49
Sztrájk a sztrájk ellen
  • SHADOWEYES7
    #49
    Más fórumon folytassátok, ez nem az Sg.hu-ra való téma.
  • HöfEE
    #48
    Csak azt nem értem , hogy aki szerint hülyeség és értelmetlen dolog a sztrájk, az legyen szives mondjon már demokratikus formát arra, hogy nem tetszését fejezi ki egy közösség valamilyen dolog iránt. Ennyi erővel nem is kell demokrácia.AZ értelem magaslatokba ver itt sg.hu-n mostanában...
  • bardocz
    #47
    ha ne egy országgal basznának ki a nagyok leszarnák őket,ha a paksiak fizetésemelést akarnak szerinted mit csinálnak?leállítják az egész k. erőművet a p..ába,és akkor valószinü megkapják
    nem tudom mi a gonja most a mávnak,de csak így tudják elérni azt amit el akarnak.enyi
  • 89
    #46
    Miért mi mást lehetne már? Mondjuk tüntessenek? Már több mint egy éve látjuk, hogy ez egy eredménytelen eszköz...csak egy híres mondatot idézek: "Lehet tüntetni a Parlament előtt, előbb-utóbb megunják, hazamennek"
  • tigeroo
    #45
    szabolcsi vagyok. osztálytársamék mondták, hogyha megszüntetnék az itteni vonalakat, akkor debrecenből jönne 1 vonat, és onnan tovább a megyén át (hajdú bihar megyéből..)

    #42: miért, szerinted a szakszervezetek eddig micsodán ügyködtek? attól, hogy nem tudod mi folyik másik oldalon, még nem biztos hogy az megsem történt..te már csak az ostor csapását halottad, elég későn...

    Ez olyan, mintha te a főnöködhöz kopognál állandóan, hogy változtasson 1-2 dolgon mer' neked nemjó igy. Az a baj, hogyha a főnök baszik az alkotmányra(...), akkor te simán felmondhatsz. De ők hova mennének?
    sztárjk>strike>csapás
  • CoR Zolly
    #44
    Nem leirták, hogy ez a végső eszköz b34
  • Bandee1987
    #43
    Mondjál más ötletet. Kiálljanak tüntetni mondjuk valamelyik minisztérium elé? Azt le se szarják ott...
  • Taibi
    #42
    Az a megoldás ha gond van, hogy "akkó sztrájkolunk". Ez a bunkóság meg a szociális érzékenység hiánya.
  • Bandee1987
    #41
    Az a baj, hogy húzós erről a dologról úgy beszélni, hogy közben a politikát nem vonjuk bele, hisz tulajdonképp az egész erre vezethető vissza.
  • Bandee1987
    #40
    Ja, persze, mint pl. az Eger-Szilvásváradi vasúti szárnyvonalat...
  • w77d
    #39
    lehet, hogy akik azokon a vonalakon közlekednek, azok sem viccnek tekintik?
  • Taranov
    #38
    Ilyen a világon nincs. Látszik, hogy semmi szociális érzékenység nincs benned. A buzi mávosokból pedig csak arra tudok következtetni, hogy nagy bunkó lehetsz.
  • Taibi
    #37
    Lehet, hogy nem viccből szüntetnék meg azokat a vasútvonalakat?

  • w77d
    #36
    már akkor itt volt amikor meg lett nyitva ez a topik! egyértelmű a politikai cél!
  • Bandee1987
    #35
    Én támogatom a sztrájkot, valószinüleg nem véletlenül (és itt ez már politika lenne) sztrájkolnak ezek az emberek, nem viccből. Amúgy meg szerintetek igazságtalan? Nézzetek körbe Európában. Szinte mindenhol sztrájkoltak vasuti és egyéb dolgozók az utóbbi időkben, pedig ha jól tudom, ott "enyhén" többet keresnek azok, mint magyar kollégáik. Vagy pl. nézzük Franciaországot, ott minden szarért kimennek tüntetni meg sztrájkolni az emberek, nem csak akkor, amikor már ott tartunk, hogy tömeges elbocsájtások meg vasúti szárnyvonalak megszünetése...
  • tigeroo
    #34
    Sztrájkkal lehet csak borsot törni a bossok orra alá..
    Hidd el, nem poénból csinálják, hanem végső elkeseredettségükben, hisz a sztájkolók többsége minimálbérből éldegél, és mostis olyan csufságokat akarnak majd a nyakugba varrni...

