19
  • lapaleves
    #19
    és ha ez megvan, már csak azt kell kiszámolni, mennyi fa (száraz) tömege nő évente annyival, amennyi tonna az adott család éves kibocsájtása.

    utána már csak ásó meg facsemete, nomeg egy kisebb erdő kell hagyatékból.

    jól okoskodok?
  • lapaleves
    #18
    a következő kérdésre már próbáltam valami megnyugtató választ találni, mindeddig hiába. hátha itt a tanultabbak a kisujjukból kirázzák majd a valót:

    a fenti szájt adataiból 0,488 kg CO2 / MWh jön ki. ez elektronyos fogyasztás (+-10% legyen a veszteség a deróton, nem lényeg most).

    megpróbáltam közös nevezőre hozni a földgázzal:

    gáz: 34.210.000 J / m3 --> 9502,7 wattóra / m3 --> 9,5 kwh / m3

    emellett "nem hivatalos" forrásból úgy tudom, egy m3 gáznál 1,963 kg CO2 szabadul fel.

    teljesítményben 1 gázköbméternek megfelelő teljesítményű villany elhasználása során a fentiek szerint 5 kg CO2 jut a levegőbe. ez így elég durván hangzik, pedig 40% nem fosszilis erőmű is benne van. még ha a gázkazán veszteségét 30%-ként számolom is ki, akkor sem jön ki rendesen.

    miből adódhat ez a különbség? a villanyerőművek kibocsájtásának adatai szerintem jól, hasonlók köszöntek vissza a "nem hivatalos" forrásban is. akkor viszont a gáz CO2 / m3 adatok nem jók. tud valaki megbízható számokat?

    én, a közvélemény ezúton szeretnék adatokat használni. kérem segítsetek.

    btw remélem jól számoltam :-)
  • halgatyó
    #17
    Valami szöget ütött a fejembe: "hogyan használja fel ezeket az adatokat a közvélemény" ahhh!
    Vajon miféle közvélemény? A háttérből ("tulajdonosi kör") irányított sajtó? Vagy a sajtó által agymosott ökrök tömege? Vagy a háttérből igen célzatosan pénzelt ál-környezetvédő bandák? (van belőlük Magyarországon is jó combos csapat, képviselik is arrogánsan a BKV és a VEKE érdekeit)
  • PíszLávJuniti
    #16
    Azert a top10-es orszagok adjak a fold ipari termelesenek legnagyobb reszet..
  • dartois83
    #15
    Jó persze sokat eszik az a tank, de ne felejtsd el, hogy máshol is "üzemeltetik" a tankokat, pl. oroszoknál, és azért sztem egy T-72es sem eszik sokkal kevesebbet....
    Másrészt azért mennyiségileg is riasztóbb, hogy pl Kína vagy India mennyi benzint fog elégetni és a légkörbe engedni, ha ugyanazokat a trendeket követi, mint itthon a nép, hogy fedezet nélkül vesz kocsit, elárasztja vele a belvárost és dugóban pöfékel el évről évre több üzemanyagot, miközben venne - ha nem is olcsón - bérletet, és 2x gyorsabban tudna közlekedni...
  • samuzsolt
    #14
    amúgy meg sztem a mostani háború pár 10 évvel megrövidíti a földi életet:D
    amikor egy m1a1 abrams tank 400 litert fogyaszt százon, kerozinból, akkor ne várjunk sokat a környezetvédelemtől, és a szén-dioxid kibocsájtás visszaszorításától:(
    -irakban több száz ilyen harckocsi van, és nap mint nap szolgálatot teljesítenek, mi ez ha nem az igazi környezetszennyezés -
  • samuzsolt
    #13
    nem tudom, valaki figyelte-e: nálunk a jövőre nézve 13%-os vízenergia ellátást jósol vagy feltételez ez a kimutatás! az atom visszaszorul 24-25re! nahde, hol épül az a vízerőmű?:D elárasztják visegrádot?:D
  • dartois83
    #12
    Talán nem véletlen, hogy Izrael csak fosszilist használ, azért elég nagy rizikó lenne akkora terrorfenyegetettség mellett atomerőmű....
  • k9duli
    #11
    Én már beletörődtem hogy a Föld nevű bolygónak annyi lesz.És te?:)
  • Kornan
    #10
    Norvégia adatai elég jók: http://carma.org/region/detail/146

    Meg svájcé is:http://carma.org/region/detail/185

    Továbbá még franciaország,svédország és brazília is elég zöld ország.Atomerőmű %-ban a 7.-edikek vagyunk a világon.

    De pl izrael majdnem csak fosszilis tüzeleőanyagot használó erőművet üzemeltet.
  • marositech
    #9
    Atomot mindenkinek! Őőő azaz atomerőművet! :)
  • Caro
    #8
    Nagyon szép, de helytelen ez az összehasonlítás.
    A legtöbb CO2-t nem az erőművek állítja elő, hanem a közlekedés és a fűtés. Ha ezeket is figyelembe vennénk, máris sokkal több, mint pár tonna/fő-t kapnánk egy évre.
  • Mighty
    #7
    Magyarorszag: http://carma.org/region/detail/88

    1 fore kb 1.6 tonna jut, ha 10 millios a nepesseg.
  • Godefroy
    #6
    És épp ők akik betiltják elsőként a hagyomásos izzot!!!

    Mert az sok széndioxid kibocsátásért felelős (évi szintjük 0,4% ért)
  • AzUs
    #5
    azt a szégyen Mauni
  • neB
    #4
    Azért az ausztrálokon meglepődtem azt hittem fejlettebbek
  • szvini
    #3
    "Weboldaluk filozófiája, hogy olyan információkkal lássák el az embereket, amivel nem rendelkeznek, illetve azt szeretnék megfigyelni, hogyan használja fel ezeket az adatokat a közvélemény."

    Hát igen, szép, bár ezek után hogy tudom hogy a TOP Ausztrália, ugysme tudok én mint kétkezi paraszt munkás mit b.szni vele :). Ejnye bejnye. Küggyenek nekem egy üveg apalckozottat az elsőhelyezettől
  • WinT
    #2
    Gratulálok a dobogós versenyzőknek, csak így tovább!
  • mikloss
    #1
    Magyarországon mennyi az egy főre eső kibocsátás(tonnában)?