40
-
conjurer #40 Szerintem nem a sebességgel van a baj, hanem a hálózat minőségével. Felénk csak az inviteles internet elérhető & napi 3 DC minimum előfordul. Szolgáltató pedig nem tesz semmit, nagy ívben szarik rá, hogy kis településünkön milyen az internet, mivel nincs konkurencia. -
bir00oo #39 KERESS ÚGY MINT A SZÜLEID!
Sziasztok! én egy egyetemista vagyok és az interneten akadtam rá egy olyan weblapra ami hasznos tanácsokat ad egyetemistáknak és olyanoknak akik ki szeretnék egésziteni fizetésüket. ajánlom mindenkinek nekem nagyon sokat jelentett.
http://elsomillio.smsbase.hu
http://elsomillio.smsbase.hu -
chuky123 #38 "Belepumpált az állam sokmilliót a szélessáv fejlesztésébe."
Jaj ne hogy má' megsajnáljuk szegény állam bácsit.
Mert a két szép szemünket "fejleszt" bár mit is -
redmedve #37 De emberek között van digitális szakadék, nem vezető és nem vezető nemzetek között. Köztem és az épp mellettem ülő között is van, mivel neki nincs internetelérése otthon.
Egy magyar politikus ezt biztos nem így fogalmazta volna meg, ebben a csajban valahogy benne van az, hogy ő nyugati, és a keletiek le vannak maradva. A fogalmazásban a "vezető nemzetek és a többiek" kifejezésben érzékelek valami felsőbbrendűség-érzést :) De lehet hogy csak haluzok, nem tudom. -
Praetor #36 jó ki fejtegetés -
Hellion #35 Te csak a Magad nevében nyaljál neki! Ha, már nyalni akarsz! -
kicsizoz #34 Köszönöm ismét, hogy rendszerezed (rendezed) gondolatainkat :)
Sokszor korrektebbnek tűnik amit írsz, mint a cikkek amikhez hozzászólunk...
-
shabba #33 A Reding tervei szerintem már ismertek, szóval túl sok újdonságot nem fog mondani novemberben. A két új téma amin épp aktuálisan lovagol az hogy legyen egy európai szuper hatóság, egy fő hirközlési felügyelet és az irányítsa az EU-s országok saját hírközlési felügyeleteit. Ennek túlzottan nem tapsolnak a tagországok, különösen a legerősebb tagállok hatóságai és inkubensei de erről talán volt is hír itt az SG-n is hogy parlamentben már tiltakoztak ez ellen egységesen fellépve.
A másik az inkubens cégek feldarabolás. Régen ezt még úgy képzete el Reding mint ahogy nálunk is megvolt 12 éve, és aminek semmi értelme hogy egy országot felszabadalnak adott területekre, mert azzal csak kisebb méretű de ugyanolyan inkubensek maradnak meg akik úgysem fogják egymás piacát veszélyeztetni. Amcsiban is ugyanez volt az AT&T esetén jó 20 éve. Ráadásul idővel ezek a feldarabolt cégek úgyis összeállnak egy egésszé, mert a piac ezt kívánja meg ahhoz hogy gazdaságosan tudjon működni. Nálunk is anno a Posta sok részletre lett szétdarabolva, de most már csak három JPE terület maradt az egyesülések miatt. Amcsiban is ugyanez volt, szétszedték több tucatra a nagy AT&T, most már ott is csak 3 nagy van és idővel lehet újra egyetlen AT&T marad csak.
Szóval azóta gondolom valaki felvilágosította Redinget hogy ez nem igazán jó koncepció, sok életszerű példát találni világszerte hogy nem működik, ezért most a funkcionális szintű szeparáció az új sláger témája. Itt úgy szeparálnák a céget hogy különválasztanák az elérési hálózatot és külön a többit. Na most ennek rövid távon szerintem megint nem sok érezhető haszna lesz. Hisz kvázi ez most is működik, egy formában. Az inkubensek törvényileg kötelezve vannak arra hosszú évek óta hogy az elérési hálózatukat átengedjék térítés ellenében a konkurenseiknek, aminek az árait szintén a hatóság szabja meg. Ez a jól ismert hurokátengedés konstrukció. Viszont ha az alternatívok nem hajlandók arra költeni hogy saját gerinchálót építsenek/béreljenek, betelepüljenek és szolgáltassanak akkor tök lényegtelen lesz hogy ez most egy szétszeparált céggel nem teszi meg vagy a mostanival.
