165
-bármilyen segítő szándék vagy ötlet jól jön-
  • RedRiot
    #46
    "Azt nem értem, hogy aki ennyire segíteni akar rajtuk az miért nem fogadja be őket a lakásába?"

    Hahaha! Szerintem akik itt a legnagyobb liberál csövi-védők otthon úgy baxxák ki a lépcsőházukból a punnyadó dzsigolót mint macskát...

    A cigányvédőkkel ugyanez a helyzet: tépik a szájacskájukat, hogy így rasszista társadalom, meg úgy előítéletek, de azért roma szomszédokat nem szeretnének, vagy roma padtársat a gyerek mellé...
  • piros mogyi
    #47
    Asszem ráhibáztál a lényegre. A hajléktalanok közt is van többféle ember.
    Az egészen szélsőséges eseteket leszámitva, azonban nem sok jogunk marad itélkezni.
  • cucmalajmc
    #48
    most mit is mondjak? nálunk a hajléktalan szállóval szemben van a kocsma, szóval reggel oda be este vissza. ott meg nehéz munkát találni.
  • piros mogyi
    #49
    Neked is sok jó meglátásod van, de egy túlzás becsúszott: "Amúgy a mai világban mindeki elmehet egy otthonba" Ez így nem igaz. Saját tapasztalatból tudom (szociális munkás vagyok), hogy nem mindig és nem mindenkinek van intézményi ellátás. Családoknak, anyának x db. gyerekkel elképesztően nehéz krízis helyet találni. anyaotthonokból ugyan van egyy pár, de azok meg nem azonnal veszik fel őket. Egy-két-három hónap, amíg ilyen helyre be tudnak kerülni. Ezért én már javasoltam- jobb megodás nem lévén - gyermekotthoni elhelyezést. Sajnos hajléktalan családból is egyre több van, legalábbis Bp-en.

    A segélyes témvizont stimmel, ha a feltételek adottak akkor valamelyik önkormányzat fizet.
  • Mirk
    #50
    általánosítani helytelen legyen szó bármilyen esetről
    nem lehet olyat mondani, hogy nem adok pénzt a hajléktalanoknak mert piát vesznek rajta. nem. VAN aki piát vesz rajta és van aki nem
    nem tudom hogy kik vannak többen, azok akik piát vesznek, vagy a többiek, de az emberek mindig a rosszat feltételezik és úgy általánosítanak h a hajléktalanok az utolsó forintjukat is pálinkára költik
    nem szabad
  • cenobite
    #51
    Ez így van. Felénk is van olyan hajléktalan, aki teljesen szétcsúszva tántorog az autósorok között, beböfögi az ablakon, hogy "kispézzzzz..."...
    Valamint van olyan is, aki kér pénzt, megköszöni ha adsz neki, teljesen józan - részegen még nem is láttam soha. Régebben - mikor dohányoztam -, sokan 1-2 szál ciginek is tudtak örülni és nem anyáztak, ha nem adtam zs-t. Vannak akik szórólapokat, újságokat adnak, stb...
    Szóval az általánosítás rossz dolog.
  • Attila889
    #52
    hogyhogy kinyitották ezt a topicot? :D
  • csgj
    #53
    Inkább tartsa magában a rossz érzéseit, ha liberális gondolkodású, és mégse viselkedik annak megfelelően. A rasszizmus meg totálisan megvetendő gondolkodásmód, és nincs semmi értelme... De sajnos nagyon elterjedt mostanában a rasszizmus, úgyhogy most haladunk lefelé az emberség lépcsőjén... És akkor itt ezzel remélhetőleg le is tudok állni, mert ez már off téma.
  • Mirk
    #54
    erősködtünk néhányan egy kicsit
  • CattiBrie
    #55
  • Nevem senki
    #56
    Elolvastam mindent. Teljesen átfogó kép a hajléktalanság megítéléséről. Nem a koron múlik úgy érzem. Minap találtam egy-két tizenéves motorost, akik kihordják az összegyűjtött kaját. Érdekes, hogy egyikőjük sem röhögte ki, vagy vetette meg ezeket az embereket. Tehát úgy néz ki neveltetés kérdése. Megjegyzem van néhány hajléktalan (a magát jól tartókból) akikkel én sem állok már szóba. Ezek ha adódna lehetőség sem mennének dolgozni. DEEE! Ez az arány 2-3 a százból. A többiek bármilyen munkát vállalnak. Most összebeszéltek és azzal vártak az este, hogy amit kaptak kuckóalkatrészeknek, annak az árát ledolgozzák. Gondoltátok volna? Én nem is céloztam ilyesmire. Hmmm, ezek a "megvetésre érdemes, mocskos hajléktalanok"
  • joebacsi
    #57
    segíts magadon, isten is megsegít
  • Cat #58
    ha két hajléktalan összeállna, simán kivehetnének egy albérletet, és akkor már nem is hajléktalan...

