3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • Ari18
    #887
    Én Verbatim "párti" vagyok. Nem akarok ezen "veszekedni", mindenki azt vesz amit akar.Én csak a Pioneer-t védtem.
  • davidka003
    #886
    Tök mindegy, hogy esetleg ritkán vesz olyat akkor is gagyi.
  • davidka003
    #885
    De ezt olyanok írták akik DVD-kkel foglalkoznak és több száz darabot eladtak, teszteltek, stb..
  • Ari18
    #884
    "esetleg TDK-t" Az esetleg szót ismered?
  • Ari18
    #883
    Én inkább a körülöttem levőknek hiszek(ismerős,haver stb),akik használják is,nem csak hallottak róla innen onnan.
  • davidka003
    #882
    TDK minősége már nem olyan mint régen. Ma már sokkal jobb a Ricoh.
    Kicsit olvasgathatnál szakmai fórumokat is.
  • davidka003
    #881
    "Kit érdekel?azért mert külföldi akkor már csak igazuk lehet? ne nevettess."

    Magyar oldalon is írták.

  • Ari18
    #880
    Haveromnak 3éve üzemel hibátlanul.Mindig Verbatim-ot,esetleg TDK-t vesz.Akkor nem mind1 mikori ?
  • davidka003
    #879
    Azért előfordul, hogy a Verbatim MMC004-es.
    MCC = Mitsubishi Chemical Corporation
  • Ari18
    #878
    Én is láttam,kedvenc filmem.
  • Inquisitor
    #877
    Ezt én se tudom, de elmúlt sok évben a Toshiba-Smasung meghajtók voltak a legrosszabbak az összes közül, talán a régi Philipseket leszámítva. Az meg engem nem nyugtat, hogy mostanába "marha jó". A Pioneer meghajtóit meg árulta sajátként az Asus, a GigaByte és régen még a TEAC is, tehát valamit tudhatot, más tészta, hogy a fenti gyártók jórészt áttértek LiteOn-ra, de nem Samsungra ...
    Aztán meg a BenQ is jó cuccokat csinált, még is csődbe ment ez a részlegük is. Pedig még Plextorként is kapható volt valamelyik model.
  • Ari18
    #876
    Kit érdekel?azért mert külföldi akkor már csak igazuk lehet? ne nevettess.
    Verbatim-ot kell venni, azt jól van.
    Sok Pioneer berendezésem volt és kb 3x annyi ideig bírják,mint a többi koreai csodád.
  • davidka003
    #875
    Én nem azt mondtam, hogy a Pioneer szar. Az újabb írója biztos felismerte volna a lemezt.
    Annyi a lényeg, hogy a Samsung is nagyon jó. (szerintem)
  • davidka003
    #874
    "van újabb fw is"

    De nem érted meg, hogy 2006-os volt a legújabb?
  • davidka003
    #873
    "Verbatim az jó,de a Ricoh??? hát inkább hagyjuk."

    Te is aztán tájékozatlan vagy. Külföldi fórumokon is azt mondják, hogy a 2. legjobb a Ricoh.

    "esetleg kérdezz meg valakit róla."

    Volt Pioneer-em, tudom milyen.
    De arra még senki nem adott értelmes választ, hogy miért jobb a Pioneer, mint a Samsung.
  • Inquisitor
    #872
    "Orosz alkatrész ... Amerikai alkatrész ... mind a kettő made in China!" ;)
  • Inquisitor
    #871
    Mondjuk a Verba nem nagyon gyárt semmit, de mive általában Tayo Yudentől veszik, ezért én is azt használom :)
    Ellenben nem csak a Pionál fordulhat elő, hogy egy 3-4 éves modelhez nem frissití a firmware-t, és ezért újabb lemezekre nem tudsz írni, hanem gyakorlatilag bármelyikkel. Ezek szerint úgy kell vásárolni, hogy max. 2 év és veszek másikat :(
  • Ari18
    #870
    " van újabb fw is. Lehet nem egy 100 évvel ezelőttit kéne hasonlítgatni? Mert akkor a samuból is a régieket vegyük alapul, na azoknál bicskával is jobbat karcolok a lemezre" by Virs lee
    erre csak ezt tudom mondani
  • Ari18
    #869
    Verbatim az jó,de a Ricoh??? hát inkább hagyjuk.
    Nem csak a DJ cuccokban jók,jobb ha tőlem tudod.Előbb nézzél körül a márkák között,esetleg kérdezz meg valakit róla.Ne akard már egy koreai tömegcikket egy Japán világmárkával összehasonlítani.
  • davidka003
    #868
    Ja meg nem is volt szó olvashatatlan lemezről.
    Az volt a gond, hogy régi volt a firmware és nem ismerte a lemezt.
  • davidka003
    #867
    "Aki meg noname,hulladék lemezt vesz az meg is érdemli,hogy szar ill olvashatatlan legyen.Ne a gyártot fikázzátok,mert gagyi lemezre írattok."

