48
  • winnie
    #48
    inkább az mmorpg vagy a gyerekeknek való szgépes játékok?:)
  • Amergin
    #47
    Bahh...
    Még ha nekem fizetnének akkor sem néznék sorozatokat, nem hogy még én fizessek hogy nézhessem. Loller!
    Persze aki nézi a sorozatokat az fizessen csak. Minél többet.
  • vax
    #46
    Ha ilyen jól megy akkor szeretnénk, szeretnék: Star Gate-t, Star Trek-t. :)
  • aDannyBoy
    #45
    gondolom a bit byte fogalmakkal van problémája a fiúnak :)
  • [HUN]FaTaL
    #44
    amúgy soha nem költenék 8000ft-t sorozatra..
  • [HUN]FaTaL
    #43
    te mit számolsz?:D 4megabit=4096kbit=4096000bit(kb) / s, 8bit=1bájt 4mbit=0,5 mbyte=512k/s
    512KB*3600 = 1843200kbyte/h = 1800Mbyte/H

    1800*2,5=4500=DVD 2,5 óra nem 24 lol:D
  • winnie
    #42
    pofonegyerű a válasz, nem te vagy a célközönség - nem csak az általad említett csóróság, hanem a gondolkodásmód miatt, és ez így van jól.

    akiket megcéloznak a dvd-kkel, azok veszik a sorozatokat, mint a cukrot. 8 ezerért is vagy többért. (legyen az elégedetlen az árképzéssel, aki vásárolna, ne az, aki amúgy sem venne:)
  • Mice
    #41
    szerintem is irreális elvárás..
    kis csóró magyarként rám is kapásból a röhögő és még véletlenül se a "kapj#tokbeh$lyefa$ok" érzés jön rám... komolyan nem...

    8ezer mint emberi ár? most kit nézünk hülyének őszintén? 1 évad=22x350MB= 2 dvd=120ft+3k netdíj <=> 8/10/15/50K ??? 50K? 50K HUF????

    fa$zomat érdekli a doboz

    majd ha megveszem 8k-ért és kerül rá egy karc és ott van a csaj, a sorozat meg nem megy, mert akad a playerben, akkor majd nem az fog eszembe jutni, hogy ba$zd meg 1/20-adrangú kínai dvd-det amire kinyomtad te kiadó, hanem mosolygva orgazmusok közepette ülünk majd a kályha mellett nézve fel a polcra, nyálcsurgatva, hogy: "De van szép színes DOBOZ!!!"

    ku$vajó vicc...

    és a fent említett példa csak 1 sorozat+1 évad
    a több sorozat+több évad szinte semmivel, max a korongok árával nyomja a költséget

    azzal meg hülyeség jönni, hogy X óra szórakozás. a fanatikusok úgyis 2 max 4 nap alatt nyomják be a teljes évadokat.

    2-4 napi szórakozásért meg ne mondja már nekem senki, hogy reális ár még akár "csak" 8k is...

    8k-t 2 napért eltapsolni.. wow...
    a teljes havi kajaköltségem ennyi az albidíjból maradt után


    ne azzal jöjjön már nekem valaki hogy 990 perc (45x22)
    jóhogy nem már 60.000 másodperc! marketing-baromság rulez..oh yeah..

    ha már egyszer leül az ember szórakozni, akkor majd pont 45 percet néz majd ha ott a dobozban mind...

    8K HUF = 990perc. 16 óra: ennyi még egy játék esetében még oké mert azt újra előveszi az ember, vagy esetleg multi de egy sorozatrészt?

    ugyan már.. megnézem én azt amelyik újra előveszi.. tök ugyanaz a szitu mint a dvdre kiírt digifényképezősképek esete. mindenki gyűjtögeti, de a többségnek ott penészedik meg a többi korong között...
  • Mice
    #40
    4megával 4,37-et én 2.6 órára számoltam ami bőven több mint másfél óra bár az én agyam ma már vegetál és ilyenkor sokszor elnézek dolgokat/számokat
  • Mice
    #39
    most lehet én vagyok hülye, de 4,37 GB nekem chello minimummal (150KB) downnal első számolatra 8 és fél órára jött ki:S ez pedig tudomásom szerint csak 1-1,5 megabites kapcsolat, bár fingom sincs és nem is érdekel

    mára viszont már túl vok pár zh-n és zokni az agyam így örülnék ha valaki infós megerősítene vagy megcáfolna engem e számokban...

