3204
9788344801201527859.gif
  • Mike
    #1
    A topikot arra szánom, hogy mindenki megmutathassa milyen készletei vannak, mik azok amikett szeretne, mire vágyik, hátha anyu/apu (önmaga) megveszi. Miket épített régen és most, amit szívesen megmutatna a többieknek, illetve mi a véleménye a Lego-ról, kiskorában/most szereti/szerette, szerinte lesz-e a Legonak jövője, helye, vagy elsöpri a számtech játékok özöne.

    elsősorban a kézzelfogható, építhető műanyag kockákról legyen szó, és ne a különböző Lego játékszoftverekről, kivéve talán azokat amikkel szintén építeni lehet (pl. Lego creator)
  • gyuri12
    #2
    +fav, legónál csak a számítógép a jobb:D
  • trogerzsiger
    #3
    ááá nagyon sokat legoztam régeeen! perfekt játék!:D favtopik
  • Dave John
    #4
    Kiskoromban nagyon vágytam az óriás kalózhajóra,meg a lovagvárra:( De túl drága volt:)
  • Mike
    #5
    melyikre? a kalózhajó az a vitorlás volt, barna hajótesttel, piros-fehér csíkos vitorlával (viking stílus)
    a vár szürke volt vagy sárga?
  • Pistike 007
    #6
    Legóstopik? JELEN!
    +fav
  • Mike
    #7
    tegnap ezt láttam, nem is volt drága 12k



    58 cm hoszsú, és ami a pláne - ebben már két sorban ülnek

    anno volt repterem, repülővel, de abba talán 4 utas ha befért
  • trogerzsiger
    #8
    nekem egy zsír kis supersonic rcém van, megy mint a mérgezett egér :-)
    ghavernak is van, azt annyuit versenyeztünk
  • CéZé
    #9
    Van pár jó oldal ahol a készletek összeszerelési utmutatója és alkatrészlistája van.
  • Mike
    #10
    meg gondoltam meg kéne venni ezt, érdekességképpen, mert narancssárga kockám még soha nem volt
    a régi sárga kukásautót meg eladtam


  • bazs1
    #11
    régen szinte csak azzal játszottam, aztán jött a gép...
    én szerintem nem lesz nagy jövője már sajnos:\
    amúgy ezek az új dolgok már nem is állnak olyan sok elemből ha jól látom (mint pl: #7)
    ilyet akartam nagyon sokáig:

    (+fav)
  • F1re
    #12
    imadtam legozni geci jol kuldtem meg mindig legoznek :D geci jo cucc :D föleg az az ujj cucc amivel ien robotokat lehet epiteni egy ien sarga geci amibe barmit bele lehet kodolni
  • Shiwo
    #13
    LEGO emberkék... van pár nagyon LOL :D


    itt meg, ha nem rontottam el a linket, akkor nagyonsok régi lego összeszerelési tervrajzát meglehet találni...lehet mazsolázni, hogy kinek melyik volt meg :)
  • Rage47
    #14
    Jó topik!:D Imádtam a legózni, és leginkább magam szerettem kitalálni dolgokat. Pl. időgépet, űrhajókat, házakat meg stb stb :D
  • bazs1
    #15
    valószínű a Mindstorm-ra gondolsz
    sárga "geci"-nél van újabb is:
  • Vlala #16
    Végre valami értelmes topic.
    Ez az a játék, ami megúnhatatlan, pedig K egyszerű.
  • Mike
    #17
    jah, sajnos egyre kevesebb elemből csinálják

    régen a sárga vár (cc 80 akármennyi) rengeteg apró elemből állt, aztán jött a szürke, aminél a falak már panelekből voltak





    azzal együtt mennyit játszottunk ez utóbbival öcsémmel (a sárga nem volt meg) a tűzoltók gyilkos rohammal próbálták a várat bevenni (jó sok tűzoltónk volt) meg építettünk katapultokat, és a hajók piros tőkesúlyát dobáltuk :D
  • Shiwo
    #18
    a második link néha hülyül...esetleg próbálkozzatok a sima http://peeron.com -mal, és ott bal fönt "Instruction scans"
  • Pistike 007
    #19
    Nekem jelenleg van vagy négy köbméter legóm. Ha kedven szottyan leülök aztán ami a csövön kifér:D
  • SötétBarom
    #20
    Legjobb játék ami létezik.. Ifjúkoromban órákig elvoltam kb 10kg elemmel :) Amikor nézegettem a játékboltban melyik kéne, nem is az érdekelt mi az, hanem, hogy milyen elemekből áll :D