    Ricoh noname?
    Verbatim meg Ricoh a legjobb lemez. Mindenki ezt ajánlja.
    Samsung is minőség. Azért, mert a Pioneer jó DJ cuccokat gyárt nem jelenti azt, hogy a dvd írói is olyan jók.
  • Ari18
    #866
    A Pioneer = minőség.Több ismerősöm is azt használ.Semmi problémájuk nem volt velük. Aki meg noname,hulladék lemezt vesz az meg is érdemli,hogy szar ill olvashatatlan legyen.Ne a gyártot fikázzátok,mert gagyi lemezre írattok.
  • MaSzKa
    #865
    de érts meg nem tarotzik össze

    a Zalman tápokba FSP belső van
    abba a házba amit benyomtam Samsung olvasó

    mindez gyárilag nem user rakta összes így

    ellenbe Cooler Master házat gyárilag még nem láttam még Pionner íróval

    számítógépbe nem sokat ér a márka szerintem

    Hifi-be ott nagyon jó
  • davidka003
    #864
    Tudom, hogy sokan ezt mondják, de még senki nem mondta meg, hogy miért olyan jó.
  • virs lee
    #863
    A pio mindig is az etalon volt.
  • virs lee
    #862
    "Zalman FSP Samsung akkor az jó :D" ---> "Cooler Master / Pio még jobb. ^^"
  • davidka003
    #861
    "Lg 16x PATA 8164B dvd olvasómat úgy gondoltam lecserélem SATA-s olvasóra, hogy végleg megszüntessem az IDE kábeleket a gépemben.
    Vettem is egy H20N 16x SATA LG olvasót. Beszereltem és azon kívül, hogy villogott nem akart kinyílni a tálca. Kinyitottam manuálisan utána meg már úgy zörgött az egész, hogy nem igaz. Visszavittem, kicserélték egy ugyan olyanra. Ma beszereltem és frankón leégett, de úgy, hogy miután kiszereltem a gépből még mindig égett benne valami, úgy kellett kinyitnom és elfújnom benne a lángot. Utána ez is ugyan úgy zörgött mint a másik:
    Kifogtam volna két szart???
    Most érkeztek H30N típusok. Érdemes lenne még egy olyat kipróbálni? A Pata-s LG-vel soha semmi bajom nem volt"

    Ilyen az LG. :)
  • MaSzKa
    #860
    sztem semmiben

    max abban hogy nagyon jó hifi cuccik vannak pl erősítő

    abba elismerrem a legjobbak között van
  • davidka003
    #859
    Biztos jó lett volna a Pioneer DVR-212 is.
    Azért vettem Samsungot, hogy kipróbáljam, hogy milyen, mert még soha nem volt Samsung íróm.
    Írás minősége is nagyon jó.
    Miben jobb a Pioneer?
  • Solten
    #858
    Samsungom megírta a Primcot... De csak egyszer tettem bele ilyen lemezt (bátyám egyik agytlan haverjáé volt..) nehogy tönkremenjen.. :D
  • MaSzKa
    #857
    ezt írtad
    Azt hogy ők fizették érte a legtöbbet. ~~


    Cooler Master / Pio még jobb. ^^

    de magyaráz el hogy jön ez pont erre mert nem értem


    akkor jöhetne ide ha a Cooler Master egyik marhadrága házához Piooner DVd olvasó vagy író járnak és azzal csinálták volna a bemutató és reklámanyagot is különben semmi köze nincs
  • virs lee
    #856
    Van annál újabb pio is, meg újabb fw is. Lehet nem egy 100 évvel ezelőttit kéne hasonlítgatni? Mert akkor a samuból is a régieket vegyük alapul, na azoknál bicskával is jobbat karcolok a lemezre. ~~
  • virs lee
    #855
    Olvasd el jobban!
  • Inquisitor
    #854
    Én inkább maradok a Tayo Yuden-es lemezeknél. És akkor nem kell, hogy érdekeljen milyen minőségben ír olcsó lemezt a berendezés ;)
    Amúgy a hírhedt Princo lemezeket is jól megírta anno az LG, csak olvasni nem lehetett 2 hónap után.
  • davidka003
    #853
    Ja és ugyanazt a Ricoh lemezt a Samsung hibátlanul megírta és olvassa is.
    Pioneer azért nem vitte, mert a legújabb firmware is 2006 márciusi volt. (Pioneer DVR-110)
  • MaSzKa
    #852
    elolvastam

    és ehhez hogy jön ide a cooler master pio mond el?
  • MaSzKa
    #851
    az a baj az LG-vel nekem volt 8x-es



    utána vettem 4167b-t ha jól emléxem

    elrontotta minden 3. TDK lemezt :-(

    kicseréltél Samsung W162C-re tökéletes lett


    és volt nálam még H10L is nah az is 1 fos volt
  • virs lee
    #850
    Az egy dolog.
  • davidka003
    #849
    Hivatalos boltból vettem.
  • virs lee
    #848
    #833. Olvasd el!