    a szemem viszont kicsit megakadt a teljes nap/dvd/4mbps-en mivel nekem kisebb van és sokkallom picit..
  • sexyKane
    #38
    Azért szép is lenne ha 4mbps-es net letöltési sebessége is 4mbps lenne:) Nekem 4 megás netem (adsl) van, ami azt jelenti, hogy max 430kbps-sel(tehát kb 430ezer bit/másodperc) tudok letölteni egy dvd az kb 36077725286 bit ami azt jelenti, hogy egy dvd-t én kb 1 nap alatt tudok letölteni (23óra és 20 perc kb a pontosság kedvéért;))
  • bakagaijin
    #37
    Kiváncsi vagyok, vajon hányan tartjak meg amit letöltenek. Vagy mondjuk hogy ha birtokol egy megvásárolt dvd-t akkor hányszor is nézi meg azt. Készült ilyesmi felmérés valaha is?
  • rotaboy
    #36
    4,2 GB/DVD 4300,8 MB 4404019,2 KB 4509715661 B 36077725286 b = Bájt/DVD
    0,004 gb/s 4 mb/s 4000 kb/s 4000000 b/s = Sebesség
    0,0005 gB/s 0,5 mB/s 500 kB/s 500000 B/s = Sebesség
    36077725286 b 35232153,6 Kb 34406,4 Mb 33,6 Gb Byt/DVD
    33,6 Gb 8400 s 140 minute 2,333333333 hour 0,097222222 day 0,013888889 wek
    4,2 GB/DVD 4300,8 MB 4404019,2 KB 4509715661 B 36077725286 b = Bájt/DVD
    0,01 gb/s 10 mb/s 10000 kb/s 10000000 b/s = Sebesség
    0,00125 gB/s 1,25 mB/s 1250 kB/s 1250000 B/s = Sebesség
    36077725286 b 35232153,6 Kb 34406,4 Mb 33,6 Gb Byt/DVD
    33,6 Gb 3360 s 56 minute 0,933333333 hour 0,038888889 day 0,005555556 wek
    A pontosság kedvéért

  • Cat #35
    Ezekszerint neked nem telik neked egy 10 méteres kábelre, amivel kirakod a számítógép képét a tévére. Párezer Ft, TV kimenet meg minden mai videókártyán van.
  • Rockstar
    #34
    Más oldalról is meg lehet közelíteni a dolgot. Én azért veszem meg a sorozatot DVD-n (és a filmeket is), mert nem akarok egy 14" monitor előtt fél méterre görnyedve filmet nézni, hogy kifolyon a szemem közben és megfájduljon a hátam. Másrészt a jobb sorozatok már 5.1-es hanggal jönnek, szóval nem fogom két sokol rádió minőségű műanyag fröccsöntött hangfalon hallgatni. De ez szubjektív dolog, meg kinek mire telik. Ezzel senkit sem akartam kigúnyolni vagy megsérteni...
  • winnie
    #33
    az elveszett ereklyék múlt héten jelent meg itthon.
  • Hegyikecske
    #32
    4megás nettel biztos hogy NEM jön le 1,5óra alatt egy dvd, mert nekem a (valós) 10megás nettel 1óra 10perc körül van.
  • Hegyikecske
    #31
    columbo, rex és a knight ridernek örülök (bár ez utóbbi ma már nem számít modernek) viszont kellene még nekem dvdn az elveszett ereklyék fosztogatói valamint a cobra11. Itt az előbbi télleg az a kategória ami az én érdeklődésem annyira felkelti h esetleg többször ismegnézném, de jelenleg csak az a megoldás, h. asztalival felvenni és azt nézni...
  • HUmanEmber41st
    #30
    Valszeg azért veszik meg a sorozatokat DVDn, mert nincs benne reklám.
    Még jó, h én nem nézek egyetlen 1 TV sorozatot sem, csak a South Parkot. De azt is PC-n, reklám nélküli verzióban.
    A címhez- alcímhez meg csak annyit: ha van 4 "megás" neted, kb 1,5 óra alatt lejön 1 DVD ...
  • C4ine
    #29
    Drága barátom. Az italozással egy álltalánosan elfogadott szórakozási formát emeltem ki, de ha úgy jobban tetszik, akkor említhetem mondjuk a színházat (kb. 1-10k-ig terjedő jegyárakkal) a játéktermeket (nem szerencs- hanem videojáték simán elmegy 1-2k egy óra alatt), egy vacsorát (5k), egy bowlingot, (nemtom pontosan mennyi, de pont azért nem próbáltuk ki mert sokba volt), paintball (5k+) szóval bármit, de forgasd ki a szavaimat nyugodtan. :)

    Ha valakinek szórakozásra nem futja az nem keres sokat. Ergó mind1 neki mennyibe kerül egy évad, mert mint írtad értelmesebb dologra költ (család, ruha, kaja, rezsi...) Olyan jó lenne ha kevés olyan csípőből, gondolkodás nélkül író ember élne a világon mint te.
  • Atisz #28
    Nem, én is az újranézésre gondoltam (az első nézésnél duplán fennál amit írtam). Az ilyen Helyszínelők, House, Vészhelyzet kategóriát én mint unaloműzőt tartom számon. Ilyesmit én nem akarok birtokolni. Egy Prison Break-et, 24-et újra tudok nézni, másodjára, harmadjára már jobban figyelve az apró finomságokra, összefüggésekre, esetleg hibákra. Az ilyen sorozatokat kölcsön adni és kapni is jobb, hiszen érdekfeszítőbb, mint egy a fentebb említett sorozatok közül.