    Áhh
  • gyuri12
    #21
    akkor nem égő a legó?:D
    megyek legózni:D
  • Pistike 007
    #22
    A legót először ha jól tudom nem is játéknak csinálták hanem valami készségfejlesztő fantázia bizerebasznak...
  • Mike
    #23
    nem semmi
    valaki vette a fáradtságot és megirta a Lego kastélyok történeti összefoglalását (igaz még 96-ban)
  • bazs1
    #24
    "és a hajók piros tőkesúlyát dobáltuk" lál:D
  • Mike
    #25
    ha emlékeim nem csalnak, akkor először fajáték volt
    meg kell nézni a wikipédiában
  • akyyy
    #26
    vhogy én is igy voltam:D

    elég sok dolog volt, ami azt se tudom igazából mi, mindig összegyjtöttem a darabokat, és saját elkézepés szerint csinálmta repülőket, csuklós buszokat:D az volt a kedvencem:D

    meg volt ilyen akció asszem a pomberben vagymi az chipsz, amibe legok voltak egy időtájt... tesommeg kifogott egy olyan "selejt" tasakot, amibe töb volt a legó mint a chipsz:D
  • vegicsek
    #27
    Én örökölt LEGO-val építettem rengeteget, aztán persze papír már nem volt hozzá, szóval pár év múlva esett le, hogy abból vonatot lehet építeni.Aztán jött hozzá még pár vasárolt adag, szóval most van elég sok.
    Van egy Technic legóm is, abból egy frankó versenyautót lehet összerakni, de annak nincs meg a varázsa, olyan mint egy makett, csak egyféleképpen lehet összerakni
  • Shiwo
    #28
    amúgy ki milyen "legoépítő" progit tud ajánlani ? nekem annó volt vmi LEGOCAD nevü, de azt macerás volt kezelni..meg az RTB-ben építgettem, de ott nem volt minden féle anyagból..
  • Mike
    #29
    ohó csuklós buszt én is, sőt mai napig megvan a sokadik verzió, ami már tényleg alacsonypadlós
  • Mike
    #30
    képed van a buszokról?
  • gyuri12
    #31
    én a bátyámtól örökültem vagy 10-15 kiló legót,majd ahhoz még vásároltam/kaptam vagy 10-et,szal most nekem is rohadt sok van:)
    dobozok,meg papírok sajnos már nincsenek,de magamtól is elég jókat szoktam építeni:)
  • bazs1
    #32
    én motorcsónakot építettem, volt egy felhúzható motorom az egyik lego autóhoz és az hajtotta, elég jól úszott a vizen
  • Mike
    #33
    a Lego saját oldalán van a Lego Creator, kicsit szokni kell, de elég jól lehet vele építeni, sok elem elérhető, de sok sajnos még? nem
    ellenebn a kész művet beküldheted nekik, és még meg is rendelheted, megmondja mibe kerül :) azt hiszen talán forintban is (de ha nem euroban biztos)
  • DJ Skyline
    #34
    +fav!
    én arra a nagy fekete Lego Technic kocsira vágytam mindíg, ami több ezer darabból áll!
    erre:


    amúgy én leginkább LEGO City fan voltam, nem nagyon jöttek be a kalózhajók, várak, űrhajók meg hasonlók
  • DJ Skyline
    #35
    vagy lehet nem áll több ezer darabból, nem emlékszem már, rég volt! :)
  • cucmalajmc
    #36
    A LEGO az egyik legjobb Készség fejlesztő. kisgyerekeknél nagyon fejleszti a kéz ügyességet, fantáziát. +fav
  • lippet
    #37
    kiskoromban én is nagyon sokat legóztam:D
    készletem egy űrhajó volt de már darabokban a papírja:S
    de többnyire mezőgépeket építettem:D:D
  • mod
    #38
    Régen csakis a Lego Technic-et szerettem, volt pár autóm.
  • Lyan Kyj
    #39
    Kb két éve hagytam abba, sajna mára már nincs rá időm.

    Minden SYSTEM-et gyűjtöttem:)
    A Death Star II (10143) és a Limited Edition-ös Naboo Starfighter kivételével az összes (addig a pontig megjelent) SW-os SYSTEM lego megvolt:)

    De DSII-t mindenképp megszerzem még, addig nem nyugszom, már csak dísznek is.


    Nem csodálkozom amúgy, hogy veszteséges a LEGO, senki nem vesz ilyen árért a gyerekének kb 6-10 nagy elemből álló darabokat. Ahogy már mások is írták, régen, az apró darabkák kora volt a kánaán:)
  • F1re
    #40
    igy van :) woww nem tudtam bazze regen annyira áá :D amugy is szerettem epiteni meg mindne csak technic legot toltam 5 eves mar diferencia muvet meg oszkerek hajtast csinaltam :D aztan váltot meg mittom en szorakoztam minden szarral volt annyi legom :D de mar a padlason vannak pedig meg mindig legoznek telleg igy 16 evesen :D ha lenne olyna midstormom tuti legoznek mert van 2 dinamos lego motorom amit ugy ertek hogy sima motorkent is muxik meg dinamo kent is ha a 2ot osszekotod akkor lehet mozgatni 1mast :) meg 3 sima motorom meg minden szarom :D izevel hulyultem meg aaaaa pneumatikus szarokkal meg meg meg volt ien vonalkod leolvasos genyom :D az kb a midstorm elodje lehetett