295
  • Inquisitor
    #121
    Miért is? A tér(idő) nem 2D, nem 3D, nem 11D. Hanem az ezek közötti oda vissza átmenetek. Tört dimenzió rulez! :D
  • savior
    #122
    ha a vilagegyetem gomb alaku, akkor nem lehet vegtelen, hiszen csak a veges testeknek tudjuk az alakjat meghatarozni.
    a fenysebesseg meg: minap lattam egy film bemutatojat, amiben egy regen elo ember probalta meg bebizonyitani, hogy lehetseges olyan jarmuvet epiteni, amivel tullepheto a felfoghatatlan 50 km/h sebesseg. na most kb ugyanez megy, csak a fenysebesseggel.
    egyebkent meg a feny a tokeletes vakumban halad a leggyorsabban, ilyen pedig nem letezik(vagy legalabbis nem tudnak meg ilyet eloallitani), tehat azt se tudhatjuk pontosan, hogy a feny mekkora sebesseget venne fel a tokeletes vakumban. (arrol nem is beszelve, hogy letezhet olyan kozeg is, ami nem lassitja a benne halado dolgokat, hanem gyorsitja)
  • snakekiller
    #123
    Ha a világunk a semmi(?) és a végtelen _között_(?) helyezkedik el(??), ahogy mondod, nem pont végesnek kéne lennie (kisebb a végtelennél, nagyobb a semminél). Vagy ezt úgy gondolod, mint a számegyenest, hogy a nullától a végtelenig "terül el"?

    Ismered a kvantummechanika (összeomló hulláfüggyvény, valószínűségi leírás) azon értelmezését, hogy végtelen sok párhuzamos világegyetem létezik? Ezt is az "okostojások" találták ki és egy összecseng valamelyest a te filozófiáddal.
  • samebadi
    #124
    Epikorusz, mesterem, tök mindegy mit, mikor, és hogyan mondasz, egy k.csög f.sz maradsz örökre. :) minek teszed az agyad a virtuális világban, ha még a való életbe se tudsz megállni a talpadon?
  • Epikurosz
    #125
    megjött a bunkós rém!!!!
  • snakekiller
    #126
    A fény "tökéletes vákuum"-beli sbességét ha nem is lehet pontosan kimérni, de ki lehet számítani elméletben az ismert (máshol bizonyítottan jól működő) elméletek alapján. A gond az, hogy nem imsert olyan jelenség (a közlekedésre vélhetőleg nemigen hasznosítható kvantum összefonódáson kívül) az eddig megfigyelt univerzumban ami fénysebességnél gyorsabb mozgásra lenne képes. Senki nem zárja ki, hogy létezhet ilyen, csak még senki nem figyelte meg, pláne nem adott az előidézésére és hasznosítására módszert.

    Valami téridő-manipulációs eljárástól lehet az FTL (faster than light) utazás lehetőségét remélni, de arra is csak vitatott "okoskodásokon" alapuló ötletek születtek eddig, konkrét eredmény nincs.
  • Epikurosz
    #127
    "minap lattam egy film bemutatojat, amiben egy regen elo ember probalta meg bebizonyitani, hogy lehetseges olyan jarmuvet epiteni, amivel tullepheto a felfoghatatlan 50 km/h sebesseg. na most kb ugyanez megy, csak a fenysebesseggel."

    Azért ez nem ugyanaz.
    Vannak korlátok, amelyeket nem lehet átlépni.
    Persze, ha rákérdezel, akkor megfogtál, de sztem a c is ilyen, és az időutazás is ilyen.
  • samebadi
    #128
    faszságokat akárki ki tud találni, még én is, attól, hogy leírod őket, még nem lesznek nagyobb szavak, sőt. Én azért vagyok, hogy téged idegesítselek, mert szükséged van rá, ha hiszel istenben, és hiszel az emberek céljaiban, biztosan meg fogod érteni, hogy mit keres egy hozzám hasonló, értelmes alak, egy ilyen lapon, és miért mond neked, egy látszólag vadidegennek ilyen dolgokat?... talán mert ismerlek. és jót akarok neked.
  • samebadi
    #129
    bunkós rém? nem láttam anyádat.
  • Epikurosz
    #130
    Hát, ha így van, ne hagyd abba.
    Valami hasznod biztos veszem neked.
  • Epikurosz
    #131
    Most pedig bocs, de ki kell mennem. Nem azért mert iegesítesz, hanem sürgősen mennem kell a WC-re. Ugye megértesz?
  • globint
    #132
    Hmmm, jó ötlet, én is kimegyek a WC-re, aztán elvégzem a nagydolgomat,

    kiadom magamból a samebadi-t, aztán jól lehúzom a budit a same-budi után.


