68
A harcos kapitánylabdások:Norbi&Zsolcz
  • Zsolcz
    #68
    TEKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
  • Zsolcz
    #67
    ez nemvot ték
  • gyuri12
    #66
    ték
  • Zsolcz
    #65
    Ma Kapitánylabdáztunk tesin! jo volt
  • Zsolcz
    #64
    holnap lessz tesi, remélem kapitánylabdázunk!
  • Zsolcz
    #63
    látom te is 1 igazi harcos vagy:D
  • Rise Against
    #62
    A rövidtávú memóriám szar, a hosszútávú viszont elég jó. Még arra is emlékszek, milyen volt a kiságyam belülről :D
    De arra, hogy tegnap mik történtek, nem nagyon :p
  • sweech
    #61
    ilyen szarokra emlékszel :D
  • ColdFire
    #60
    nemtom, erre már nem vered ki :\
  • Rise Against
    #59
    #2 és #10: milyen nagyokat játszottunk régen általánosban xD
    "még az elején ki kell dobatni magad, hátulról könnyebb gyakni :p"
    ja, az olyanoknak, akik nehezen tudják elkerülni a labdát, de faszán tudnak dobni. Te is ilyen voltál.
    Én viszont az ellenkezője vagyok, alig dobok ki embert, de engem se nagyon dobnak ki. emlékszek amikor már pl. csak én maradtam a csapatból, másik csapatban meg vagy 8-an még éltek... de engem nem tudtak kidobni 8-an sem, ti meg hátulról lassan legyaktátok mindet, és nyertünk =)
    Öh, még milyen frissnek tűnnek az emlékek :p
  • gyuri12
    #58
    kiaza csaj a logodon?
  • cucmalajmc
    #57
    jóvanna,de azt pont nem én okoztam
  • ColdFire
    #56
    aha, ne a haverjaidról beszélj, a Te nevedben
  • ScarY MAN
    #55
    dejonektek
  • Máté94
    #54
    Én is az leszek 22.énXD
  • papucsálatka
    #53
    amúgy miután beírtam a papucsálatkát észrevedtem hogy kettő l kéne legyen ott
  • Magnumrolcsi
    #52
    Képes lennék arra, hogy egy kanál vízbe megfo.... "annyira beteg állat vagyok".
  • LES FORZA INTER
    #51
    ez attól még tűzharc és cool game volt anno ált. suliban, amikor 2-3 évvel felettünk lévők ellen nyertünk, többek közt az én segédletemmel :D, persz volt jó pá fejfájás is utánna :D
  • cucmalajmc
    #50
    mert nálunk egyszer egy döngető-kapitánylabda-kidobó-megmindenmásnéven (kis méretű gumilabdával!!!!!) agyrázkódással végződött. vagyunk páran olyan beteg állatok,hogy olyan erővel fejre dobjunk,hogy ez legyen a következménye^^
  • ColdFire
    #49
    azért nem fogtad fel hogy a papucsállatka 2 l
  • papucsálatka
    #48
    én 13 éves vagyok!:D
  • ScarY MAN
    #47
    kézilabda rlz xD ... am altsuliba mi is sokat nyomtuk :D ... sprottagozat szal nem volt egyszeru xD ... am partizannak híttuk :D
  • _Vegeta_
    #46
    Jáj hanyevesek vagytok? 10? :DD
  • Benny04
    #45
    NÁLUNK IS!
  • PíszLávJuniti
    #44
    nálunk is kidobónak hívták ..
  • Máté94
    #43
    Egy kis elmélet!

    Csinálunk egy nagy, téglalap alakú pályát (5-6 méter széleset és legalább 20 méter hosszút), azután elfelezzük: középen húzunk egy elválasztó vonalat. A pálya két végén, középen húzunk egy-egy egyméteres kört. A pálya két-két szélén, a felezővonaltól négy méterrel beljebb is húzunk két-két egyméteres kört. Vagyis minden csapatnak van három köre: egy a pálya végén, egy-egy pedig a szélén.

