295
  • Epikurosz
    #281
    ...az idő kezdete előtt...
  • Epikurosz
    #282
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még a római katolikus egyház, az a "bigott, inkvizíciós, elmaradott, boszorkányégetős, reakciós", római katolikus egyház idő-felfogása is mennyire modren, mondhatnám relativisztikus. Nem hisznek a végtelen időben (és ergo a térben sem), az időnek szerintük van egy kezdete és egy vége. Isten maga időnkívüli. Na, ezt tessék felfogni.
  • babajaga
    #283
    "Nem hisznek a végtelen időben (és ergo a térben sem), az időnek szerintük van egy kezdete és egy vége. Isten maga időnkívüli. Na, ezt tessék felfogni"

    Nem kell és nem is lehet ezt felfogni mert lükeség! A lükeség a logikátlanság legmagassabb fokozata. A butaság nem tűri a logikát, mert annak az ellentéte.
  • babajaga
    #284
    "Isten az Istentől, világosság a világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől. Született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű és minden általa lett."

    Süket, ostoba, logikátlan szöveg aminek a magyar neve hablaty.Szégyen az emberi gondolkodásra!
  • Epikurosz
    #285
    értem, jawohl, mert Te mondod!
  • babajaga
    #286
    Tudod nem véletlenül írta Andersen a "Pomádé király új ruhája" c művét. A legnagyobb legtisztább emberi igazságok egyikéről szólt benne. Ma sokkal több ember szenved a Pomádé szindrómában mint 60-80 évvel ezelött, sajnos.
  • Epikurosz
    #287
    Figyelj, ne fogd vissza magad. Jelentkezz ki, majd ismét be samebadi álnévvel, és akkor szabadjára engedheted a billentyűzeted.
  • arrakistor
    #288
    nem tudom mikor fogják már fel végre a tisztelt "tudós" és nagytudású kollegák, hogy a _végtelen_ az egyetlen és legtisztább magyarázat MINDENre ....
  • Epikurosz
    #289
    "a tisztelt "tudós" és nagytudású kollegák"

    Szerintem, biztosan rám gondoltál :-)

    Nos, a végtelenség fogalma eléggé fifikás, ugyanis, a minket körülvevő világ általában véges. Igaz ugyan, hogy a pi értékét nem lehet leírni véges tizedes törtszámmal, de attól még a kör sugara, kerülete vagy területe még véges fogalmak. Igaz ugyan, hogy ha a Földön elindulok, akkor a végtelenségig tudok rajta körözni, de a Föld kerülete is véges érték, amely mérhető. És a többi.
    Végülis, itt már leírt egy kedves fórumozó valami hasonlót.

    Nem is ezzel van a baj, hisz annyi fantázia belém is szorult, hogy el tudjam képzelni a végtelent. A bibi a világegyetem végtelenségével az, hogy a tágulás, amelyet ugye bizonyítottak a vöröseltolódással, egy létező jelenség, és a világ végtelenségével nem magyarázható.
  • sanner011
    #290
    Én sokat olvasok csillagászati témájú cikkeket, mert érdekel... Viszont mindig, mindenhol, túl sok a "ha", és túl kevés az amit tudunk.
    Én nem nagyon hiszem, hogy a húrelmélet megáll, de nem foganék arra sem, hogy hamarosan végleg megcáfolják.
    Ki tudja?
    Ha az emberiség jó ideig nem pusztítja ki önmagát, akkor biztos nagyon sok hihetetlen dolgot fognak fölfedezni.
    De nem hiszem hogy ez a közeljövőben lesz. Néhány szonda, és a földi eszközök segítségével nem hiszem hogy ennél sokkal többet megtudunk bármiről is.
  • Epikurosz
    #291
    Beszúrom ide ezt a cikket a mindenség elméletéről, mert roppant érdekes. Érdemes elolvasni.
  • aRoma
    #292
    "annyi fantázia belém is szorult, hogy el tudjam képzelni a végtelent" Hát képzeld
  • Epikurosz
    #293
    Ez azért egy elég véges/korlátolt hsz. volt.
  • aRoma
    #294
    Félreértetted
    nem hiszem, h eltudnád képzeni (még a felét sem)
  • aRoma
    #295
    /képzelni