31
Milyen mobilt ajánlotok egy nyugdíjasnak?
  • krisz940122
    #31

    ezen a kép is és a gombok is elég nagyok :D
  • Sadist
    #30
    Nekem 3110c-m van, de a navigáló gombja miatt idősnek nem ajánlanám. Azért gondoljunk bele, hogy ők nem távirányítókon és mobiltelefonokon edződtek, úgyhogy az ujjuk ügyetlenebb, mint egy fiatalé. Viszont a többi gombja okés, és hatalmas lóbetűket is be lehet állítani.
    De pl. digifényképező, bluetooth, webböngésző, meg minden extra vacak egy nem techgeek idős embernek tök fölösleges.
  • PrisonMan
    #29
    Nekem is ilyenem van. Sztem nyugdíjasnak kitűnő lenne. Nagy gombok is vannak rajta, és dizájnos is
  • misterkrisz
    #28
    szerintem a motorola V3-nak megfelelöen nagy gombjai vannak. nagyapámnak olyan van és tetszik neki:D
  • szurop
    #27
    Volt egy valami olyan telefon, hogy Panasonic x160 azthiszem. Na az a legtutibb öregeknek. Hatalmas számokat és betűket írt ki, de olyant már biztos nem árulnak.
  • martinho040150
    #26
    sony ericsson w300I lol
  • hunbasser
    #25
    :DDDDDDDDDDDDDDdddddddddddddddddd
  • Atti12
    #24
    de durva :D:D:D
  • Attila8805
    #23
    Nem használ halló készüléket és ezt a telefont már láttam is.
    Sőt még vodánál is van.
  • Tobacco
    #22
    A Samsung SGH 250-nek elég nagy a kijelzöje, és a karakter méreteke is nagyra be lehet állitani.Visszont személyes tapasztalatbol mondom, ha a nagypapa használ hallokészüléket akkor tesztelgetni kell a telefonokat, mert a nagymamámnak egy nokiát vetünk, és összegerjednek.
  • Dodo55
    #21
    Amúgy egy ismerősöm mesélte, hogy vett magának a nagypapája(lassan 90 éves) egy Ericssont, alapból arra az idegesítő kattogó billentyűhangra volt állítva, erre szétszedte, és bezsírozta a gombokat XD
  • Zizou5
    #20
    szerintem motorola F3. nagyon olcso. tescoban 2 ezer forint fuggetlenul, vekony, jolnezki. lehet rajta smst irni es telefonalni. ennyit tud, de pont latasserulteknek van kitalalva, es vakoknak is, hisz tud beszelni a telefon magyarul. tehat bemondja hogy eppen mit nyomkod az illeto, es e felett meg a kijelzon oriasi betuk vannak. en nekem is van ilyen telefonom azert mondom, bar nekem semmi bajom nincs a szememmel, ingyen kaptam haveromtol, kvazi a falhoz vagas elol mentettem meg, mert o neki nem kellett es vegezni akart vele, ehelyett megkaptam ingyé:)
  • Dodo55
    #19
    Semmiképp ne Symbian Oprendszerest, mert minél nagyobb a felbontás, annál kisebb a betűméret, pl asszem egy N73-at néztem, gyönyörű a képe a nagy felbontás miatt, viszont a betűk lehetnek olyan 2mm magasak. Meg ugye kezelni se egyszerű. Ezt úgy mondom, hogy nekem egy Symbianos Nokia 3230 van, nekem nagyon jó, de idősebbeknek egyáltalán nem ajánlom.

    S40(platform) viszont szerintem jöhet, még nagy felbontású is, pl van a Nokia 6131, az egykor azért volt különleges, mert 240x320 felbontású kijelző, viszont egyszerű rendszer, többször volt már a kezemben, bazi nagy betűkkel ír. Ja, és a gombjai is jó nagyok. De összecsukható, viszont állítólag az egyik legjobban sikerült mechanikája van, szóval nem fog szétesni.

    Szerintem is mindenképp színes kijelzőst, a fehér háttér miatt. De létezik már olyan fekete-fehér, ami tényleg fekete-fehér, szóval fehér a háttérvilágítás.

