15
  • ak22
    #15
    jaja
  • Cat #14
    aha, az ne is zavarjon, hogy már most is olyan picik az érzékelők, és az azokon lévő képpontok, hogy gyengébb optikával párosulva azért tökéletesen értelmetlen emelni a megapixelek számát, mert egyszerüen egybeolvad az információ, azaz az chipen az egymás mellett lévő képpontok ugyanazt az adatot tárolják el, ugyanazt a fotont több egymás melletti helyen érzékelik. Ha a mostani 2 megapixeles érzékelőt 100ra növelnék, egyszerüen UGYANANNYI információt tárolnának el 50szer akkora helyen... Ennek kiküszöbölésére növelni kellene az optika nagyságát, hogy több fény haladjon át a lencséken. Egyszerü fizikai okok miatt ezt nem lehet sehogyse megkerülni.
  • akyyy
    #13
    én 6230asomba analóg zoom van az a legjobb-.-
  • duke
    #12
    Nem akarok vitazni :)),de bizony EGY megapixel marad.Az egyszeruseg kedveert vegyunk 10,000x10,000 pixel felbontasu kepet(ez 100 mega) ha 10x szeresen nagyitod,akkor 1,000x1,000 pixel marad.
  • beef
    #11
    "100 megabol 10x nagyitas utan meg mindig marad 1 mega."

    Jó lesz az 10-nek is :)

    Már nagyon várom az 5.1-es hangzást és a 3m-es kép vetítésére alkalmas projektort a mobilokba. Hajrá >:)
  • duke
    #10
    "hogy a kép egy kiválasztott részét kivágják, majd digitálisan felnagyítják. Ez katasztrófa a képminőségre nézve,"

    Hat ez nagyon egyszeru megoldani,nagyobb felbontasu erzekelot kell bele tenni.Egy 100-200 megapixeles kepet mar egesz turhetoen lehet nagyitani.100 megabol 10x nagyitas utan meg mindig marad 1 mega. Ugye milyen hulyek,hogy ez nekik nem jutott idaig eszukbe ?
  • hodobaj
    #9
    Ja hát a mobiltelefon átváltozik szépen lassan levált midnen más hordozható eszközt elég ha csak szétnézünk karóra téren ma már 10 emberből 8 a mobilján nézi az időt. Újabban már az mp3 lejátszó is megy ki a divatból mert a mobilodon van mp3 lejátszó lehet hogy nagy meg a 50rugos walkman mobilba anyi memoria van mint egy 5 rugos mp3 lejátszoba de ha már van használod.
    Ez a helyzet a mobilos fényképezővel ha már van használod.
  • Sparrow79
    #8
    Váá de durva! Kell egy ezüst színű. :)
  • kernerster
    #7
    Attól hogy te olyat veszel még nem fognak elterjedni gyorsabban.
  • Lame
    #6
    Tessek.
    http://www.arenait.net/2006/10/12/samsung-b600-10mp-gsm/
    http://www.telefonguru.hu/keszulekek/keszulek-guru_samsung_B600.asp
    http://www3.ma.hu/page/cikk/ac/0/144064/1
    http://blog.tmcnet.com/blog/tom-keating/gadgets/samsung-b600-10megapixel-camera-phone.asp

    Ez radasul mar nem egy mai darab.
    Mondhatni elavult. :)

    Egyebkent meg nem vagom miert kene 2010-ig varna a 3Mp-s telcsik elterjedesere.
    Iden vett N73-asom mar az es gondolom jovre nem fognak visszafele fejlodni a telcsik.
  • waterman
    #5
    úgy hogy nem byonyolult lencserendszert fognak szerintem használni, hanem pl folyékony lencsét. sajna nem találtam most linket, vagy cikket róla, a lényege, hogy egy kis hengerben két folyadék található amik nem hajlandóak keveredni egymásal. amint feszültséget kap a rendszer az olajosabb elkezd felkúszni a henger falára, a másik követi, és egy szép íves felületet hoz létre a két anyag közt, a két anyag közt pedig van akkora törési mutató, hogy az egészet fókuszálásra lehessen használni. a fókuszálás a feszültségtől függ tehát. olcsó, de viszonylag jó optikákat lehetne így gyártani, mert már nem műanyag optika lenne és nem is kéne csiszolni.
    viszont személy szerint úgy érzem, hogy még így is csak belépő szintű gépeket lehetne előállítani, amikbe viszont nem tudom minek 5 megapixel. legyen 2 megapixeles, de negyed annyi zajjal.
  • M0RN1NGST4R
    #4
    so903I

    egyébként még nyáron láttam egy sony ericsson prototipust, abban is volt már 3-szoros zoom, de úgy látszik, azt nem kezdték el gyártani.
  • Sliders
    #3
    Én meg az első Nokiát.
  • Sparrow79
    #2
    Nem tudom, hogyan fér el egy összetett lencserendszer egy vékony telefonban... Kíváncsian várom az első ilyen Sony Ericsson telefont.
  • L3zl13
    #1
    Ezt már mondták pár éve. Aztán még mindig nincs itt.

    De ha tényleg elterjednek ezek az optikai zoomos nagyfelbontású modellek, akkor a kompakt gépeknek végleg befellegzett.