    A komédia szerintem pofonegyszerű: az ember szeret nevetni. Vannak olyan poénok amin akár többször is. Amikor én a komédiát írtam, elsősorban brit sorozatokra gondoltam (Csengetett Mylord?, Little Britain, stb.). Amerikai komédiák vhogy nem fognak meg annyira. Talán a Született Feleségek volt, ami tetszett, de az is messze állt attól hogy hangosan felnevessek miközben nézem.
  • Gerygrey
    #27
    csak azért, mert egy gazdaság gyenge, legyenek a cégek is azok, áruljanak mindent bagáért, legyen minden olcsó és jólét?

    Igen, ez irreális elvárás. Ugyanígy irreális elvárás, hogy a szegény ember is megvegye.
  • winnie
    #26
    hmm, ez érdekes, mert én pont a nem egybefüggőkre gondolok, ha megvevős sorozatot látok. mármint úgy értem, hogy egy helyszínelők epizódot x idővel később is meg tudok nézni (mint ahogy anno az x-aktákat is mindig felvettem), úgyis elfelejtem, hogy ki a gyilkos, hogy nyomoznak, mert annyi hasonló van, de az egybefüggők esetében a csavarokra, amik első sugárzás során ütnek, azért emlékszik az ember, nem?

    ezért a nyomozósok, a részekre bonthatók hasonlítanak inkább a komédiákra, nem? (amerikában azok is ismételhetőek jól, de egy 24 vagy lost má annyira nem.)

    persze ez a feltevésem abból indult ki, hogy az ember azért vesz meg valamit, hogy újranézze és meglegyen neki. ha első nézésre veszik, akkor valóban jogos az észrevétel.
  • Atisz #25
    Ebben teljesen igazad van, csak akkor az USA-nak nem kéne csodálkoznia azon, hogy vannak olyan országok ahol az emberek ezen "igazságtalanság" miatt mondják azt, hogy: /torrent.
  • Atisz #24
    Háát szerintem a komédia és az egybefüggő storyline-nal rendelkező sorozatokon (Prison Break, 24) kívűl más sorozat az egyszer-nézhető kategóriába tartozik és ezáltal megvenni sem érdemes.
  • winnie
    #23
    a #15-öt nem ismétlem meg. (de meglep ennek az olvaása, hogy ezt vajon tényleg komolyan gondolja valaki? eddig azt hittem, hogy egy ember butasága ez. de akkor mégsem. ha gonosz lennék mondhatnám, hogy élj egy ilyen antiutópisztikus világban, bár ha belegondolok, hogy itthon lehetne kapni 200 ezerért egy suzukit, akkor tényleg a mi autónk lenne. meg az egész világ esztergomba járna vásárolni:) ja nem. hanem burundiba, hiszen burundinak 100-as akkora a gdp-je, mint nekünk. az lenne csak a szép világ.
  • Janek777
    #22
    Ezt írták: "az árak is lecsökkentek 8000 forint környékére, ami döbbenetesen olcsónak (pontosabban a külföldi árakkal egyezőnek...) nevezhető"

    Ez nem igazán fedi a valóságot, mert nem át kell forintosítani az árat, hanem a munkabérekhez kellene viszonyítani. Ugyanis kint 25-50 dollár között lehet megvenni egy szériát, ami átlagórabérrel számolva, kb. 2,5 óra munkát jelent a vevőnek. Ezért ha a külföldi árakkal egyező lenne, akkor nálunk kb. 1 500 Ft-ért kéne adniuk.
  • gabr
    #21
    Már ne haragudj, de elég hülye az aki havi szinten 8e pénzt italozik el! Az pedig végleg abszurd, hogy meglátásod szerint két csoport van, az egyik aki italozik, a másik nem, de csak azért, mert nem furja rá... ezek szerint szerinted olyan nincs, hogy a pia helyett valami értelmes dologra is költé valaki azt a pénzt? Ja, látom, ha nincs pénze italozni haverokkal, akkor egyértelmű, hogy csoró! Olyan jó, hogy keves ilyen hülye él a világon min te!
  • Munch
    #20
    Nem értem miért adnak pénzt a szutyok minőségű dvd-kért...
    Főleg hogy amcsik vannak kiemelve, ahol azért elég menő dolog a HD sugárzás.
    Van olyan, aki megnézi HD-ban a sorozatot és aztán szalad megvenni DVD-n???! o_O
  • C4ine
    #19
    Ha az ember megspórol egy haverokkal való italozást, bulit egy hónapban, máris megvan a sorozatévadra való pénz. Aki nem italozik a haverokkal, mert nincs rá pénte az pedig úgyis leszedi netről, és kisebb gondja is nagyobb annál mint hogy ezen görcsöljön.
    Egy 22 részes évadnál részenkét kb. 370 forintot kell kicsengetni. 370Ft 40 perc szórakozásért (ha csak egyetlen egyszer nézi meg az ember) nem igazán hatalmas összeg, he pedig akciók vannak (lásd pl House 1. évad a Saturnban) akkor igazán nem panaszkodhat senki.

