178
Köztünk voltak, vannak és lesznek
  • Renata100
    #178
  • Hannibal33
    #177
    SoulHunter: crackerek, hackeresk, sorozatgyilkosok motivációja: irányítás, hatalom, erő illúziója? Korlátozás, kényszerítés.
    "Az van, amit én akarok.
    Szabad vagyok! Végre nem félek!
    Újra akarom!!!"
    Jól képzelem?
    Egyébként nem muszáj választani jobb és rosszabb én között, talán össze lehet hangolni. Érdemes megnézni a Dexter sorozatot, ő úgy rosszakat öl, mintha negatív számokat vonna ki egy összegből. Tehát az eredmény pozitív. Egyik kedvenc jelenetem, amiben szarrá ver egy gyermekbántalmazót.
    Nem akarom elhinni, hogy valaki attól érzi magát fasza gyereknek, hogy hátulról megtámad egy negyvenkilós nőt, vagy megöl egy járni alig képes éhező csövest...Ezek csak gyáva féreg dolgok.
  • ZilogR
    #176
    Épp bogarászok utána a Gyilkos számok sorozat egyes részeiben levő mateknak és az első részben rögtön előkerül egy összefüggés, amit Rossmo összefüggésnek lehetne fordítani, de magyar nyelven semmi érdemlegest nem találtam a témában.
    A kérdésem az, tudja-e vki, hogyan használják magyarul a "geographic profiling" kifejezést??
  • #175
    Jeffrey Dahmer életrajz a Horrorfreak-en!
  • bens
    #174
  • gyuri12
    #173
    És akkor?
  • Mirk
    #172
    hitler
  • gyuri12
    #171
    He? Ki múlt el 15?
  • kulabácsi
    #170
    mert ő már elmúlt 15, de te még csak 14 vagy :|
  • gyuri12
    #169
    Akkor miért a sorozatgyilkosok topikba keménykedsz vele?:|
  • mama2
    #168
    Tudom hogy népírtó.
  • gyuri12
    #167
    Basszus, te hülye.:|
    No,mit is jelent a sorozatgyilkos mama2?
    Amire te gondoltál az a népírtó,nem sorozatgyilkos.
    Nice try.
  • CUCLI
    #166
  • bens
    #165
    hitler egy embert sem ölt meg
  • mama2
    #164
    Hmmm... sorozat gyilkos?
    HITLER bácsi
  • Drephis
    #163
    tényleg érdekes, thx :)
  • Dragooon #162
    jah..
    mondjuk ami nekem először lejött az egészből az az, hogy mennyire élvezhette, hogy nem tudják ki ő és hogy ő a téma az utcákon, stbstb
  • Solten
    #161
    Érdekes. Az írásaiból rögtön lejön hogy full pszichopata volt a lelkem :)
  • Dragooon #160
    ha érdekelnek valakit, az itt el tudja olvasni hasfelmesző jack leveleit.angolul, ahogy elnézem a legtöbbet teljesen úgy írták át, ahogy megírták őket.
    ha lejjebb mentek, akkori újságcikkeket is olvasgathattok.
    szvsz érdekesek.
  • #159
    Ed Gein életrajz
  • Drephis
    #158
    Nem tudom, hogy volt-e már. Most találtam rá..
  • soulhunter
    #157
    a magyar jogrendszer csak a bünözöknek kedvez, annyira hiányos, kiskapus, és eleve rossz :)
  • Herr Lehrer
    #156
    miért? talán ha rámtámad valaki akkor hagynom kéne hogy megöljön? nehogy már szegény szerencsétlen gyilkosbácsi haljon meg helyettem? a törvény se bünteti az önvédelmet, csakhát a bizonyítása az necces.
  • Voltan
    #155
    Az "épeszűt" nem csak a konkrét elmeállapotra értettem. Szociális integrálódási hiányosságok, adott esetben az intelligencia, és neveltetésbeli hiányosságok is jelentenek "nem épeszűséget".
    A sorozatgyilkosok döntő többsége elmebeteg, Manson is az volt, egy nárcisztikus megalomán.
    A "hétköznapi" gyilkosságoknak már más a pszichológiája, sokminden vezethet oda, hogy megölsz valakit. Bosszú, nyereségvágy, féltékenység. Ezek nem konkrét elmeállapot kérdései, de attól még ezek sem szociálisan épeszű emberek.
    Az önvédelem vagy a hozzád közel állók védelme okán elkövetett gyilkosság, az azonban elfogadható.
    A törvény szerint ha valaki más van kitéve halálos fenyegetettségnek egy elkövető által, akkor neked, mint idegen kívülállónak is jogod van fellépni az áldozat védelmében, a fenyegetettséggel egyező mértékben. Ergo, ha azt látod, hogy pisztollyal fenyegetnek valakit, akkor lelőhetet az elkövetőt. Más kérdés, hogy elég nehéz bizonyítani az ilyesmit a bíróságon...
  • Mirk
    #154
    hadd találjam ki, az élet szentsége, meg ilyesmi?
  • Szeszmester
    #153
    Teljesen jogos? :) Ja, biztos.
  • degenerator
    #152
    kényszer szülte divat. az első vh előtt nagy divat volt a szép, pödörnivaló bajusz. de az meg nem fért el a gázálarcban. szóval kicsit igazítottak rajta, és jött ez. megjegyzem, a dédnagyapámnak is ilyen volt:)
  • Mirk
    #151
    talán mert az volt a divat
  • gyuri12
    #150
    te?
  • Matthew Prosac
    #149
    Peter Kurten fizimiskája nagyon hajaz valakiére... Tippek?
  • Herr Lehrer
    #148
    "Ha arról beszélünk, h egyik ember öli a másikat, akkor senki nem öl jogosan."
    És mi van pl. ha önvédelemből ölök meg valakit? az teljesen jogos
  • Szeszmester
    #147
    Dönteni én sem ez alapján.
    Ha arról beszélünk, h egyik ember öli a másikat, akkor senki nem öl jogosan. Neked érdekes értékítéleted lehet, mindegy, mindenkinek jogában áll úgy gondolkoznia, ahogy akar.

