20
  • AgentKis
    #20
    Na nekem az árral van a bajom... Bár nem is azzal, mert az szerintem úgy 5 milla körül megáll (abban már a pályaszenzorcsere is benne lehet vastagon). Hanem azzal, hogy ebből hogy a bajban lesz 43milla. Ennyi elmenne a versenytárgyalásra, engedélyeztetésre, nomeg gondolom jó vastagon kenőpénzre is jut belőle ide-oda, meg köszbezerzési díjra, meg az egész szégyenletes és szánalmas magyar bürokrácia rohadékjainak eltartásásra....

    Viszont ha meg azt nézem, hogy ez kb. 10méter(!!!) autópálya ára akkor nem is tűnik olyan drágának.
    Mondjuk azt sem nagyon értem, mert ennyi pénzből az itt árult legdrágább betonból is egy 40x50 méteres területet bő 1 méter vastagon lehetne lebetonozni. Az olcsóbbakból több mint dupla ennyit! Gondolom a mellette levő vízelvezető árkot ássák kurvadrágán, meg a szalagkorlát is iszonyatossan sokba kerülhet ebben a kib@szott országban.
  • elmebáj
    #19
    Általában ez az az információ, ami nem kap visszajelzést....
  • elmebáj
    #18
    Látom, a MÁV szabványok nagy része előkerült. Már csak az a kérdés, miért nem magyar cég oldotta meg a problémát...Lehet, hogy nem is tudott róla?...Ennyiért sokan elgondolkodnának...És szabványoknak megfelelő megoldásokat készítenének...
    Ha kíváncsi lenne rá valaki....
  • chuky123
    #17
    "tárolja a forgalmi, baleseti adatokat is" ???
    Ennek mi értelme van? Lassaban fog menni a vonat, vagy mi?
    Biztos történnek balesetek az adott vasuti átjáróba (5 évente 1 szer kb)
    Talán statisztikai számitást végez az adott időszakrol?
    Baromság
  • Zoleeca
    #16
    Hát ez jó volt :) Jót röhögtem
  • Thomas Von
    #15
    DEhogy nem esne le az ujjáról, mert amit összelopott tőlem meg tőled azt aranyba fektette, afrikában nem tudnak ennyi aranyat bányászni egy évben, mint ami egy cigány vajdán található.Amúgy a cigányok soha nem fognak dolgozni, 100, ból fél amelyik akar is, és amelyik akar annak mindig van melója.No de témához.Szerintem ebben a sorompóban is valaki nagyot fog akasztani, meg akaszt is:)Zuschlag Jani 2.
  • Komolytalan
    #14
    Nem házra, hanem gázra gondoltál ugye? Természetesen a fűtéshez.
    Egyébként lóf.szt a romáknak, nem házat (vagy gázt). 43MFt-ból egy kisvállalkozó 8-10 munkahelyet tudott volna teremteni, amiből 1ik lehetett volna a bakter aki emelgeti a sorompót (meg közben szotyit és egyéb frissítőket árul a várakozó autósoknak, hogy legyen bevétele). Az meg hogy a 8-10 munkahelyen roma dolgozik vagy sem az k.rvára mind1, úgyis az a lényeg hogy ne kelljen neki segélyt fizetni, hanem tartsa el magát. Rohadt sok értelme van az automatizálásnak ebben az országban, mikor a munkaképes lakosság fele nem dolgozik. Jó, ebből 25% roma, de nekik se esne le a karikagyűrű az ujjukról ha megfognák a lapát végét.
  • Gerygrey
    #13
    Átadták az első magyarországi elektronikus fénysorompót

    Miért, az eddigiek mivel működtek? Faszénnel?
  • halgatyó
    #12
    Látom, Te valamennyire beástad magad a témába.
    Hadd kérdezzem meg: azt nem lehet megcsinálni, hogy a mozdonyon elhelyezett jeladó hatására zárjon a sorompó? A jeladó közvetítené a vonat körülbelüli sebességét (pl. sebességtartományokra osztva), és a mozdonyvezető is tudná befolyásolni (hogy pl. az állomás felé közeledő vonat, amelyik meg fog állni az állomáson, az NE állítsa pirosra az állomáson TÚLI sorompót, csak akkor, amikor a vonat elindul.