Az inkubensek eddig is erősen szabályozva voltak a helyi hatóságok által is. Hisz kötelezően kell nagykereskedelmi szolgáltatást nyújtaniuk a versenytársaiknak a hálózatukon, ráadásul ennek ára a retail minusz által szintén hatóságilag szabályozott, folyamatosan csökkenő díjat eredményező. Ez a 2001-es kezdet óta megvan. A másik a korábban említett kötelező hurokátengedés, ami szintén megvan 2002 év eleje óta, az más kérdés hogy az első alternatív aki élt is ezzel csak 2005 év végén kezdett.
A hatóságok évek óta operálnak az asszimetrikus szabályozással, ami az inkubenseket egyre inkább negatívabban érinti, és ami ellen persze egyre inkább hevesebben tiltakoznak. Hisz nekik sem mindegy az hogy az infrastruktúrájukkal kitermelt bevételek egyre nagyobb részét kell átengedniük a konkurenseiknek. Ez az asszimetria viszont nem húzható a végletekig mert 1x vissza fog ütni. Ennek egyik jól kézzelfogható elene a kicsizoz által is említett ultimátum hogy addig nem fejlesztik a hálózatot az inkubensek amik a saját beruházásaikat nem élvehetik kizárólagosan. Mert az nekik nem jó hogy a versenyelőnyüket amit saját pénzen élnek el, ezüst tálcán kelljen átengedni a konkurenseiknek.
Azon is el kellene gondolkodni mi lenne ha vajon az alternatívoknak is lennének kötelezettségeik. Mi lenne ha pl. élhetnek a hurokátengedéssel, de nem csak úgy hogy betelepülnek a nagyvárosok, üzletileg legjobb központjaiba és onnan nem tovább. Így a kisebb költségszint mellett olcsóbb szolgáltatást tudnak nyújtani mint az inkubens, aki országosan szolgáltat, és így elszipkázzák az ügyfeleit a legértékesebb, legnagyobb profitot hozó piacain. Amiből az inkubens keresztfinanszírozza a kevésbé rentábilis vidéki területi fejlesztéseit.
Mi lenne akkor ha az alternatív csak úgy élhetne a hurokhordozással hogy vállalnia kellene, gerinchhálózatot épít vagy bérel és záros határidőn belül(pl. 3-5 év) be kell települnie az inkubens által lefedett központok akár 80-90-100%-ába. És akkor valóban lenne verseny országosan nem csak a nagyvárosok kiemelt területein. Jah hogy ez már kevéséb tetszene az alteratívoknak mert így már nekik sem lenne olcsóbb a szolgáltatás mint az inkubensnek, nem tudnának sokkal olcsóbb árral kiemelkedni az ajánlatukkal, kevésbé lennének vonzóak, az pedig kevésbé hozna ügyfelet és persze kisebb profittal is járna. Attól tartok egy ilyen reverse asszimetrikus határozat esetén az alternatívok lennének akik a leghangosabban tiltakoznának ellene.
A szabályozó hatóságnak is csak addig "nagy a szája" amíg nem neki kell állnia a számlát. Pl. miért nem épített Reding az EU adófizetők pénzéből hálózatot és adja bérbe versenysemlegesen az összes szolgáltatónak, közte akár az inkubensnek is. Jah hogy az már nekik is pénzbe lenne, és úgy már nem olyan jó. Mindig ott van a probléma ki is állja a költségeket. Mert bevétel oldalon mindig nagy a tülekedés, oda mindenki oda akar kerülni, és olyan szabályozást vár ami odarakja őt a húsosfazék mellé. De amikor a költségekről van szó akkor sosincs jelentkező, akkor mindig mindenki az inkubensekre mutogat hogy majd ők kifizetik. De persze utána ugyanezek a "mutogatók" várják el a leginkább hogy legyen olyan szabályozás ami részükre elérhetővé teszi a használatát. -
gregor #32 Nálunk már nem a net ára a gond,a terjedésnek!Hanem,hogy sok falu nincs lefedve
szélessával. -
Ronny #31 bocs nem olvastam végig minden hszt. -
kicsizoz #30 Erre gondoltam én is...