    A hajléktalanná váláshoz hajlam is kell, ráadásul mindenkivel össze kell hogy vesszen, mert valószínűsítem, hogy bárkit a topicban itt kidobnának a szülei, vagy egyéb lakhatási gondja lenne, pár napra, egy hétre el tudna menni nagyszüleihez, vagy akár barátokhoz, volt munkatársakhoz, stb., Egy hét alatt meg lehet keresni egy szobát, kivenni. És ez nemigaz, hogy pénzkérdés, mert néhány tizezer forintról van szó, ami pedig (a felmérések alapján) még egy hajléktalan számára sem nagy összeg.
  • Nevem senki
    #59
    legújabb akció, hogy teherautóponyvát veszek, ezt 3 darab V alakú zártszelvényre felaplikáljuk és kész is a sátor. Alul vastag hungarocell. Összköltsgég kb. 6 ezr Ft. strapabíró (nem tescós sátor), tizszer jobban szigetel, ráadásul önkioltó Mobil. Ez a toplistán most az első. Csak győzzem csnáltatni, meg kihordani..
  • Nevem senki
    #60
    Elnézést nem neveletlenségből nem válaszolok minden hozzászólásra, hanem mert nem látom értelmét.
  • Nevem senki
    #61
    Elég ha meghalnak valakinek a szülei (esetleg -jó esetben- öregek otthonában élnek) és pl. elvált. A lákás nem a férfinél marad mondjuk, testvérei nincsenek, vagy megvan a maguk bajuk. Idegileg összeomlott. Munkahely repült. Vége. Egy lakásnak nem csak bérleti díja van hanem rezsije is. Hiába Szfváron ez 40-40 össz min 80 rugó egy panelben. Akkor még nem evett nem ruházkodott, nem közlekedett és egyszem sem volt beteg " mert néhány tizezer forintról van szó, ami pedig (a felmérések alapján) még egy hajléktalan számára sem nagy összeg. " A Videotonban nettó (amit kezedbe kapsz) sor mellet 65-75 rugó. Ebből ossz szorozz. Mellesleg beköltözéshez kaúció is kell, valamint hajléktalanoknak, kutyásoknak és gyerekeseknek nem szívesen adnak ki lakást Jajj majd elfelejtettem. És akkor van munkája az illető hajóskapitánynak!
  • Mike at home
    #62
    tegye fel a praclikáját, aki volt már munkaélküli
    ezek közül az hagyja fent, aki azt gondolja, csak az nem talál állást, aki nem akar

    többiek éljenek még egy kicsit többet
  • Nevem senki
    #63
    nem látok kezeket
  • degenerator
    #64
    amikor még szhelyen éltem, reggelente a csótónál mindig összefutottam két hajléktalannal, egy téli reggelen adtam nekik kaját, aztán mindig megjelentek, néha elkísértek egy darabon, április fele örömmel újságolták, hogy találtak munkát

