8
  • bakagaijin
    #8
    Ez a 640x480 az honnan jön nektek? A VGA az 320x200, 256 színnel. Valóban van 640x480-as felbontása is, de kőkemény 16 színnel, érdekes lehet úgy videotelefonálni... Vagy én vagyok túl öreg hogy még emlékszem erre a szabványra, sőt az elődeire is?...
  • Athlon64
    #7
    100%-ig egyetértek!
    VidCam rulez!

    De azért van egy ADVENT nevü csoda webcam-om is mert az mindig üzemkész.
    De ha minőség kell akkor Videokamera+tv tuner a tuti.
  • stinkydiver73
    #6
    Egyre udoritóbb ez a skype, mi az , hogy csak logitech. Biztos nem azért, mert az hw tömöríti a videót. Egyébként a legjobb webcam a videokamera + tvkártya :)
  • sanner011
    #5
    Hát, amígy az msn-nek nem kell kétmagos, addig jók vagyunk... =)
  • Gerygrey
    #4
    Ez a 640*480 azért elég parasztvakítás... Inkább legyen 388*294, de kicsivel nagyobb bitrátával (az jót tesz a gépigény szempontjából is)
  • shabba
    #3
    640x480-ben mondjuk 25-30 fps-sel realtime encode és dekódolni egy nagy hatékonyságú codeccel, azért proci igényes. Pl. egy H.264-es codec eszi a cpu-t, a Skype úgy tudom VP7-et használ ami közel hasonló hatékonyságú codec, gyanítom hasonló encodeolási idővel, legalábbis egy régi tesztben anno azt láttam.
  • sanner011
    #2
    Jav.: "Kétmagos", és 640x480.. Reggel van még. :)
  • sanner011
    #1
    Kétmegos proci egy idióta 640x460-as kimenő és bejövő képhez? LOL, ennyire senkit ne nézzenek már hülyének... Vagy alapból el is tárolja a beszélgetést, mint egy filmet, hogy ennyire proci-igényes? Vagy esetleg valamelyik procigyárral is szerződést kötöttek? Akkor már kelljen neki 512Mega video RAM is...
    lolka..:)
    Még jó hogy nem használok szkájpot.