165
-bármilyen segítő szándék vagy ötlet jól jön-
  • PíszLávJuniti
    #125
    Az ember nem hajléktalanként teleportálódik a földre.
  • Nevem senki
    #124
    Ok, tételezzük fel, hogy én egy hajlesz vagyok és nem értek semmihez, betanított munkás lennék,-ha lennék. Egyelőre büdös vagyok, és koszos, a parkban alszom nejlonzacskókban. Hogyan tovább? Mi az első lépés?
    (Segítsetek, mert tanácstalan vagyok.)
  • PíszLávJuniti
    #123
    ez már következmény.
    De alapvetően az ok, a kiváltó személyiségbeli eltérés ( vagyis miért nem lesz a többi emberből ugyanúgy hajléktalan ) az elszántság és a küzdés.
  • Hajnalcat
    #122
    Aki elvesztett mindent az életében, lakását, állását, családját, barátait.
  • PíszLávJuniti
    #121
    aki nem küzd a normális, civilizált életkörülményekért.
  • Nevem senki
    #120
    Szerintetek ki válik hajléktananná?
  • PeeTeR
    #119
  • drumbass
    #118
    Nemérek rá!
  • Nevem senki
    #117
    Szolidarítás éjszakéja most pénteken a Nyugatinál (ételosztás, stb. Ha arra jársz hozzál egy kis kaját, ruhát, ha van

    Köszönöm
  • Max7
    #116
    mondjuk azt én is beáltom hogy ezzel általánosítok sajnos mint a roma nemzetiségüeknél! azokkal is úgy vagyok hogy annó mikor még a 8 általános után ballagtam kaptam kis pénzt amiből vettem egy biciklit.... elopták... most autót fogok venni és mellé egy puskát és ha valamelyik cigány csak megközelíti lövök!

    lehet teszek még egy két próbát a hajléktalanoknál 1-1 kakaóval vagy egy megmaradt stanglival!
  • Nevem senki
    #115
    meggyőztél - vannak reménytelen esetek
  • Max7
    #114
    reményt akkor is adok ha a szendvicsemet adom oda vagy éppen a kakómat! (nem 8 éves vagyok de a sajtos tangli jobban csúszik kakaóval) azt mégsem fogadják előszeretettel!

