13
  • AranyKéz
    #13
    #8, #9, #10:

    Sem a szoftver, sem a zene és film kiadók nem híresek arról hogy mellőznének bármilyen gazdasági vagy szociális kárt a pénzgyűjtésük során.

    Én azért nem vagyok biztos hogy nem tudnák-e keresztülerőszakolni az akaratukat, mint már megannyiszor csinálták.


    " Egyébként jót tenne az USA-nak, ha a szerzői jogrendszerét felülvizsgálná. "

    Jaja.
  • bakagaijin
    #12
    Nagyjából, legutóbbis amikor az autógyártók akartak egymásnak esni az lett a vége, hogy naaa jóóóó, másoljátok az autókat sajátnéven, de osztán csak Kínában eladni ám, külföldre egy darabot se mert irgum-burgum... Ehhez képest lazán továbbpasszolják az oroszoknak, erre még nem léptek az autógyártók :).

    Én leginkább attól tartok, hogy US a homlokára csap és azt mondja hogy tömegpusztító fegyverek vagy tenoristák vannak Kínában. Más módon imho esélye sincs...
  • Frosty01
    #11
    arról nem is beszélve hogy a kiadók kapják be a lábújjam
  • virs lee
    #10
    Nyilván... Az amcsik lennének a legnagyobb szarban ha nem mászna be hozzájuk a kínai szajré. Gyakorlatilag minden médincsájna, kiürülne kb. minden üzlet, mehetne a sorállás jegyre, mint itt az 50-es években. Kína tudja hogy sokmindent megtehet, nem egyszerű 3. világbeli ország, és meg is teszi. Az amcsi kémrepülőt is leszállították és darabokban adták vissza - átvizsgálva és lemásolva a technikát - és az amcsik pampogáson kívül mást nem tudtak tenni. Ehhez képest mi pár warez sw?
  • aaaaa
    #9
    Nincsenek olyan helyzetben, (minden ellenkező híresztelés ellenére), hogy ezt csak úgy megtehetnék , hogy ezáltal maga az USA ne járna rosszul. Félmillió dollár, vagy a "csakazértis" nekünk legyen igazunk, messze nem ér annyit.
  • floatr
    #8
    Pár hónappal ezelőtt derült ki h Kínának marhanagy mennyiségű amerikai államkötvénye van. Egy vámprobléma kapcsán bejelentették h gyakorlatilag bármikor piacra dobhatják mindezt, amivel nem csak félmilliós (de még csak nem is félmilliárdos) károkat okozhatnak az USA-nak, sőt vszeg mindenkinek. Egyedül ők jönnének ki jól ebből, mert -- lehet gázoskodni -- de Kína gazdasági nagyhatalom.

    Egyébként jót tenne az USA-nak, ha a szerzői jogrendszerét felülvizsgálná.
  • AranyKéz
    #7
    " de mit csinálnak, ha nem tetszik a kínai bíró ítélete ? "

    Mondjuk kivetnek a kínai cuccokra olyan vámot, hogy azoknak a fülük kettéáll.
  • aaaaa
    #6
    Kína gazdasága nagyon nagy mértékben fejlődik, atomfegyvere is van, szóval az USA jobban teszi, ha nem szól bele a belügyeibe... Lehet persze vacak félmillió dollárokon pereskedni, de mit csinálnak, ha nem tetszik a kínai bíró ítélete ? Lerohanják Kínát ? Nem hinném...
    Ezen az alapon akár a Microsoft ellen is pert lehetne indítani, mert a Windows segítségével emberek milliárdjai! töltenek le nagy számban filmeket...
  • Adenoma
    #5
    szeretném minden egyes moziban megnézett filmért visszakérni a pénz, amellyel az időmet rabolták, tegyük fel, hogy 10.000 forintos órabérem van, kb 40 darab szar filmet láttam eddig, és mindig volt velem valaki, akkor kérek 800.000 forintot a filmstúdióktól. kérem utalják át...
  • PíszLávJuniti
    #4
    kár hogy nem emberi nyelven van :)
    hol láttál francia filmet ?
  • Wittgen
    #3
    Azok között is van jó.
  • Darth Sith
    #2
    ezért csak ennyi :) --> "csaknem félmillió dolláros kárt okozva" )
  • saco
    #1
    Kattintgattam én ide-oda, de csak francia és ferdeszemű filmeket találtam :)