56
  • medawo
    #16
    Miért te mit használsz?
  • Csi9aa
    #15
    hát akinek van esze az még XP-t használ :)
    Windowsnál első kiadás == pre-alpha
    SP1 == beta1
    SP2 == beta2
    SP3 == stable (End-of-Life környékén néha kijön néha nem)
  • takysoft
    #14
    jó ég:D használ még valaki XP-t? :D
    (ez de nagyképű volt:D sry)
  • asysoft
    #13
    Tudtam, hogy az "új fájlrendszer" lesz a legfontosabb feature:) Ami egyébként nem is fájlrendszer, csak egy NTFS fölött húzódó adatbázis-motor. Mit tudott volna az, amit a mostani indexelő megoldás nem? Valódi multitasking mit értesz? (Szerintem egyébként ezen a téren gyorsabb a Vista, mint az XP.)

    kvp: miért lenne gyorsabb egy komplett adatbázist kezelni, mint a mostani indexelést?
  • kvp
    #12
    "Mely feature-öket hiányolod a Vistából, amiket beígértek, s mégsem valósultak meg?:)"

    Peldaul a winfs, ami szuksegtelenne tenne az indexelo szolgaltatast. Sokkal gyorsabb lenne a rendszer es meg jobb is. Egyebkent a legtobb sgi irix-es feature-t mar atvettek (meg az alrendszerek regi es uj nevei is megegyeznek), de az xfs-t valahogy konnyebb volt a linux-ba integralni mint a windows-ba. Ha a vista minden feature-t megkapott volna, akkor pont ugy nezne ki mint egy 80-as korai 90-es evekbeli sgi irix munkaallomas. (3d-s gyorsitasu grafikus felulet, vektoros ikonok, adatbaziskezelovel kombinalt valosideju filerendszer, dedikalt video es audio utvonalak a kernelben, szemelyre szabhato fotok a grafikus login ablakon, stb.)

    E helyett a vista kapott egy hypervisor tamogatast, amit szerencsere nem lehet bekapcsolni, mert meg nincs hozza valo hardver. Ez a drm rendszer van az xbox360-ban is, ahol enyhen szolva nehez kalozkodni. Szerencsenkre jelenleg csak az intel-es apple gepek tamogatjak ezt a platformot. (es csak az apple-os itunes meg a macos eredetiseg ellenorzese hasznalja) Valamiert a digitalis masolasvedelem fontosabb volt a microsoft szamara, mint a gyors, hatekony es a rendszert nem terhelo filerendszer befejezese.
  • Dany007
    #11
    Többek között az új File-rendszer amit már oly rég óta ígérgetnek, és az lett volna az egyik nagy előnye a vistának. Vagy pl a valódi multi-taskingot...de sz.tem bőven lett volna még mit finomítani az xp-hez képest...
  • gothmog
    #10
    :P
  • asysoft
    #9
    Mely feature-öket hiányolod a Vistából, amiket beígértek, s mégsem valósultak meg?:)
  • MadBence
    #8
    Huh, vajh mennyit fizetett az MS ezért az állításért?
  • gothmog
    #7
    várja a tököm a vista utódját. két éve azt várom, mogy a vista tudja azokat a fícsöröket, amiket négy éve beígértek. nemmellesleg kompatibilitást és stabilitást. (tudom, hogy általában a programok és a driverek hibája, nem a vindózé, de leszarom) meg egyszerű kezelhetőséget. majd ha ez megvalósul, akkor váltok.
  • irkab1rka
    #6
    A windows-ra fejlesztő cégek biztos felrakják egy-két teszt szerverre a vistát.

    Nem hiszem, hogy ez fizetett hírdetés lenne. Olyankor le szokták tiltani a hozzászólásokat, nem?
  • assdf
    #5
    Nem tudom én 98 után váltottam xp-re viszonylag zökkenőmentesen. ÉS volt szerencsém kikerülni a window milenium és hasonló elb@szott szerencsétlenkedéseket...
  • rigidus
    #4
    Teljesen vilagos a cikk. Az MS bevet mindent, hogy a jelenlegi - nem tul sikeres - operacios rendszeret el tudja adni, ha kell piackutato ceget biz meg "otletek" hintesevel vagy akar a kovetkezo OS-enek a tudatos kesleltetesevel.
  • HUmanEmber41st
    #3
    Mint kezdő Linux felhasználó, én már tudom a megoldást.. :D :D :D
  • Csi9aa
    #2
    Mi lenne ha nem lennének bikeshed/fizetett hírdetés cikkek?
    Költői kérdés volt...

    (valószínűleg csődbe menne az oldal)
  • egyember1
    #1
    na ezt majd meglátjuk,
    ha 201x-ben is ilyen "sokan" használnak majd vistát...

    viszlát! ;)