21
  • haxoror
    #21
    Az adminisztrátorokat kell megrendszabályozni és megint minden oké lesz, a klikkesedés meg a sógor-komaság ami hazavágja a rendszert.
  • rigidus
    #20
    > Emellett komoly feszültséget okozott, hogy sok adminisztrátor számos, az olvasók szerint jó anyagot törölt ki arra hivatkozva, hogy a szövegek nem megfelelő minőségűek.

    Fokent az olyan cikkeknel volt "nem megfelelo" a nyelvezet amelyek politikai partokat vagy mammutvallalatokat erintenek.
  • Zoleeca
    #19
    Nem szerintem ezt nem lehet érteni...
    Kár hogy itt nincs szerkesztés gomb...
  • Mice
    #18
    mit nem értessz ezen? van 1000 szerző akik néha 8000en vannak:)
    tudod, estére klónozzák magukat, reggelre meg megint csak 1000 hogy a statisztikában ne tűnjön fel

    amúgy meg tök béna vagy. mi az hogy ezer emberből nem tudsz 8000et újra kiszámolni. :)
  • gkalcso
    #17
    Nem arról van szó, hogy nincs új cikk meg felhasználó, hanem arról, hogy megállt a növekedése.

    Amúgy amikor elkezd telítődni, akkor már nem fog a felhasználó regisztrálni és oldalakat csinálni, egyszerűen csak olvassa az oldalt. Tudom vannak nem elavuló területek, de szerintem az anyagok jórészéhez a szerkesztés után már nem kell hozzányúlni.
  • ferceg
    #16
    "A Wikipedia német honlapja márciusban kereken 1000 szerzővel büszkélkedhetett, akik havonta egyenként több mint 100 új anyaggal egészítették ki a meglévő gyűjteményt. Ezek között 8000 olyan szerző is volt, akik havonta több mint 5 írást adtak le."
    Ezt most csak en nem ertem ?
  • sh4d0w808
    #15
    Érdekes, hogy a magyar wiki-n szóról szóra ugyanez a folyamat játszódik le. Van egy klikk, amelyik kiváltságosnak érzi magát és midnenkit kizárnak/kitiltanak, akik nem értenek velük egyet.
  • szokesfan
    #14
    Személy szerint én is egyre többet használom. Lehet nálunk felfelé megy ott meg fordítva ... ?
  • Darth Sith
    #13
    "kevés az új felhasználó, csökken a látogatottság"
    pedig manapság egyre több ismerősöm, többet használja mint eddig valaha. Naponta nőnek százasával/ezresével a cikkek száma. Tuti valamit elnéztek.
  • BCS pixel
    #12
    Nagyon sokan nem ismerik még a wikipédiát. Egyre több a termékeny szerző, egyre több a tartalom, egyre több a fordító is. Összességében biztosan növekedni fog a látogatottsága.
  • Csaba42
    #11
    Ott van egy pár "Szerkesztés" nevű link!
  • NEXUS6
    #10
    Őööö.... rossznyelvek szerin 1 dolog van a mi 100%-ig biztos.;)

    Szerintem az a lüke, aki a Wikit igazi szakirodalmi forrásnak tekínti, vagy akarja tekínteni. Fontos az igényesség, de egy cigányputriban nem vagyok kiakadva, ha nem ehetek a földröl!
  • oneman
    #9
    még jó hogy a természettudományos szekciónál (leszámítva a nyitott kérdéseket, és extrém elméleteke) viszonylag hasznos cikkek vannak.
  • Molnibalage
    #8
    Hogyan kell? Ja és idő és idő és idő...
  • HabibX
    #7
    Hát kicsit igaza van mindenkinek, végülis a Wiki nem 1 blog vagy 1 fórum, ahol "70-80%-ban biztosvagyok benne" dolgokat irjanak be. 1 online -lexikon- ennek megfeleően
    olyan dolgok szerepelhetnek benne amik igazak, valósak, mint afféle lexikon ,ami előveszem akkor ami benne van az ugy is van. másik oldala dolognak hogy genetikai, hadi, űr, speciális dolgoknál van a gáz amit a tudósok se tudnak 100%-ig biztosan, nemhogy az adminok. Éshát törölnek amit ugygondolnak sajnos vagy nem. :)
  • NKing
    #6
    T0nk: Talán az a pár "kiváltságos", akik saját játszóterüknek használják a wikipédiát, és mindenkit lehurrognak, aki szembeszáll az ő elveikkel. Főleg a történelmi/politikai/kultúrális/vallási lapokon figyelhető ez meg. Ha valamit máshogy tudsz, és véletlenül igaz is, akkor is kitiltanak... Nevetséges az egész.
  • T0nk
    #5
    És mi akadályoz meg abban, hogy kijavítsd a bődületes hülyeségeket?
  • Molnibalage
    #4
    Sajnos egyre több a hiba a wikin, bár én szinte csak haditechnikát keresek rajta. Időnként egyenesen bődületes hülyeségek vannak leírva.
  • NEXUS6
    #3
    A tudás nem a leírt szavak igazságtartalmán alapul, hanem azon, hogy az adott összefüggésben az adott szavak, milyen más kifejezésekhez, dolgokhoz kapcsolódnak. A kapcsolat a lényeg, amit egy egy témában a Wiki azért megjelenít. A kapcsolat minőségén meg vitatkozzanak az akadémikusok.

    Valamit nem megjeleníteni rosszabb mint "rosszul", másképp megjeleníteni.
    Ha a minőségmániások, azok akik a delete gombra izgulnak kerülnek túlsúlyba, akkor tényleg válságba kerül a Wiki.
    Máskérdés, hogy a minőség mániások szerint talán mindíg is abban volt.
  • lee56
    #2
    És ezt nevezik válságnak?
  • kernerster
    #1
    a wiki soha nem lesz válságban, amíg olyan hibaszázalékkal dolgozik mint az EB addig nem.klikk