23
Cakewalk SONAR Producer Edition
  • Seagull Atis
    #23
    Sziasztok!
    Most találtam rá erre a témára, pár gondolat a témához:
    SONAR 7 Producer Edition-t használok, zenekarom 3 lemezét is már Cakewalk-al csináltam.(www.bluetimers.eu) Maya44 MKII-es hangkártyám van, P4-es, 2,8-as géppel... Szerintem ez az egyik legjobb hangfelvevő szoftver a piacon.
    2 sztereo, vagy 4 mono csatit tud egyszerre felvenni, a P4-es gép simán bírja a plugineket is, persze módjával... Ha vkinek kérdése van írjatok mailt, szívesen segítek...
    Ha esetleg későn válaszolnék, bocsi, de most született kisfiam (1,5 hónapos)miatt nem sok időm van netezni:)
    [email protected]
  • loopyka
    #22
    Hello Ptbull90!

    Nekem az általad említett formában jól működik a rendszer. Bár a latencyvel kellett kicsit "játszanom".
    Ha még aktuális a dolog szívesen segítek a beállításokban.

  • Pitbull90
    #21
    Szevasztok.
    Cakewalk Sonar 7-es használható e Maya44es hangkártyával? Ha valaki tud megoldást erre az feltétlen írjon, mivel gondjaim akadtak a beállításával, néha működik néha nem, mostmár abszolut nem.
    Előre is kössz!
  • slylecz13
    #20
    Valaki foglalkozik ezzel a programmal?

    És még valaki hallott vagy rendelkezik a következő keverők valamelyikével?

    Alesis Multimix FW16
    Alesis Multimix FW12
    Alesis Multimix FW8
  • slylecz13
    #19
    Te akkor nagyrészt ismered ezt a programot?
    Ha lenne egy kis időd számomra, akkor feltennék egy pár kérdést ezzel a programmal kapcsolatban...

    Nagyon nagy segítség lenne...
  • BQ
    #18
    Üdv Mindebkinek ,Cakewolk Sonar 6 osom van ,de nem tisuzta menden vele.Ha valaki jártas benne és tudna helyszínen segíteni (nem kívánom ingyen) jelentkezzen
    BQ
  • Jazzbasser
    #17
    Igen a latencia az az idő ami a jel a bevitelétől a megszólalásáig eltelik.Tehát azt akarod mondani,hogy ez a keverő,az összes analóg bemenetét külön digitalizálja és valós időben egyszerre kettőnél döbb sávot is lehet vele rögzíteni???A Sonar hány bemenetet lát rajta? Na ennek hétfőn utánanézek és ha tényleg így van akkor egy ilyen keverő lesz a következő szerzeményem :-)
  • slylecz13
    #16
    Nem csak kettő vehető fel vele, bár a mellé kapott progival tényleg annyi, mert az le van butítva. Auditionnal és Sonarral tökéletesen rögzít, bár a Sonarban még vannak hiányosságaim, mert nem annyira értek hozzá. A latency érték alatt ugye azt a csúszást érted, amíg a gép fel nem dolgozza és ki nem jön a hangszórón?
    Szerintem egy nagyon komoly keverő megspékelve egy kis FireWire porttal...
  • Jazzbasser
    #15
    Ez egy elég jó cucc,beépített firewire interfésze van,bár a leírásával ellentétben én úgy tudom,hogy csak két audió sávot lehet egyszerre rögzíteni vele.(bocs ha tévedek)Kell hogy legyen hozzá ASIO driver és azt írják hogy Cubase LE is van a CD-jén,bár szerintem a Sonar sokoldalúbban használható.A latenciájáról nem tudok semmi konkrétat,de ASIO alatt nem lehet vészes.Amire neked kéne arra mindenképpen megfelel.
  • MuchACHO79
    #14
    Hát igen.. Majd megkérdezem a zajba a fazekastól mit mond arról a 10 rongy alattiról, aztán hátha. Többet most nem engedhetek meg magamnak :( Azért kösz..
  • slylecz13
    #13
    Én, amit használok: http://www.zaj.hu/page2/termek.php?id=2303

    Ehhez kell nekem vagy ez a program vagy az Audition.

    Valószínű, hogy különböző ülések felvételére, néha zenekar felvételére.