-
Ronny #29 Nem hiszem, hogy az államnak bele kellene szólnia a piaci szereplők árképzésébe. Inkább azon kellene dolgozniuk, hogy megteremtsék a valódi verseny lehetőségét, de ilyen intézkedést te az EU-ban nem fogsz látni.
A legjobb példa erre talán az volt amikor Merkel rá akart tenyerelni a DT által kiépíteni kívánt VDSL2 hálózatra és megnyitni azt a versenytársak előtt. Ez az incidens majdnem meghiusította a kiépítést. Ők a saját pénzükön kikaparják magugnak a gesztenyét, vállalva ezzel minden kockázatot, erre a szocialista tanokon nevelkedett eukraták odalökik azt a többi piaci szereplőnek. -
Ronny #28 Az a te bajod, hohs a legdrágább szolgáltatóval kötsz szerződést. Az Externetnél 2500 forintért is lehet már korlátlan adslt kapni és a többi szolgáltató is 3000 körül kezdődik. -
kicsizoz #27 shabba mindjárt erre is bemondja a tutit, mert ő legalább tud higgadtan és (velem ellentétben!!) értelmesen hozzászolni. -
kicsizoz #26 Ja lehet kicsit kifakadtam, bocsánat érte, csak elegem van a "minden drága" hozzáálásból.
És arra gondoltam, amit már többször emlegettünk itt az SG-n, hogy amig az EU arra kötelezi a DT-t, hogy a milliárdokért épített korszerű hálózatát beüzemelés után rögtön tegye önköltséges áron minden szolgáltató számára elérhetővé, addig minden telkó cég el fog gondolkodni azon, hogy érdemes -e milliárdokat fektetni hálózatba, ha nem származik belőle versenyelőnye. elég megvárni, ha valaki fejleszt és beleülni a tutiba, csak így mindenki a másikra vár... A véleményem, hogy az EU nagyon rosz irányba halad, lassan a tervgazdálkodás időszakába lépünk... Én nem olcsóbb netet akarok, hanem jobb minőségű hálózatot, több szolgáltatást, és felőlem még drágább is lehet!!!
Számomra ez lenne a fontos! helyette szívás van, 5 Megám van, mert ennyi tud a vezeték, fejlesztés még a távoli tervekben sem szerepel, IP TV szeretnék, kiröhögnek, hogy "ezen a hálózaton?", hát nekem ez a gond, nem a havidíj.
Persze lehet emlegetni cisco switch-et, meg más hálózati elemet, de az alapokkal van a komoly baj! Minden esőnál beáznak a vonalak, a bejövő kábelem a ház elött össze van sodorva egy toldással, és szigszalaggal leburkolva, a lépcsőházakban szanaszét kötözgetve a drótok, az egész telefon hálózat alkalmatlana a netre, ehhez a rendszerváltás óta nem nagyon nyúlt senki, és ahogy állnak a dolgok nem is fog senki. A liberalizáció is csak arra volt jó, hogy a szolgáltatók egymásnak(tól) adják-veszik az előfizetői hurkokat, de vajon ki fog végre bekötni egy új érpárt???
Bazmeg ne olcsóbb legyen a net, hanem végre építsenek hálózatot!!
Na megint felhúztam magam, bocsi.....
-
#25 Meg a tvnetre, meg a többire. Pantel meg kb olyan mint a cseló. Sehol sem elérhető. -
valaé valaé ná #24 Amúgy a cím hazug és hangulatkeltő, amolyan rinyálósan magyaros.
A grafikonból teljesen egyértelműen látszik, hogy az internetpenetráció
Litvániában, Csehországban, Cipruson és Magyarországon közel azonos és néhány százalékkal marad el csak a Portugáltól sőt az Olasztól(!).
Ellenben néhány bezzegországban, mint pl. Szlovákia, Lengyelország, Románia az érték a FELE a Magyarénak. Ezt elég jelentős különbségnek érzem.
Úgyhogy találóbbnak érezném a:
"Magyarország az élbolyban a volt Kelet-Európai országok között internetpenetrációban." címet.