    Amúgy egyik nagymamámnak egy 5110 van, elvan vele, 1-2 éve vett 20000-ért magának egy 2xxx valamit, egyszerű színes kijelzős telefon, viszont azt mondta nem tudja kezelni, úgyhogy visszarakatta a SIM kártyáját az 5110-be, és azt használja még mindig :D

    A másiknak meg egy 3310 van, már SMS-t is tud írni rajta :D
  • DJ Skyline
    #18
    Nokia 3510, vagy 3510i. bár régi, de a célnak megfelel szerintem! nekem 3510i van, de a gombok nagyok, számok jól láthatóak, könnyen kezelhető!
  • Csuhai G
    #17
    Motorola F3 vagy Nokia 3110 Classic.
  • Rage47
    #16
    papám is ilyet kapott :)
  • SASboy
    #15
    Motorola F3-t. Nagy számok, nagy betűk. Metroban most 2000ért lehet talán kapni.
  • Dzsini
    #14
    http://logout.hu/iras/mamifon.html - ezt a linket és lent a további hozzászólásokat olvasd át, vannak jó, és értelmes ajánlatok.
  • Vegas
    #13
    de legegyszerűbb bemenni a közeli üzletbe szétnézni, biztos van vagy tudnak ajánlani egyet.
  • Vegas
    #12
    http://www.sg.hu/cikkek/42870
  • ColdFire
    #11
  • ColdFire
    #10
    hmm...
    apám ma cserélni akart velem telefont (enyém n70, övé e50), mert nagyobb a képernyő, és jobban látja a feliratokat. (nem mint ha nála ez számítana még)
    bár a gombok elég kicsik, és a symbian is elég bonyolult, bár nyugdijas már nem foglalkozik symb. progikkal, csak telefonál, meg nagyon nagyon profi nagypapa/mamaként smst is küldd.
  • SötétBarom
    #9
    Nekem ilyen van. A gombok nagyobbak mint bármin, amit próbáltam. A kifelző is egész okés, sztem már nem is drága.. Feltéve ha hozzájtusz valahol..

  • Attila8805
    #8
    Vicces vagy:D
    Amikor én utóljára láttam ennek az árát majdnem szívinfarktust kaptam:D
    Akkor mitcsinálna szegény 75 éves nagypapám?:D
  • UnknownAsshole
    #7
    ennek elég jó a kijelzője éss nyugdíjasoknak bőven elég

  • Attila8805
    #6
    Jaja az lesz a b terv.
    csak gondoltam hátha van vkinek tapasztalata is.:D
    Mondjuk nem hiszem hogy ide túl sok öregember járna de biztos van itt olyan akinek van nagyszüleje és annak mobilja.
  • Zomil
    #5
    tipust nem tudok mondani, azt ajánlom h nézz be a boltba és ott kérdezösködj, a lényeg h nagy kijelzöje legyen és a gombjai, elég nagyok legyenek :) sokkal jobb ha a saját szemeddel látod ugy konyebb eldönteni h melyik telo lehet a "nyerö" :)
  • atomkrumpli
    #4
    idős embereknek bármit csak ne Monochrome kijelzőt !
    még egy kezdetleges 256 szinű kijelző (pl:s55) is sokkal könnyebben olvasható mint egy "ződszar"
  • Attila8805
    #3
    Azt szerintem már nem naon árulnak:D
  • Atti12
    #2
    ha régi akkor Nokia 3410. Amugy nem tudom :D
  • Attila8805
    #1
    Nem találtam ilyen topikot ezért nyitottam.
    Szóval az lenne a kérdésem hogy,mivel közeleg a karácsony és nagyapám szeretne egy mobilt venni úgy gondoltuk meglepjük eggyel.
    Mivel édesapám céges simkártyájához még lehet rendelni egy társkártyát ezért előfizetéssel szeretnénk a vodkafonnál.
    De ugyebár mivel nem olyan jó már a szeme egy idős embernek az lenne a kérdésem hogy ti milyen mobilt ajánlotok aminek elég nagy a kijelzője és a gomboon a felirat?
    Ja és persze könnyen kezelhető legyen.
    Válaszotokat előre is köszönöm.