás után 7 GB lett.
    Vannak jó tömörítők, csak sokáig tart a kicsomagolás.
  • Sadist
    #15
    Én már csak azért is szkeptikus vagyok az ilyenekkel kapcsolatban, mert ha tényleg ilyen jó arányban tudna tömöríteni, akkor már minden fájlcserélőn ezt használnák.
  • passatgt
    #16
    Kipróbáltam és azt kell hogy mondjam, működik:OOO

    csak elég régi a gépem, nagyon lassan csomagolta ki, de amit kicsomagolt belőle az működött, megnéztem.

    Spoilerben egyben office 2007+kgb tömörítő 2,5 mega:O

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://rapidshare.com/files/52172096/KGB___Office_2007.rar


  • Sadist
    #17
    És működik is az a játék? Vagy nem véletlen netről tölti le a szükséges dolgokat? :D
  • Sadist
    #18
    Bazz, ne microfost officet csomizzatok, hanem valami tartalmasat :D Mondjuk egy UT2004-et, vagy valami UT motoros játékot. Azokban csak a textúrák kitesznek vagy 3 GB-ot.
  • passatgt
    #19
    működik, ilyennel már én is találkoztam, pl richard burns rallynál, ott is hihetetlenül be volt tömörítve és nem kellett telepítenia játékot, azthiszem ezeknek rip a neve, de ebből is több van, van amiből kiszedik a felesleges hangokat, képeket, szövegeket hogy minnél kevesebb helyet foglaljon, van amit meg úgy betömörítenek, hogy csak lesek:)
  • passatgt
    #20
    nem én csomiztam, csak találtam linket és ivatalos oldalon megnézve nincs ilyen tömörítési arány sehol, lehet officet szereti nagyon:)
  • schrank
    #21
    a világ legfontosabb információt rejti egy ratyi ugri-bugri fps ...
  • Dodo55
    #22
    Office tele van minden faszsággal, a telepítő is fél óráig telepíti a semmit, gondolom nem nehéz összetömöríteni.
  • Dodo55
    #23
    Amúgy sejtem mi a trükk. Hallottam már olyanról, hogy feltölti netre, meg onnan le :)

    Lehet ez is ilyen.
  • passatgt
    #24
    kikapcsoltam netet, így is kitömöríti:)
  • Sadist
    #25
    Na, de tömöríts be valami tartalmasat, mondjuk egy DVD-nyi iso fájlt :)
  • DJ RX7
    #26
  • Dodo55
    #27
    Hát megpróbáltam 180 megát, és 2 millió óra hátralévő időt írt.
    Maximum tömörítéssel.
    Normál tömörítéssel negyed óra alatt járt 44%-nál, de már 70 megánál tartott.
  • DJ RX7
    #28
    Na akkor ennyit erről.
  • passatgt
    #29
    officet valahogy mégis becsomagolták:)
  • Dzsini
    #30
    http://www.maximumcompression.com/index.html
    A tesztek alapján jól tömörít elég sok féle filet, de nagyon lassú - vannak sokkal jobb idő/tömörítési arányúak.
    Az ismertek közül a 7zip és a winrar teljesítenek nagyon jól, és azokat legalább többen ismerik :)
  • Dodo55
    #31
    Hú, ezt én most így nagyon nem látom át :D
  • Schwarz
    #32
    Ehh, ráengedtem egy 7.7Mb-os telepítőfájlt (GBTimelapse) 20 perc múltán 5%-nál járt, ekkor előrevetítette, hogy a csomagolmány kb 7.1Mb-os lesz. A hátralevő idő valami 7 óra volt. Na rar és zip kb 10 másodperc alatt végzett vele max tömörítéssel és 7.6Mb lett, mivel a telepítő eleve tömörített, azt már nemnagyon lehet tovább zsugorítani.

    A GUI használhatatlan, egy mappába belépéskor fél percig darál, mire kilistázza a tartalmát. Igazából azt sem értem, hogy egy 7.7Mb-os fájl becsomagolásához miért kell az 1Gb RAM 75%-át lefoglalni? Miért kell csomagolás közben folyamatosan darálni, hogy közben semmi másra ne legyen használható a gép, persze normál prioritással.

    A tömörítést megállítva, nagy nehezen feladatkezelővel be tudtam zárni a programot, utána még 5 percig darált folyamatosan, szóval fingom sincs mit csinált a windows, nem beszélve a hülye 2-es .net feltelepítésről egy tömörítő programnak. Lapozófájl nem lett nagyobb, mint szokott, szóval nem virtuális memóriába dolgozott.

    Na, erről ennyit. Még, hogy office telepítőt 1.4Mb-ba, hahaha. BÚÉK Nektek is!
  • passatgt
    #33
    csomagold ki amit linkeltem.

    sok időbe tellik ezért leállítottam, de amit kicsomagolt az működik
  • tommyg
    #34
    miez?
  • Schwarz
    #35
    Hát, ezt inkább hanyagolnám. Kétségtelen, hogy a fél óra alatt kicsomagolt néhány .xml fájl használhatónak tűnik, de ennek az egésznek nincs létjogosultsága manapság. Hogy 600 mega kitömörítéséhez 7 óra kelljen, azért az durva. Ennyi idő alatt normális sebességen (4x) is 15 DVD-t teleírok.

    Biztonsági mentéshez biztos jó, hogy kis helyen elfér az anyag (ha működik), de akkor is inkább a DVD. Nem beszélve arról, hogy mi van, ha csak 1 bájt is megsérül? Annyi az egésznek. RAR-t szoktam használni biztonsági mentéshez, ott sem szoktam bekapcsolni a solid archive opciót, mert így legalább, ha egy fájl használhatatlan lesz, a többit attól ki lehet csomagolni.
  • Dzsini
    #36
    A tesztek alapján (amit lent linkeltem) vegyes tartalomra (képek, hangok, szövegfájlok, stb..) a PAQ alapú tömörítők (amilyen a KGB is) átlagban 80%-al tömörítenek, bár a KGB 2 generációval korábbi algoritmust használ, így csak 76%-os, ugyanezekre a 7-zip 72, a winrar 71%, ami 1 gigánál 60-80mega különbséget jelent. Ezzel szemben ha a tömörítési időt is figyelembe vesszük, a winrar szépen odaver a többi ismertebb tömörítőnek, a PAQ tömörítők rettentően lassúak.
    Összességében archiválásra jó a KGB (bár van jobb PAQ tömörítő, és lehet WinRK-t is használni, az is nagyon erős és normálisabb a kezelőfelülete :) ), de mindennapi használatra a 7-Zip és a winrar - ezeknek normális kezelőfelülete is van, és nem nagyon lassúak.
  • NeoMaN
    #37
    Linkelek én nekedrarral becsomizva 1megabyte-os és kitömörítve mégis 6gigás miniimaget.
    :)
  • Hedgehunter #38
    Persze amugy ez sem a vilagmegvalto csodatomorito, csak egesz jol tomorit dolgokat... Megprobaltam mp3-at nem volt meggyozo...
  • NeoMaN
    #39
    mp3 már eleve tömörített....
  • Kicsikiraly
    #40
    csak én gondoltam a címről az orosz KGB-re?