18
  • greg971
    #18
    Az IBM a szerverpiacot uralja ... nem értem miért keversz be torzított informácciókat . A szerverplatform más mint egy , a cikkben említett rendszerek .

    Az informácciókat fel kellene dolgoznod talán és nem csak a nyers számokkal vagdalkozni.
  • Gabe Dearborne
    #17
    Na bumm, és akkor mi van?
  • sathinel
    #16
    Jah és a főnökök akik pénzt adnak kb olyanok mint az átlag vásárlók. valahol hallod hogy intel sokkal jobb, és megveszik azt. Az intel kb úgy nyomul mint az MS . meglepő számodra hogy beeszik a fejesek azt a hülyeséget amit a nagytöbbség beeszik?

    Lehet nézelődni, és az árakat nézegetni, + alaplapot is számold bele mert az mindíg olcsóbb AMD-nél. Persze sok emberrel tali és elkezdi magyarázni hogy intel imért jobb, majd ha valami gondja van a géppel, vagy fejleszteni akar akkor meg felhívnak hogy mit érdemes venni, vagy hogy kell telepíteni stb. tesztek
  • KERI 15
    #15
    Üdv!
    Aki szerti az online stratégiai játékokat az reggeljen itt! nekem nagyon tetszik!!
    http://www.travian.hu/?uc=hux_27242
  • homeless
    #14
    Kifejtenéd, hogy miért gagyik?

    Amúgy max a belépő szintű szerverknél drágább a sun a hp-nál.
  • dez
    #13
    Az is kemény, hogy hiába van 65%-kal jelen Intel proci, teljesítmény szempontjából kisebbségben vannak...
  • roliika
    #12
    Gyártanak persze de a konkurenciánál (HP) drágábbak, és elég gagyik.
  • Darth Sith
    #11
    azért elég kemény h ezeknek a gépeknek több mint a 3/5-ödében Xeon muszikál, és az AMD meg az IBM vetekszik csak a maradék pár százalékért :)
  • homeless
    #10
    Gyártanak x86 alapú szervereket is. Meg most a szuperszámítógép piacra is vissza akarnak térni.
  • roliika
    #9
    Sun seholsincs. Jelenleg Ultra spark alapú szervereket gyártanak, csak 16 procival, és 128-256 giga rammal...bár ezeket persze össze lehet kapcsolni fiber chanelles kábelekkel.
  • roliika
    #8
    Lebegőpontos művelet/másodperc. Pl.: 1.213-0.325
  • sathinel
    #7
    FLOPS jelentése
  • PíszLávJuniti
    #6
    A sun régebben nem volt benne? :(
  • Aviak
    #5
    Valószínűleg bennem van a hiba, de én nemtom mi az a flop. Szóval van belőle neki sok. Remek.
  • Chriss745
    #4
    Hehe, én láttam már BlueGene-t élőben! Igaz nem L-eset, hanem kisebbet, de abban is 1024 db 2 magos proci muzsikált! Nem semmi hangja volt!
  • kvp
    #3
    Ezek alapjan a legjobbak: powerpc (ibm), intel x86 (xeon) es amd x86 (xt4)
    A dedikalt szuperszamitogep csipek sehol sincsennek. Viszont eleg erdekes, hogy egy it outsourcing-al fogalkozo ceg szuperszamitogepet vesz. Ezek szerint lassan mar a tudomanyos munkat is kiszervezik.
  • whitehawk
    #2
    És így oszlik meg az 500:
    426 linux (ez a processzorok 56%-a és a teljesítmény 70%-a)
    6 windows (itt ez kb 0,7%, 0,7%)
    30 unix
    2 bsd
    34 mixed
    2 macos
  • Mister
    #1
    az ára kéne :)