46
Vízummentesség?!
  • Tetsuo
    #46
    1et ertek.
  • atomboy
    #45
    Megint vizumra lehet szamitani...
  • simirizsa
    #44
    Grat :D
  • atomboy
    #43
    Kedden voltam a nagykovetsegnel, es elso probalkozasra megkaptam a vizumot, nem kerdeztek semmit...
  • Darkon
    #42
    A vizummentesseg egy dolog attol meg ugyanugy kell munkavallalasi engedely a vizum csak az orszagba valo belepeshez kell.
  • soulhunter
    #41
    nagy bünözés? ott a helyem!!! legalább nem tünnék ki a "nép" közül :)
  • Strami11
    #40
    Amugy ki akar innen elmenni a jenkikhez? Az egy akkora retek ország (veleményem szerint) Nagy a Bunozés, etc. Amugy Kanadába én is (bocs de most nem alt gr-ezek tovabb mert faraszto igy irni) szivesen kimennek, es ha meg Irorszagban lakok 3 evig akkor lesz allampolgarsagom es tudtommal ir allampolgarkent nem szuksegeltetik vizum ahhoz hogy Kanadaba menjek... Az USA-nal mar mas a helyzet.. oda kell, de hat minden vagyam hogy azt elkeruljem :D (es meg most mielott valaki irna jegyzem meg, hogy az USA es Kanada attol meg hogy egy kontinensen vannak es kullemre hasonloak.. egyaltalan nem ugyanaz.. tudom, meg nem voltam ott de mivel szeretem azt az orszagot olvasgatok rola, musorokat nezek vele kapcsolatban es hat elegge mas... de ez most nem ide tartozik :))
  • Strami11
    #39
    igen a vámos dolgot én is megakartam említeni... De ha már itt járunk emlékeztetlek, hogy amíg a vámon nem jutsz át addig nem vagy Kanadában, tehát nem volt Kanadában... Csak nagyon kozelrol látta... :)
  • ajem kisa
    #38
    *kisebbség;)
  • ajem kisa
    #37
    Meg a kissebség is...:S
  • timexxx
    #36
    ezzel én is :)
  • simirizsa
    #35
    Egyet értek
  • daxan
    #34
    USA-ban kellene eltörölni a vízummentességet...
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Hehe, nekem van még vagy 12mila adósságom, akkor engem le is lőnének már az ajtóban! :DDD

    Mind1, a bűnözőket úgyis átengedik, azok online kapnak vízumot... :DDD
  • Ronny
    #32
    kezdd rögtön ezzel és meg sem kell várnod a besztélgetés végét.
  • soulhunter
    #31
    a kanadai magyar nagykövetségen dolgoznak mittomén milyen ági rokonaim...

    nem kaptam vizumot, mer bár van kocsim, van lakásom, mellette 3 milla jelzálogkölcsön a hátralévő 8 évre...

    az nem is érdekelte őket,h mennyit keresek, megh sittysutty kiperkálom fizubol a havi törlesztést,nameg van 2 albérlőm, akiktől megint csak van bevétel... és ugye azért nemzetközi bankszámlárol történt eddig is az utalás a jelzálogos banknak (moneybookers), ergo nem véletlenül van efféle bankszámlám...

    a 3 milla miatt nem kaptam vizumot... pedig én csak 1 honapra akartam kimenni a rokonsághoz... hát ennyit a magyar nagykövetségi rokonságrol, meg a nagykövetségről eleve... nameg a vizumrol... na mind1, legalább a repjegy árát benyomom jelzálogba, igy fél évig nem kell majd utalnom nekik, ha nem akarok, mer annyira előre leszek :)
  • PíszLávJuniti
    #30
    Azért ne dramatizáljátok túl a vízumos dolgot.
    Kb. 10% ot dobnak vissza, akik abszolute alkalmatlanok..
  • timexxx
    #29
    ha a us army ba akarsz menni akkor kell zöld kártya is :)
  • I.C.ram
    #28
    Tesóm már kint él USA-ban kb 7 éve. De még nem állampolgár, csak kint diplomázott, és dolgozik(legálisan). Akkor mennyi az esély rá, hogy kiengednek hozzá látogatóba? Anyukám már volt kint nála, őt simán engedték, de félek, hogy engem nem engednek majd hosszabb időre, mert ugye fiatal vagyok, nem is nagyon köt ide semmi, blabla.
  • degenerator
    #27
    és ha azt mondanám a vízum-ebírálónak, hogy csatlakozni akarok a us-army-ba? nagyobb eséllyel adná meg?
  • Gabesz amd64
    #26
    nem is érdemes kimenni akkor
  • Prank
    #25
    90 napra nem kell vízum Új-Zélandba...
  • Gabesz amd64
    #24
    uj zeland? kizárt h az lenne
  • simirizsa
    #23
    De azt nem értem itt az etmikum <----moderálva holtig letagadják hogy ök magyo.on születek, kint meg magyarok vagyunk agyatok vízumot és mi szivunk miatuk
  • Ronny
    #22
    meg akarjátok dönteni az egy lapra jutó nyelvtani hibák számát?
  • atomboy
    #21
    Meg latta a CN Towert. :)
  • timexxx
    #20
    van benne vmi :D
  • qper
    #19
    badarságot ne reklámozz légyszi ilyen meggyőződéssel :(



