96
  • remark #56
    Lehet hogy _szamodra_ a Vista a megfelelo OS, de mi van az atlag juzerrel?

    Wal-Mart’s $200 PC - sold out ( 10,000 sold...running Linux Ubuntu )

    "Maybe a more relevant question is (...) whether Windows has outgrown the average user?"
    "...the [200$ PC] system does pretty much everything that your average PC users wants."
    "By installing Linux and OpenOffice, the total cost of the PC is kept as low as possible. While the price of hardware has fallen dramatically, the price of Windows hasn’t. This could be Microsoft’s Achilles’ Heel. This low price point will appeal to many."
  • blackeagle
    #55
    Szerencsére nem láttam még élőben és karácsonykor se fogom ,azért tartalmasabb karácsonyt akarok .
  • mousee
    #54
    Egy kérdés... Miért nem lehetne azt megoldani, hogy a drivereket ne tegye fel, csak hagyja a dvd-n? És ha kell, akkor vagy felmegy win update-re a driverekért, vagy bekéri a lemezt? Most ezért 2 gigát kidobni az ablakon... de izlések és pofonok...
  • eto demerzel
    #53
    hat azert a Mac OS sem tokeletes. az uj 10.5 pl. tele van hibaval. a 10.4.x hez kepes lassaban is megy. a G5-on sokkal tobb eroforast hasznal mint a regebbi G4-en, habar a G5-s 64 bit-s a G4-s mag 32. a 10.5 is 64 bit-n fut. tehat erdekes. kiprobaltam 1 intel core 2 duo-n tegnap vasaroltuk es adtak vele a 10.5 es a 10.4-t. hat visza tettem a 10.4-t.
  • rigidus
    #52
    Darth Sith, amiket felsoroltal ez mind egyeni eset. Itt nem egyetlen szamitogeprol, egyetlen felhasznalorol otthoni Game Land-en, hanem A-Z-ig osszessegeben tobb millio szamitogepen begyujtott tapasztalatokrol. Tomegmeretekben egeszen mas eredmenyek szuletnek am.
  • Darth Sith
    #51
    az eddigi legjobb! De 104 nap múlva érkezik a server 2008..
  • Mardel
    #50
    Tény hogy nem múködik nforce2vel rendesen, tény, hogy amit magának szed le drivert netről, az kékhalált okoz.
    Innetől kezdve rádbízom a fikázást, az hogy nem értesz hozzá, az meg a saját problémád. UFF
  • Darth Sith
    #49
    már nem azért, de ma, amikor egy 500GB-os Western Digital SATA2-es vinyó 5év garanciával megközelítőleg 23ezer forint, 10GB helyen sírtok?
  • Darth Sith
    #48
    "A teljesítmény és a kompatibilitás rengeteg gondot okozott a vállalati és magánfelhasználóknak egyaránt."
    Nekem nem adódtak ilyen problémáim, ami kell, minden fut rajta, sőt jópár program sokkal gyorsabban. pl Photoshop CS3 gyorsabb avagy játékoknál ugyanazon a gépen XP-hez képest Vista-n pl 10-20%-kal gyorsabban fut a supreme commander, amely azért már érezhető különbség.

    " negatív tapasztalatok visszafogták az érdeklődést. Erre jött még rá a fagyások, leállások, valamint a magasabb fogyasztás ténye"
    Fagyások? fél éve van fent a Vista és eddig még cask 1-2 alkalommal fagyott le, akkor is az én baromságom miatt, metr 64bites Vista-ra 32bites win2000/xpre írt progit telepítgettem és a Vista titlása ellenére felraktam. A rendszer stabilitása nálam speciál sokkal jobb mint az XP-nek, töredék annyiszor fagy le és beton stabil.

