3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • MaSzKa
    #1447
    Spire soundpad itt a legolcsóbb, 1500 ft.:)



    ez is lehet azért olcsó mert db-ja annyi

    akkor inkább veszek Big pack-ot 8eFt-ért amibe sokféle van vagy amit szétvéghatok
  • MaSzKa
    #1446
    ez nagyon jóféle csak hát 50eft
  • trident
    #1445
    elnézést, fáradt vagyok, thumbnailben akartam az utolsó képet is.

    A spire soundpad jóáras. eseteleg azt érdemes megnézni, autóshifi vagy barkács, obiban van e ennél jobb. vastagabb, vagy rombuszos kialakítású, netán olcsóbb.
  • trident
    #1444
    Ne haragudj, de az ágy húz, Antec, Lian li ugrig be, illetve az NXZT hush,
    Spire soundpad itt a legolcsóbb, 1500 ft.:)

  • ajem kisa
    #1443
    Lian-Li ház, ezt most találtam (több kép), meg bele késöbb egy ilyet! Vááá!
  • MaSzKa
    #1442
    http://www.quietpc.com/es-en-eur/products/cases/c6607

    csak rondák vannak :(
  • MaSzKa
    #1441
    http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/3/y/6554.html

    elég ronga 24eFt most
  • MaSzKa
    #1440
    hangszigetelt házak

    milyenek vannak?
  • MaSzKa
    #1439
    hol ennyi?
    méretek?

    lehet veszek sima szivacsot :D
  • trident
    #1438
    Tromfolni nem akarok, de gyárilag hangszigetelt ház pl. az Nxzt hush, és ha jól emlékszem 19-20 ezer forint. Most így nem fogok összehasonlító absztraktot csinálni a hangszigetelt házakról, vannak más házak is, talán a xilence, antec kínálatában is.

  • trident
    #1437
    SoundPad SP-SOUNDPAD01 hangszigetelőJellemzők- Csökkenti a gépházból jövő zajokat
    - Kiválló hangelnyelő képesség
    - 4mm-es habosított anyag
    - Hő és tűzálló
    - Csökkenti a ház vibrációjátMűszaki adatok- Méretek: 2 darab 40 x 35cm, 2 darab 40 x 18cm
    - Anyaga: Puha, habosított műanyag, 4mm vastag
    - Öntapadó szalag
    - Hőálló +80 °C-ig
    - Szín: fekete
    - Felhasználás: PC midi torony házban

    Spire SoundPad01: 2111 ft.

    De egy autóhifi/tuning boltban lehet akár olcsóbban, meg kétoldalú ragasztót veszel.
    Ha pedig még egyedibb házat akarsz, keresel egy airbrush mestert.^^
  • MaSzKa
    #1436
    én is ezekre vagyok ráizgulva csak ilyen gagyi házba nem szívesen ragasztanám be Gigabyte GZ-X1 8500Ft
    Magic Fleece Universal Big-Tower 8130Ft





    Als Lärm bezeichnet man Schall, den wir als unangenehm empfinden. Lärm ist nicht nur eines der größten Umweltprobleme unserer Zeit, Lärm verursacht auch Stress. Stress kann zu gesundheitlichen Schäden bis hin zum Herzinfarkt führen. Die Geräuschentwicklung aktueller PC-Systeme ist durch leistungsstarke Komponenten und die hohe Anzahl schnelldrehender Lüftern enorm gestiegen. Wer genug hat von unnötigen Lärm, dem kann jetzt mit den passgenau vorgeschnittenen Magic Fleece Dämmsets für etliche verschiedene Gehäuse-Typen geholfen werden. Magic Fleece - das ist überlegene Luftschallabsorption durch Reibung der einzelnen Microfasern gegeneinander - das kann kein Schaumstoff!

    In dieser Variante ist das Set explizit für Big Tower konzipiert und nicht vorgeschnitten. Die Verarbeitung ist exzellent und so lassen sich die einzelnen Dämmatten perfekt zuschneiden und an die entsprechenden Stellen im Gehäuse einsetzen.