    Biztosan eszébe jutott ez már valakinek, valahol a világon.
  • halgatyó
    #11
    Nem az a baj, hogy sorompó van. Az a baj, hogy INDOKOLATLANUL hosszú ideig tartják zárva. Az általam leírt helyzet csak egy példa, de azok közül a legbosszantóbb.

    Nem azt írtam, hogy egy beláthatatlan kanyarban levő kereszteződésben menjünk át a piros jelzés mellett. Vagy Te ezt olvastad tőlem?

    Azt szeretném elérni, hogy a közlekedésszervezők legalább annyira legyenek felelősek a hibás döntésekért, mint az autósok! Ha egy közlekedésszervező indokolatlan korlátozással ERODÁLJA az autóval közlekedők SZABÁLYKÖVETŐ HAJLAMÁT (manapság ez a mindennapos gyakorlat, sajnos), akkor azért legyen felelősségre vonható!

    Ezt írtam, nem mást. Ne "olvass" ki olyasmit, amit nem írtam.
  • Szemi90
    #10
    "teljesen automatizált fény- és félsorompót, amely közvetíti és tárolja a forgalmi, baleseti adatokat is."

    Jelentés a 234 sz. vasúti átjáróból:
    Időszak: 2007.11.15 00:00:00 - 2007.11.16 00:00:00
    Vasúti forgalom: 33 db vonat,
    Közúti forgalom: 589 db gépjármű,
    Baleseti adat: 3 személygépkocsi, 2 kerékpáros, 1 gyalogos.
  • mad mind
    #9
    A másik lehetőség, alul-felüljárók építése vasúti kereszteződéseknél, ahol a forgalom nagysága indokolja. Nincs várakozás, nincs torlódás.
    Tudom pénz sincs.
  • kvp
    #8
    "ugye ez csak vicc?"

    Alapvetoen a sorompohoz ket dolog kell, maga a mechanika es az azt vezerlo aramkor. Ez eddig egy sima vonaterzekelo rendszer volt, ami a terkozbiztosito rendszerhez volt kotve. Tehat ha vonat volt +-N kilometeren belul akkor lezart. Ezt a tavolsagot a vasuti jelzok tavolsaga hatarozta meg. Ezert ha vonat volt a biztositasi szakasz ketszeresen belul (tobbnyire a maximalis fektav ketszerese) akkor lezart es csak akkor nyitott ki, ha a mozdony mar a leghosszabb lehetseges vonat hosszanal is messzebb volt. A nyilt palyan a helyzeten ugy lehet javitani, hogy rovidebbre vesszuk a szakaszok hosszat, igy akar a felere is lehet csokkenteni a vonat megerkezese es a lecsukodas kozotti varakozasi idot. Allomasok eseten pedig a kijarati jelzohoz lehet kotni a sorompot, tehat ha a vonat pirosat kap addig amig a fel es leszallas tortenik, akkor addig a sorompo nyitva marad. A forgalmista persze tobbnyire lusta kapcsolgatni a jelzoket, ha nincs szembol jovo vonat.

    A cikkben levo rendszer igazabol csak egy monitoring alrendszer, amit pl. egy siemens ipari modemmel lehet megvalositani. Ez arban kb. 20eFt+afa, es csak be kell kotni a vezerelt rendszerbe es szoftvert tolteni a mikrovezerlojebe (meg kell bele egy sim kartya is). Azt a cikk elfelejtette kozolni, hogy az ar nagy valoszinuseggel nem csak a sorompo kiepiteset hanem a tejles biztositorendszer cserejet is jelentette a ket allomas kozott (a gyarto ceg ugyanis elsosorban ezzel foglalkozik). Az elektronika ebbol jo esetben is csak max. 100eFt volt.
  • peetking
    #7
    mikor elolvastam a címet RRS ben gyosan megnéztem h biztos 2007-et írunk-e, mert ez az "elektronikus fénysorompó " eléggé viccesen hangzik... a digitális fény sorompó értelmesebb cím lenne.