    Azt elismerem hogy voltak/és vannak a Vista-nak gyermek betegségei. De gondoljunk vissza az XP-re, amikor kijött 2001-ben. Akkori hardverekhez képest, szintén brutális hardver igénye volt és közel nem volt ennyire stabil és megbízható mint a vista most. Az XP is az SP1 de inkább az SP2 után lett megbízható oprendszer. A vista meg már naggyából most hozza ezt. Cégeknél megértem h várnak az első service pack-re, én is ezt tenném. De magán felhasználóknál szerintem gond nélkül elfutna, stabilan, fagyás mentesen.
  • Csaba42
    #47
    Hagyd, egyeseknek idáig terjed az eszük, mindent csak fikázni tudnak - mert ez a divat, ettől érzik magukat faxa csávónak, vagy t'om is én. Nekem spec. semmi bajom a Vista-val, a legjobb eddigi Windows.
  • Csaba42
    #46
    Khmmm. Azért elég merész az NF2-t összehasonlítai az AGP Slottal. Míg utóbbi folyamatosan fejlődött (sok-sok év), valamint a belevaló kártyák is, addig az NF2 csak jóhiszemmel mondva pár évig volt nagy szám. Amúgy meg a PCI még öregebb, mint az AGP, mégis van még jópár alaplapon.
  • MadBence
    #45
    "Vista-karácsonyt remél a Microsoft"
    A remény hal meg utoljára...
  • lck
    #44
    Áhhh.. április óta szinte minden hónapban az új ati driver megjelenésekor feldobtam egy Vistát /merráér/ de semmi, nekem a 2.kijelzőm nem TV hanem egy sima monitor. Ezt kiterjesztettre be tudom állítani, de a videók szinház módban nem jelennek meg rajta. Mintha be sem lenne állítva. ( Vagy kiszürkíti a beállítási lehetőséget.) Próbáltam ATI try Tools-szal is de semmi.
    Szóval nem tudom hogy egy ilyen alapvető dolog ami a korábbi rendszereken ment most miért nem lehet jó.
    Egyébként hogy jót is mondjak a Vistáról, Nekem a FEAR2 egy Giga rammal Vista alatt érezhetően jobban fut mint XP-n. ( Sztem a memeóriakezelése jobb. )
  • Mardel
    #43
    Nyogodj meg nem fogok soha vistat használni. Csak, hogy értsd ha minek vegyek egy olyan szoftvert ami egy fikarcnyit sem hajlik arra, hogy egy régebbi gépet támogasson. A pénztől meg nem én fogok elesni, mert nem veszek új hardvert a vistahoz.

    "Bár az lehet, hogy az NF2 kicsit öreg, de a Vista hardverkövetelményeinek az összes
    Thorougbred (-B) és Barton (Thorton) magos proci megfelelne. Akkor meg miért is ne lehetne
    támogatni? Lehet, hogy a jövő nem az NF2-é (sőt, biztos), de érdekes módon nagy piaca van még az
    AGP-s kártyáknak is, pedig azok még öregebbek. Akkor most azt se támogassa senki, és ne is adjanak
    ki újabbakat (bár a példa nem teljesen azonos, mert más a driver-támogatási rendszer a VGA-k terén;
    de a kérdést le lehet fordítani arra is, hogy ha esetleg ez is ilyen lenne, akkor mi lenne)?"
  • gasi
    #42
    Mindenhez kell driver, és nem lehet az összes szart a végtelenségig támogatni. Lentebb meg azért sírnak mert ennyi helyet foglal pedig jó része drivereket tartalmaz.

    Senki nem kérte hogy cseréld le az oprendszeredet, viszont ha megteszed akkor nézd meg hogy milyen hw-t támogat és ha a tiedet nem, akkor vagy ne fikázd, vagy vegyél kompatibilis hw-t. Mégegyszer : nem kötelező használni.
  • Mardel
    #41
    Támogassa úgy, hogy ne keljen hozzá driver.

    Viszont egy oprendszerért nem cserélem le egyik hardveremet sem. Én vagyok az oprendszerért, vagy ő értem?
  • rigidus
    #40
    A Vista kudarca mar a megjelenese elott evekkel josolhato volt. A ceg hozzaallasa, a kapkodas balra-jobbra, "ezt kiveszek azt beteszek, aaaa megsem..." mentalitasbol eleg nyilvanvalo volt a fejetlenseg. A szoftver meretei (hanyag tervezes), hattertevekenysegei, CPU es RAM igenye, vagy csupan az egesz jogi megitelese is csak tovabb erositette ezt.

    Legrosszabb esetben egy-ket even belul kialakulhat egy komolyabb nemzetkozi valsag is az IT piacon es az erre epult intezmenyeknel:
    1. XP supportja lejar.
    2. Vistara a gepigenye miatt a legtobb esetben hardvercsere nelkul nem migralhato. Ezek millios, milliardos kiadasok a "semmiert" (mert valojaban semmit nem kapnak erte, csak az eddig jol megszokott "termektamogatast")
    3. Konkurrens OS-ekre az atallashoz egyre szukosebb az ido (rendszertervezes+kivitelezes /* inkompatibilitasok lekuzdese/nemely ugyviteli szoftverek at- vagy ujrairasa*/, szemelyzet atkepzese, stb) Ja es igen, ez mind: penz, penz penz...

