22
  • garzson
    #22
    ööööö dec 14 Csutortok?? akkor dec 14, vagy csutortok??
  • Czibu
    #21
    Én már ma is láttam 1-2t ma derült az ég, csak sz*rrá kell fagynod hogy láss legalább egyet.

    Hullócsillaggal én meg nem próbálkoznék, hogy ilyen közelről megnézzem, mint ezek a METEOROK jönnek. Valszeg nem élnénk túl... Szerintem.
  • R22
    #20
    EZ igaz!!! Vagyis...

    """"kecskeszeme tegnap 14:37 | privát | válasz erre | #16
    Nagyon gáz ez a vidéki kisebbségi komplexus. Saját magatok gerjesztitek... A "pestiek" (én mondjuk budai vagyok ;)P) szarnak rá, hogy ki vidéki és ki nem, csak a vidékiek egy része gerjeszti saját magát azzal, hogy bebeszélik magunak, illetve egymásnak, hogy a fővárosiak lenézik őket. Baromság.""""

    Vagyis... az, hogy bebeszélik maguknak, ha itt pesten meg sem emlited honnan jöttél a kutya se fogja megkérdezni, hogy Miskolci vagy-e vagy Debreceni vagy akármi nekem rengeteg ismerősőm van, aki nem BP-i és abszólút nem lehet megkülönböztetni, hogy honnan jött, ha nem mondja meg!
  • Gabe Dearborne
    #19
    Bocs, a naptárat elnéztem. De a kacsákkal akkor is tele vagyok.
  • Gabe Dearborne
    #18
    Mint ahogyan az sem igaz, hogy csütörtökről péntekre. Ugyanis dec. 14.-e szombat.

    Torkig vagyok a kacsákkal.
  • ati3x
    #17
    Hali!

    "Mars is minden eddiginél közelebb lesz a Földhöz."
    Hehe.. Legalább utánanáznánek.. A nagy opozíció 2003-ban volt, és kb 15 évenként ismétlödik. Ha valakit bővebben érdekel: http://www.mcse.hu/eszlelesi_ajanlat/mars2007.html

    A hullócsillagokkal is lehet probálkozni pesten, főleg hajnalban... Csak a halványabbakon ront a fényszennzezés, ha feltűnik egy-egy tűzgömb, melynek a fénzessége a vénuszával vetekszik, az nagyon látványos.. Sajna svédbe már közel egy hónapja folyamatosan felhős van és esik...
  • kecskeszeme
    #16
    Nagyon gáz ez a vidéki kisebbségi komplexus. Saját magatok gerjesztitek... A "pestiek" (én mondjuk budai vagyok ;)P) szarnak rá, hogy ki vidéki és ki nem, csak a vidékiek egy része gerjeszti saját magát azzal, hogy bebeszélik magunak, illetve egymásnak, hogy a fővárosiak lenézik őket. Baromság.
  • zola2000
    #15
    A legjobb egy városhoz közeli falu, a főutcától messze.
  • ChaosTeam
    #14
    Nem kell itt ez a sok cinikus megjegyzés. Én is Pesti vagyok, bár nem én akarok pesti lenni, csak ugye ha egyszer itt születik az ember és itt is él egész életében - és még nem teheti meg, hogy elköltözzön - annak ez elég rossz, hogy a város fénye annyira nagy, hogy szinte láthatatlanok az ilyen események. Pesten is el lehet menni olyan helyre? persze ki a fenébe Pestről... csak ki teheti meg, hogy mondjuk a belvárosból hajnalban kimenjen városon kívülre, pláne, ha nincs autója.. A fényszennyezés természetesen nem csak Budapestet érinti, hanem sok nagyvárost is, de azért nem mind1, hogy mennyi idő kijutni a városból.. Bp-ről autó nélkül hajnalban eléggé macerás megoldani az ilyesmit, mint pl a Szekszárdi rokonaim csak felmennek a házuk mögötti "dombra" és máris olyan csillagokat is látnak, amit én ezelőtt még soha nem láthattam.

  • Gery Garcya
    #13
    hát nemcsak hazánk fővárosa nagyváros. s ott is el lehet menni olan helyekre ahol nincs akkora fényszennyezés;)
  • akron
    #12
    Úristen!! Szegény Pestiek!! Az egész bolygó áthalad a rajon, csak valahogy Pesten esik ki belőle. Hogy lehet, hogy olyan hir kerül a netre ami nem a pestieknek szól??!!!
  • akyyy
    #11
    itt kb fél7től olyan köd szokott lenni hogy kocsival se mernek kimenni az emberek:S
  • akyyy
    #10
    és mikor ilyen olyna tlaálkozó, játék vagy mitomén miről van szó??
  • Csaba42
    #9
    És akkor mi van, sírjunk, hogy a "szent" fővárosiak nem láthatják, mert képtelenek megtenni annyit, hogy olyan helyre vonuljanak, ahol látni lehetne (ha tiszta lesz az égbolt)?
  • K Ace
    #8
    Legkevésbé a fővárosiaknak szól. Inkább a vidékieknek, mer kevesebb a fény, jobban látni a jelenséget, mint városban.
  • knightbali
    #7
    Naés?
  • Juszufka
    #6
    Ez a hír sem a fővárosiaknak szól.
  • immovable
    #5
    azon már túlvan
  • kernerster
    #4
    Tényleg nem sajna, már az sg is egyre inkább bulvárosodik....
  • nagyizom
    #3
    Remélem szerencsés leszek és látható lesz nálunk is ez az égi jelenség
  • AgentKis
    #2
    "a hónap második felében pedig a Mars is minden eddiginél közelebb lesz a Földhöz." Ez így ebben a formában nem igaz.

    Mars_Földkötelben
  • Roger6
    #1
    Kár, hogy tök felhős lesz az ég.