Egy normális országban valószűleg ez is lenne a cím. -
Hellion #23 Az lehet, hogy már van 2500 forintért is net, de az az új előfizetőkre vonatkozik! Akinek példál pár hónap múlva jár le a rabszólga szarződése, arra nem vonatkozik, csak ha eltelt 3 hónap! Neken 5190 Ft az 1 MBit/sec. Externet-nél. Már 2 éve is náluk voltam, és hosszabittattam, 1 évet, hogy olcsóbb legyen, de még így is én jártam rosszul, mert egy új előfizető, jóval olcsobban kapta. Nem forditva kéne lennie, hogy a hűséges, régi előfizető kapja jobb áron?! Vannak itt rendesen átverések, kizsákmányolások. -
valaé valaé ná #22 "Nem egy példát hallottam már, hogy mondjuk Angliában, meg svédországban 40 euroért dupla akkora sávot kap az ember mint amit itthon ezért az árért vesztegetnek. USA-t nem is hozom szóba."
Hát ne is b+, mert egyik sem vagyunk.
Gyanítom azért, hogy Londonban olcsóbb lehet a net, mint alsó Anghtonban.
Hasonlítgass a k-európai sorstársainkhoz minket, meg esetleg Németo-hoz vagy Ausztriához. -
valaé valaé ná #21 A hosszászólások alapján meg kell, hogy állapítsam, hogy van akinek a sz@r sem elég büdös. A net egyik legolcsóbb nálunk a környező országokhoz képest.
Belepumpált az állam sokmilliót a szélessáv fejlesztésébe.
Láthatóan tök fölöslegesen, mert amíg az egyszeri paraszt nem tud vele villantani, addig inkább a mobiljára költi ennek a sokszorosát.
Tévedés, hogy elsősorban gazdasági kérdés a net, főleg ilyen árakon.
Ez elsősorban a társadalmi nyitottság, lakossági elöregedettség, (etnikum arány) és kultúra kérdése. -
zLk #20 Értem én, jo cikk.
De mitha ugy látnám ti nem "támogatjátok" Reding javaslatát.
Ezt nem értem. -
Zpalee #19 Ezért, olvasd el a cikket, az utolsó bekezdés ad választ a kérdésedere:
"Sajnos a hazai szolgáltatás-kultúra nem elég fejlett ahhoz, hogy az emberek bátran válasszanak és váltsanak. Nem azért van az OTP-nek a legtöbb ügyfele, mert ők a legjobb bank, hanem mert sok évtizede kezdték, ők az elsők. A freemail címből is azért van 3 millió, mert az az alapértelmezett, annak ellenére, hogy sereghajtó minőség tekintetében. Ha bocik és birkák az emberek egy országban, akkor a szolgáltató ennek megfelelően fog viselkedni. Ha a T-Online látja, hogy mi az a minimum, amiért még ott maradunk, akkor nem lesz magyar Google és nem tol az arcunkba havonta újítást. Jó az falura."
A teljes cikk: http://www.sg.hu/cikkek/50682/ha_megolik_az_iwiw_et/0 -
zLk #18 1. Lehet hogy csak 23 éves vagyok, de már rég nem vagyok pattanásos.
2. Én is birom az ilyen kifakadó post-okat, mint pl. amit te írtál. Általában a sok nagyokos szokott ilyesmit irni, akik azt hiszik, mindent jobban tudnak, akármi is legyen.
3. Már hogy állna le a szélessáv fejlesztése?! Lol?!
4. Nem dolgozok ezen a területen és nincs belátásom, de biztosra veszem, hogy a politikának igen is nagy beleszólása van a dolgokba, hiszen már a roaming dijakat le is vitték. Ugyanakkor azt is biztosra veszem, hogy az internet szolgáltató szarrá keresi így is magát (persze ezt sem tudhatom ugye?)és ezért miért is nem lehetne támogatni azt a kezdeményezést, hogy a net árát is lejebb vigyék?!
Én megértem, hogy BP-n hugyér szarért lehet korlátlan netet venni, plussz válogathatsz egy csomo szolgáltató közül. De akinek jó sora van az ugysem látja meg annak a problémáját akinek nincs.
Shabba,
Igazad van, meg minden, de akkor arra adj választ, hogy pl. nekem másfél éve ugyanilyen 1mbites korlátlan netem volt 13ezerért, amit ugye az ára miatt megszuntettünk, aztán rá egy évre már ugyanezt a sebességet, persze más néven 4590-ért áruja a szolgáltató. (persze ujbol szerződést kötöttem)
Szoval mi történt ez alatt az idő alatt? Ha ugyis a szolgáltató szabja meg az árat, miért nem lehetne gyorsabb netet kapni ugyanenyni pénzért? Nem egy példát hallottam már, hogy mondjuk Angliában, meg svédországban 40 euroért dupla akkora sávot kap az ember mint amit itthon ezért az árért vesztegetnek. USA-t nem is hozom szóba.