    Majd lesz kérdésem ezzel kapcsolatban, de még összeszedem őket ne csak egyet kettőt tegyek fel....
  • Jazzbasser
    #12
    Mem mennek a linkek :-(((
    Ki kell másolni...
  • Jazzbasser
    #11
    Nézegesd meg ezeket a linkeket...

    http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?PHPSESSID=e22c0b3bbfd5ac4f3d3a1a66070554bd&tpl=subcat&subcat=199

    http://www.prolinemusic.hu/emu/0404.htm

    A SB Audigy inkább multimédiás cucc,bár eszi az ASIO-t is...
    SB Live 5.1 is megy ASIO 4All-al kb 18ms latenciával :-)))
  • MuchACHO79
    #10
    kösz!

    Ja, volt egy Audigy 2NX USB2.0 hangmodulom, de tönkrement. Nagyon szépen rögzitett...
  • Jazzbasser
    #9
    Többsávos felvételre a SONAR az egyik legjobb progi.(szerintem)
    Alaplapi hangkártyával valószínüleg nem lesz használható.Csak ASIO kompatibilis kártyával lehet késés nélkül használni.Esetleg próbáld meg az ASIO 4all-t telepíteni az integrált kártyához,hátha műxik vele.A legjobb megoldás persze egy korszerű "zenei" hangkártya lenne,
    pl:E-MU 0404,M-Audio stb.De ha olcsón akarsz jót és egyszerűt,ajánlom a Behringer FCA-202 firewire interfészt.Nekem nagyon bevállt.Az Audacity program nem való ilyesmire :-)
  • MuchACHO79
    #8
    Tehát alaplapra integrált hangkártyával meg se próbáljam használni?

    Nyitottam egy topicot audacity néven. Vendéglátó zenekaros témában szeretnék sávonként felvenni, megy is csak késik.(részletek az audacity topicban) És nincs benne pl olyan funkció mint az ex hangkártyám wavestudio nevű programjába, hogy pl az éneknél egy mikrofonba elhangzó "P" betüt kicsit tompitani lehessen. Ezen kivül sokszor eq is kéne, mert nem igazán sikerült jó sokáig normálisan belőni a rendszert, általában azt csináltam, hogy a windows média lejátszóban a vizualizációt a "tengeri párára" állitottam, igy láttam hozzávetőlegesen hogy melyik hangmagasságnál kell az eq-n módositani. Szükségem lenne valami nem túl bonyolult szoftverre amivel ezt az igényem megbizhatóan, magabiztosan teljesiteni tudjam.
  • Jazzbasser
    #7
    Auditionnal még nem dolgoztam,így nem tudom ahoz hasonlítani.
    Én a SONAR 4 PE-használom a zenekari demófelvételeink készítésére.Ez 8-14 audio sáv rögzítését,keverését,sávonkénti efektezését jelenti.A felvett sávokat ,keverés,efektezés után egy sztereó waw sávba szoktam renderelni majd cd-re írni,vagy mp3-ba konvertálni.Sokmindent lehet vele csinálni.Ha konkrétan leírnád hogy mire akarod használni,akkor biztosan tudok segíteni.Egyébként álltalában egy tök egyszerű interfésszel használom (Behringer FCA-202)96 kHz 24 bit -en.A soksávos munkához erős hardvert igényel a program.
  • slylecz13
    #6
    Na végre, hogy valaki hallott már róla!!!!!

    Pl.:
    - Ez a progra tud olyat csinálni, hogy az élőben felvett (több csatornát egyszerre) le tudja tömöríteni? Pl.: mp3, mp4 stb.

    - ez jobb, mint az Audition vagy nem?

    - miket lehet még vele csinálni?

  • Jazzbasser
    #5
    Én ismerem.Mit szeretnél tudni róla?
  • slylecz13
    #4
    Ezt még mindig nem ismeri senki?
  • slylecz13
    #3
    Ezek szerint senki sem ismeri ezt a programot!!!

    Sajnálom...
  • slylecz13
    #2
    Senki sem hallot még erről?

    Kb. az Audition-hoz tudnám hasonlítani...
  • slylecz13
    #1
    Sziasztok!
    Gondoltam nyitok egy topikot e programnak, mert lenne néhány dolog, amit szeretnék megtudni!

    Remélem sokan találkoztak már ezzel a keverő progival...