    De szerintem ezt nem az SG.hu fórumán kellene megbeszélni, arra ott az index
  • tigeroo
    #33
    Sztrájk a sztrájk ellen

    nem politika, inkább vicc
  • trogerzsiger
    #32
    Apcinak szerintem full igaza van.. azok sztrájkolnak akik nem akarnak dolgozni..
  • Aspyrin
    #31
    Ez bizony politika :|
  • caseih9400
    #30
    :D már azé énise vagyok naon újreg :D majd februárba nem leszek az XD
  • prezi
    #29
    htx, ezekszerint engem nem érint
  • CoR Zolly
    #28
    Bagoly mondja verébnek :)
  • caseih9400
    #27
    és még nem is újreg
  • Csabesz6
    #26
    de azert latszik ANNYIRA nem zavar téged:)
  • CoR Zolly
    #25
    Nagyon tudlak sajnálni b34 Szerinted az országos méretü, nem csak máv és volán dolgozok, miért sztrájkolnak? Majd ha neked kell egy családot eltartani, nem fogsz ilyen topikot nyitni.

    Amúgy politika, ami a sögön tilos.
  • caseih9400
    #24
    Én is támogatom ! Legalább nem kell suliba menni
  • Alexease
    #23
    Tessek, a politika elso szele mar ide is ert;)
  • w77d
    #22
    teljesen megértem ezeket a sztrájkokat, sőt támogatom is őket! Sokan nem veszik figyelmbe mennyire süllyedünk a szarban, majd ha saját magukon érzik talán észhez térnek!
  • Alexease
    #21
    Az egy dolog, hogy megszuntetnek valamit, de azt is jo lenne tudni - mikor lazad az ember - hogy miert;) Altalaban a "miert" mar senkit nem erdekel;))

    Amugy engem nem erint, raadasul nem is foglalkozom a temaval, mivel ebbe is tuti hogy pilitikat fognak kavarni (amit meg utalok).

    Amugy a sztrajkokkal nincs gond, az a szakszervezetek, foglalkoztatottak egyik teljesen jogososan hasznalhato erdekvedelmi eszkoze:) Nyugaton sokszor 1-2 heten keresztul tart 1-1 sztrajk;)
  • caseih9400
    #20
    csakhogy nem akarok XD
  • hunbasser
    #19
    úristen,na ne má... :D senki nem tud téged bevinni?az igazgató/osztályfőnök sem hülye,pontosan tudja,hogy ha nagyon akarnál,akkor be tudnál menni.
  • tigeroo
    #18
    ez a sztrájk lényege

    #12: pont a szülinapomon
  • akyyy
    #17
    amicsiba meg az írók sztrájkolnak:D
  • hunbasser
    #16
    ja,csak a saját maga érdekeit nézi...nem csak vonat van egyébként,hanem van busz is,vagy a legegyszerűbb: AUTÓ.valaki ismerős/szomszéd csak megy arrafelé,amerre mi szeretnénk,ha pedig nekünk van autónk,akkor nincs miről beszélni.ha meg már kirak az adott városban,akkor meg onnantól már lehet sétálni.

    Brolly28: miért lenne pol.topik?nem a kormány ellen megy a sztrájk,hanem pl a máv/bkv/stb vezetői ellen.csak így tudnak kicsikarni bármit is a vezetőségtől sajnos.
  • caseih9400
    #15
    hogyha adsz olyan pólót akkor felveszem mert a vonatok amik itt közlekednek piszkosak,redvásak :)
  • caseih9400
    #14
    köszönöm akik sztrájkolnak holnap ! nem tudok suliba menni mert nem fog jönni abusz :))
    meg1x THX ^^ XD
  • frx mesor
    #13
    Da ha megszüntetik azt a vonalat, ahol esetleg te is jársz minden nap akkor majd kelhetsz 4 órával korábban, hogy beérj a munkahelyedre, iskolába.

    Úgyhogy kicsit talán tájékozódni kéne, gondolkodni mielött ilyen baromságokat írsz.
  • Spenser
    #12
    őőőő, izééééé
  • Spenser
    #11
    Szakszervezet -.-
  • Alexease
    #10
    Gazdasagi topic.