Én még mindig csak azt látom, hogy a multik annyi bőrt húznak le rólunk, és annyi ideig amig csak lehet. Lehet bennem van a hiba, és csak engem zavar ez, éppen ezért nem értelek benneteket miért nem lehetne támogatni egy ilyen kezdeményezést?!
AZt meg hogy megáll a szélessáv fejlesztése azt hagyjuk már...lol -
Zoleeca #17 Hát ha nem is 2000-ért, de még egy-egy kóla a pizza mellé és már megvan a 10/10-es neted ;)
www.dmcc.hu
És tényleg! Persze az csak egy szép álom, hogy mindenhol elérhető legyen hasonló árú szolgáltatás... -
#16 Mindenre lehet mondani itt Magyarországon, hogy drága csak az internet előfizetésre nem... Amikor havi 2500Ft-ért kapsz 1megás(kb 800kbites) netet 5500-ért meg 4 megásat senki ne mondja azt, hogy drága. -
valaé valaé ná #15 Ez lgfeljebb a t-comra igaz.
Bróbáld ki pl. a pantelt. -
#14 "dillen: nem kell telefon előfizetés az ADSL mellé, szerintem átvertek...."
Sztem nézz meg egy telefon+ adsl előfizetés árat összesen, és hasonlítsd össze egy csupasz adsl előfizetéssel... egyenlő lesz. Tehát kell telefon előfizetés, mert úgyis ugyanannyit fizetsz. -
shabba #13 Nagyvárosban nyugaton vagy az óceán túlpartján is ugyanúgy olcsóbb és gyorsabb kapcsolódást kapsz mint idehaza, míg a vidéki, kistelepüléseken ott is rosszabb a szolgáltatás vagy egyáltalán nincs pont mint nálunk. Ez sajnos a kiépítési költségek vonzata. Egy nagyvárosban, sűrűn lakott területen sokkal olcsóbban lehet hálózatot építeni és sok potenciális fizetőképes kereslet lesz rá ami gazdaságosabb szolgáltatást eredményez. Ugyanez vidéki kistelepülések esetén már nem igaz, ezért itt vagy a nagyvárosi profitból kompenzálnak vagy meg sem jellenek a szolgáltatók. De más országokban is így van, nem magyar sajátosság.
Az egyes országok közötti netpenetrációnál meg inkább a fizetőképes kereslet vagyis a bérek nagysága a döntő. Ha lenne egy hasonló táblázat a bérekről is nagy lenne a hasonlóság. Az sokkal jobban dominál mint az hogy mekkora verseny van. Ott ahol van rá pénz ilyen értéknövelt többlet szolgáltatásra úgyis megveszik, ahol meg nincs ott tök mindegy mennyiért adnák. Ahhoz hogy a keleti európai régiót felhozzák a nyugati szintre, ahhoz az kellene hogy a fizetéseket is felhozzák. Amivel már sokan próbálkoztam az elmúlt évtizedekben, nem túl sok sikerrel. És nem hinném hogy ez a távközlési reszortja lenne megoldani. A net árak az egyes országokban közel azonos 20-40 euros ársávban vannak, ami eltér az a fizetések nagysága, ezért a szegényebb országokban kevésbé telik rá az embereknek hogy netet vegyenek. Olcsóbban viszont nem igazán lehet adni mert a költségek közel mindenhol azonosak, hisz a hálózati eszközök ára világpiaci. Ezt nem pofára adják ahogy más termék esetén sem, nincs olyan hogy hú te magyar vagy nálatok keveset keresnek az emberek te megkapod ezer dollárért a Cisco switchet, na te meg amerikai vagy ti sokat kerestek akkor te már tíz ezret fizetsz ugyanezért. Nem, mindenki ugyanannyiért kapja, sőt a kisebb volument rendelő piacok jellemzően még drágábban is.
