21
Van-e arra lehetőség valamilyen trükkel, hogy a unix fájlrendszeren lévő jogokat vagy attribútumokat (pl. 0755) megadhassam windows-ban?
  • PyRex
    #21
    hmm, próba...
  • Lammer
    #20
    nem probaltam ki...

    es igy latlatlanba nem josolok semmit, de egy probat meger, nem? ^^
  • MerlinW
    #19
    Azt nem fogja érteni a pingvin:)
  • PíszLávJuniti
    #18
    próbáld meg a wines jogokat beállítani:
    Egyszerű fájlmegosztás kikapcsolása
    ( sajátgép / eszközök / mappa beállításai második fül )
    ezután mappára fájlokra jobbgomb, tulajdonságok, és mindenféle jogokat adhatsz olvasás, módosítás, hozzáférés stb
  • Depridol
    #17
    Kockulás Rulzzzz
  • KOXX
    #16
    Vmware-el, vagy Virtualbox-al virtualizálsz egy Unixot/Linuxot és azon belül elvégzed amit kell.
  • Zomil
    #15
    akkor rakj fel unixot és meg van oldva :)
  • MerlinW
    #14
    Az előbb írtam le, olvass.
  • PyRex
    #13
    te mi a francról beszélsz?
  • PyRex
    #12
    - leírtam mit akarok csinálni... de ám legyen részletesebben: az iphone (amin osx fut ami unix alapú) installerjéhez szeretnék saját cuccokat készíteni... a lényege, hogy egy zip fájlt tölt le a telefon egy xml-benmegadott url-ről. a zip fájlt kitömöríti és a benne lévő cuccokat meg oda pakolja, ahova az xml-ben meg van adva. De mivel windows-ban van tömörítve, ezért a telefonon kitömörítés és másolás után után nincs attribútuma és hiába próbálok automatikusan chmod 755-öd nyomni rá, nem tetszik neki. Ezért kellene, hogy már alapból a 755-ös fájlt tudjam letöltetni vele.
    - használtam google-t, ott vagy nem találtam semmit, vagy számomra érthetetlen volt, ezért kérdeztem meg itt.
  • PyRex
    #11
    elméletben lehet... legalábbis hallottam róla.
  • csupaA
    #10
    És itt bújik elő a szög a zsákból. Két különböző rendszeren (NEM BESZÉLVE 2 KÜLÖNBÖZŐ FÁJLRENDSZEREN) át hogy akarsz te adaptálni jogosultságokat?... hmm??
  • MerlinW
    #9
    Nem ez volt a kérdés:) Ő konkrétan unix attributumokat akar adni állományoknak windows-on.
  • Shadow_THH
    #8
    szerintem windows alatt csak trükkök vannak erre

    1) berakod a saját dokumentumjaid közé és az xp nem engedi más felhasználóknak hogy megnézze
    2) vannak mappa kódoló progik windows alá
    3) ftp-t csinálsz és ott adod meg ezt a jogot a filenak mások számára (attól még a saját gépeden persze ugyanúgy elérhető lesz) ill wincommander alatt be lehet állitani a jogokat ha megfelelő filerendszerre töltesz
  • MerlinW
    #7
    Talán CygWin-nel...(gyak. unix emu win alá) de semmi értelme. Nem kell ilyet tudnia a winnek.
    - Virtuális géppel (VMware, stb) dobj egy linuxot, adj attribokat neki, tömörítsd gz-vel
    - FTP-zd fel (szerver ad attributumokat),
    - küldd fel valamilyen webes nyelvben írt alkalmazással (webszerver ad atributumokat)
    NTFS rendszeren nem nagyon fogsz nativan unixos attribokat adni file-nak.

    PS:
    - Okosabbak lennénk ha tudnánk mit akarsz csinálni.
    - Mennyivel egyszerübb lett volna Google-t használni, mint létrehozni ezért egy topikot.
  • caseih9400
    #6
    mert kíváncsi vagyok hogy mi aza unix a windowson -.-
  • autoszimulator
    #5
    Volt anno egy könyv, a címe tán Windows XP részletesen, abban volt egy témakör az attribútum módosításokkal kapcsolatban, esetleg vmeik boltban megnézheted van-e, azt kinézed belöle hogy kell :D De nemtudom hogy ott volt-e szó a nem alap hozzáférési jogokról. Bár ha jól forditottam át magamban, akkor elvileg az irásvédettség adminisztrátori joggal az egyfajta 755 művelet, hisz mindenki csak olvasni tudja, és az admin tudja levenni a védettséget, amig irja.. kicsit sarkalatos megoldás, de sztem nem hálózati használatra tervezett winben más megoldás nincs.. Win Serverben biztosan van.
  • PyRex
    #4
    nagyon örülök, hogy két értelmetlen hozzászólás is érkezett, de ha nincs érdemi mondanivalótok, akkor mi a jó büdös francért pofáztok bele egy topicba?
  • csupaA
    #3
    n00b -.-
  • caseih9400
    #2
    És mi aza unix a windowson ?:D
  • PyRex
    #1
    A kérdés adott, jó lenne, ha lenne valamilyen okos kis trükk... :)

    A lényeg az, hogy egy zip fájt kell létrehoznom, de abba olyan fájlnak kell, hogy kerüljön, aminek unixon kitömörítve 0755-ös joga van...