  • Su0my
    #133
    barátom, te mondasz valamit! :D

    de egyébként most én nem akarok Einsteint gyalázni, de ha mi fénysebességgel(:O jó, gondolom itt hibádzik az elméletem, mi az Univerzumnak nem azon a részén vagyunk..) haldunk, akkor a fénynek, hogy fénysebességgel haladjon felénk, fénysebességnél JÓÓVAL gyorsabban kéne felénk haladni.. így elvileg csak a szemközti oldalról láthatnánk csillagokat vagy nem?:O sorry ha nagyon dedós kérdés, most ásom bele magam Hawking bátyó műveibe is, de azért türelmetlen vagyok:D
  • samebadi
    #134
    hasznom semmiképp, idegesítelek, mert élvezem, szeretek loosereket idegelni. te határozottan az vagy.
  • samebadi
    #135
    látom beléd se sok észt szartak,
  • samebadi
    #136
    most persze megint egy hét ban, de ezért az érzésért simán megéri :D akár egy kitiltás is, a faszt érdekel ez a szar honlap :D
  • samebadi
    #137
    mikor kapok már mínusz jelet? a barátnőm már meghal a röhögéstől itt melettem. epikorusz, nem csak szerintem vagy vicces. végigolvastuk amiket írtál. és fel nem tudjuk fogni, hogy lehet valaki ilyen okoskodó balfasz. remélem egész éjjel ezen töröd majd a fejed
  • samebadi
    #138
    kurvajó offtopikot csinálni, néhányan úgy védenek egy ilyen semmihez se hasonlítható fost, mint a saját anyjukat. emberek ébredjetek fel, ez a hoonlap a ti kattintásaitokból keresi a pénzt, fekete tetpjárós májereknek, akik színtén fasznak néznek titeket. kell ezt csinálni? :D élvezitek? :D ez valami vicc, most komolyan, ez az egész egy vicc :D
  • samebadi
    #139
    öt hozzászólás egymás után, komolyan mondom, mindenkit tisztelek, de aki ettől érzi magát valakinek, :D hát az röhej :D én most érzem magam valakinek, okkal.
  • samebadi
    #140
    na csá
  • Su0my
    #141
    hmm sokszor mondják azt, hogy a Földnek sincs vége, végtelen, lévén a gömbnek hol van vég? (forgási ellipszoid :D ).. de ez is csak nézőpont kérdése..
  • globint
    #142
    Aggódok, a környezetedben is kárt tehetsz ilyen állapotban.
    Szerintem vedd be a gyógyszeredet, mert kezd rosszabbra fordulni az állapotod.
  • samebadi
    #143
    mert a kockának van vége? bazdmeg vége nincsen egyiknek sem, csak sarka, végigolvastad mit írtál le?
  • samebadi
    #144
    :D milyen gyógyszert kéne bevennem? talán a "ha normális ember vagyok ne idegeskedjek az ilyen loosereken" feliratú gyógyszert? bocs, nem találom.
  • samebadi
    #145
    vége lehet a vektornak, az egyeneseknek, a vonalaknak. de vége geometriai testeknek úgy tudom, nem lehet, basszus, hány évesek vagytok összesen?
  • samebadi
    #146
    a vektronak is csak iránya lehet
  • samebadi
    #147
    aki azt gondolja, hogy az internet szent, és amit ír bele az nagy dolog, azt csak sajnálni lehet. a régi sg-vel semmi bajom nem volt. ezzel most már van, csodálom , hogy van aki olvassa
  • globint
    #148
    JAJAJAJAJ, te még nem állsz kezelés alatt?
    Huuuuuuuuuuuu. Az veszélyes! Rád is meg a környezetedre is.
    Ma, az ingyenes orvosi ellátás, az ingyenes (leszámítva persze a 300Ft.-ot) elmeorvosi vizsgálatok lehetősége korában, ennyi komoly tünet ellenére még nem voltál szakorvosnál? Nem tellik, vagy a tipikus, mindenki bolondnak tart téged, de szerinted mindenki más bolond... Volt egy ilyen beosztottam, de nem tudtuk elvinni az orvoshoz, aztán egyik napról a másikra zártosztályra került, mert kiderült, már hat hónapja a halott édesanyjával aludt.... Szörnyű dolgok történhetnek, ha nem vizsgáltatod ki magadat, és nem iratsz fel valami klassz, neked (és a környezetedet is segítő) nyugtatót.
  • snakekiller
    #149
    Don't feed the trolls, please!
  • globint
    #150
    I understand.
    我已经是非常老的。
  • snakekiller
    #151
    :) Jogos, bocsánat.
  • samebadi
    #152
    nyugi, teljesen normális vagyok. egyszerűen, kevés normális jár fel ilyen honlapokra. nem idegileg, életfelfogásban normális. :)
    aki hamar zárt osztályra fog kerülni, az az, aki normális élet helyett itt tölti el a szabadidejét. ez számomra egy kivételes nap, számotokra egy, a sok közül. ugyanis, most nagyon kiakadtam valakire, és itt a megfelelő közeg, hogy kiéljem magam. ennyi
  • samebadi
    #153
    hát nem örültök? :D
  • samebadi
    #154
    amugy meg az, hogy normális relatív. Ti egy társadalmi közeget képviseltek. Én egy másikat. Egymás szemében mindkét közeg hülyékből áll, de közöttetek, most én vagyok az egyetlen.

    Neo is the ONE :D

    szóval...
    amugy meg én olyan ember vagyok, hogy megmondom amit gondolok. kiszámítható vagyok. a fogyatékosoktól félek. mindig is féltem tőlük. nem kiszámíthatóak.
  • samebadi
    #155
    brékó-brékó
    :D
    ez őrület, ezt a sok hülyét.
    na jo megyek is, nem zargatom a csirkéket.
  • neoG
    #156
    volt dokinál, de egy ponton túl már a tudomány is tehetetlen...
  • Su0my
    #157
    na várjál: most higyjem el, hogy van barátnőd? aki ráadásul tud olvasni? áhháháhááá inkább mondd azt, hogy lapos a Föld!
  • Su0my
    #158
    öregem én egy példát írtam:) inkább szólj valakinek, hogy simogasson meg, rossz lehet egyedül így karácsonykor :(
  • globint
    #159

  • Su0my
    #160
    ezt most nem értettem?:)