63
  • carville
    #23
    Itt Veszprémben az ipariban is van 2 ilyen tábla, az egyiket baromi ritkán használják a másikkal pedig egy gépész osztállyal kísérleteznek.
    Mindennapos használatra azonban vannak zsúrkocsis projectorok laptoppal, talán nem ennyire okos de bárhova ellehet vinni és például történelem órára nagyszerűek. Média órára se lenne rossz, ha lenne a laptopokban annyi kakaó, hogy ne szaggasson egy DVD-s film. :P
  • balee66
    #22
    "Hasonló(ugyanilyen?) tábla van Egerszegen egyik általános iskolában, állítólag egyetlen a megyében. Hasznos dolog, csak rohadt drága:)"

    Az középiskola, ha az egyetlen a megyében. Jó dolog, bár több tanár szerint is felesleges. És az igazgatóság meg állandóan pénzhiányra panaszkodik.
  • cucmalajmc
    #21
    minek az iskoláklnak interaktív tábla, mikor a fűtést nem bírják fizetni? (költőis kérdés)
  • Csi9aa
    #20
    Ha hülye/képzetlen a tanár, arról nem a felszerelés tehet...
  • drizzt1666
    #19
    Volt sulim kapott egyet abban az évben mikor mi ballagtunk. A tanárom szerencsétlenkedett vele 1 órát aztán kikapcsolta. Inkább csak hátráltató tényező mint "inteligens" segédeszköz.
  • axaard
    #18
    Tök jó... Milyen kár, hogy nálunk a rendszergazda kikapcsolja a kattingatós részét, és szinte az "interaktív" része el is tűnt a táblának.

    (Azért tudom, hogy kikapcsolta, és nem pedig elmromlott, mert - egy tanár is mondta
    - nyílt napon persze működött. előtte, utána 1 nappal már nem)
  • szurop
    #17
    Ja és van hozzájuk egy kis hordozható tábla, amit egerezni lehet azthiszem, vagy nemtudom. Meg a fene tudja még mi van hozzá.
  • szurop
    #16
    A mi sulinkban 6 vagy 7 ilyen van, ez egy középiskola. Persze van hozzá hangrendszer is, a tábla két oldalán vannak a hangszórók, és van rajta 2 usb, ha bedugjuk az mp3 lejetszót, akkor azt is le lehet játszani vele. Persze a géppel is össze van kötve.
  • Mellody
    #15
    Jaj. Sulinkban van iylen, szerencsére nem az én osztályomban, hanem pár másik évfolyam kapta őket, a "kísérleti nyúl" megbélyegzés mellé. Pályázaton nyerte a suli, az volt a feltétel, hogy egy oktatási rendszert is kipróbálnak a gyerekeken. A táblát nem használják, csak nagyon ritkán, mert kezelhetetlen, főleg a tanároknak, meg amugy is sokkal gyorsabb és jobb a régi krétás vagy tollas tábla. Az oktatási rendszer ami feltétel volt meg tönkre teszi a gyerekeket (pl nyelvtan az nincs, állandó csoportmunka ami semmire nem jó)szal erről ennyit. Nem jó ez a fenenagy modernizáció. Krétát a terembe, pennát meg tintát!
  • Cat 02 #14
    nekem tök 8 hol tanulom az anyagot ... így is úgyis uncsi
  • Freeman42
    #13
    Nekünk is van a suliban de nem sokat ér .
    Oda álsz a táblához és eltakarod a projektort... pfff
  • DRevan
    #12
    Nem,csak volt szerencsém 4 évig oda járni.
    Minimum 3 ilyen tábla van,1-1 a 2.emeleten az infotermekben,1 meg a földszinti előadoban,meg asszem kémia teremben is van...hopp,ez már nem is 3:P
    Azóta lehet,hogy van több,én 1 éve voltam ott...
    Bár lehet rosszul emlékszem,de a 3 ilyen tábla az tuti.
  • Zoleeca
    #11
    Ismerős a helyzet.

    "ez egy ilyen intelligens tábla...legalábbis azt mondják"

    Bár szerintem semmilyen intelligens viselkedést nem produkált eddig. Max kitetette egy tanárral magára, hogy "tilos ráírni" :D
  • Mavericko
    #10
    DRevan te környékbeli vagy?Én Túrkevei vagyok...vagyis Kevi:D..mivel még most megyek megnézni a sulit még nem láttam hogy lettek volna ilyen táblák, de most pénteken meglesem...sletty:P
  • I.C.ram
    #9
    Ugyanilyen táblák vannak a volt sulimban. Kellett még régebben intézni valamit, bemegyek, gondoltam nosztalgiából megnézem a sulimat, erre látom, hogy csomóteremben légkondi van + ilyen táblák....
  • MaSzKa
    #8
    eltűnik a kréta por, mint káros anyag de lesz helyette elektroszmog
  • DRevan
    #7
    Túrkevén a középiskolában mikor tavaly nyáron eljöttem már 2-3 ilyen volt...nyílt napon még be is üzemelték az 1iket ;)
  • The Garrett
    #6
    nálunk a fősulin ilyen táblák vannak, A tanárok 80% -a viszont nem tudja hogyan kéne használni őket, tehát tekinthetjük kihasználatlannak :P
  • Devvo
    #5
    Hat en a budenz alapitvaniy gimnaziumba jarok, es az osztalyunkban van egy ilyen.
    Hat en rohadtul nem vok megelegedve, fazis keses, nappal fuggonyel is alig lehet latni, nem erzekeli a szamitogepet stb.....
  • HUmanEmber41st
    #4
    GYárthatnának ilyet pl Magyarországon is, magyar szoftwerekkel.
    Mindjárt nem kerülne milliókba...Azonkívül lenne 1 egységes felület- így meg lehetne könnyíteni a tanárok képzését is.
    De inkább a kedves M.B. majd beszerzi külföldről, csak előbb kideríti, ki is fogja adni a legnagyobb jattot.
  • HarryProf
    #3
    Itt, Mátészalkán is az egyik suliban ilyen van, igaz informatikával foglalkozik a suli, de lehetne másokra is fejleszteni bőven...
  • Atkamon
    #2
    erre megint csak azt lehet mondani, hogy vannak olyan sulik ahol normális wc meg fűtés sincs és inkább azokra kéne költeni...
  • Lyan Kyj
    #1
    Hasonló(ugyanilyen?) tábla van Egerszegen egyik általános iskolában, állítólag egyetlen a megyében. Hasznos dolog, csak rohadt drága:)