54
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Szemenként akkor is 72Hz-et látsz (annyiszor zárja és nyitja a szemed előtt az LCD lencse a fény útját) és az a lényeg.
  • winnie
    #13
    ez egy 2d film, ami a westendben 3d lesz.
  • wanek
    #12
    3D-ben minden film nagyobb élményt jelent (még egy ratyi is). Ugyanúgy, mint egy 5.1-es hangzás is nagyobb élmény, mint egy sima stereo. Ettől persze nem lesz jobb egy film sem, csak az élvezeti értéke nő.
    Egy jó film 2D-ben, stereo hangzással is üt. Mindez 3D-ben és sokcsatornás hanggal még nagyobbat.
  • Inquisitor
    #11
    Az a 2x72 kép gyanúsan 144Hz, és nem 72Hz. :)
  • Seth
    #10
    Egy angliában "kintrekedt" jóbarátom megnézte múlt héten, csupa jót mondott róla, pedig nagy film kritikus, azon belül is elsősorban az effektekkel szemben. Vannak gagyi megoldások is benne azért, de összeségében jó kis mozi, így 3d-ben meg mégjobb . Szóval aki majd otthol nézi meg,annak abszolut nem ugyanolyan élmény lesz, hiába nézi mondjuk falméretre kivetítve ^^ Szóval mozira fel, ott kell megnézni hogy üssön ^^
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Szvsz. ez a vagy a szokványos polarizált fényes, vagy a képváltogatós módszer. A leírás alapján az utóbbi. Azaz a szemcsivel kitakarják az egyik szemed, majd a másik szemed és vissza (LCD technológiával). Persze mindig pont azt a képet vetítik a vászonra, amelyik szemeddel átlátsz a szemüvegen. Régi megoldás, de PC-ken nem jött be igazán jól, mert kicsi a moncsik maximális frissítési frekije és egy 120Hz-es kép kell ahhoz, hogy szemenként 60Hz-et bámuljál és attól bizony még bőven kifolyik az ember szeme, rohadt fárasztó. Ha ezek a 72Hz-et tartják, ahogy írták, az valamivel jobb, bár én a 2*100képet támogatnám, mivel 100Hz mégiscsak kevésbé készít ki.
  • hapi
    #8
    tehát akor ez szemüveg nélkül látható 3D-ben? vagy csak nekem nem egyértelmű ez a cikkből?
  • Inquisitor
    #7
    Avatart nagyon várjuk, de állati messze van még 2009 tavasza. már ha addigra kész lesz.
    Nem baj, legalább lesz sok-sok 3D mozi is. Vagy nem. ;)
  • t0ma
    #6
    ocsem, ez telleg animacios :D
    eleg brutal. eszre sem vettem...
  • t0ma
    #5
    ez egy animacios film????
    mert az elozetesekben teljesen igazi emberkeket lattam. Jolie is, meg Hopkins is. bar mintha lattam volna valami animalt temat is.
    valaki megvilagositani ez ugyben?
  • KoS
    #4
    SonicBoomnak igaza van. Ilyennel kell az embereket moziba csabitani, nem pedig a letoltes demonizalasaval.
    Viszont en ezert valszeg nem fogok Pestre utazni. Jo lenne ha a nagyobb videki varosokban is lenne erre lehetoseg, mert 100%, hogy a Beowulfot igy neznem meg.
  • Skeez
    #3
    Fikázás: Így majd a méggagyibb filmeket is el lehet adni, mert 3d-s és fúú...
    Tehát egy időre megnyugodhatnak a zs-é katgóriás filmesek.
    Nem fikázás: Amilyen "idióta" vagyok, én is kicsengetem a belépőt és megnézek vmilyen 3d-s filmet, mert érdekel. Nem kimondottan a film, hanem az élmény. Néhány éve szó volt róla, hogy lesz valami új technika, ahol speciális, 3d-s kamerákkal veszik fel az egész filmet. Például az SW III-at. De ezek szerint az nem volt begyere.

  • SonicBoom
    #2
    megpróbáltam kihámozni a cikkből, tehát akkor ehhez a real d-hez is kell szemüveg, ugye?

    Ha ezt a technikát nyomnák a többi filmnél is, még esetleg visszacsábíthatják az embereket a moziba, mert otthon ilyen még egy ideig nem lesz.
  • Gyadi
    #1
    Végre fejlődnek a hazai mozik is, halvány reményfolt ebben a szürkeségben.