20
Melyiket érdemes választani egy pályakezdőnek?
  • mateeekovacs
    #20
    Találtam egy jó összefoglalót a nyugdíjmegtakarításokról:https://www.viennalife.hu/blog/nyugdij-allami-segitseg itt van néhány hasznos tipp: http://www.penzcentrum.hu/nyugdij/8_tuti_tipp_igy_lehetsz_te_is_boldog_nyugdijas.1052370.html
  • pz6
    #19
    Gázkamrába mindet a cigány orbánnal,meg az mszp-vel együtt!!
  • Robcuskilla
    #18
    MATOLCSY MENJ A PICSÁBA!!!!!!
  • Vlala #17
    Bocs a dupla hozzászólásért.

    Most váltottam mnyp-t, jött az igazolás, amit "azonnal, postafordultával" adjak fel, ők már kitöltötték nekem előre.
    Viszont.
    Van két kedvezményezett, ez gondolom, azt jelenti, hogy halálom, eltűnésem vagy egyéb disznóság esetén ők vehetik fel a befektetett pénzemet. A lelkes ügyintézők ezt is kitöltötték helyettem - két vadidegen névvel, az egyik Bajáról, a másik Komáromból...
    Az addig oké, hogy ígys nem külföm vissza, vagy újat nyomtatok, vagy kijavítom az egészet.
    De mi van akkor, ha valaki nem nézi meg a 10-15 oldal mindegyikét?
    Lazán eladja az egész nyugdíját két idegennek? Miért kellett ezt központilag kitölteni?
  • Vlala #16
    Segítsetek!
    Jött egy levél a nyugdíjpénztáramtól, hogy válasszak magamnak portfoliót. Mellékeltek egy táblázatot is, "Portfolió stratégiai összetétele" mutatókkal és sezázalékosd értékekkel, és egy kimutatást, hogy ezek hogy alakulnak azelmúlt 10 évben.

    Ez mi lenne, és mit csináljak vele? (közgazdasághoz, pénzügyekhez hülye vagyok, mint a vasalódeszka.)
  • kiskeke
    #15
    Én sem akarok reklámozni,
    de nekem az egész családomnak a Budapest Banknál van a magánnyugdíjpénztár,
    és teljesen meg vannak vele elégedve.
    Én nem mondom azt, hogy mindenki azonnal váltson,
    de érdemes megnézni a www.lepjat.hu oldalt,
    ahol elég sok információ van!
    Mindenkinek szép napot!
  • joebacsi
    #14
    +kezelési költségek, amiben még nagyobb eltérések lehetnek
  • Bucser
    #13
    2 dolgot nézzetek meg nyugdíjpénztárak esetén mikor beléptek pályakezdőként egybe.

    A betéteik méretét és a tagok számát. esetlegesen a kettőt oszd el egymással. nem a hozam a lényeg mert az 1-2 %-al tér max el. de ha tőkeerős egy pénztár az azt jelenti, hogy nem roppan meg olyan könnyen tömeges kivét esetén sem. Míg egy kisebb pénztár símán.
  • Vlala #12
    Anélkül, hogy reklámoznék:

    Nekem az Arany*** Nyugdíjpénztárnál van, de talán jobb lenne valami más. Ugyanis olyan szépen elszivárogtak a városból, hogy egy képeslapot sem küldtek... Azért egy "viszlát" jól esett volna. Most bárminemű ügyintézéssel kapcsolatban lóghatok a telefonon...
  • Magnumrolcsi
    #11
    Elsőnek az OTP-nél voltam. Most a Premium magánnyugdípénztárnál vagyok, bátyám ajánlotta.
  • PyRex
    #10
    Életút! Egyértelmű, csak nézzetek utána. :)
  • The Garrett
    #9
    anélkül hogy reklámoznék bármitis, neked meg egyben a topikra válaszolva:

    megbízható intézményt kell választani,olyat ami nem valószínű hogy eltűnik / átalakul / hasonlok - 10-20 vagy akár több éven belül. Szerintem érdemesebb a nagyobb nevű nemzetközi cégekben gondolkodni hosszútávra.
  • Vegas
    #8
    Nekem se fizette a cég, pedig kellett volna.. 3-4 hónap után küldte az OTP a levelet hogy nincs befizetve semmi xD de azóta bepótolták..
  • csukaviv
    #7
    és ilyen "kisebb" bankok mint pl. a Budapest Bank ??, azokkal mi van? mert itt Otp, ING, Aegon-ról volt szó.... én pl találtam a Bp. Banknál találtam egy jó ajánlatot... legalábbis szerintem az.... akkor azt most érdemes vagy nem érdemes próbálgatni???
  • Alexease
    #6
    Nekem az ING-nel van, de nem igazan szamit, ugy sem fizeti a ceg se a maganynyugdujpenztarat se a betegbiztositast:) A minimalberes bejelentes melett ez mar termeszetes;D
  • dante3
    #5
    Nekem az Aegon-nál van, és jövőre lesz meg a tíz évem, ha jól tudom ilyenkor fel lehet venni a hozamot!
  • nagybek
    #4
    Látom ide is betévedtek a rendkívül intelligens okoskodó kis faszfejek!
  • n3whous3
    #3
  • nagybek
    #2
    Szia!
    Nekem az OTP-nél van magánnyugdíjpénztáram, nálam úgy volt, h a cég ami alkalmazott kötelezően ehhez a bankhoz küldött.
    Egyébként a PSZÁF honlapján találsz mindenféle listákat ezzel kapcsolatban, h melyik banknál milyen konstrukciók vannak..
  • masika
    #1
    spam