    Amúgy kipróbáltam! A határ úti aluljáróban van egy kutyás ürge eléggé szakadt és egy üres kutyás konzerv dobozba van betéve az eboltási bizonyítvány.... itthon egy kis zacskót teliraktam száraz kutyaeledellel és odaadtam neki mikor mentem az sikolába... és volt pofáj azt mondani hogy inkább pénzt adjak legalább 500ft-ot mert a konzervet szereti a kutya meg nemsokára oltani is kéne majd.... kisujjam adom és a karom kell! ....
  • Mirk
    #113
    reményt adsz neki
    és a remény hal meg utoljára
  • Nevem senki
    #112
    Látja, hogy valakinek számít még. És talán érdemes kihúznia holnapig. Aztán megint holnapig. Amíg emberszámba veszik (észreveszik) addig van értelme az életének. És ez bizony erőt ad. NE vegyél karton cigit, ne költsd a pénzed. Inkább csak egy dobozzal, abból adj 1-1 et ha látsz valakit.
  • Max7
    #111
    Őszintén! (leáltam a vitával mert te sem tudsz meggyőzni engem meg én se téged), de azt mond el és tényleg őszintén, hogy egy szál cigerettával mennyit segítek egy hajléktalannak abban a problémájában hogy ne fagyjon meg? (nem dohányzok de ha értelmes indokot tudsz adni komolyan mondom veszek egy karton cigit és szétosztom)
  • Nevem senki
    #110
    Nem kívánom neked, hogy odáig juss az életben, csak egyetlen vágyad legyen; ne tudni magadról, meg semmiről. Ebben "segít" a pia. Egyébként rengeteg hajléktalan várják a havat, hogy -talán- mehessen hómunkásnak.
  • joe14
    #109
    Télen még rendkivüli hómunkásnak sem mennek el, mivel nincs pia munka közben.
  • Nevem senki
    #108
    sajnállak téged, nagyon ostoba vagy
  • joe14
    #107
    dolgozzanak majd nem fáznak
  • Nevem senki
    #106
  • PíszLávJuniti
    #105
    a madarak is vándorolnak
    [bocs]
  • piros mogyi
    #104
    Hiába épitem a kapcsolatot a hajléktalanokkal, ha a blöki nem ismer meg.
    Gyerekes családok - érthető okokból (félnek attólm hogy gyermekeiket elveszíthetik) - inkább nem jönnek semmilyen szervezet közelébe. Ezért kénytelenek vagyunk mi kicsattogni a kiserdőbe, Dunapartra.
    Na majd ezek után is beállok a kollega mögé. Ez működik egy kutyánál. Falkánál viszont problematikus lehet.
    Kösz a tanácsot, majd figyelek a kutyus reakcióira.
  • Nevem senki
    #103
    Fúj, esik, éjjel kutya hideg van. Ne sajnáljátok a szál cigit, vagy bármi apróságot!
  • Rundstedt17
    #102
    Nagyon jól látod a dolgokat:)
  • Nevem senki
    #101
    Hm.. a kutyákkal nekem is meggyűlt már a bajom, de ezek általában nem kiképzett "harci kutyák". Ráadásul más a helyzet ha egy kilencven kilós férfi, vagy egy 50 kilós nő áll velük szembe. Lehet látni egy kutyán, hogy mikor akar támadni. Ha nem ugat, hanem behúzott farokkal hörög, akkor inkább kell tartani tőle.- Ha kis "mitugrász", akkor egy kisebb rugás (szegény) és máris odébb áll. Engem spec. már ismernek, így szólnak a kutyáknak, de csak keveseknek van kutyája praktikus okokból (ha nem kap enni a jószág, előbb-utóbb odébb áll)Megjegyzem nekem semmi közöm a "segítő" szervezetekhez, mint magánember működök.
    Tipp. ne menj a sátraikhoz. Nekem volt, aki 1 hónap múlva mutatta meg hol "lakik" (csupa idézőjel itt minden) Egyébként mindenki ismer mindenkit alapon fekl lehet venni a kapcsolatot. Ha másként nem becenevükről ismerik egymást. Azt kell mondani az egyik hajléktalannak, hogy holnap sört és felvágottat osztanak az adott helyen (ahol találkozni akarsz velük), valamelyikre csak harapnak. Van aki nem iszik egyáltalán, annak viszont ott a parizer. Ott már -ha tudod hogyan kell- kapcsolatot lehet kialakítani.
  • Nevem senki
    #100
    na ja
  • Nevem senki
    #99
    Léteznek hajléktalan szállók (krízisközpontok), de ha tudnád mi folyik ott, akkor te is inkább az utcán fagynál meg, mintsem bemenj oda. Arról nem is beszélve, hogy rövid időn belül kirakják az embert, ha nem talál magának munkát és nem képes fizetni a hozzájárulást (néhány ezer Ft). Sokan nem találnak munkát olyanok sem, akik képzett, jó körülmények közt élő emberek. Nem olyan könnyű, mint ahogy az ember elképzeli. Még a városgondnokságon (utcaseprés, stb.) is 5szörös a túljelentkezés. Egy hajléktalan max. feketén tud elmenni dolgozni. 1-2 napra. Arról, hogy hány fok van, ..egy hajléktalan ugyanolyan ember mint te, vagy én, nem alárendelt "faj", csak éppen hajléktalan. Nem igényel szükségszerűen kevesebbet, csak kevesebben részesül, mivel képtelen érvényesíteni az akaratát.
    Nem "felállni" kell segíteni, hanem életben maradni. Ezek az emberek soha nem fognak "felállni". Más a helyzet azokkal a hajléktalanokkal, akik tk. nem is hajléktalanok, csak nem rendelkeznek saját lakással, itt-ott éldegélnek. Ez más tészta. Én "hajléktalan" alatt az utcai hajléktalanokat értem.
  • Max7
    #98
    #85: hozzászólásdo nem kommentálom! azért azt hozzáteszem, hogy jó lenne ha elolvasnád hogy mit ir a másik mielött kommentezed mert pl egy szóval sem mondtam hogy bokor alól áltam fel! amúgy ha a hontalanok helyzetét nézzük józanon a leg egyszerűbb felkelni! azt pedig kikérem magamnak hogy nem adtam illetve nem próbáltam emg szendvicvset adni mert tapasztalatból mondom hogy megvetően néznek ha pénz helyett egy szendvicset adsz neki! (ezek után hazahozom a kutyámnak ő legalább hálás érte)


    az a baj, hogy én mint "üzletember" azt látm, hogy mind az amit te is teszel pénzkidobás! Az embereknek össze kéne fogniuk úgy mint az árviz esetén! segélyvonal, jotékonysági koncert és lehetne építeni egy hontalan szállót (még a hontalanok is segítenénk mint segédmunkások) és adni mindekinek egy szobát közös fürdőszobával!