    Egyébként nem értem, h miről beszélsz.
    Egyrészt nem én vagyok az első, aki életrajzokat linkel, másrészt az oldalon első ránézésre kevesebb, mint öt figura élt az 50-es évek előtt.
    És nem tudom, mi ebben a gagyi, indulásnak teljesen megfelelő, ha valakit érdekel a téma. Nem neked szántam, a te kvalitásodnak ez nevetségesen alacsony, tudom, de mások talán találnak számukra új dolgokat.

    Bár lehet, hogy te vmilyen spirituális úton, a szellemekkel kommunikálva tanulsz, de ha nem, hanem olvasol, akkor azt is leírta valaki, nem? Abban jobban megbízol?
  • soulhunter
    #146
    én nem életrajzok alapján döntök, h vki jogosan öl-e v sem...
    és nem vok bölcsek bölcse, csak én nem félek tájékozodni, tanulni meg főleg nem, de azt nem holmi 180 évvel ezelőtti gagyi életrajzokbol fogom tenni, amit mindenki a saját szájize szerint gépel le 1 darab fecnire, v a monitorra
  • Csabesz6
    #145
  • Szeszmester
    #144
    Osszad még azt észt, tudni akarom!

    Az iróniát azért észrevehetnéd, ó, bölcsek bölcse, tapasztalatok tudója!


    Egyébként: http://sorozatgyilkosok.fw.hu/
  • Sir Quno Jedi
    #143
    Nemmondod?! Sulinet?!
  • Csabesz6
    #142
    komolytalanok.
  • gyuri12
    #141
    loál?:D
    a második linkben a bal felső sarokban az ott nem Arnold a svájci néger?
  • Sir Quno Jedi
    #140
    Mindenkinek vannak ilyen hajlamai, csak max. jól kontrollálja őket.
  • Petko
    #139
    Manson tök normális volt: http://charlesmansonquestion.ytmnd.com/


    Ez meg csak bónusz: http://skibabopbadopbop.ytmnd.com