    Valaki írta, h a kábeltévével kifizeti a sorozatot, szóval vegyen pénzért akinek 6 anyja van. Kedves barátom. A kábeltévével az infrastruktúrát fizeted ki, NEM a műsort. Ha a letöltött sorozat mellé nézel 10 perc reklámot akkor rendbenvagy. (én is töltök, de azért lássunk már tisztán). MEllesleg egy 8-9G xvid évad nekem cirka 4 óra, és lefogadom, hogy ha fizetős helyekről szerezném be a dolgot, nem jönne ekkora sebességgel, sőt a minőség is lehet roszabb lenne, de a dobozos DVD az mindíg is egy érték lesz.

    Jut eszembe. HD sorozatok várhatóak? (úgy értem HDDVD, vagy BR)
  • gabr
    #18
    Szerintem mindenki megvásárolja a számára igazán kedves filmeket, a maradékot pedig letölti. Ennyi.
  • Munch
    #17
    512-es kapcsolattal egy 8 gigás évad ~35-40 óra.
    Ez hol pár hét? És kinek van már 512-es kapcsolata??!

    Útálom azokat a usereket, akik meglátnak egy több gigás cuccot és le sem merik tölteni. BluRay cuccot meglátnának idegösszeomlás.
  • Csaba42
    #16
    Sok esetben alig pár hét kell ahhoz, hogy egy sorozat lejöjjön!
  • winnie
    #15
    ezt a fizetések közti különbséget sosem értettem. csak azért, mert egy gazdaság gyenge, legyenek a cégek is azok, áruljanak mindent bagáért, legyen minden olcsó és jólét?:) leírva is nevetséges. az egész világ magyarországról vegye a harmadannyiba kerülő dvd-t. Ez elég nonszensznek hangzik pláne egy nem FMCG áru esetében.

    "Mondjuk sorozatot kiadni dvd-n a róka 100. bőrének lehúzása."

    ööö, ezt viszont pláne nem értem. ha valaminek van értelme, akkor az a sorozat, hiszen azt csak tévében lehet megnézni (ellentétben a filmmel), legtöbbször pedig nem is ismétlik, hiszen jön az újabb évad. ha valaminek van értelme dvd-n megjelenni, akkor az a sorozat és ezt nem a fanboy mondatja velem.
  • Wittgen
    #14
    Van igazságod benne.
  • endale
    #13
    "döbbenetesen olcsónak (pontosabban a külföldi árakkal egyezőnek...) nevezhető" Ez a gáz, és akkor még nem számoltunk a fizetések közti különbséggel.
    Emberi szintre kezdenek csökkenni az árak az emberek meg elkezdenek vásárolni. Lehet, hogy ez a titka az eladásoknak, nem pedig a "fenyegessünk börtönnel és akkor majd megveszik mind a 8000 zeneszámot amit eddig fejenként letöltöttek" elv?
    Mondjuk sorozatot kiadni dvd-n a róka 100. bőrének lehúzása.
  • Gerygrey
    #12
    Egy átlagos film 4,5 giga, egy átlagos sorozat-évad 8-9 giga körül van, egy átlagos netkapcsolat pedig manapság 5 mbps :)

    Én amúgy sorozatot nem fogok venni. Kifizettem a havi kábeltévé-előfizetést, de pont akkor nem volt időm megnézni az epizódot amikor adták, úgyhogy behajtom azt amit már megvettem.
  • azirafael
    #11
    Nem kicsit hatásvadász ez a cím! Lehet szerencsésebb lett volna "Sorozat eladások nőnek míg a letöltések csökkennek!" vagy valami hasonló.... ez így félrevezető és övön aluli.
  • Tinman #10
    Jóbarátokról nekem a shitkom, jut eszembe, de hát kinek a pap...
  • orkaman
    #9
    nekem divx-be van meg (msotmár szinkronnal majdnem az össz epizód)
    Star-trek/TNG/DS9/Voy/Ent
    9db 10-es DVD-tok

    így néz ki oldalról.
    http://www.rixgrafix.com/index015002.jpg

    pesze ha nem ismertétek ezt a site-ot, kellemes böngészést, klassz kis borítókat lehet találni. (a fickó saját maga készítette, nem szkenneltek)