    Dämmleistung

    * hohe Eigenmasse, daher gute Körperschallbedämpfung auch ohne Schwerschicht
    * extrem grosse Oberfläche durch zahllose Microfasern, daher exzellente Luftschallabsorption
    * sehr offene Struktur, der Schall kann tief eindringen
    * Microfasern gegeneinander beweglich, dadurch zusätzliche Schalldämpfung



    Verarbeitung

    * zweischichtige Matte ist spaltbar, für Gehäusebereiche ohne Platz für dicke Matten
    * einfach auf der Rückseite anzuzeichnen
    * mit scharfer Schere gut und präzise zu schneiden
    * passt sich hervorragend Unebenheiten an
    * durch gute Verformbarkeit und geringer Reibung zu glatten Flächen kein Festklemmen von Gehäusedeckeln
    * Abmaße: 40 x 40cm



    Umwelt und Gesundheit

    * günstiges Brandverhalten auch ohne chemische Flammhemmer
    * sortenreines Polyester, nicht allergen und gut recycelbar
    * Fasern gänzlich ohne Bindemittel oder Klebstoffe verwoben
    * sehr lösemittelarme, aber starke Selbstklebeschicht ohne Trägerfolie
    * ohne zusätzliche Weichmacher
    * sehr gutes Ausdünstungsverhalten mit minimalen VOCs, auch in erwärmten Gehäusen
    * Abdeckfolie der Klebschicht aus grundwasserneutralem PET

    Silentmaxx proSilence Big Pack 8560Ft
  • MaSzKa
    #1435


    8500ft


    Permanenter Krach und sei er auch im ersten Moment noch so leise zeigt irgendwann seine Wirkung...
    Aber ohne starke Lüfter wird's mit dem Hochtakten nichts und im PC-Gehäuse wird es ungemütlich warm. Um dem Dilemma zu entgehen hat silentmaxx® Silence Kits entwickelt, welche eine Geräuschreduzierung abhängig vom Frequenzgang um bis zu 21 dB(A) erreichen.

    Als Grundlage dient der Stoff silma® KF-25. Diese Schwerfolie wird bitumenfrei hergestellt bei einem bemerkenswerten Flächengewicht von ca. 10.2kg/qm². Das Gewicht erhält diese Folie durch zerkleinertes Vulkangestein, das in lösungsmittelfreiem Kunststoff gebunden wird. Das Material ist leicht zuzuschneiden und mit einer selbstklebenden Folie beschichtet. Auf diese Schwerfolie wird abhängig von der Offenzelligkeit des Innenraums der Dämmstoff VS-320 oder PU-420 aufgebracht.

    Technische Details:
    # silma® KF-25
    - Menge 2
    - Maße 340x560mm
    - Art (Körperschalldämpfung)(Luftschalldämpfung)

    # silma® PU-420
    - Menge 1
    - Maße 315x340mm
    - Art (Körperschalldämmung)

    # silma® VS-320
    - Menge 2
    - Maße 340x240mm
    - Art (Körperschalldämmung)(Luftschalldämpfung)

    # silma® NS-20
    - Menge 1
    - Maße 385x155mm
    - Art (Luftschalldämmung)
  • trident
    #1434
    Már végignyálaztam számos oldalt, külföldieket is, főleg ahol dollárban kell fizetni. Jópár korrekt kuckó van, de van egy elméleti keret, azt pedig nem szeretném túllépni.

    Persze megvehetném, de feleslegesnek tartok egy rakat pénzt kiadni, ezért van egy limit, akár vga, akár házról van szó.

    A linkelt lian li ház tényleg korrekt, nekem túl kocka, túl egyszerű. Van aki azt szereti, én mást választok.

    Kicsit tartok akár TT m9, akát Cm 590 lesz. Túl sok a rács, nem a portól félek, hanem a zajtól. Ha szükséges, valamilyen hangszigetelést fogok választani, megvásárolom a hangszigetelő anyagot, méretre vágom, rögzítem, vs. ragasztom... Láttam hangszigetelő kitteket is, de erős a gyanum, hogy töredékből is meg lehet oldani.

    Csak azért nem veszek Hiper Osiris-t vagy egy Zalman GS1000-et, hogy lan partin csak nekem legyen.
  • MaSzKa
    #1433
    nézz körül itt mennyiféle speciális ház van ami eddig magyarországon nem is volt kapható
  • MaSzKa
    #1432
    a cm az tucat ház a lian li-val szemben

    én ha veszek cuccokat mindig olyanokat próbálok ami nem mindenkinek van
  • trident
    #1431
    Fitos 18-ért.:)

    Sajnos ez viszont kis hazánkban 25 környéke,

    Végre rájött az apevia, hogy a gpu szorul jobban hűtésre.:)

    Az NZXT pedig rátalánt az antec formavilágra.:)
    Bár ez szintén 25 környéke, az antec three hundred pedig 12-13...

