20
http://www.egonanddonci.com/index_hun.html
  • Tinman #20
    Na, megnéztem.

    Nagyon vegyesek az érzelmek bennem a filmmel kapcsolatban.

    1. Elképesztő amit a srácok megalkottak. Kegyetlen profik, nagyon helyén vannak a részletek. 1-2 helyen alázta pár Pixar film jelenetét! Hatalmas nagy tisztelet nekik! Az animáció része piszkosul rendben van!

    2. A film végén látható üzenet nagyon meglepett... sajna olyan fura betűtípussal volt írva, hogy ki kellett merevítenem, hogy el tudjam olvasni. (Divx játékoson néztem, TV-n.)
    Szóval, az üzenet szvsz nem volt elég harsány. Kicsit olyan volt mint egy bejegyzés egy megkeseredett IT-s blogjában.
    A helyzet meg az, hogy nagyteljesítményű renderelésre és animáció készítésre használt számítógépek és társaik komolyan hozzájárulnak az éghajlatváltozáshoz. Így egy picit fura, de értem...

    3. Döncit nem sikerült megkedvelni. Elsőre azt hittem, hogy egy gonosz pedofil törpe, de a végén a gyászjelentés kapcsán kiderült, hogy tuti macska volt.
    Egon karaktere elmegy, de valahogy olyan balkáni a 2 karakter :-/

    4. A nyökögő gagyogások iszonyat idegesítettek, a semmi jobb lett volna.

    5. Sajnos sokszor azt éreztem, hogy izzadságszagú a sztori. Mondom, az animáció állkoppantó, főleg, hogy nem dollármilliókból készült, de sztori, a karakterek az valahogy nehezen jött át.

    990-ért azért majd megveszem, hogy támogassam a csapatot egy picit, de 2k-ért most kihagyom.
    Igen, tudom free, de értitek...
  • PrisonMan
    #19

    ?!
  • Tinman #18
    Már ma free lett :-D

  • blackgamer
    #17
    júni 1-től FREE lesz, akkor majd megnézem!
  • XeroX
    #16
    Tudom. Azok a képek azok amiket Dönci csinált a fényképezővel. (indulás elött, az űrsétán és a földön).
  • stargatelost
    #15
    azok a képek nem azok, amiket a Földről küldtek, hogy hátha esetleg rátalál egy idegen civilizáció (mint ők)
  • XeroX
    #14
    Valaki segítsen értelmezni a filmet...

    1. Amikor elkezdődik a mese Egon a csillágvizsgálóban ügyködik, a macsek a wc -ről kijön majd lezuhan a műhold. Ekkor Dönci a csillagvizsgálóban áll, majd mutatják a fényképeket amiken az űrutazásról készült képek vannak, peddig csak ebben a pillantban zuhant le a műhold.
    Ezt magyarázza el valaki.

    2. A következő jelenet az ébredés.(feltehetően a mult) Majd Egon csinálja az űrhajót és Dönci megtalálja a lezuhant műholdat és elhozza a lemezt.
    Innetről elindul a kaland, majd a végén amikor megsemmisül a naprendszer és Egonék is odavesznek ismét felébred Egon.
    Itt feltételezhetném, hogy az egészet csak álmodta tegnap estétől hisz a lemez a nála van és a pajta is áll ami felrobant induláskor.
    De mikor a pajtát mutatják nincs ott az űrhajó amit az első ébredése és a lemez megtalálása elött hegesztett csak a lezhuhant műhold darabjai.
    Akkor mi is történt valójában ?

    Álmodta ?
    - Hogy kerültek a fényképek a csillagvizsgálóba ?
    - Hova lett az űrhajó a pajtából ?
    - Hogy került a műhold a pajtába?

    Megtörtént?
    - Hogy lehet a pajta sértetlen mikor induláskor felrobban ?
    - Hogy élték túl a Naprendszer felrobbanását ?
    - Hogy kerültek haza ?

    Várom az értelmes hozzászolásokat.
    Nem vitát akarok indítani csak a történet lineáris szála érdekel.
    Thx
  • Punker
    #13
    problémád van? fejtsd ki vagy írhatsz is neki.
  • gabr
    #12
    "nem, nem én csak ismerős. :)"

    Ez a "nekem van egy ismerősőm" baromság már az oviban is ciki!
  • Adam II
    #11
    Hát a plakát az rémes ráadásul a múltkor párban láttam valahol azzal a másik plakáttal amin valami iszonyat ronda kutya van aki az űrben lebeg(?) és az van mellé írva "Pénz beszél kutya ugat". Nah azzal együtt igazán gyomorforgató látványt nyújtott ami csak még szebbé varázsolta az amúgy is nyűgös reggelt.
  • zenoka
    #10
    atalmas respect nekik! Ahonnan anno kezdtek es ahova eljutott a team az tenyleg magyar virtus..
    Kivancsi leszek a mozira:)
  • Punker
    #9
    én valamikor tavasszal láttam DVD-n elöször "gyárból" kihozott 5 perces szöszenetet, a macska az full kész :)
  • lemongrass
    #8
    kecskeméten láttam először a buszpályánál egy baxott nagy reklámplakáton! hát az a macska kész van!!!! akkorát röhögtem rajta, h huhh... a csajomnak is tetszett... azóta ő Dönci... én meg Egon!
  • akyyy
    #7
    Höhö, ha jól látom ők csinálták a viasat és cool meg rtl tv2 ajánló és reklámvideóit:D meg a k&h bankos reklámot

    meg pár videóklippet
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Hát gyermekeim a főszereplő roppant béndzsa és unszimpi, de attól még lehet jó a film. Szvsz. a régi SPace QUest-eket kellett volna mintának venni az ilyesmihez, mert az zúzott... (esetleg a Disgaea-ból a Föld Védelmezőjét Captain Gordon-t és "kis" csapatát Jennifer-t és Thursday-t)

    A macsek viszont még elmegy persze.

    Azé kíváncsi vagyok-e!
  • JackMeadow
    #5
    Ez a plakat vazze, valami hányás szerintem, olyan mintha legalabis vmi telefon dijcsomag reklám lenne ,emg ez a karikás szemű krumpliorru részeg diszno a szörös zsákjával paszmeg
  • Barney Tech
    #4
    Nemfogom kihagyni , moziban nézem majd meg.
  • Punker
    #3
    nem, nem én csak ismerős. :)
  • LasCar16
    #2
    csaknemte? és ittfuttatodmagad;) csekkolom
  • Punker
    #1
    a Film honlapja

    hogy mi az extra benne? az hogy egy SG-s fórumozó is aktívan részt vett a készítésben!