    ha kanadában rokonok élnek, meghívólevél kell. ez alapján bírálják el h kimehetsz e pl. mert van hogy a meghívólevél sem elég a hatóságoknak és nem kapod meg a vízumot.

    ha kirepülsz kanadába azzal a meggyőződéssel hogy ott várnak a "vámnál" a rokonok (ahová oda sem mehetnek jegyzem meg), cask úgy vízum nélkül, lesz egy gyors visszautad. Végül is elmondhatod hogy jártál Kaandában. Kb. pár óra erejéig, és láttál egy szép repteret. De legalább szívtál kanadai levegőt :)
  • John Cena
    #18
    Úgy tudom macedóniába megszünt már mert úyg tudom 3 vagy 2 éve még az is vízumos volt 1el több:P
  • timexxx
    #17
    igy van! sajnos igy van ahogy le irtad.. nekem unokatesóm ment volna ki és neki azt irták hogy: Sajnáljuk de ön egy olyan országból érkezne ahova nem szivesen menne vissza és ezért nem kapott vizumot
  • ajem kisa
    #16
    Nemisolyanrég, nemkellett vizum, de a kedves cigók annyira özönlöttek kifele, hogy megelégelték (a lopást, és a...), és mostmár vizumköteles ország lett nekünk! Egy cimborám mesélte, hogy Torontoba magyarul volt kiirva egy boltba pl. hogy "ne lopj légyszives!", és volt olyan is, aki azthitte, hogy Magyarországon cigók élnek! Nagyszerü!
    És ennek a cimborámnak az anyja is kiment tavaly hozzá, de neki is vizum kellett, bekellett neki mutatnia, hogy mi van a nevén, van-e banki tartozása...stb., hogy vajon visszafog-e jönni még, vagy nem?
    Amerikai vizumkérésre egy másik cimborámnak a válasz az volt (üzlet, autok, lakás a nevén), hogy "nincs elég biztositék", azaz nembiztos, hogy visszajön!
    Remek!
  • Brolly28
    #15
    igen lehet h kell
    de nem kell hónapokat várni rá
  • John Cena
    #14
    ja és persze aszerint is hogy családdal mész ki vissaz repülő jegy me gvan e akkor gyereked van nincs vagy egyedül úyg tudom e szeritne si függ
  • timexxx
    #13
    lehet letelepedési engedélyt is kérni. ha meg eltörlik a vízumot simán fel szállsz a repülöre azt csá. csak utlevél kell
  • atomboy
    #12
    Azert ez nem ugy van. Rokonlatogatasra is kell vizum, onnan tudom, hogy jovo nyaron keszulok kimenni rokonaimhoz, pusztan latogatoban. Elotte nagybatyam ment tavalyelott a csaladjaval, es nekik is vizumot kellett szerezniuk...
  • Brolly28
    #11
    ezt nem tudom
    szentem van vmi korlát
    1ik rokon rengeteget lakott kint amcsiban olyan sokat h már megvan ott az állapolgária
    és azt mondta h 3 hónapig ott lehet lenni és utána felszólítanak h menny el ha nem mész akkor kiraknak
  • Dragooon #10
    ez egyébként hogy van?
    kimegyek, élek ott rokonoknál 3 hónapot, hazajövök, jövőhéten mehetek vissza egy újabb 3 hónapig, vagy azért van valamilyen "krolátozás"?
  • Brolly28
    #9
    felszálsz 1 repülőre
    kimész kanadába ott majd vár a rokonok a vámosoknak mondja h csak látogatóban vagy /max 3hónapig lehetsz így kint/ átengednek szevasz
  • Thanatos
    #8
    át lehet..., vizummal...
  • timexxx
    #7
    meg azért kanada az kanada, onnan még amcsiba is át lehet ugorni :P