    Ha meghosszabbitjak az XP tamogatasat 2008 utan is:
    1. Az MS XP es Vista supportjaert ket felelos szemelyzetet kell fenntartani, kepezni, osszefogni.
    2. Az uj hardverek tamogatasat meg kell hosszabitani es ket OS-re fejleszteni, karbantartani. Ez ugye mindenkire vonatkozik aki hardvert ertekesit. Szamitogep gyartok mar most keresztulharapnak az MS torkat, hat ha majd meg megegyszerakkora szemelyzetet kell fenntartani.
    3. Cumi lesz multimedia szolgaltatokkal is mivel DRM csak a Vistaban van, tepni fogjak a fogukat (meg az MS-t) ha nem hullik a penz az eladasokbol (mar most is orjongnek, eleg ha az ember csak egy irhato cd-re rakacsint a kirakat elott).

    Szvsz, a legnagyobb vesztesek itt a fogyasztok lesznek. A Windows igazi arat majd csak ezutan fogjak megfizetni.
  • gasi
    #39
    Programokkal igen, de te egy régi drivert szeretnél felrakni ...
  • Mardel
    #38
    Nem azt mondom, hogy az XP stabil, mert nem az. Viszont a Vista közel sem olyan stabil, mint az XP. Remélem érted a különbséget.
  • Mardel
    #37
    Na igen, s az ilyenek miatt terjed, hogy a Vista egy utolsó, instabil rendszer, amit bottal sem szabad megpiszkálni... Rakj fel a stabil XP-dre egy Win98-as drivert, aztán szidd azt is:)

    Nem én, hanem az ms hangoztatja, hogy teljes mértékben együttműködik a korábbi oprendszerre írt programokkal.
    Nos ez ugy nézki, hogy kamu.
  • asysoft
    #36
    Na igen, s az ilyenek miatt terjed, hogy a Vista egy utolsó, instabil rendszer, amit bottal sem szabad megpiszkálni... Rakj fel a stabil XP-dre egy Win98-as drivert, aztán szidd azt is:)
  • haxy27
    #35
    ( De ha a színház mód működne azért szánnék néhány hetet a tesztelgetésre. )
    Müködik 9600 vga karin is. csak te lehet hogy hibás drivert raktál fel PL a 7.7 az jó de a 7.10 az nem jó hozzá. Ja és nem kell semmit álitni csak a TV észlelés támogatást kell be kapcsolni. Esetleg a második kijelzőt konfigolni mert előfordul, hogy a Catalyst nem csinálja meg autómatikussan.

    De azt hiszem az Aero az nem megy rajta, az csak az X1550 től van támogatva. De a Vistában lévő alapdriverel megy az is ott viszont nincs Catalyst. Én 1 hete cseréltem a konfigomat és előtte pont ilyen VGA karim volt és nem volt gondom vele vista alatsem.
  • Mardel
    #34
    Amúgy tapasztaltam. nforce2es lapom van, mert nem élek nagylábon anyagilag, hogy 1-2 évente konfigot cseréljek, de gondolom sokan így vannak ezzel.

    Vista fel (700 MBos berhelt verzió, csak a lényeg semmi fölösleg, amúgy a Vista Ultimate telepítője kb. 2,6 GB).

    Feltelpül teszem fel az nforce2 (xpre megjelent) drivert, persze úgy ahogy írják a fórumokon, hogy jobbklikk a telepítőn kiválasztani a Windows XP (SP2vel) kompatibilitási módot. Feltelepül, aztán restart, és ugyanúgy működik mintha nem kapcsoltam volna be akompatibilitást. Tehát újraindítás után nincs net és nincs lan, vagyis az én gépemen. Leszedem a drivert van net van hálózat viszont alaplapi dolgok nincsenek beállítva.
    Windowsos módszer eszközkezelő, keresse meg a neten, (itt már javítottak xphez képest mert itt meg is találja amit keres), sikeres telepítés. Restart majd vista bootkor kékhalál royal.sys-sel. Mondanom sem kell, hogy amíg nem szedte le és nem telepíttet saját maga a szükséges programot addig nem volt kékhalál.

    Szóval Vista-t így kéne reklámozni:

    Meguntuk, mostmár visszafelé fejlődünk.

    64KB ma már semmire sem elég, de jövőre 10GB sem!

    Megalkottuk a leginstabilabb oprendszert a világon, ha gondjuk akad vele, indítsák újra a rendszert, vagy telepítsék újra.
  • FoodLFG
    #33
    Hát azt nem mondtam, hogy minden problémával találkoztam ami felmerülhet. :P Azt sem mondtam, hogy sok problémával találkoztam, vagy kevéssel. Egyszerűen, ami volt azt meg tudtam oldani.
    Köztudott pl, hogy bizonyos hangkártyákkal problémák vannak vista alatt, de pl ez engem nem érint, ezért nem is elégedetlenkedek miatta. Mindennapi használat során nekem jobban bevált a vista, mint az xp. Ezért kedvelem.
  • Mardel
    #32
    Ehhez csak ennyit tudok hozzáfűzni.

