27
Vistával vettem, XP-t raknék fel, de csak Vista drivert találtam
  • otto8914
    #27
    Sziasztok! Először leírom milyen van, turion 1.9, 2G ram al. Nekem 1évig volt rajta Xp sp3 as, semmi gond nem volt vele, talán az is a legjobb rá.
    Most egy hónapot volt Vista sp1 es, nagyon király vele, minden nagyon hasít, talán még jobban mint az xp-n, firefox, msn, film, zene, mindent dobál be örült gyorsan, csak hát jobban melegszik vele, xp-n 1év alatt sose jártam úgy h kikapcsoljon mert túlmelegedett, pedig játszottam is rajta. Vistán akár az a canter kategóriás játékok is melegíthetik, és még egy negatívum, h amiben rajzolok program nem volt tökéletes.
    Így most win 7 van rajta, a vista is meg a win7 is olyan volt h csak a graf driver kellett, azt leszedtem vistára a fujitsu oldaláról és az jó win7 re meg vistára is. Ez a win7 7-8G integrálva van benne minden, mindent felismert wifitől kezdve a hangig, csak a grafot nem de az nem is gond. Jó a win7, gyors, nem melegszik, megfelelően működik a program amiben rajzolok, szóval nyilván ennél maradok, vagy vissza az xp sp3ast, de csak mert most sok programot kell keresni direkt win7 re.

    És a végére, keresni kell normális windowst, lehet az xp, vista, vagy win7, nekem van mind a 3 olyan verzióban h szinte mindent felismer és nyilván csak az xp esetében kell a graf driver mellé egy hang driver.
  • marsu
    #26
    Szevasztok!!!

    Nos aki xp-ét használ, anak szól a kérdés, stabil a rendszer????
  • fulldiak
    #25
    Helloka!Én is ezzel a problémával küzdök. Minden megvan, egyszerűen csak a videokártyát nem tudom telepíteni. Így csak 800x600-ban tudom nézni a gépen, zavaró... Ha valaki megoldotta kérem írjon! Köszi!
  • dady86
    #24
    Hali!
    van vki akinek sikerült ezzel a módszerrel és driver packkal egy normális xp-t összehozni? mert én már próbáltam felrakni xp-t amilo pa2510 notebookomra, elég sok drivert meg is találtam, de a videókártyánál mindig azt írta ki telepítés előtt, hogy nem található a következő hardver a rendszerben-> Ati xpress x1200! és nem találtam megoldást a problémára!
    Valakinek sikerült egy jól működő xp-t varázsolni erre a gépre?
    Előre is kösz a választ!
  • duracellmumus
    #23
    xp telepítés után:

    eszközkezelőben frissíteni kell az smbus driverét.
    Meg kell mutatni neki a driverpak SMBUS mappáját!
    Érdemes utána nyomni egy re-startot!

    Aztán a többi mappában lévő drivereket telepítsd (setup.exe-ék nyomogatása)szépen sorba...

    wifi-t érdemes bekapcsolni a telepítése alattt!(balra lent kis kapcsoló)

    A VGA mapát felejtsd el!!!, tölts le friss catalistot hozzá!
  • duracellmumus
    #22
    xp-s driverek 2510-hez
  • Ákibard
    #21
    Hello!

    Ma én is vettem egy ilyen gépet, igaz szűzen oprendszer nélkül, vagy XP-vel lehetett volna megvenni, mégis a Fujitsu oldalán csak Vista meghajtók vannak fent :( :( :(

    Igazából VRSDM kollégával szeretném felvenni a kapcsolatot, úgy látom Neki megvannak a meghajtók, ha esetleg még megvan, nagyon megköszönném, ha el tudná küldeni nekem!

    drabikadam kukac vasutbaratzrt.hu

    Előre is köszi!
  • gyíkarcú
    #20
    Igen, leszedtem már ezt drivert régebben, de nem így ahogy leírtad...most próbálom, így remélem jó lesz :) Köszi a segítséget
  • PLaci #19
    Pontosítva:

    http://ati.amd.com/support/driver.html -> "Windows XP Professional / Home" -> "Integrated / Motherboard" -> "Radeon Xpress X1200"...