    Két csapatot alakítunk, létszámuk hét-hét fő legyen. A csapatok kapitányt választanak (vagy előbb megválasztjuk a két kapitányt, s ők választanak csapatot). Választunk egy bírót is, ha van elég játékos - ha nincs, akkor a kapitányok figyelik a mérkőzést.

    A kapitány egy-egy játékost a pálya szélén levő körökbe állít, egyet a felezővonalhoz küld, hármat pedig az ellenfél köreihez, maga beáll a hátul levő körbe. A másik kapitány ugyanígy rendezi el a csapatát.

    A bíró a két felezővonalnál álló játékos között feldobja a labdát. (Ha nincs bíró, akkor a labdát letesszük a felezővonalra, és a két játékos hátramegy a kapitánya köréig, s „három"-ra onnan futnak a labdáért; amelyik hamarább felkapja, a csapattársának dobja!)

    Amelyik játékos elkapja a labdát, a körben álló saját csapattársának dobja, az igyekszik a kapitánynak továbbítani, ha nem tudja - mert fedezik a kapitányt -, akkor vagy a másik körben állónak, vagy valamelyik futkosó saját csapattársának passzolja.

    A játék célja, hogy valamelyik körből a kapitánynak kell dobni a labdát! Ha az megfogta, egy jó pontot kap a csapat. (De csak ha a saját körben álló játékosától kapta, más labdájáért nem jár pont!)

    Vagyis a megszerzett labdát mindig előbb az egyik körben állónak kell passzolni, s csak az dobhat a kapitánynak! A körbe belépni nem szabad, kilépni is csak fél lábbal. A kint levő játékosok pedig csak három másodpercig futhatnak a labdával, s tovább kell adniuk.

    Aki tovább fut, vagy kilép, vagy belép a körbe, büntetődobást kap: az ellenfél egyik körben állójának kell tisztán odadobnia a labdát, aki igyekszik azt a kapitánynak továbbítani. (A kapitányt már lehet fedezni!)

    Ha a labda oldalt vagy hátul kimegy a pályáról, középkezdés van: középre tesszük a labdát, vagy feldobjuk. Középkezdésnél a vonal mellett csak egy-egy játékos tartózkodhat!

    Játszhatjuk időre, mondjuk, negyed óráig, vagy gólra, mondjuk, húszig. (Persze sokat lehet mozogni és cselezni! Pl. labdavivés közben pattintgathatunk, de csak háromszor, vagy a mozgó játékosok dobálnak egymásnak, s egy alkalmas pillanatban passzolják a körben állónak, vagy egy-egy kör, vagy a kapitány körül csoportosulnak, nem engedik labdához jutni stb.)
  • Z
    #42
    Azért igencsak jó játék volt ez, mikor még nem voltak elmeszesedve az ízületim, s képes voltam az tigrisbukfencre, meg egyéb gurulásokra linóleumon...ma valószínűleg 2-3 hét kórházi kezelés lenne a jutalmam.

    De amúgy nagyobb adrenalinlöketet ad, mint sok más dolog.
  • Máté94
    #41
    5kg-al:D
  • gyuri12
    #40
    az(nem a tököd)
  • gyuri12
    #39
    medicinlabda?
  • Yoda001
    #38
    ez nem a partizán? vagymi a tököm?
  • bazs1
    #37
    mi is:\-.-
  • Zsolcz
    #36
    szerintem meg az nevetséges hogy köcsög fovibuzi vagy, énis szeretem a focit de attol még mást is lehet jáccani
  • sweech
    #35
    lehet kosárlabdával is :D
  • V43 1105
    #34
    Most ezért topicot nyitni.. lol xD
  • Ars3nal
    #33
    hát sztem nevetséges gumilabdával dobálózni, foci rulz ennyi
  • gyuri12
    #32
    attól mert te kislányosan dobálóztál nem az:)
  • cucmalajmc
    #31
    mi döngetőnek -.-
  • Ars3nal
    #30
    mi ezt sima kidobónak hívtuk anno, de ha már játék akkor inkább focizok mint ez a kislányos dobálózás
  • Pigo
    #29
    SZVSZ Tűzharc