    romáknak nem házra kell pénzt adni hanem, arra h tanulhasson. ennyiből egy fél telepnyiből lehetett volna csinálni varrónőt, ácsot, kőművest stb. ha meg nem akar tanul így járt.
  • tunyo902
    #6
    Ennyi pénzből futtotta volna két roma családna házra
  • atomkrumpli
    #5
    "üzembe állított berendezés értéke közel 43 millió forint"

    ugye ez csak vicc ?
  • WiZZaRD
    #4
    És ezt te komolyan is gondolod?! Na pont ezért van sorompó látod... Fájdalmas...
  • M0RN1NGST4R
    #3
    majd ezt a jó kis szerkezetet is nemsokára lenyúlják a mozdonyfehér emberkék...
  • Mr Gumby
    #2
    "A vasúti átjáróban bekövetkezett balesetek igazi oka a feleslegesen sokáig zárva tartó sorompó"
    Továbbfűzve a gondolatot, szerintem a balesetek igazi oka a vonat! Elképesztően figyelmetlen szerkezet. B@szik megállni, ha valaki elé hajt/lép. LE AZ ÖSSZES VONATTAL!

  • halgatyó
    #1
    Az nem derül ki, hogy mit tud ez az új fénysorompó. Tárolni az adatokat? Milyen adatokat? Minek? Ez úgy hülyeség, ahogy van.

    ARRA LENNE VÉGRE SZÜKSÉG, HOGY AZ ÖSSZES KIB@SZOTT SOROMPÓ CSAK A SZÜKSÉGES MINIMÁLIS IDEIG LEGYEN ZÁRVA!!!!
    A vasúti átjáróban bekövetkezett balesetek igazi oka a feleslegesen sokáig zárva tartó sorompó. Nem kellene az autósokat hülyének nézni! A vak is észreveszi, ha egy sorompó 10 perccel hamarabb zár le mint kellene és 1-2 perccel a vonat elhaladása után nyílik csak ki újra.

    Külön istencsapás a vasútállomások melletti átjárók rendszere. Amelyik akkor zár (pirosodik) amikor a vonat közeledik az állomáshoz, a másik irányból. Aztán a vonat megáll az állomáson, a sorompó még mindig zárva. Az utasok fel- és leszállnak, a mozdonyvezető elmegy kávézni, stb.. a sorompó még mindig zárva. Aztán a forgalmista vakarózdik (néhány százszor) a sorompó még mindig zárva. Aztán nagy kegyesen elindul a vonat. MINT A CSIGA. Lassan gyorsulni kezd, majd elhalad az összetorlódott autósor előtt. Lassan eltűnik a távolban. A sorompó még mindig zárva.

    Aztán végre kinyit.

    Az igazság istene adjon kínhalált annak az emberi mivoltából kivetkőzött tömeggyilkosnak, aki ezt a rendszert kitalálta/engedélyezte/jónak tartja/védi/rendőröket rendel ki hogy ott büntessék, aki nem várja meg a kar felemelkedése UTÁN a lámpa fehéredést is, stb...

    Jó lenne végre leszámolni azzal az ostoba és sok halálesetet okozó szemlélette, hogy a több korlátozás = nagyobb biztonság!
    Fel kellene végre fogniuk a törvényhozóknak, hogy a balesetek fő oka az autósok drasztikusan lecsökkent szabálytisztelete, ami pedig szintén oka valaminek... na minek?
    Olyan szabályokat kellene hozni, amelyek méltóak a tiszteletre és a betartásra, akkor be fogják tartani önként az emberek. A jelenlegi szabályrendszer pont az ellenkezője.