29
Trip hop
  • Dying Soul
    #29
    azért azt mégsem kéne. :)
  • detri
    #28
    Ha tudom, hogy meghal a triphop topik, ha beleszólok, akkor inkább nem írtam volna semmit. :)
  • detri
    #27
    Sziasztok!
    Nekem a bevezetőben is felsorolt kihagyhatatlanok mellett etalon a sajnos szinte teljesen ismeretlen (és meglepő módon amerikai) Sunday Munich, és az utódjának nevezhető Saltillo. Elvileg új SM és Saltillo album is lesz 2008-ban.
    Nem telhet el nap ezek nélkül.
    Sunday Munich: http://www.youtube.com/watch?v=tv7nzYG64go
    Saltillo: http://myspace.com/saltillo

    üdv!
    d.
  • _Atti_
    #26
    nekem tetszett, fasza a klipp is:D tiszta free-run:)
  • _Atti_
    #25
    perverted undertones:Klipp, ez jobb, talán ez az eredeti
  • _Atti_
    #24
    Prefuse 73-t találtam mostanság ami megtetszett..bár inkább a instru hiphop oldal szintén.Shadowt biróknak szerintem ez is fog tetszeni..

    One word extinguiser album van tőlük egyenlőre nekem.

    Perverted undertones !!

    The end of all biters

    Half of what

    One word extinguisher
  • ajem kisa
    #23
    Death in vegas nemtudom belefér-e, nekem nagyon tetszik!
  • Daza500
    #22
    Mind a 3-an Ninja Tune előadók.

    Még Vadim is, de sztem ő is csak régen csinált trip-hop zenéket...
  • Dying Soul
    #21
    Most barátkozom Amon Tobin Bricolage-vel, és határozottan kellemes. Mondjuk kicsit lazább, lasabb, de bejön. :)
  • _Atti_
    #20
    nálam blood on the motorway talán..
  • _Atti_
    #19
    jaja dj krush, coldcut (vagy coldcut nem ninjatune?) herbaliser( bár talán szintén nem ninjatune és már nem is igazán triphop)
  • magus
    #18
    az a baj, hogy sokkal több zeném van mint amit meg tudnék hallgatni, és általában csak úgy berakom őket és nem album szerint hallgatom

    persze a kedvenceim kivételek, de akkor majd meghallgatom ezeket amiket mondtatok
  • ajem kisa
    #17
    Jol mondod!
    Vannak az ingyen zenehalgatos weboldalak (rezeed<-), azokon van jopár ninja tunes zene..
    Ott érdemes belehallgatni a zenékbe, aztán megszerezni ami tetszik!
  • Daza500
    #16
    Shadow-tól nálam a Building Steam With A Grain Of Salt viszi a prímet már elég régóta.

    A Ninja Tune label előadói között is érdemes nézelődni, sok hasonló műfajban mozgó egyén van ott.
  • _Atti_
    #15
    lehet rossz helyen kezded. probáld entroducinggal azzal szinte bárki meg tud barátkozni szerintem:)De nekem amugy az outsider is megtetszett egy idő után.. nála fontos szerintem hogy ne zagyváld össze a számokat egybe kezeld az albumokat
  • magus
    #14
    hátő, ez a stílus nem épp a pörgésről szól...
  • Kanál
    #13
    valami pörgőset tudtok ajánlani?
    vagy ne is próbálkozzak? :D
  • Dying Soul
    #12
    nekem 40-50 körül úgy, hogy mellette 40-el tolok felfele torrenten.
  • ajem kisa
    #11
    Söt, nemis jön!
  • ajem kisa
    #10
    Flashgettel is 20-al jön onnan! :S
  • Dying Soul
    #9
    Esper - Esper - 2007
    düsseldorfi duó és én most nagyon. őket. bullriot c. szám nagyonüt. :)
  • PJack
    #8
    Dj Shadow, Björk
  • magus
    #7
    shadowwal valahogy nem tudok megbarátkozni, akármennyire is próbálkozom, de a thievery corporationt hallgatom szinte mindennap. last.fm szerint a legtöbbször ^^
  • VRSDM
    #6
    /fav !!!
    ilyen zenéket, mééééég *-*
  • avcom
    #5
    na a lapjuk pont nem megy, szóval akkor inkább a myspace-en
  • avcom
    #4
    Jeffo's dream
  • _Atti_
    #3


    Shadow kedvenc!

    Amugy esetleg ajánlom Crain-t.( www.crain.hu) bár sajnos most nem elérhetőek a régebbi albumai.
  • ajem kisa
    #2
    Amiket felsoroltál, a Howie B nincs meg, a többiek pedig számomra kötelezöek a fülemnek, hosszabb utakon autoban ezek mennek full hangerön, a Portishead "ROSELAND NYC LIVE" dvd-je ritkán, de kb. havonta megnézem, eszméletlen!!!
    A Massive Attack koncert a szigeten pedig életem legjobb koncertje volt, most is kiráz a hideg!
  • Dying Soul
    #1
    A trip-hop a '90-es évek elején Bristolban, az Egyesült Királyságban kialakult zenei irányzat. Elsőnek DJ Shadow '93-as EP-jét, az "In/Flux"-ot nevezték trip-hopnak, ő tekinthető a műfaj előfutárának a Portishead és a Massive Attack mellett. A stílus legfontosabb képviselői: DJ Shadow, Massive Attack, Moloko, Portishead, Tricky, Cut Chemist, Björk, Thievery Corporation, Amon Tobin, Morcheeba és Howie B.
    Zeneileg: a trip-hop a downtempónál gyorsabb, hip-hoppos ütemekkel és jelentős mennyiségű elektronikus effekttel hozza létre a műfajra jellemző sötét, komor, mégis lírai, a hip-hoptól teljesen eltérő hangulatot. Nem ritka a jazzben használt rézfúvósok vagy szimfónikus zene alkalmazása sem, de találunk olyan előadó(ka)t is, aki(k) inkább noise-zal ötvözik zenéjüket. A zene sokszor csupán instrumentális, de ennek ellentéte sem ritka. Hangzása eredetileg lo-fi, sok művész máig torzítja saját felvételeit; a számok zajosak, karcosak, recsegnek. A Portishead tagjai például először magnószalagra veszik fel zenéjüket, majd azt digizik be. Beszélünk post - trip hopról is, melyben már nem "követelmény" a sötét hangulat és hangzás.

    Rob Dougan - Clubbed to Death (Kurayamino variation)
    Aki látta a Mátrixot, az rögtön megismeri.