    ...

    Funkcióban korrekt a 18 ezres Lian Li, de tartok tőle, hogy ma vagy egy Centurion 590-et rendelek meg, vagy egy TT m9-et, plexivel...:)

    Az NZXT Lexa redline-t vagy egy CM cosmost, stackert szivesebben vinnék haza, de nem akarok annyit költeni egy házra.
  • MaSzKa
    #1430
  • MaSzKa
    #1429
    18000ft nagyon megéri

  • MaSzKa
    #1428
    30300ft
    http://www.newegg.com/Product/ShowImage.aspx?CurImage=11-294-003-15.jpg&Image=11-294-003-15.jpg%2c11-294-003-03.jpg%2c11-294-003-04.jpg%2c11-294-003-05.jpg%2c11-294-003-06.jpg%2c11-294-003-07.jpg%2c11-294-003-08.jpg%2c11-294-003-09.jpg%2c11-294-003-10.jpg%2c11-294-003-11.jpg%2c11-294-003-12.jpg%2c11-294-003-13.jpg%2c11-294-003-14.jpg%2c11-294-003-16.jpg%2c11-294-003-02.jpg&S7ImageFlag=0&WaterMark=1&Item=N82E16811294003&Depa=0&Description=Tagan%20Aplus%20CS-EL%20Diablo%20Black%20Computer%20Case%20With%20Side%20Panel%20Window
  • MaSzKa
    #1427
    ja fazsa ez a bolt :D
  • Solten
    #1426
    Mennyi jó kis Elite-jük van, 8k-ért.
  • MaSzKa
    #1425
    335.ös cm
  • MaSzKa
    #1424
    http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=58&flypage=shop.flypage&product_id=1308&option=com_virtuemart&Itemid=6&vmcchk=1&Itemid=6

    jó kis bolt jó kis ár :D

    és sok speciális cuccuk van
  • Solten
    #1423
  • Inquisitor
    #1422
    Cooler Master Sniper
    Ez most jön ki majd szezonra. Érdekes ház. Full acél, 15KG, 3db 200(!!!)mm-es hűtővel, mindenféle csatival ... 150 júró.
    Nekem a Cosmos RC-1100 jobban bejön, de van aki szereti az ilyet. :)
  • trident
    #1421
    Csak az a fránya 35 ezres cédulája ne lenne...^^
  • Solten
    #1420
  • ajem kisa
    #1419

    Mondom én, hogy kuler maszter lesz a következö házam, hatalmas kerttel... :)
  • Solten
    #1418
    Halk után hűs kozmosz

  • ajem kisa
    #1417
    Ebböl nemlehet olcson épiteni, mert az érintös "csak" ennyibe kerül! :(
  • davidka003
    #1416
    "ez ne biztos :D"

    Mindenkinél mást jelent az olcsó. :)

    Azért nem olyan drága szerintem, mert nem kell bele külön VGA. Veszel egy integrált VGA-s lapot+1 GB RAM+legolcsóbb kétmagos proci+320GB-os Samsung vinyó+Samsung ODD+350W-os FSP táp bőven elég neki.
  • MaSzKa
    #1415
    Olcsón lehet építeni egy ilyet.

    ez ne biztos :D

    amúgy ugyanarra jó mint a sima pc meg videó dvd divx lejátszó média center is egyben
  • davidka003
    #1414
    "Tulajdonképpen mit fed az h HTPC?"

    Home Theater Personal Computer

    Arra jó, hogy tudsz rajta filmet nézni/zenét hallgatni. Olcsón lehet építeni egy ilyet.
  • Solten
    #1413
    Hifi helyett pl. házimozi-multimédia központ. (dvd lejátszó, felvevő internet kapcsolattal)
  • Morphin
    #1412
    Tulajdonképpen mit fed az h HTPC? És mi olyan jó ezekben??
    annyi h most jól néz ki a nappaliban a hifi mellett?? vki világosítson fel pls ^^
  • Solten
    #1411
    HTPC-házak igényeseknek

  • mrzoltan
    #1410
    Sztetekez jó?
    Anyag,stb,?

    Meg azt nem tudom hogy plexis-e,mert van belőle olyan is,nekem végülis mind1,csak jó lenne tudni.
    Mert a kódneve végén gondolom a p=plexi,mivel a chifi honlapján nincs a végén.
  • desigo
    #1409
    ebbe már lehet bőven pakolni...
  • MaSzKa
    #1408
    fasza