20
  • bakagaijin
    #20
    Sajnos így van, az MS felé irányuló "nem gyűjtünk és különben is anonim" információkat egy ip-range +portszűrővel ki lehet védeni. A gugli felé ez bonyolultabb, mert vagy már be vagy lépve valemely szolgáltatás igénybevételéhez és csak hozzácsapódik a különféle szolgáltatásokból ami jön a dossziédhoz. Ha nem lépsz be semmilyen gugli szolgáltatásba, akkor ott van szépen az ip-d, vagy a tracker-cookie ami azonosítja melyik júzerhez kell hozzácsapni ezt a tevékenység-folyamot. Nem egyszerű kimaradni az adatgyűjtéséből, nem egyszerű.
  • Epikurosz
    #19
    a csokor virágot, amit kaptam
    ..amit tőlem kapott...
  • Epikurosz
    #18
    A Googlere nagy jövő vár. Pragmatikus emberek csinálják.
    Hogy honnan van a pénze? Hát a fizetett hirdetésekből.
    Án péd. a gmailt használom. Kaptam privát levelet Mancika nénitől, hogy köszöni szépen a csokor virágot, amit kaptam. A privát levél mellett, jobb oldalt máris 3 virágküldő- ill. termesztő cég hirdetése volt látható. Na, jó, most ez csak egy fabrikált példa volt, de így müxik. Amúgy engem nem zavar, hogy egy bot beleturkál a magánleveleimbe. Nem készítek elő terrortámadást, nem terjesztek kápszert, nem mosok piszkos pénzeket tisztára. Amíg egy személytelen bot teszi ezt velem, és csak reklámcéllal használják, addig nem zavar. Mint, ahogy a kültéri videókamerák sem zavarnak. Kicsit hollandusnak érzem magam (nincsenek fügönyök az ablakokon, legalábbis, állítólag :-)
  • monster66
    #17
    Erdekes en egy ft ot sem fizettem erte megis több hetig az első voltam magyar oldalakon belüli "mp3.. torrent.. letoltes " kulcsszavak keresesenel .
    en vagyok a hulye elnezest
  • Glutamin
    #16
    A googleénak onnan van pénze, hogy iszonyat pénzeket kér azért, hogy valaki a találati lista elején legyen. barátnőm dolgozott egy spanoyl cégnél és havonta milliós nagyságrendben fizettek azért, hogy bizonyos kulcsszavakra kereseve az eslő oldalon legyen a cég honlapja a keresési eredmények között. (annyira irdatlan sokat, nem tudom a pontos összeget, de jelentős része a volt a cég bevételnek) Na innen a pénz.
  • floatr
    #15
    A gugli ordasabb piaci szereplő még a mikorszoftnál is. Rengeteg információval rendelkeznek, és ami pénzük van, az az info feldolgozására is elég. Ez elég a hatalomhoz.
    És belefér akár a telekom is, vagy a médián keresztül történő manipulációk.
  • kvp
    #14
    A google az altalanydijas mobilszolgaltatasnak orulne, ami alapjan ha valaki elofizet egy honapban, akkor az alatt bizonyos korlatok kozott annyit log a halon amennyit akar, es azt csinal amit akar. (akar voip-el telefonalhat is)

    Ez egyreszt segitene a google uzleti modelljet, masreszt nem lenne forgalomfuggo a koltseg merteke. Szerintem az altalanydijas mobilos internet jelentheti a jovot. Persze lehet perc vagy forgalmi dijas mindenert fizetos rendszer is epiteni, de a szolgaltatok kozotti fizetesi erdekellentet miatt ezek a rendszerek soha nem lesznek annyira nyiltak es olcsoak mint a vilaghalo.
  • Inquisitor
    #13
    Akkor valamit benéztél.
    Amúgy a Goggle nem talál meg mindent, de amit megtalál ott sem mondjuk ping vagy nézettség alapján van ám valami előrébb.
    Civil oldal tud regisztrálni szépen a Google-nél, és akkor pár oldallal elöbb lesz megtalálható, a cégek meg fizetnek érte, nem keveset.

    Másrsézt a keresés utána témába vágó fizetett linkek a képernyő jobb szélén az mi az, ha nem reklám? :D

    A cikkhez: Azért az Android SDK kiadása, a Youtube-t ellepő Andoid platform reklám videók és a kiszivárgott Google telefon adatai nem azt sejtetik, hogy "csak" ijesztgetni akarnak vele. Szerintem. Tévedés joga fentartva.
  • ChaosTeam
    #12
    A Google-nek miből van ennyi pénze?

    Google Adsense és Google Adwords ... Ezekből szerintem van elég bevételük :)

  • AgentKis
    #11
    Ha nem is ingyen, de az adott hálózaton belüli árért a világ rengeteg országába, akármelyik hálózatba. Plusz ingyen SMS, vagy legalábbis adatartalom szerinti 1 SMS 0,16 KByte na ennek már most is 1 Ft alatt kellene lennie...
  • KoS
    #10
    A cikkben sehol, en Olmütz-nek valaszoltam.
    Egyebkent egy regebbi cikkben volt rola szo.
  • Rena11
    #9
    a cikkben hol van szó ingyen telefonálásról?
  • KoS
    #8
    Peldaul a reklambevetelekbol.
    De egyebkent szerintem se valoszinu a teljesen igyenes telefonalas, bar jol hangzik :)
  • Olmütz
    #7
    Aha. No és ha mindenki ingyen beszélget majd, miből lesz mobilhálózat, amin ingyen beszélgethetsz? Láss már tovább az orrodnál...
  • zola2000
    #6
    Nem tudom, én még egy reklámot sem láttam a googlen (bár az is lehet hogy nem operával, és blokkolóval kéne néznem XD
  • tar86
    #5
    De egyáltalán honnan szedi ez a ormányos kuglifej a temérdek pénzt?
  • haxy27
    #4
    na tessék most meg a mobilon is reklám folyik majd. Nem elég hogy a csapból is reklám jön már.
  • ivjoe
    #3
    Háh, savanyú a szőlő? :D
  • kow83
    #2
    Jah, mobolid háttérképe helyén pár text ad. LOL, de azért megérné ingyen :D
  • NessieGraf
    #1
    Hát itt a megoldás! Képzeljétek el, hogy elérhető közelségben van a netalapú ingyenes mobiltelefonálás is...

    Ezért volt a megfigyeléstől kezdve mindegyik történet. A Google jól megél a hirdetési piacról, a többi meg belefér.

    Azoknak meg akik a percdíjainkból akarnak megélni gond lenne az állukkal. Felkopik. Szerintem hajrá Google! De nagy harc lesz.