    a kutyásoknak: zavar, hogy egy embernek van akarata? és ha gyereked lesz, és azt mondja, nem eszem meg a spenót, őt is kirakod? aztán megvakarod a kutyád fejét, mi?
  • joe14
    #65
  • joe14
    #66
    amugy csak vitat latok arrol ,hogy ki mien szemszogbol latja a hajlektalanokat semmimast sem
  • Nevem senki
    #67
    Ha már beszélünk róla, akkor márlát az ember érveket és ellenérveket. Nem süket demagógiákra építi ki a véleményét. Ez már jó. Szerintem akik ellenük szóltak is, fognak nekik dobni pár garast ezután, még ha nem is vallják be. Lehet hogy mással nem tudsz segíteni, vidd le az esti maradékodat, max dobj nekik egy sört (100 ft és tele van kalóriával) és ne várd hogy megköszönik. Már tettél értük. Nem arról kell papolni ki miért nem ad.
  • Nevem senki
    #68
    Valaki írta, hogy ide egy csomó hülye jár, akitől se együttérzést, se segítséget ne "várjak". Ez nem is igaz. Itt az újabb példa.
    Kösz a hozzászólásodat!
  • Nevem senki
    #69
    Ma átadtak egy félmilliárdos épületet Szfváron a hajléktalanioknak. Továbbképző, rehabilitációs központ, tele számítógépekkel, LCD monitorral, konzultációs és tárgyalótermekkel. Ma reggel is kint voltam és láttam, hogy az egyikőjüknek a reggeli hidegben még ki sem állt a görcs a kezéből. (Tehát az egeret reggel még nehezen kezelné) Elújságoltam a jó hírt. Megkérdezte, hogy hoztam-e a ponyvát amit tegnap megígértem, mert nagyon hideg a pokróc magában...
  • justin
    #70
    Most lehet, hogy rosszindulatú vagyok, de nem biztos, hogy a hajléktalanoknak a számítástechnika megismerése a legfontosabb.
  • Nevem senki
    #71
    hát én is így gondolom, de vannak akik ezekből a nyomorúltakból építik meg a Pasaréten a villájukat
  • Csuhai G
    #72
    Igen, én is így gondolom. Ráadásul LCD monitorral felszerelt gépek? Nevetséges...
  • Sir Quno Jedi
    #73
    Há hogy ne romoljon a szemüke!
  • Prank
    #74
  • Nevem senki
    #75
    Azért kíváncsi lennék rá hányan részesedtek és mennyivel (tipp fele) a pénzből. A szociális osztályok vezetői, meg az építkezés kivitelezőji most hátradőlve számolják a befoly pénzt. HURRÁ MEHETNEK REINTEGRÁLÓDNI A HAJLÉKTALANOK. Mehetnek számítógépes ismereteket elsajátítani, tűzoltók lesznek és katonák! Hurrá!!!
    Ma este meg leesik az első hó, ha hinni lehet a rádiónak. Nem baj ma két szerencsétlennek tudtam vinni egy kis alapanyagot, hogy kuckót építsenek a fa alatt...
  • Nevem senki
    #76
    kivítellezzőőjjji elnézést a dúrva hibáéert, nem is értem, pedig úgy emlékszem kijártanm a 4 elemit
  • Max7
    #77
    nem arra gondoltam hogy végleg hanem ideiglenesen vannak melegedő szállók télen max kapacitással müködnek tehát oda be tudnak menni, de ha akarnak nyáron is 1-2-3 hónap alatt találnának egy olyan munkát amiből egy gyenge albérletet vagy egy munkás szállót tudna fizetni!

    Csak ahoz minden nap le kéne fürödni hetente 1x boroválkozni és alkoholt este fogyasztani azt is csak módjával!

    Aki akar ki-lábal ebből!