    ezt csak 1x kéne megtenni és csak 1x kell felépíteni! aztán hogy a fentartást hogy oladák meg az más kérdés ugyanis nem kell 25-27 fok melegnek ott lenni elég ha 20 fok van! szal igazából én mint kis ember kevés vagyok ahoz hogy megmentsek egy hontalant és segítsek neki felálni!
  • Obi Wan
    #97
    2 liter pet palackos bor csodákra képes
  • piros mogyi
    #96
    Lenne hozzád egy szakmai kérdésem, azért ide rm hátha valakiknek még van ötlete:
    Nekünk rengetek bajunk van azzal, hogy nehezen tudjuk megközelíteni a hajléktalanokat a kóbór kutyák miatt. Illetve felénk még az is jellemző, hogy kutyákat tartanak, amik azt hivatottak szolgálni, hogy idegenek ne juthassanak sátraik közelébe. Ezt megértem valahgy, csak, így mi se tudunk kapcsolatot teremteni velük, vagy csak nagyon nehezen.
  • Nevem senki
    #95

    Miért különb egy kutya? Ez az ember tarthat kutyákat és gondoskodhat róluk. Viszont nem biztos. (Különben szeretem a kutyákat)

    Ki tudja hol lehet olcsón -VIETNAMI TÍPUSÚ SZÖVETES- gumimatracot kapni?
    Köszi.
  • Hajnalcat
    #94
    Én sem értem meg. :| Sok lelki erő kell hozzá, az biztos. Nekem nem lenne....szóval le a kalappal a hajléktalanok előtt, nekik van a legtöbb életerejük.
  • Nevem senki
    #93
    Ha mindenki ennyit tenne, már rég nem lenne semmi probléma (mindenki "csak" ennyit nyújtana önzetlenül)
  • Nevem senki
    #92
    Egyszerűen nem értem meg hogyan lehet kint éjszakázni ilyen kurta hidegben. -Évekig.
  • Jhon Balu
    #91
    hi!
    a multkor mentem százhalombattára győrböl és érden a lámpánál egy hajléktalan újságot árult azt hiszem metrót.nem vettem tőle viszont az kajámat neki adtam.(az napi jócselekedetem megvolt azt hiszem)
  • Rundstedt17
    #90
    Jó látni hogy vannak még jó segítőkész emberek akiknek megesik a szive a hajléktalalnokon és segítenek is...
  • joe14
    #89
    oke, en jot alszom
  • Nevem senki
    #88
    Ma felhívtam egy bútoripari céget. Nem kellett magyaráznom miért kérek. Kapásból kérdezték milyen méretű búrkolóanyagokra van szükségem. Az igazgatóval beszéltem. Úgy látszik értelmes ember nem kifogásokat emel, hanem keresi a megoldásokat. Legalább megint 9 embernek lesz fedele!!
    Aki akar, az csak filozófálgasson és aludjon nyugodtan a jó meleg ágyában.
  • Nevem senki
    #87
    ..hát lehet látod.
  • Nevem senki
    #86
    Ebben igazad van. Így nem is lehet segíteni sajnos. Egy hajléktalan nem fogja tudni beosztani azt a kevés pénzt amit szerzett. Vesz belőle ennivalót meg piát, elemet a rádiójába és kész. Akkor lehet segíteni ha összeáll egy-két ember és a százasaikat -netán egy ezrest egy évben- értelmes dologra költi el és azt adja oda. Hidd el, ha adsz egy doboz (feltéphetős) konzervet azt megeszi. Egy két darab hungarocellen v 2 raklapon pedig még feküdni is lehet. Egy 800 forintos baumaxos, v praktikeres műanyag takaróponyva (3x2 méter) alatt pedig el lehet már aludni és a hó meg az eső nem áztat el.
    ....és ha megmondod, hogy neked erre tellett, de ezt jószándékkal adod, nem fognak elküldeni a sunyiba. Ha meg kér még néhány forintot piára, mond meg, hogy szívesen adnál, de neked sincs.
    TÖBBET SEGÍTETTÉL ÍGY a kis pénzeden, mint gondolnád.