    Az ablakon ahova dob klikk a "Individual driver download packages and Avivo™"-ra, ne a full csomagot töltsd le.

    A következőkre lesz szükséged:
    1.) "Display Driver" - VGA driver
    2.) "Catalyst Control Center (Hungarian)" - Nyelvet a legördülő menüben tudsz választani.
    a.) Előtte telepíteni kell a ".NET-keretrendszer 3.0"-t - Vagy "Windows Update" / "Microsoft Update"-en keresztül telepíthető, vagy le kell tölteni innen.
    3.) "South Bridge Driver" - SMBus vezérlő driver (néha a telepítőnek nem sikerül, de eszközkezelőből ha kikeresed a kitömörített .inf fájlt, akkor tudod telepíteni.)
    4.) "Complete Avivo™ Suite for X1000 series products" -> "Complete Avivo™ Package" - A "Radeon Xpress X1200" egy X700-asnak megfelelő X1000-es sorozató GPU-val van ellátva.
  • MaSzKa
    #18
    ez a topik zárható úgy gondolom
  • PLaci #17
    LOL.... http://ati.amd.com
  • gyíkarcú
    #16
    Na sikerült alkotnom, már csak XP driver kellele ATI Radeon Xpress 1200-hoz
  • akyyy
    #15
    hasznájl delphit. vista meg nem fos mindent normálisan be lehet állítani rajta, én már hozzászoktam:) igaz kb igy a feleannyit ér a gép mint valojában, de a célnak megfelel
  • gyíkarcú
    #14
    Egyetértek, ezért szeretnék visszatérni XP-re...csak ugye nem akar összejönni
  • gyíkarcú
    #13
    Nem azt mondtam, hogy DOS-al programozunk, hanem hogy nem nyitja meg őket... Amúgy Pascal, C++...
  • szurop
    #12
    A tesóm Asus laptopján se tudtam összehozni, hogy menjenek a driverek, mert ottt is ugyanez volt a helyzet, hogy gyárilag vista volta rajta, és a driverek csak vistara mennek fel. Kénytelen Vistát használni, pedig szerintem az egy undorító szar.
  • Borg
    #11
    Az meg milyen iskola ahol még mindig dos alapú programozás van? basic, pascal? lol... 2007, hungarisztán.
  • gyíkarcú
    #10
    Azt nagyon megköszönném :)
  • VRSDM
    #9
    van hozá driver... de azóta volt egy format-om ha hazahozza a nővérem a lapit akkor tudom áthúzni róla ha rajtavan még. addig sry. de VAN DRIVER.... (bár a gyártó oldalán énsem találtam)
  • gyíkarcú
    #8
    Az ok, fel is raktam az XP-t, de nem megyek vele semmire, ha nincs hozzá driver...csak Vistás
  • Yoda001
    #7
    win xp installácio, és a többi dolog ami kell
  • gyíkarcú
    #6
    És ez mi?

    Találtam valami ilyesmit
  • Fabio Capello
    #5
    felmész a fujitsu honlapjára és ott letöltöd az xp drivereket
  • gyíkarcú
    #4
    Jólvan... Xp driver akkor nem is létezik, vagy nem tudtok?
    Vista meg nem tetszik, programozást kezdem, és néhány alap DOS progit nem tud megnyitni
  • akyyy
    #3
    amilokhoz többnyire csak vista driverek vannak, szeresd meg. jó a vista.

    vagy vegyél jobb laptopot drágábér
  • Borg
    #2
    Vistával adták, vista driverekkel, de nem "stimmel"?
    Akkor vissza, hogy kenjék a hajukra. Nem értem minek görcsölsz xp-vel..
  • gyíkarcú
    #1
    Szevasztok!

    Pár hónapja vettem ezt a laptopot, Vistával adták, és a CD-n csak Vistával kompatibilis driverek vannak...Megpróbáltam felrakni a Vista drivereket, de persze nem stimmelnek... Keresgélek de eddig nem találtam XP-vel kompatibilis drivereket... Ebben kérném segítségeteket.