    ami még undorító pesten a határ úti metró aluljáróba a kutya tányérját meg üres kajás dobozát teszi ki azzal a címszóval hogy legalább neki adjanak!
  • PeeTeR
    #78
    nem hajlektalan de azert ez sem egyszeru.
    sokaig en is ezt vallottam de ma is pl a muvhaz elott setaltam es ott baromi sok ember van. ugye buszra varnak mert ott megall a tavolsagi meg a helyijarat is. jott egy 30-35 -os srac kezeben egy kartonpapirral amire volt valami irva. maskor is lattam csak akkor kocsival voltam igy nem tudtam elolvasni. lenyeg a lenyegben hogy gegerakos, mar beszelni sem tud, ugy kimondottan szarul nez ki szegeny. tehat nem ugy mint aki szetcsapta magat a piaval vagy hasonlo hanem amikor tenyleg gaz van. aztan setalgatott az embertomeg kozott de meg csak le sem szartak a fejet. szepen sejtosen lepett kozel az emberekhez, de nem ugy hogy zavaro legyen vagy belemaszik az arcodba vagy feltunesi viszketeksege van. hanem eppen annyira hogy el tudjad olvasni a kis lapocskat es ha ugy gondolod akkor segitesz neki valami kis penzek. a 15-20 perc alatt mig ott volt 1 ember beszelt valamit hozza a masik meg adott neki 200FT -ot. azert ez eleg szar arany mert volt vagy 200 ember. es ugye nem diakok meg ilyesmi tehat meg azt sem lehet mondani hogy olyan emberek voltak ott akik nem tudnanak segiteni. vegul ugy voltam vele hogy adtam neki egy kis lovet (nem az aprot a zsebembol) aztan menjen isten hirevel. ha ezzel is segitettem valamit akkor ma mar erdemes volt felkelnem. nem sokkal ezutan meg jott egy szinten hasonlo koru de lehet hogy csak max. 30 -as pali. keregetett kemenyen, nyomulgatott mindenkine, total be volt baszva raadasul szutykos, budos, szoros volt. na most ilyennel minek adjak en barmit is? raadasul meg a fel cigimet is lenyulta amig bementem egy kaveert. csodalatos...

    lenyegeben ugy mondani valoja nincsen csak ugy kikivankozott egyszeruen
  • Nevem senki
    #79
    Azt látom, hogy filozófálgatni könnyű. Beszélgessünk arról, hogy ki miért nem ad. Így aztán senki semmit nem kap. Ha az utcán látnál ilyenkor esete feküdni valakit egy bokor alatt, akkor sem kérdeznéd meg tőle, hogy mi baja, miben segíthetek? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ egyszerűen az a baj, hogy a vadon törvényei szerint éli világát sok ember(.?.) A gyenge, vagy aki kilóg a sorból az pusztúljon. Hajléktalan? Kilóg a sorból, pusztúljon. Különben a milliárdosokat is sokan szívesebben látnák a föld alatt
  • Nevem senki
    #80
    Ja és eleve rossz ez a besorolás, hogy hajléktalan. Úgy néz ki mintha azt mondanánk, hogy Angol (mert Angliában él) Angolból is épp annyiféle van, ahányan éppen angolként éldegélnek.
  • Nevem senki
    #81
    -tehát a Hajléktalan nem erkölcsi besorolás. "Megvetem a hajléktalanokat" "Nem értem meg a hajléktalanokat" demagóg duma.
  • Mirk
    #82
    azért nem adnak az emberek mert nincs kedvük adni
  • justin
    #83
    Vagy azért mert nem állnak jól anyagilag. Ha minden kéregetőnek adnék aki jön, akkor többszáz forintot is kiadnék napi szinten.
  • Max7
    #84
    Na azért tegyük tisztába, hogy a miliárdos megodolgozott azért amilye van! Én pl úgy éltem egy ideig mint egy csöves... (átvitt értelemben) azért mert a szüleim könyvelője hibázott....

    De felált a család és a 4év alatt amig éppen hogy csak megvoltunk én tanultam (nem csak az iskolában) amikor haverok bulizni mentek én nem mentem hanem itthon "tanultam" na nem az iskolai tananyagot!

    Ezt a tudást kamatoztatva odáig jutottam, hogy egy szolgáltatói szférába akarok berobbani egy felszámolás alatt lévő céget veszek meg és most rendeltem holladniából egy 3 éves ford focus kombit!

    Van egy barátom aki a támogatásom nélkül az utcára került volna! Akkor én most aljas gazdag dög vagyok aki nem ad annak a nyomorultnak aki a kutyáját felhasználva kéreget? Vagy aki egy olyan táblát tart a kezében hogy van 1 beteg gyerekem?

    Ennyi erővel kimehetnék én is az utcára hogy van egy deréksérvem van 1 kutyám 7 macskám és még halakat is tartok! De ha nem adnak még ráirhatom hogy a gyerek is csőre van töltve!