    P.S.: Ms meg bekaphatja.
  • Skyline
    #31
    Dx 10-es gámák? Pl?:))))))
    Crysis xp alatt ugyanazt mutatja,kb a demo első napján megoldották hogy xp-n úgy nézzen ki mint vista alatt...
    Gears of war? Gyakorlatilag semmi különbség nincs a dx9,dx10 megjelenítés közt ebben a játékban...
    Még lehetne sorolni azt a pár elméletileg dx10-es játékot amik már megjelentek,de annyira nevetségesen minimális látványkülönbséget produkálnak perpillanat ezek a nagy DX10-es játékok hogy emiatt nemnagyon éri meg feltenni vistát...Majd talán ha nem 10-15 fps (vagy mégtöbb) veszteség lesz játékonként hanem maximum 1-2....
  • Ravkin
    #30
    először az sp1 et kellene kiadni nem ? A linuxról meg csak annyit majd akkor lesz jó ha felteszem.
  • lck
    #29
    A Vista fel és letelepítésen már rég túl vagyok :)
    ( De ha a színház mód működne azért szánnék néhány hetet a tesztelgetésre. )
  • fixpont
    #28
    Home userek, akik csak letorrentezik vagy jatszanak, biztosan megveszik, de hogy cegek miert allanak at Vistara, az nem tiszta elottem.
  • skinnyman
    #27
    Nemhiszem, hogy megoldható, de ha megoldható lenne, akkor is lenne egy tanácsom azért: Ne telepítsd fel a vistát. Tőlem felteheted, de miközben teszed vissza az xp-t, gondolj rá, hogy szóltunk.
  • nyalógép
    #26
    Nem igazán értem a Microsoft miért erőlteti ennyire a vistát.
    Ha XP licencet vesz a nép, az ugyanúgy nyereség neki.
  • lck
    #25
    "Olyan problémával még nem találkoztam, amit nem tudtam volna megoldani, pedig használom egy ideje."

    Kedves FoodLFG !

    Akkor légyszi adj tippet, hogy az ATI Radeon 9600XT kártyán hogy csalogathatom elő a szinház módot a 2. monitorra. Korábbi Wineken ( 2000, 2003, XP, XP-MCE ) kapásból megy. Ha ez nekem működne, esküszöm még ma este nekiállnék egy Vista telepítésnek.
  • Szefmester
    #24
    készüljön el a ReactOS és már váltok is rá :)
  • floatr
    #23
    Uhh, hát ez télleg elég komoly érv egy vállalat számára h a teljes gépparkját átállítsa. Láttam már pár új gépet, amiről a vistát letúrva xp-t raktak rá vissza, és nem mozgalmi okokból. Vszeg ezt kérné karácsonyra a mikorszoft, hogy céges berkekben megszeressék ezt a szerencsétlent.

    Ja, karira már lesz kde 4 is
  • DjDano
    #22
    A Vista 7.5 gigát telepít amiből több mint 2 giga driver...
  • Narxis
    #21
    Én ugyanezt tudom mondani mindkét oprendszerre, Vista mostmár jó, XP MÉG jó rendszer, abszolúte meg vagyok elégedve mindkettővel.Az zavar egy kicsit, hogy Vistanal nagyobb a játékok gépigénye, más nem nagyon.
  • DrFantastikus
    #20
    .....egyetlen okot nemtudok, amiert Vista valtsak.''

    > peldaul a DirectX 10-es gámák;
  • FoodLFG
    #19
    Én meg vagyok elégedve a vistával. Sokkal kényelmesebbé és gördülékenyebbé teszi a gép használatát. Mindent gyorsabban megtalálok gépen (ez nem reklám duma). Sokkal átgondoltabb, mint az xp. Olyan problémával még nem találkoztam, amit nem tudtam volna megoldani, pedig használom egy ideje..
    Még ha ingyen dobnának utánam egy xp-t, akkor sem telepíteném fel.
  • fixpont
    #18
    De nem is nagyon bizik benne, ahogy elnezem, mert ilyet olvasok, hogy mar 2010-11 korul jon az uj win. Az meg lenyegeben 3 ev csak. Meg olyat is, hogy a regen beharangozott ujitasokat mar ne is a Vistaba varjak, hanem majd a Windows 7-be. Aztan meg az XP tamogatasa is vagy 2012ig szol, en jol megvagyok az XP-vel azon is fejlesztek, vmwareben linux megy, ha kell (monodevelop miatt), XP is kap teljes .NET 3.0 tamogatast, egyetlen okot nemtudok, amiert Vista valtsak.
  • AranyKéz
    #17
    A Microsoft eléggé be fogja bukni a Vistát, már memeként terjed hogy milyen fos.