14374
Foci VB 2010
  • Tomy Lee
    #1911
    Engem már maga a fekete szurkolótábor idegesít ahogy idétlenül ugrálnak és persze mert fújják azt a valamit.
    Még ha közel lenne én akkor sem mennék ezekhez,soha..
  • szabii98
    #1910
  • a.carkey
    #1909


    A többi a korea blogon :)
  • szabii98
    #1908
    A vége úgy is az lesz, hogy nem lépnek pályára amíg be nem tiltják...
  • a.carkey
    #1907
    Én úgy csinálnám, hogy ha lement az első csoportkör, és az összes majom megvette a maga kisiparosi szarját, na akkor tiltanám be. A kisiparosok is jól jártak, a szurkolók is, és a tévénézők is. Az egyiknek lett belőle pénze, mint a szotyiárusoknak, a másiknak van egy szarja amit szuvenírként hazavihet, a tévénéző meg végre rákoncentrálhat a vébére.

    Az mondjuk tény, hogy Argentínában 1978ban tele volt konfettivel a pálya. Baromi idegesítő volt, de ott azóta is tele van konfettivel a pálya, mert tényleg hozzá tartozik a szurkoláshoz, de legalább hallani őket. Itt viszont alig hallani bármit is belőlük. Borzasztó!

    Az azért biztató, de az angol meccsen 1 darab felhördülést is hallottam.

    A dolog pikantériája, hogy barom Blatter se tudta elmondani a beszédét a vuvuzela miatt. :)

    A jövőben javaslom:

    Osztrák rendezésű VB-EB: pianinok, szintetizátorok a nézőtéren, és egyszerre szól mindegyik, és mindenki más-más darabot játszik, lehetőleg Bartókot, hogy még idegesítőbb legyen az egész ...
    Skót VB: végig dudálnak, és csak duda, semmi dallam.
    Orosz VB-EB: A Vörös Hadsereg Népi tánccsoportja adja meg az alaphangot.
    Magyar EB: Száz tagú cigányzenekar zenél, vagy a Veresegyházi Asszonykórus énekel, esetleg mindenki huhog ha fekete játékosnál van a labda.
    Spanyol VB: minden szurkoló Manolonak öltözik és csak veri, veri a dobot, ugyanúgy, megállás nélkül.
    Francia VB: kakaskukorékolás 90 percen át.
    stb.

    Remélem a sok gyökér összeveri egymást egy vitatott szitu után a vuvuzelával, és végre betiltják. :)
  • Hegi90
    #1906
    Ja egyébként ez a videó jut mindig az eszembe, amikor erről a fosról van szó.


    "MENJETEK KI A PUSZTÁBA BASZDMEG"
  • Bandee1987
    #1905
    Vizi Attila, az MTV operatőre az éjszaka írt nekünk az üzenőfalra, helyszíni tudósítás következik:
    Attila Vizi: "Érdekes, hogy a Vuvuzelában semmilyen síp, vagy hasonló (mint pl. a
    szilveszteri trombitában) nincsen. Egy kemény műanyagból készült cucc,
    amit nem is oly könnyű megfújni. A titka, a méretezésben van. Ami
    döb...benet, hogy a stadionokban oly nagy a hangzavar miatta (ld. videók),
    hogy az emberek egymással sem tudnak beszélgetni. (ordítozni sem!)
    Amikor a taxisnak mondtam, hogy egész Európa idegbeteg a "fuvolájuk"
    miatt, majdnem megvert! Az is döbbenetes, hogy itt ez most egy
    brand. (annak egyébként tényleg nem roszz, hisz most is arról
    beszélünk...)Pl. a Mc Donald's TV reklámjának a végén a
    "turuttutttutúúúú" szignált is vuvuzelával játszották fel. Sörhöz,
    kólához a boltokban ajándék vuvuzela van. Illetve csak volt....
    Elkapkodták...!


    Na, szóval azért Dél-Afrikában ha kimész ne nagyon panaszkodj, mert belédállítanak egy kést véletlen
  • szabii98
    #1904

    Nem kultúra, ez hagyomány, jellemzés az országról:)
  • Hegi90
    #1903


    Képzeljük el, mi lett volna, ha Magyarországon rendezték volna a VB-t. Vuvuzela helyett a "BÜDÖS CIGÁNY"-ozás ment volna 90 percen keresztül. Persze a FIFA nem csinál semmit, mert ez hozzátartozik a magyar futballkultúrához...
  • Grove4
    #1902


    Mondjuk én még elvagyok mellete, de megértem azokat is, akik nem szeretik (lehet én sem fogom hamarosan)

    És a felhozott érvek teljesen jogosak.
  • precision
    #1901
    kedves FIFA, ez nem dél afrikai futballkultúra, hanem egy fasság
    és nem csak a dél afrikaiak nézik hanem az egész világ, akiket rohadtul idegesít... a játékosokat is, a nézőket is úgy a helyszínen mint tv -n keresztül

    évszázad idiotizmusának tartom továbbra is azt, hogy 90 percig nonstop megy ugyanazon a hangszínen ugyanaz az idegesítő hang, semmi ritmus, semmi változatosság, semmi hangulat...

    a vuvuzela elveszi tőlünk:

    - a szurkolók hangját, a komoly helyzetekben a "felhördülést"
    - az ösztönző énekeket, csapat indulókat és himnuszokat
    - fütyülés, üdvrivalgás, az esetenkénti néma csend, ami többet mondd minden szónál (ez esetben hangnál)
    - a nyugodt és élvezetes focinézést