Az pedig hogy adott piacon a jellemző 20-40 euros csomagokhoz milyen sebesség tartozik, mindig az adott piac telítettsége, fejlettsége, versenyhelyzete határozza meg, ami folyamatosan változik. Ezért nálunk is ugyanúgy nyomon lehet követni ahogy külföldön is. Nálunk is 6 éve 384 kbps-tel indult az ADSL, most már ugyanaz a csomag up to 8 Mbps-re nőt. Ez a folyamat külföldön is ugyanígy zajlott le, csak ott van pár év előnyük, ami szintén a magasabb fizetésekre vezethető vissza. -
#12 Ahamm - és melyik 2 ezer forintos nettel lehet ténylegesen szélessávon ténykedni?
Mert erre én is előfizetnék,DD -
bandee1 #11 Éljen a nagyon sikeres "Informatikai minisztérium". :)
Éljenek Magyar Bálint kakaóbiztos számítógépei! Éljenek a digitális táblák! -
#10 tegnap óta javítom a statisztikát! -
kicsizoz #9 Birom, hogy 2 pizza áráért már lehet szélessávú előfizetést kapni, de itt fröcsögnek a pattanásosképüek, hogy kurva drága... lol...
Nem lehet, hogy az ország egy részének ingyen sem kellene???
Mert még számítógépe sincs és az sem kell neki???
dillen: nem kell telefon előfizetés az ADSL mellé, szerintem átvertek....
Anyámat akkor sem tudnák rávenni, hogy netezzen, ha fizetnének neki, más ismerősöm, meg rokonom nincs aki szélessávú net nélkül lenne....
Szerintem alapjaiban ez akkor fog változni, ha generációváltás történik a nyugdíjas korosztályban, ehhez meg idő kell, nem pedig politikusok....
EU eddig is csak hátráltatta a fejlődést, de ha tovább keménykednek, végleg leáll a szélessáv fejlesztése... Lehet arra játszanak, hogy az EU legyen a hálózat tulajdonosa és beruházója, és a szolgáltatók tőle béreljék, ez lehet jó irány, de akkor hajrá, ne így burkoltan szivatni a szolgáltatókat..... -
zLk #8 Kezdem imádni ezt a nőt! :D
Csak igy tovább, le a multik önkényuralmával! (hu ez egy kicsit globalizácio ellenes mondatra sikerult)
A lényeg amugy tényleg az, hogy itt-ottt pofátlanul nagy szakadék van ár és ár között. Nem kell messzire menni.
Ahogy dillen is mondta ha nem nagyobb városban lax, többet fizetsz.
Én azt mondom kapják be.
Le a Net árakkal, minimum triplázni kéne a sebességeket. -
Runo #7 Matektanárnő az órán:
Már négyszer elmondtam, hogy a fél az egész azon része, amit akkor kapunk, ha az egészet két teljesen egyforma részre osztjuk el.... de az osztály nagyobbik fele ezt csak nem akarja megérteni..... -
#6 Nem értem mért nem tudunk erről is hazudni, mint az infláció mértékéről vagy a munkanélküliek számáról.
Meg mondjuk átlagbérarányosabb internetdíjakat kellene erőltetni. Esetleg azt, hogy telefon és kábelTV előfizetés nélkül is korrekt árak legyenek. Mondjuk nagy eredmény, hogy egyáltalán más előfizetések nélkül is kötelező a szolgáltatóknak netet adniuk, ha annak ára annyi, mint ha előfizetéssel együtt venné a paraszt. -
dillen #5 Mit csodálkoznak ezen! A magyar internet árak az egekben vannak ha nem városban élsz, mert ott még azért van választási lehetőség a sok szólgáltató között.
Nekem 6500 ft ot kér el a tréonlány + a telefon díja 3220ft próbáltam váltani de kött a hüségszerzödés. Amíg ilyen árak lesznek addig nem lesz sokkal több embernek internete :S -
#4 Európa nagyhatalmai, pl. Franciaország, Anglia -
redmedve #3 "a vezető nemzetek és a többiek között"
dehiszen ez gyönyörű! éljenek az eu vezető nemzetei, melyek az internetelérés-ranglista elején vannak!
és éljenek a lista többi részén a vezető nemzetek csatlósai.
vagymost nemtom. mi az hogy vezető nemzet? -
Szemi90 #2 Most miért? Magyarország ezt is meg tudja tenni. Itt minden lehetséges. -
#1 "...Magyarország a mezőny harmadik felében..."
Ezt kéretik javítani.