    Mindenkinek van lehetősége felálni a padlóról sőt ha már ott van fel is vehet onann valamit! Arra meg nem adok hogy továbbra is a padlón kusszon másszon! (ezt értsd képletileg) hányszor hallotam a tv-ben télen hogy a vöröskereszt járkál és keresi a hontalanokat és lenne hely de nem akarnak bemenni egy ilyen helyre?

    Ezeket nem sajnálom hanem megvetem az önsajnálatot meg mégjobban megvetem! Van lehetőség lefürdeni, (bármelyik szállón) van lehetősége ha feketén is de dolgozni (mert ügye a román aki bejön az talál feketén munkát 2 hétre aztán éli 1 hónapig világát kint) ha 1 hónapban dolgozna 20 napot (törvényes kereteken belül heti 5 nap x 4 hét 8 órában) napi 3000ft-ot megkeresné tehát 60.000ft 1 hónapban.... el tud menni egy munkás szállóra amit hugyért szarért kifizet vagyis legyen 30e ft / hó (de itt már kurva sokat mondtam) akkor is van 30e amiből táplálkozhat és 1-2 hónap alatt vehet magának normálisabb ruhát a kínai piacon

    És ha már kinéz valahogy akkor el tud menni jobb munkát találni amiből el tud menni egy kis albérletbe és már nem az utcán van! (segélyekről még nem is beszéltem)

    0.- ft-al is fel lehet álni ha akar az ember! És amint mondták már elöttem is ha a suliból hazafelé jövet odaadod a megmaradt szenvicsed akkor kapod a kellemetlen szavakat!

    Lehet hogy ezért adom inkább egy kutya alapítványnak vagy árvíz károsultaknak azt a párszáz forintot amit szoktam.....
  • Nevem senki
    #85
    "Na azért tegyük tisztába, hogy a miliárdos megodolgozott azért amilye van!"
    válasz : ugye ezt te sem gondolod komolyan ...
    "szolgáltatói szférába akarok berobbani egy felszámolás alatt lévő céget veszek meg és most rendeltem holladniából egy 3 éves ford focus kombit!"
    válasz : szerintem akkor fogsz majd berobbanni a szolgáltatói szférába, ha legalább 300 db 3 éves Fordot tudsz venni Hollandiából.(vagy egy darab 300 éveset D)
    Akiket én ismerek, azok közül egy se kéreget, Kukáznak, üveget, papírt gyűjtenek, jobb híján lopnak.. Székesfehérváron talán 1-2 ember van (cigányasszony) aki kéreget.
    "Mindenkinek van lehetősége felálni a padlóról sőt ha már ott van fel is vehet onann valamit!"
    válasz : örülök, hogy neked sikerült, kár, hogy nem nézel vissza. Meséld el -és én is tovább adom-, hogy kell a bokor alol a földről felálni.
    "Arra meg nem adok hogy továbbra is a padlón kusszon másszon! (ezt értsd képletileg) "
    válasz : Képletesen sem értem. Arról van szó, hogy ne faggyanak meg. Ha már tud tavasszal kúszni mászni, az már jó.
    továbbiakban: Egyszeri parasztgyerek gondolt egyet. Veszek egy tojást, abból kikel egy csirke, eladom a csirkát veszek 2 tojást, abból kikel egy kakas és egy tyúk, ezeknek sok sok csirkéjük lesz. Ezek közül az egyik biztosan aranytojást fog tojni. (ezt eladom és az árán berobbanok a szolgáltatói piacra)
    "És ha már kinéz valahogy akkor el tud menni jobb munkát találni"
    válasz : dehát ez előtt már egyszer -3 sorral feljebb- elküldted dolgozni...
    "0.- ft-al is fel lehet álni ha akar az ember!"
    válasz : csak akarni kell...
    "És amint mondták már elöttem is ha a suliból hazafelé jövet odaadod a megmaradt szenvicsed akkor kapod a kellemetlen szavakat!"
    válasz : akkor te még senkinek nem adtál egy szendvicset sem.

    "Lehet hogy ezért adom inkább egy kutya alapítványnak vagy árvíz károsultaknak azt a párszáz forintot amit szoktam..... "
    válasz : tedd azt, saját pénzed.