    Dél Afrika: buta vagy mint a föld!
  • Krisz018
    #1900
    A spanyol középpályás, Xabi Alonso egyenesen a duda betiltását kérte, arra hivatkozva, hogy a hangszer hátráltatja a játékosokat a koncentrálásban, ám Sepp Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) svájci elnöke elutasította a kérést, mondván, a vuvuzela hozzátartozik a dél-afrikai futballkultúrához.
  • a.carkey
    #1899
    Nézzétek, Észak-Korea bent van. 1966 óta nem kerültek be. 1966-ban az angolok döntetlennel kezdtek az Uruk ellen, és a végén nyertek. Induljunk ki ebből, és hogy ez még javulhat, aztán még a döntőig is eljuthatnak. :)
  • Tomy Lee
    #1898
    Állítólag kezdő lesz Drogba,tudja vállalni azt nyilatkozta nemrég.
  • paly90
    #1897
    igazából fogalmam sincs mi lesz:),abszolut 3 esélyes meccs
    Drogba játszik?
  • precision
    #1896
    legutóbb a legjobb 4 -ben sem voltak benne, a negyeddöntőben a franciák ütötték ki őket 1-0 -val :(

    szerintem nincs azzal gond, hogy sokszor nyernek... nem könnyű a jók közül a legjobbnak lenni, az aznapi forma is dönthet, annyival nem jobb a brazil csapat a többiektől, hogy bármikor 100% -ra nyerjen, de ők mégis elég sokszor jó eredményt érnek el, ami nem véletlen :) megérdemlik amúgy
  • Matte
    #1895
    mi a vélemény az elefántcsontpart - portugália mérkőzésről? x2?
  • USAMEN POWER
    #1894
    Brazilokkal nekem az a bajom, hogy elég sűrün nyernek ... ha nem is nyernek, az első 3 -ban biztos benne vannak. Ők olyanok a fociban, mint a Ferrari / Schumacher a Forma 1 -ben, és egy idő után unalmas. Igaz a foci más kategória, qrwa sok mindentől függ, bármelyik csapat nyerhet ha tud érvényesülni egy adott meccsen.
  • karajjj
    #1893
    majd összeszedik még magukat, aztán elmennek kb a negyeddöntőig
  • Solten
    #1892
    94' ota nem nezem le oket.

    A mai eredmeny mindenesetre hizelgo a szamukra, egy felgozzel jatszo angol valogatott + egy potyagol.
  • karajjj
    #1891
    lényegében az amcsikat leírja a többség, mert hát ugye kevesen ismerik őket, fater is pl leült megnézni a meccset, hogy "jajjj ezeknél a focit se szeretik", a végén meg azt mondja, "milyen jó csapata van az usának" :D
  • LasDen #1890
    ezaz Onyewu gyerek se rossz...erős felépítésű és jól játszik...:D
  • mflex #1889
    Az amcsi csatár egy igazi sprinter.
  • Murder3
    #1888
    Jelenleg leginkább Egyiptomnak lenne esélye rá, csak hát ők nem képesek kijutni a vb-re:S
  • Murder3
    #1887
    majd a döntőbe meglátjuk:D



  • Hegi90
    #1886
    "Hát a németek nem angolok:D
    ők msot vb-t nyernek:D"
    majd rájössz
  • MrSpock
    #1885
    "Algéria sokak szerint a legrosszabb csapat a vb-n"
    Elnézést a hibákért annyira szar a billem,hiába nyomtam le a betűket:-(
    Ha gyorsan gépelek előfordul.Hajrá Brazilok!:-)
  • iko
    #1884
    "Best English group since the Beatles" :D
  • MrSpock
    #1883
    Ez is kiesési szakasz,inne is továbbkelen jutni.:-)
    Tényleg nagyobb érdem kijutni egy vb-re mint ottlenni.Itt még nincs örömködés ha nyernek ott minden meccs után megőrülnek,ez érdekes.Letudják az aktuális mecscet és kész.
    Pedig egy győzelem már felér egy fél továbbjutással.
    Eddig ez volt talán a legjobb meccs,Angol-Usa.Holnap csak Ghánának szurkolok,már előre mindenki leírta őket,meg Algériának,és Ausziknak,Németeket amúgy sem bírom.:-)Algéria szerint a legrosszabb csapat a vb-n.Én a Görögöket mondtam e téren,és amit nyújtottak ma az egyenlő volt a 0val,és gólt sem fognak rúgni valszeg.
  • USAMEN POWER
    #1882
    Én. (Szerintem hatalmas meccs volt, usa meg nagyon jól szerepelt !)
  • Gabe18
    #1881
    Görög futball?Az mikor volt ennél több?Az afrikaiak meg nem mások mint túlsztárolt ígéretek,most se igen lesz egyikből se semmi,főleg nem VB győztes mint páran képzelik.
    Amúgy a csoportkör 2. meccseitől lendül bele a dolog,mert akkor már rendre minden meccsen legalább az egyik csapatnak KELL a 3 pont.
  • karajjj
    #1880
  • geo91
    #1879
    :ASDASDASDASD
  • Solten
    #1878
    Egyetertek.
  • Digitman
    #1877
    Szerintem lesz ez még sokkal jobb a legtöbb csapatnál. Nem szabad az első meccsekből túlnyomó következtetést levonni. Nagy a tét, ezt ne felejtsük el.
  • Murder3
    #1876
    ott h ez egy VB és itt nincs sok javítási lehetőség..
  • Solten
    #1875
    Ez a Sun a Blikk-hez hasonlo hulladek-szennylap. Blikk legalabb is a magyar valtozata.
  • ProGabe #1874
    nyugi, az igazi VB a kieséses szakasszal kezdődik...
  • Murder3
    #1873
    ja csak nem számoltak h Green véletlen bevéd egy ilyen lövéstXD
  • herczeg
    #1872